Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#43351) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Mikor jön a 8.11?

(#43352) Bingisz válasza Cseri0058 (#43351) üzenetére


Bingisz
addikt

A héten.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#43353) Bad Pritt válasza Bingisz (#43352) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vasárnap van Bingisz, ne verj át senkit!!44négy4! :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43354) mefistofeles válasza Cseri0058 (#43351) üzenetére

Én 11.-i dátumról tudok.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#43355) [HUN]Dani válasza Bad Pritt (#43353) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Pont valami hasonlót akartam én is írni. :DDD

magyarsrac

(#43356) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan program/link ahol a tankok weakspot és páncélvastagságát mutatja a tankokon?
NEM játékon belül érdekelne, tehát nem modra lennék kíváncsi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43357) Bingisz válasza Rathrol (#43356) üzenetére


Bingisz
addikt

Tank inspectrorra keress rá a guuglin.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#43358) Jo33by


Jo33by
tag

Hihetetlen jó ez az Obj-140. Imádom hogy mindent átlő, gyors, mozgékony, pontos a löveg még szesziről is. 3 K sebzés mostani csatában, második legtöbb. Csak egy Ob-704 előzött be, de az nem háromszázasával szedi.

[ Szerkesztve ]

(#43359) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Az előbb megvettem a 13 75-öt. Első meccsre összejött a tank ász. :D

magyarsrac

(#43360) Bingisz válasza Jo33by (#43358) üzenetére


Bingisz
addikt

Szerintem is jó tank, azt leszámítva hogy 6 sec a láncjavítása, ami nekem valamiért botrányosan sz@rnak tűnik.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#43361) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Végre van 6-os szintű tankom :C

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43362) Pete55555 válasza Mister_X (#43361) üzenetére


Pete55555
addikt

Dafuq ? !!! Hát grat :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#43363) Švejk válasza Mister_X (#43361) üzenetére


Švejk
őstag

Melyik ha szabad McKérdeznem? :)
Nekem olyan élmény volt megvenni az ARL-t annakidején. Nem azért mert annyira szép volt a kutyaház torony, hanem a 6-os szint már valahogy más kategóriát képviselt. Nem tudom miért, de nekem sokat jelentett. :)

(#43364) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

E 25, 8 kill

Soha de soha nem gyulladt ki az E 25 az én kezem alatt, úgyhogy 200 meccs után úgy döntöttem, kiszedem a tűzoltót és csokit adok a srácoknak, legyenek boldogok.
Hát az ő boldogságuk volt az ára a Pool medálomnak... pedig tényleg nagyon igyekeztem végig. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#43365) Tomi0703 válasza Chris0321 (#43349) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nekem meg sokszor múlott azon az 1-2 másodpercen, hogy kilőnek, vagy nem.

(#43366) Mister_X válasza Pete55555 (#43362) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy szépséges Type 58, ennek már van hangja :) (valami realisztikus hang mod lett felrakva). Csak meglett az akció alatt. Szenvedősen, de meg lett töltve legénységgel (toborozni kellett lövészt és a sofőrt se tudtam első körben átképezni), holnap payday, lesz véve egy falatnyi gold és ki lesz képezve a frissen toborzott lövész 100%-ra és átszerelem a töltésgyorsítót a Type T-34-ről (egyelőre a garázsban marad, mert megkedveltem), háló és csigaszem már átrakva. Eddig két kört mentem vele, egyet se a saját tierjében, de már tetszik. Mozgékony, gyors, megfelelő szögben pattognak róla a golyók, most már nem csak keménykedek a KV-1S-ekkel meg az IS-ekkel (meg az ezen a szinten lévőekkel), mint az előddel, hanem oda is tudok csípni. Lenne free XP-m a torony, a lánctalp és az ágyú kikutatására is, de ezüst nincs, amíg kifarmolom, addigra meg meglesz sima XP-vel is. Majd csak azt kell eldöntenem, hogy merre haladjak, IS-2 (T10 Heavy ág) vagy T-34-1 (T10 Med ág).

