Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#6851) Cucuska2 válasza Mottie (#6841) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én egy dolgot OP-nak neveznék, ha nincs esélyed úgy lőni őt, hogy ő tud téged lőni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6852) Mottie válasza Cucuska2 (#6851) üzenetére


Mottie
őstag

Tehaát amivel lehet úgy lőni az ellenfelet, hogy az nem lát téged, az OP... Lássuk csak:

TD OP
Med OP
Heavy OP
Light hm-hm. OP, mert könnyen kiszedi az OP Artyt.

Nohát, teljesen jól balanszolt a játék ezek szerint. :)

Be Victorious!

(#6853) Cucuska2 válasza Mottie (#6852) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ezaz, kössél belém! "Nincs esélyed". Az tudod mit jelent? Azt, hogy hiába látod vagy nem látod, nem tudod meglőni, mivel ő 'görbén', te pedig egyenesen lősz. Én jól értem, te nem tudod érteni amit leírtam.

Legközelebb kötekedés előtt olvasd el a HSZ-emet.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6854) Eagle16 válasza Mottie (#6852) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem arról beszélt hogy lát-e vagy sem, hanem a LOS-ról.

Az SPG akkor is ki tud lőni egy domb mögül ha te nem látsz rá közvetlenül. Ilyet nem tud sem TD sem semmi más.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6855) Stigma.HC válasza mynames (#6836) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

:C Grat, jó dolog lemenni néha a kicsik közé és szitává lőni őket :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#6856) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Elkezdtem fejleszteni a szovjet páncélvadászokat tegnap, jelenleg a SU-85B-nél járok és arra lennék kiváncsi, hogy amikor majd elérek a SU-100-ig merre lenne érdemes folytatnom a tankot ( SU-152 vagy SU-100M1 ) és, hogy miért pont arra amit ti tanácsoltok.
Másik kérdésem pedig, hogy a prémium vásárlás megéri-e az árát? Nézegettem, egy hónap 3000ft-re jön ki és az 50%-os tp és crediten kívűl másra is jó? Bocsi ha tök egyszerű kérdéseket teszek fel, nem vagyok még annyira benne a WoT világában. :B
Ja és én is szívesen néznék egy replayt arról a 14killről! :C :K :DD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6857) Mottie válasza Cucuska2 (#6853) üzenetére


Mottie
őstag

Nem kötekedek (de jó piszkálódni) én egész egyszerűen nem értem, hogy miért tartod/tartjátok OP-nek az artykat. Ha játszol magas artyval akkor valószínűleg tudod, hogy mi a tapasztalat vele. A csaták nagy százalékában elég gyorsan meghalsz, mert nagyon kevés olyan csapat van aki megvédi normálisan az artykat az ellenfél scoutjaitól és csak pár olyan pálya van, ahol meg lehet oldani magadtól hogy az ellenfél lightját letolod a szikláról.

Megint nem elhanyagolható, hogy az artyk egymást is lövik, nem csak a tankokat, sőt úgy is be tudják lőni, hogy hol van a másik, hogy nem spotolják.

Nem artizom (már) túl sokat, mivel nincs prémiumom és nem túl jövedelmező foglalatosság. Napi 1-2 csata GwT-vel. De akkor sincs bajom velük, ha bármilyen másik tankkal megyek. Tudni kell, hogy hova nem tudnak/nagy mákkal tudnak csak belőni és ki kell használni. Ki kell használni azt is, hogy 40 mp-ig töltenek.

Az egyetlen dolog ami hihetetlenül bosszantó, azok a franciák, szvsz nem túl reális és ésszerű, hogy gyorsabban menjenek mint egy med.

Be Victorious!

(#6858) Fel


Fel
addikt

112 - Kínai tier 8 prémium heavy:

A hull eléggé a 113-ra hajaz, csak a torony előrébb van. A torony pedig a WZ-111 1-4-é. A löveg, ha jól tudom kínai D-25T variáció.

Korábban emre kérdezte, hogy változnak-e az arti árak: eme bejegyzés szerint igen, emígyen vala:

- Credit arty costs in 0.8.6 will be roughly equal to TD costs:
900k - T6
1400k - T7
2500k - T8
3500k - T9
6100k - T10

[ Szerkesztve ]

(#6859) Bingisz válasza Fel (#6858) üzenetére


Bingisz
addikt

Az a vicces benne, hogy gyakorlatilag mindenben jobb lesz mint az IS6.... :U

Adatok:
Tier: 8
MM balance weight: 48
HP: 1 550
Hull armor: 120/80/60
Turret armor: 240/130/60
Speed limit: 45/15
Penetration: 175/300/61
Damage: 390/390/465
Rate of fire: 5
Accuracy: 0.46
Aim time: 3.1
View range: 380
Signal range: 600
Weight: 45 725
Price: 12 250
Elevation arc: -6..+17

Összehasonlítás az IS6-al: [link]

(#6861) Linkin: Miért lenne szar könnyített MM-el? 175pen szerintem pont elég neki, ha jó áron fogják adni.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#6860) Zeratul válasza Cucuska2 (#6851) üzenetére


Zeratul
addikt

Hányszor van olyan hogy nem látod az ellenséget (ami nem arty) és mégis tud téged lőni mert jobb a kamója, bokrok takarják, spotolnak neki, stb? Az arty meg közelről esélytelen.

(#6861) Linkin válasza Fel (#6858) üzenetére


Linkin
senior tag

175 pennel elég szar a frontja meg csak 120mm az oldala meg csak 80mm

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#6862) Zeratul válasza Bingisz (#6859) üzenetére


Zeratul
addikt

Lesz ám sírás megint miatta. XD

Elég durván döntött front oldala ránézésre spaced. Jó sok lepattanó és zéró penetrésön várható.

[ Szerkesztve ]

(#6864) dfsz34 válasza Mottie (#6852) üzenetére


dfsz34
őstag

Látom megértetted az összefüggéseket, amiket sokak mellett én is próbáltam elmagyarázni. Ezek az egyszerű ex catedra kijelentések szépen árulkodnak a megértés folyamatáról és szintjéről, ha érted, hogy mire gondolok, ha nem, akkor meg úgyis mindegy, mert ennél tovább nem jutunk a vitában, úgy látom.

Hiába írod a többi tanktípus (egyékbént ez a hozzászólásod erős hozzá nem értést mutat), mert kaptam már be 1000 körüli sebzést TD-től, de ott ügyes taktikával sikerült megoldani a helyzetet és a társakkal együtt leszedtük jó taktikával. Tehetetlennek én csak bizonyos pályákon érzem magam, amikor sok arty van az ellenfélnél, soha semmilyen más körülmény nem zavart eddig, mert valami számomra érdekes megoldást mindig ki tudtam találni és soha nem éreztem úgy, hogy teljesen esélytelen vagyok. Egy idő után meg, hamár nem találom szórakoztatónak ezt és nem változik meg a helyzet, akkor nem azt fogom csinálni, hogy majd megyek gyors tankkal vagy én is artizok, hanem hagyom a francba a játékot és többet pénzt tőlem nem látnak, mert inkább olyanra költöm, ami szórakoztatóbb. Nem állítom, hogy mindenki így gondolkodik, de ez egy folyamat, ami már elindult ezzel a rengeteg nagy OP artyval, amik szépen lassan tönkreteszik a magas tier játék élvezhetőségét.

A WG-nél sem teljesen idióták vannak és ez a komoly arty átalakítás nyilván nyomós okkal történik és ha nem lesz elég, akkor további lépések követik majd. Nekik pontosabb statisztikájuk van, mint bárkinek és bármibe lefogadom, hogy ők a számok alapján is azt látják, amit leírtam.