Más: a kínai premium T6-os scoutról mi a vélemény? Aszongya, hogy a Hellcat tornya van rajta. Meg gyors. Bár papír. M5A1 Stuarttal is tudok szemét lenni meg szeretek már spotolni is, jön fizetés, gondoltam nem ártana valami premium tank is (sokat nem akarok költeni). Gondolkodtam, hogy Type 58 helyett 59-16-ot fejlesztek ki, de arról nem halottam jókat.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43367) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Nashorn

Sikerült ide is eljutni, bár ne tettem volna. Top motorral is lassú mint egy lajhár, fordulni nem akar, gyorsulni nem tud, végsebessége nincs. Páncélzat nincs, de legalább nyitott és ha eltalálják valahol motor/lőszerrekesz/löveg hármasból valami garantáltan elszáll (néha szeret leégni is). A jármű nagyon magas, az álcaértékei siralmasak. Két pozitívuma az erős löveg, ami jó kitéríthetőséggel rendelkezik és a jónak mondható látótávolság (ez utóbbinak meglepően kicsi a haszna éles helyzetben), ettől eltekintve egy lánctalpakon gördülő katasztrófa.

(#43368) ddt500hu válasza PR0JECTNR56 (#43367) üzenetére


ddt500hu
veterán

Hát pedig szerintem mind az előtte mind az utána lévő sokkal szarabb.

(#43369) sith7 válasza PR0JECTNR56 (#43367) üzenetére


sith7
nagyúr

Az egyik legjobb td azon a vonalon :K

Ace 3149 dmg, tier 8 -asok között

és egy loss, 3994 dmg

Fullosan jó lesz az, majd meglátod :K

(#43370) bullseye válasza PR0JECTNR56 (#43367) üzenetére


bullseye
addikt

Álcaértéke szerintem elég jó az egész sorozatnak a WTF-100-ig.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43371) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ízlés kérdése, az előzőt jobban szerettem, a következő pedig még nincs meg.

(#43369) sith7: Nem említettem, de ki teljesen ki van fejlesztve (a löveg már megvolt a Jagdpanther vonalról). Még a leduplázásától is rosszul vagyok, valószínűleg nem nekem találták ki ezt a vonalat. Ha azt mondanák, hogy Jagdpanzer IV-vel is vihető lenne ez a vonal, a Nashorn-t azonnal becserélném rá.

(#43370) bullseye: Annyira talán mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#43372) skopy válasza PR0JECTNR56 (#43367) üzenetére


skopy
tag

Ha a Nashorn -ra mondod hogy lassú akkor majd a Sturer Emil mi lesz ?
Ahhoz képest a Nashorn egy gyors tank, hidd el fogod még szeretni a Nashorn -t.
:R

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#43373) PR0JECTNR56 válasza skopy (#43372) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Láttam az Emil-t videókon és az eddigi tapasztalatok alapján valószínűleg dobom ezt a vonalat.

(#43374) bullseye válasza PR0JECTNR56 (#43371) üzenetére


bullseye
addikt

Ez fura, papíron tényleg elég rossz, de gyakorlatban nekem tetszett, igaz, az embereim is arra gyúrtak, meg háló is volt nálam. És a lövegsüllyedést is igyekeztem kihasználni, az is elég praktikus volt.

Emil még csak stock (most volt az első csatám vele), tudom, hogy így nem illik utálni, de...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43375) Kakumix válasza bullseye (#43374) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nashorn nekem is nagyon bejött, pedig akkor még el sem tudtam volna képzelni, milyen sz.r lesz a stürer emil. Már hetek óta szorzózgatom, de még mindig ~20k XP a nagy ágyú plusz 71k XP a Borsig. Nem gondoltam volna, hogy sikerül a stock Ferdinandnál rosszabb német TD-t csinálniuk a játékba, de sikerült. Elismerem, hogy van rá esély, hogy a nagy ágyúval jobb lesz, de ebben nem merek reménykedni sem.

Legyen szép napod!

(#43376) skopy válasza PR0JECTNR56 (#43373) üzenetére


skopy
tag

Nem olyan rossz az emil, ha ki bírod fejleszteni a 128 mm -es ágyút utána már ki lehet vele békülni, addig viszont szenvedés az az 58.000 tp mire összegyűlik a nagy ágyúra.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#43377) #43783936 válasza Mister_X (#43366) üzenetére


#43783936
törölt tag

Az is-2 nálam üörök darab lesz a garázsban, ahogy az utódja a 110 is.
Masszív, (relatíve) fürge, és nagyon pontos az ágyúja mindkettőnek.

A t-34-1 top ágyúja az is-2 stock puskája. Tud meglepit okozni, amikor odacsap. ;]
Most a t-34-2-nél járok, de ezt se fogom eladni.

(#43378) Mister_X válasza #43783936 (#43377) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát ha jól gondolom, nagyon nem lehet mellényúlni kínai med/heavy ágon. Sebaj, ráérek gondolkodni, egy jó hónapig még a Type 58-ra leszek utalva, azzal az elsődleges az lest, hogy besárguljak. Idegesít már, hogy piros vagyok, mert anno nagyon mellényúltam a tankokkal és csak T4 kínaitól kezdtem magamra lelni (meg T3-ig a japán már elég jó).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43379) Djuree válasza Mister_X (#43378) üzenetére


Djuree
félisten

kínaiak elég jók, mindkét ág. a wz 111 1-4 baszott jó heavy. :K a 10-es már kevésbé, de szódával elmegy az is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43380) Djuree válasza PR0JECTNR56 (#43373) üzenetére


Djuree
félisten

td kell? elmész a tiger p-ig és kihúzod vele a ferdit. ennyi....a tigris p-vel simán meglesz észre sem veszed, nagyon jó heavy...
bár az a t9 waffentrager elég brutál, vonz engem is, de most húzok vagy 5 ágat, azokat kell előbb.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43381) Atlantis válasza PR0JECTNR56 (#43367) üzenetére


Atlantis
veterán

Magam sem írhattam volna szebben: cserében a Sturer Emil még borzasztóbb, a fostaliga tökéletes szinonimája, az egyik legrosszabb "tank", amivel a játékban dolgom volt.

Viszont úgy tűnik, a Borsig jó lesz, még csak pár csatán van vele, de ez már használhatónak tűnik, persze csak míg észre nem veszik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43382) [HUN]Dani válasza Djuree (#43380) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

A Tier 9 WT PzIV nem túl jó td. Én most nyomatom, még 90-95k xp és adhatom is el.

Sajnos öt lövésemből négy az átlag 560 sebzés alatt van. Rettentően modul sérülékeny. Motor, lőszerrekesz, ágyú, torony + a lövész és a töltő is gyakran meghal. Előröl és hátulról is ég, az ágyú függőleges kitéríthetősége lefelé nulla, ha hátra fordítom a tornyot akkor sem több, mint - 5.

A legrosszabb mégis az, hogy amint fel lettem spotolva az összes ellenfél ágyú rám szegeződik, mert engem úgy is mindenki átlő.. Arról nem is beszélve, hogy az artyknak nagyon jó csemege vagyok..

Jelenleg ~2700 az átlagsebzésem, de simán lehetne 3000+ is, ha nem utálnám ennyire.

magyarsrac

(#43383) csapee


csapee
senior tag

Jajj ne mar meg a vegen kiderul, hogy az uj op td vonal egy nagy nulla. Kicsit sok a siras szerintem, mert a full piros tomato userek is le tudjak vele sebezni a sajat hp-t.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#43384) Atlantis válasza csapee (#43383) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem senki nem mondta, hogy az egész ág OP, csak a WT E100 tűnhet annak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43385) Simulacrum válasza SoulReaver (#43230) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Jó lett volna, ha számomra teljesen érthetetlen módon nem kéred be a 268 és a 121 lövését, méghozzá úgy, hogy pontosan tudtad, hogy a 268 rádnéz és meg is fog lőni. Egy sebzésért elveszteni a háromnegyed életed szerintem butaság volt. Ha ezt simán elkerülöd a végén szépen életben maradsz és hiba nélküli lett volna az egész kör.