(#6865) krisss93 válasza jahrn (#6781) üzenetére


krisss93
aktív tag

Nekem is kell, főleg ha tényleg le lehet ülteni, kötelező vétel az E-25-el együtt :B

(#6866) Bingisz válasza Linkin (#6861) üzenetére


Bingisz
addikt

Ja és azt ki is hagytam, hogy Gold ammoval 300mm átlag átütést kap. Innentől, nemhogy szar, hanem közel OP lesz.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#6867) Linkin válasza Bingisz (#6859) üzenetére


Linkin
senior tag

a tank nem rossz csak majd akik vezetik :DD :DD
175 pennel pistike nem lövöldözhet akárhova az SP szerintem a legjobb prémtank szintjén minden visz frontból prém nélkül igen IS3-at csak tudás kell hozzá a páncélja meg kb mindent megfog

Bingisz:
a kínai nehéz tankok papírak a 10-es tankot is is3 al úgy vittem mint a vajat meg azt hogy döntöt a páncélja a Löwe-nek is mégse ér szart se
az elején op lesz majd nerfelik szarrá utána mindig így van

[ Szerkesztve ]

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#6868) virkir válasza sith7 (#6846) üzenetére


virkir
veterán

Neked gondolom van legalabb öt. Igaz?
Eszem megáll, hogy pocsékolom a záramot a wifire ami itt ment az utóbbi pár napban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6869) grunge válasza Eagle16 (#6837) üzenetére


grunge
addikt

Köszi Mester, ez mind megvan! Szerintem a Szop*ág dolog állt fenn. Az Is-7 annyira ideális szögben állt nekem hogy csak ihaj...kidugta az orrát és a szokásos helyen a lámpánál lőttem bele. Plusz még egyszer az oldalát, meg a haspáncélját is. Csak penetration. Is-3 ugyan ez. JPZE-100 = 299 átlag-pen..vicc..

159 SW 1.9 jtdm <3

(#6870) dfsz34 válasza Pfiucska (#6856) üzenetére


dfsz34
őstag

A prémium megéri, ha éppen fejlesztesz akár tankot akár legénységet. A nagy tankok ráadásul nagyon drágák és idő összeszedni az árát, utána meg a fejlesztés szokott szintén hosszú idő lenni, mire mindent megadsz a tanknak. A legénység képességének a fejlesztése a másik dolog, ami rettenetesen sokáig tart. Ezt a sokszor unalmas időt lehet jelentősen rövidíteni a prémiummal. Vannak összeesküvés elméletek, hogy a prém jobb meccseket kap, de ezt cáfolnám, ha ilyent hallasz, ne higgy nekik.

Lenne elvileg egy olyan tényező is, hogy ha valamit szórakoztatónak és érdekesnek találok, akkor azért fizetek, mint ahogy borravalót is ad az ember, csak valahogy nálunk ez még szokatlannak számít, ha valaki pénzt ad ki egy ingyenesen is megszerezhető valamiért. Én már csak ezért is előfizetek, mert azt mondom, hogy ők sok szórakozást nyújtottak nekem és ezt viszonzom, mert ők is csak ebből élnek és ebből fejlesztenek.

Nem tűnik persze kevésnek a 3000 forint, de ha úgy közelíted meg, hogy kiszámolod nagyjából mennyit ér neked meg 1 óra és azt nézed, hogy mennyi időt kell játszanod, mire eléred azt a tankot, amit szeretnél és prémiummal elég annak az időnek a 2/3-a is és a maradék 1/3 időben már szórakoztatóbb lehet a játék ism tehát még érkesebben telik az időd, azért ez is megér némi pénzt szvsz.

Egyébként ha türelmes és/vagy spórolos ember vagy és nem érzel arra sem késztetést, hogy honoráld a program készítőinek a munkáját, akkor simán el lehet lenni prémium nélkül is, csak minden tovább fog tartani, több időt töltesz olyan tankkal, amivel nem is igazán akarsz, csak muszáj.

(#6871) marked one94 válasza virkir (#6868) üzenetére


marked one94
őstag

Na látom túlélted :D Gyere kockulni akkor!

You'll Never Walk Alone

(#6872) Mottie válasza dfsz34 (#6864) üzenetére


Mottie
őstag

Tehetetlennek én csak bizonyos pályákon érzem magam, amikor sok arty van az ellenfélnél, soha semmilyen más körülmény nem zavart eddig

Ez a kulcsszó. Bizonyos pályákon meg artyval tehetetlen az ember.

Ha olvasatad a hozzászólásaimat tudhatod, hogy nekem nincs bajom az arty átalakítással, főleg hogy az is a része, hogy kiszámíthatóbbá tszik a lövéseket. Ami zavar, az az, hogy igen, nehezebb lesz artyval játszani, de akkor értelme sem sok lesz. Régan azért ment artyval az ember, mert azzal lehetett farmolni. Ezt elvették. A hp nerffel nem volt bajom, legyenc sak könnyű kilőni az artykat. Töltésidő + 10%? Oké kb mindegy, hogy 40 vagy 44 mp. Lassab lövedék? Ok, csak át kell szokni. Szétugrás nagyobb? Ez furcsa nekem, így is kb egy 100m kör lesz ha 50m-rel odébb viszem a célkeresztet. De ha ugyanannyi ideig fog tartani becélozni no problem. Esetleg arty no. limit? Határozottan örülnék neki, sokkal izgalmasabb mikor 1, max 2 támogató löveg van egy csatában.

Csak azt nem látom, hogy ha tényleg nehezebbé teszik a játékot egy már most veszteséges típusnál akkor miért lesz jó játszani? Hogy tudjak közben kajálni?

Be Victorious!

(#6873) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! Gondolkodóra veszem mert azért tényleg egy hónap 3000ft nem is olyan olcsó, de drágának sem mondanám. Majd ha picit több fölösleges pénzem lesz, akkor szerintem fogok venni prémiumot. Esetleg ingyen aranyat nem lehet valahogy szerezni az egyszeri jelszóváltoztatós módszeren kívűl? ( nem csalásra gondolok ;] )

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6874) bullseye válasza Mottie (#6872) üzenetére


bullseye
addikt

Azért lassabb lövedék elég gáz lesz, az útvonalszámításnál nem annyira, de a megállások elkapásánál már inkább.
+ close support még esélytelenebb lesz.

@Simulacrum
Azt, hogy változatosságot jelent. Nem csak más stílusban kell játszani, de egészen eltérő gondolkodást is igényel.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6875) vhw válasza Patrick76496 (#6804) üzenetére


vhw
addikt

Hogy még élethűbb legyen menj csak a stock 76-os löveggel.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6876) Simulacrum válasza Mottie (#6872) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Feltettem ezt a kérdést az SG fórumon is, minő érdekesség senki nem válaszolt rá.
Mi a jó az arty-val való játékban? Mit szeretsz benne?
Mert én kipróbáltam, igaz csak 6-os arty-m volt, a GW Panther és nekem az égvilágon semmi élvezet nem volt benne. Baromi unalmas néha néha kattintani egyet. Ezért tényleg érdekelne, hogy akik védik az arty-kat mit szeretnek a velük való játékban, írják le miért érdekesebb, jobb számukra mint bármelyik meddel vagy heavyvel menni?

(#6877) Mottie válasza bullseye (#6874) üzenetére


Mottie
őstag

Ha jól emlékszem 15% -ról beszéltek annál is. Javíts ki ha tévedek.

Most egy egész pályás lövés 2-2,5 mp max, ebből lesz 2,2-2,8 mp. Nem olyan egetrengető.

@Simu:

Mit szeretek az artyban:

- Sokszor rajtad múlik a csata, hogy mikor és hova támogatsz
- Mindenkit tudsz sebezni (ezért volt a kedvenc tankom az Obj. 704 is még a sok többi td előtt)
- A feeling miatt, amikor
¤ Kilövöd a max sebességgel rohangáló t50-2 -t
¤ 900-1000 hp-t sebzel az E100-ba aki mindent lesz@rva jön előre
¤ Tátott szájjal áll az ellenfél artyja mikor kidurran.
- Majd elfelejtettem, lehet többé-kevésbé 1 kézzel játszani. Bár újságot olvasni nehezebb, mint T95-tel.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#6878) mynames válasza Bingisz (#6839) üzenetére


mynames
senior tag

nem ide....sry

[ Szerkesztve ]

(#6879) Fel válasza krisss93 (#6865) üzenetére


Fel
addikt

Aláfestő zenének meg mehet hozzá ez a klasszikus :)

(#6880) Mottie válasza Simulacrum (#6876) üzenetére


Mottie
őstag

Lejárt a szerkesztési idő, úgyhogy a másik felére a kérdésednek.

Nem szeretek jobban menni artyval, mint más tankokkal. Egész más játékstílus, szeretem ezt is-azt is.