[ Szerkesztve ]

(#43386) Simulacrum válasza vJokka (#43256) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Sose próbáltam még teljesen bemenni ebbe a bokorba, köszönet az ötletért, mindenképp kipróbálom. Szép volt!

(#43387) Djuree


Djuree
félisten

ha vki gépet akar fejleszteni, akkor elmondom h én most fejlesztettem haswellre, megvettem a leggyengébb haswell pentium procit, dobozosan újonnan volt kemény 13k ft, ennyi zsé volt most. full hd-ban szinte minden maxon megy röccenésmentesen egy 5850-el, ami szintén nem egy nagy píz használtan...
egy i3-al vagy még inkább egy i5-el meg aztán el sem tudom képzelni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43388) #43783936 válasza PR0JECTNR56 (#43373) üzenetére


#43783936
törölt tag

Az Emil egy katasztróra, de a Borsig szerintem kárpótolni fog a szenvedésért.
A Nashorn viszont naaaagyon durva dolgokat tud művelni, és a kóvét is jól hozza. :)

(#43389) dfsz34 válasza Atlantis (#43381) üzenetére


dfsz34
őstag

A Borsig borsó az egyik legnagyobb op tank a WT sorozatban, szerintem a tier-el súlyozva durvább, mint a WTE. A WTE jó természetesen, de messze nem emelkedik ki ennyire, főleg miután már mindenki tudja, hogy he-t kell adni a WTE pofájának, ami az ágyút is kiüti szépen. obj268 1150-t bevert neki he-vel, plusz nem tudta az ágyúját használni egy ideig és vége volt. A borsó is érzékeny a he-re, de elképesztően jó kamoja van, szóval először észre is kéne venni.

Most nem tudom hogyan van, de karácsony előtt 1536 alap xp nem volt elég a tank ászhoz, ami sokat elmond a borsó képességeiről.

Volt szó a WT pz4-ről, most megnéztem és xp-ben szinte hajszálra ugyanazt hozta nekem, mint a borsó, igaz egy tier-el magasabban. Nem olyan rossz tank az sem és arra szintén nem egyszerű móka ászt szerezni, úgyhogy ott van az is a szeren.

Mindkettővel 58-60% WR-em van, ami 5%-al magasabb, mint az átlagom, újabb bizonyíték az op voltukra.

Ellenben a WTE-vel 48% csak. wtf. A WTE nagyon ki van szolgáltatva a csapatnak, sajnos. Azonnal spotolják és kilövik, a támadásba csak úgy tud bekapcsolódni, hogy látókörön kívül követi a csapatot és onnan lő, vagy megy velük és kitáraz, de utána meg kell(ene) védeni, ami a legritkább esetben történik meg. A legszebb példámban egy f155 megkerült fél várost siegfried line-on, elment 6-7 saját tank mellett úgy, hogy az épület egyik oldalán ment a másikon volt a saját tank és utána persze kilőtt engem és le is tudott lépni. Mindenki foschott a fochtól (noob volt az összes) és hagyták menni, fantasztikusan megvédtek. A másik dolog, hogy a WTE nem fogja megúszni hp veszteség nélkül, tehát igyekezni kell(ene) vele magányos ellenfelet vagy alacsony hp-s keresni, hogy ne kapjon az ember sok találatot azonnal.