Kedvenc tankjaim így kezdődnek:
T18
M103
Obj. 704 (268, ha lenne rá pénzem :) )
T50(-2) (bár sokkal nehezebb vele játszani, mint mikor még nem lehetett ugratni)
E75/KT
GwT

Be Victorious!

(#6881) vhw válasza Simulacrum (#6876) üzenetére


vhw
addikt

Kellemes érzés valakibe 600-700 méterről beleverni egy istenest, még kellemesebb, ha utána elkezd bömbölni a közös chatbe.

Egyébként meg; átlátod a térképet, a harci helyzetet, ott tudsz segíteni viszonylag gyorsan, ahol leginkább szükség van rá - ez tankkal lényegesen körülményesebb, mert oda kell menni.
Jó érzés a fedezékbe szorult csapattársakat felszabadítani a lehengerlő túlerővel szemben pár jól elhelyezett lövéssel.
Jó érzés vakon kivágni az ellenség artyját, hogy ne tudja írtani a saját csapatot.
Külön széles vigyorra ad okot, ha sikerül egy 50-60al rohanó light-ot levegőbe röpíteni.

Kicsit "nyugisabb" játékstílust igényel, nem kell ölre menni, mint más tankok esetében - bár ez már annyira nem igaz, mert idővel igen megnőtt a magas szintű sok HP-s gyors light tankok száma - régebben csak a 4-5ös szintű 1-2 lövéses felderítők miatt kellett félni, ma már a ~1000 HP körüli könnyű tankok kissé megkeserítik a kényelmes arty életet.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6882) bozont válasza grunge (#6835) üzenetére


bozont
veterán

Van ez így, nekem is volt már ilyen köröm az ISU-val, hát nem mindig adja úgy.

(#6883) dfsz34 válasza Mottie (#6877) üzenetére


dfsz34
őstag

Magyarul azok szeretik az artyt, akik szeretnek kockázat nélkül sebzést osztogatni és a viszonylag egyszerű játékmódot kedvelik. Ha az E100 odaérne látótávba, akkor is ennyire bátor lennél? Persze, nem fog, költői kérdés volt, maximum a csata végén, a befejező szakaszban, amikor levadásszák az ellen artyjait.

Nekem egyébként az első két érved tetszik, "- Sokszor rajtad múlik a csata, hogy mikor és hova támogatsz
- Mindenkit tudsz sebezni" és ebből is az következik, hogy nem OP és nem domináns az arty, főleg nagy számban előfordulva, ááá dehogy :)

whw:
"bár ez már annyira nem igaz, mert idővel igen megnőtt a magas szintű sok HP-s gyors light tankok száma - régebben csak a 4-5ös szintű 1-2 lövéses felderítők miatt kellett félni, ma már a ~1000 HP körüli könnyű tankok kissé megkeserítik a kényelmes arty életet."

szerinted miért van ez? mert a játákosok alkalmazkodnak és akik eddig nehéz tankkal mentek, szépen lassan rájönnek, hogy a francokat fognak ők prédát játszani, amikor ilyen rengeteg nagy arty van. Sokkal jobb móka egy gyors és fordulékony T71, 69 vagy batchat és lehet menni artyt irtani, hiszen azok könnyű célpontok egy gyors tanknak, ha a közelükbe tud érni. minél többen tesznek így és minél korábban a játék alatt, annál jobb a játék utána

[ Szerkesztve ]

(#6884) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki szakaszozni Tier1-ben?
MS-1 -el

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6885) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Miért jó T1-ben szakaszozni?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6886) Bingisz válasza vhw (#6881) üzenetére


Bingisz
addikt

A legjobb érzés kihagytad.
Az pedig az, amikor már annyit sebeztél, hogy kiakadt az XVM mutatója, és a csapat 400 effes E100-a téged b*szogat, hogy miért nem a Mount Everest mögött álló 200 hp-s stock tiger 2-őt lövöd, mert ő nem tudja kilőni....
Persze az egész csapat csak röhög.... :DDD

(#6885) Pfiucska: Én tegnap azért szakaszoztam tier1-ben, hogy húzzam a legénységet a júni 10.-én induló Cw-re.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#6887) Mottie válasza dfsz34 (#6883) üzenetére


Mottie
őstag

Pontosan tudom, hogy ha bespotol az E100 akkor kalap, kabát. Csak az olyanok akik agyatlanul jönnek előre ritkán jutnak el odáig. :)

-> "Mindenkit tudsz sebezni" -t úgy értettem ahogy írtam is, mivel HE-vel lövöldözöl nincs olyan tank amibe nem lehet sebezni. Ilyen szempontból jobban kedvelem a TD-ket :)
-> Támogatás meg olyan dolog, hogy lehet hogy én nagyon fain támogatást nyújtok a csapatnak, de ha ők bénák akkor hiába. Ilyenkor vannak a (mindenféle tankkal gyakori) top dmg lose csaták

Be Victorious!

(#6888) gzbotii válasza Pfiucska (#6885) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert van igy is eleg kezdo. Egy csapattarsal, mar normalisan lehetne jatszani :). Pl.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6889) psycroptic válasza Simulacrum (#6876) üzenetére


psycroptic
őstag

Az én válaszom:
semmi különös nincs benne, szinte olyan, mint bármelyik másik kaszt. Ennek is van előnye és hátránya ugyanúgy, mint egy nehéz/közepes/könnyű/tankvadásznak. Az arty előnye, hogy kevés helyváltoztatással is lehet segíteni a csapatnak, valamint olyan helyekre is belehet lőni ahol a mi tankjaink hátrányban vannak(pl.egy ellenfélnél lévő amerikai tank "hulldown"-ban van, ott artyval tudok segíteni míg más tankkal csak önfeláldozva, mert nincs összjáték randomban). Nem kell ezt túlmisztifikálni.

PSNID: Tomy83PS

(#6890) Mottie válasza gzbotii (#6888) üzenetére


Mottie
őstag

De miért T1-ben? Az csak a kezdők bacogatására jó :D T5-ben szoktunk mi szakaszozi, emrt azzal legalább jól lehet farmolni... Igaz hogy nagyon-nagyon-nagyon unbalanced tier (hint: T1 Heavy)

Be Victorious!

(#6891) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Azt hiszem azt már mondta valaki, hogy az is sokat segítene, ha az arty közelre nem tudna lőni. Ugyanis hiába jövök én a 8-as lighttal meg a Batchattal simán kiszednek közelről bárhogy cikázol. Szóval én semmivel sem látom nehezebbnek az artyk életét az új lightok miatt.

Ránézek a térképre, látom hol sok a piros, odafordulok. Nem egy nagy szám. De meddel már végig kell gondolni melyik úton menj oda segíteni. Kilőni tracer útján az ellen artyt szintén nem nagy szám, már mindenki ismeri, kattintás ez is. Nekem az érveitekből annyi jön le, hogy a nyugis játék kedvelői játszanak vele. Nem használok xvm-et, de van egy olyan érzésem, hogy kevesebb unikum játékos játszik artyval mint gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#6892) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Én most ugye fejlesztem a SU-85B-t ( Tier 4 ) és elég jól hozza a pénzt. Ha nyerünk és azért 1-2t kilövök illetve spotolok hozza a 10ezer kreditet úgy, hogy abból már lejött a lőszer és javítási költség.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6893) Mottie válasza Simulacrum (#6891) üzenetére


Mottie
őstag

"Simán kiszednek közelről"?

Ez erős túlzás szvsz. :D Engem max úgy szoktak kiszedni ha a többi arty a sajátjával együtt sikerül kilőjön :)

Be Victorious!

(#6894) bullseye válasza dfsz34 (#6883) üzenetére


bullseye
addikt

Ez most vita, vagy bunyó?

Általánosítás rulez. Ami az egyszerű játékmódot illeti, a vakon előre "rohanó", vagy a bázison sátrazó 400 effes heavy-k tényleg azért ültek tankba, mert a kifinomultabb, összetett játékot kedvelik.