Az odáig rendben van, ahogy sokan használják a WTE-t, elbújnak valahol és sniperkednek, mert talán úgy a leghatékonyabb. Aki nyomulósabb és nem kezeli mesteri szinten, azt szétkapják, márpedig ebből van a legtöbb. Magamat sem tartom mesteri WTE-nek, de gyakran kijön a lépés, csak látszik a WR-n, hogy győzni, na azt nehéz vele. A borsó vagy a pz4 le tudja hozni a csatát, a WTE nem biztos, mert már kiismerték.

(#43390) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!

Mivel lehet játék közben kiíratni a CPU/GPU terhelést?

(#43391) Djuree válasza rolio1 (#43390) üzenetére


Djuree
félisten

asszem az everest, vagyis újabban aida tud ilyet, csak futnia kell a háttérben.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#43392) Pete55555 válasza Djuree (#43387) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, ezt vártam én is :D
Még ~1 hónap, és fejlesztek.

...Szeretem leracsniztatni...

(#43393) Atlantis válasza dfsz34 (#43389) üzenetére


Atlantis
veterán

Elhiszem. Én eleve úgy álltam neki az ágnak, hogy a Borsig érdekel csak, nem biztos, hogy tovább fogom vinni, de ez még alakulhat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43394) PR0JECTNR56 válasza skopy (#43376) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Inkább nem, egyedül a japán vonalat folytatom az STA-1-el, aztán annyi.

(#43380) Djuree: Nem tudom mennyire van meg a garázsom, de van elég td. :D A Ferdi nem rossz gép a videók alapján, de nem érdekel ennek ellenére.

(#43381) Atlantis: Egyedül a Borsig érdekel az egész 2. német td vonalról (szeretem a prototípusokat), a többi totál hidegen hagy.

(#43383) csapee: Talán a Borsig/WTF E-100 kettős op, de a többi szerintem messze esik tőle.

(#43395) Remus389 válasza PR0JECTNR56 (#43394) üzenetére


Remus389
veterán

(#43383) csapee: Talán a Borsig/WTF E-100 kettős op, de a többi szerintem messze esik tőle. szerintem az 5-ös szintű TD is jó a legnagyobb ágyúval remekül irt, persze sokáig tart odáig eljutni, OP

a Nashron is szerintem OP, nagyon jó, sajnáltam eladni

a sturer Emil legnagyobb ágyúval igen jó pofonokat ad

a Borsig-nál tartok, hát igen, szuper kis TD, OP

a 9-esről nem tudok nyilatkozni, de hátulról lövöldözve biztos jó az is

a WTF E100 ugyanez

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#43396) csapee


csapee
senior tag

Tier5-tol 200+ pen mire nem eleg? Jah hogy nem elso vonalas?

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#43397) Bingisz válasza PR0JECTNR56 (#43394) üzenetére


Bingisz
addikt

Hű, ezekkel majd lehet csapatni historical battlekben. Nekem is el kellene kezdeni gyűjtögetni, csak kifogytam garázshelyből.

Tudom, hogy csak 9.0-ban jön majd a HB, de elég költséges lesz rá a készülés, szóval már most kérdezem, hogy aki készül kicsit is rá, az mit vesz majd meg/vissza?

Nekem eddig a PZ4 és a KT áll bent a németektől, de sokkal több ilyen tankot szeretnék.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#43398) Zeratul válasza Kakumix (#43375) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem a nagyágyú nem akart működni a Sturer Emilen. Olyan luftokat és lepattanókat lőtt folyamatosan ami egy francia ágyúnak is "becsületére" vált volna, érdekes módon ugyanaz az ágyú a Borsón kiválóan működik.

(#43399) Zeratul válasza rolio1 (#43390) üzenetére


Zeratul
addikt

(#43400) Angel1981 válasza diegho (#43318) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de akkor hogy érted, hogy az IS-3 "sokat van T10"-ben?

Ha igaz a WG állásfoglalása, akkor semmivel sem többet, mint másik T8-as tank, ergo külön említést sem igényel a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.