Az arty-t azért utálják legtöbben, mert tehetetlenek ellene, és ha a csapatban nincs egy jó felderítő vagy counterarty, akkor végig rettegnek. Ebből le lehet vezetni OPságot, kisebbrendűséget, akármit. Viszont legtöbben ezért nem is segítenek az artynak, ha beszalad egy felderítő, így a kockázat nélküli résszel sem igazán értek egyet.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6895) gzbotii válasza Mottie (#6890) üzenetére


gzbotii
veterán

Utobbi idoben KV-1Sel mentem, csatak 70% tier8 csata volt, kicsit elgem lett belolle.
Ott is rengeteg az idiota, aki kiall IS-el loni es az oldalat mutatja, loves utan nem vonul vissza, stb...

Tegnap reggel meg fogtam egy MS-1et, eleg fullosra felszereltem (Alcahalo, Fokozott szellozes I., Repeszpancel), legenysegnek is mindjart osztok skillt :DDD
Ott ha valaki hulyen jatszik, van kifogasuk.
60 csata, 32 gyozelem, 104 kilott tank

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6896) Mottie válasza gzbotii (#6895) üzenetére


Mottie
őstag

Sajnos ha egyedül mész sokkal többször rak be +2 tieres csatákba :( T5-t nem is szoktam egyedül játszani :)

Be Victorious!

(#6897) virkir válasza marked one94 (#6871) üzenetére


virkir
veterán

Á az még odébb van ágyból netezek.
Meg a bagót is visszafogtam anélkül meg nem lehet a sok babuint elviselni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6898) Angel1981 válasza Mottie (#6766) üzenetére


Angel1981
veterán

"Azt elárulhatnád hogy az arty miért/mivel szemben élvez olyan hatalmas nagy előnyt? 40 mp alatt tölt, egyszerre csak egy helyre tud nézni mert egy kicsit odébbfordulsz már szét is ugrik a kereszt. Lassan céloz."
Akárhogy is, arty szinte soha nem távozik kill nélkül a csatákból, sőt, nem ritka, hogy a 3-4 arty együtt többet nyír ki, mint az összes többi csapattag.

"1 lövéssel kiszedi gyakrlatilag bármi, de egy Tier V lightnak is max 15 mp egy arty."
Ha eljut odáig - de magasabb szinten tényleg sokszor senki sem moccan, pont az artyk miatt.

"Azt hozzá sem teszem, hogy az épeszű játékosok pontosan tudják hogy hol tudja/nem tudja őket lőni az arty."
Mindezt egy Prohorovkán vagy egy Sztyeppén is?
Egyébként igen, nagyon sokan elbújnak, és lapítanak, "hátha történik valami" alapon...

"Szerk.: Maximalizálták az artykat 5/oldal létszámban. mi a gond ezzel?"
Még mindig sok, 3 lenne az ideális.

Én is artyzom takarékon, hogy tudjam, hogyan védekezzem ellenük, de fenntartom, hogy így ahogy vannak túl erősek, remélem, a 8.6 visszavesz az erejükből. :R

"Szerintem aki szeret békésen játszani az hozzám hasonlóan kivette az Assault/Encounter módokat."
Egyetértek, az Assaultot már kiszedtem egy ideje, nagyon idegelt, hogy védésnél a sok szobanövény kiviharzik a szélrózsa minden irányába, amikor az ellenség tálcán kínálja magát. Persze, hogy ilyenkor 10 védésből 8-nál kikaptunk... :U

[ Szerkesztve ]

(#6899) Mottie válasza Angel1981 (#6898) üzenetére


Mottie
őstag

Bárcsak minden csatában lenne olyan jó arty a csapatomban :) De sajnos rengeteg az olyan ügyes, hogy 2-3 artys csatánál 4:10 -en keresztül folyamatosan spotolom gyakorlatilag a teljes enemy teamet. 0, azaz nulla kill sikerül összehozniuk. Sok múlik a skillen.

Hogy a lightok eljutnak-e odáig az sok mindentől függ, ez tény. Főleg szerencsétől :D

Minden mapon megvan hogy kell játszani, van ahol nagyon nehéz és ha spotolnak akkor valószínűleg kampó. Szvsz Prohorovkán pl a legtöbb a középen spotoló lightokon múlik a Magic Forest effekt miatt.

3 artyval én is kiegyeznék, de már ez is sokkal jobb mint a 12 vs 11 arty Himmelsdorfon :D

Be Victorious!

(#6900) emre válasza Fel (#6858) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Akkor ezt hiszem megveszem az O261-et.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.