Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#37301) TESCO-Zsömle válasza Vitiris (#37299) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt felejted el, hogy a VGA-t mind a CPU eteti. A CPU mozgatja a textúrákat és az összes adatot.

Emellett elfelejted, hogy az elérhető legkomolyabb vasakon is botrányosan fut a játék, ha a teljesítményt és az ezért kapott látványt összevetjük. Elvégre, ha mindent a szerver számol, nem kéne jobban futnia az így nyert plusz teljesítménytől?

A next-gen konzolgyártók pedig APU-t választottak. Azért lett AMD, mert ők az egyetlenek, akik időben tudtak életképes modelleket szállítani. Gyanítom a WoT-ot érzékenyen érintené, ha egy szem APU-n kéne futnia, tekintve, hogy a bennük levő proci C2C gyengébb még a Phenom-oknál is, ugyanis a hiányzó CPU-erőt a beletolt GPGPU hivatott többszörösen pótolni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37302) scyllarus válasza Vitiris (#37299) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem fut vígan. Próbáltam :) A wotos induláskor Celeron D 3.0 GHz-em volt, 4-8 fps, de ami pontosabb jelzés: havertől tudtam meg, hogy van visszaszámolás csata előtt, nekem már akkor töltődött be, amikor már ment a csata...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#37304) aknaakna válasza #40993792 (#37303) üzenetére


aknaakna
tag

Hallottam már olyat is, hogy valaki az első 3000 csatája után jött rá, hogy van sniper nézet :DDD

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37305) vhw válasza Vitiris (#37299) üzenetére


vhw
addikt

" Kétségtelen az AMD-sek jobban járnak a jelenlegi WOT-tal mert nyers erőben főleg lebegőpontos dolgokban leveri az intelt "

Na ez marha erdekes, mert a tapasztalat meg pont az ellenkezojet mutatja.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#37306) aknaakna válasza vhw (#37305) üzenetére


aknaakna
tag

Ezt én is kétlem, mivel az Intel procik nagy része eléggé odaver az AMD-nek, ami C2C teljesítményt illeti...Persze az Intelt meg is kell fizetni.

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37307) TESCO-Zsömle válasza aknaakna (#37306) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogyne kéne. Ha monopol helyzetben vagy, annyit kérsz, amennyit akarsz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37308) aknaakna válasza TESCO-Zsömle (#37307) üzenetére


aknaakna
tag

Mondjuk aki Intelt vesz, nem a semmiért fizet többet, hiszen pl streameléshez, munkához sokkal jobb.De it abbahagyom az offot :))

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37309) TESCO-Zsömle válasza aknaakna (#37308) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem hát. Általában az életérzésért veszik. Nagyon kevesen vesznek bármit megalapozott döntés alapján. Legtöbben csak valami felületes hallomás vagy régi beidegződés hatására választanak, nem mérlegelik, hogy ki tudják-e használni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37310) mefistofeles válasza TESCO-Zsömle (#37309) üzenetére

Szerintem legtöbben pénztárca alapján választanak....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37311) mefistofeles

Egyébként még mindig nem értem az olyan bejegyzéseket, hogy 15 fps-el megy a játék meg effélék....
Az én PC-m monitorral együt ér talán 45 ezrest de 1400-as felbontásban játszok és baromi ritkán (inkább csak pillanatokra) megy 30 fps alá a játék. Az átlag 40 körül van de nem ritka az 50 fps sem.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37312) Pete55555 válasza TESCO-Zsömle (#37309) üzenetére


Pete55555
addikt

Én meg azért fogok most valszeg intelt venni (pentium haswellt) - és ez vitrisnek is szól - mert egy szálon 75%-al erősebb a mostaninál, aminek az egyik magja 3600 mhz-re húzva is 100% on pörög, míg a másik kávézik, a vga kártya meg nincs kihajtva.
Kérdés, hogy mit fog tudni a kaveri. Bár az is úgy érne meg, ha az apu-ban lévő gpu-t használnám, csak ahhoz meg akkor memóriát is vennem kéne...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#37313) scyllarus válasza mefistofeles (#37311) üzenetére


scyllarus
veterán

Áruld el a titkot... Nekem ugyanannyi fps-em van fejlesztett grafikán közepes beállításokkal, mint alap garfikán, minimumon, 25%-os tömörített textúra packkal. Rohadtul nem értem. Procilimitre gyanakszom, az enyém tényleg gyenge (Dual Core 2,6 GHz), de akkor is. És 15-55 között ingadozik az fps.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#37314) Vitiris válasza scyllarus (#37302) üzenetére


Vitiris
aktív tag

A fiam azon játszik :)

(#37315) csapee


csapee
senior tag

Szerintem az eddigi legtöbb sebzésem ezzel (a végén már csak repeszromboló volt a tarsolyban):

Ráadául nem csak piroskák voltak az ellennél ;]

Csapee

(#37316) TESCO-Zsömle válasza Pete55555 (#37312) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Kaveri az APU-vonalat erősíti. Gyenge CPU, mindent verő IGP. Az AMD célja, hogy minél több feladatot az IGP nyakába akasszon, amit egyébként a CPU vagy a VGA számolna, így erőforrásokat szabadít fel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37317) scyllarus válasza Vitiris (#37314) üzenetére


scyllarus
veterán

Lehet rajta. Csak borzasztó zavaró ez az ingadozás. Stabil 25-30-cal beérném, bármilyen grafikán.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#37318) diegho válasza Vitiris (#37299) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez ilyen újévi vicc ugye? Ehhez a játékhoz csak proci kell, mivel egy szálon fut az egész. Az AMD-sek jobban járnak? Látom, nagyon jó nekik.

Ehhez a játékhoz egy haswell a tökéletes, de azt is húzni kell a fix 60fps-hez, amd-vel ezt nem tudod megcsinálni. Nézzél körül a fórumon (a hivataloson) első szabály, ha 60fps-t akarsz, akkor intelt vegyél.

VGA kellene neki? Kipróbáltam minden minimumon és minden maximumon ugyanannyi a minimum fps-em... tényleg vga függő aha...

[ Szerkesztve ]

(#37319) aknaakna válasza scyllarus (#37313) üzenetére


aknaakna
tag

Nekem is olyan volt a jelenlegi konfigom előtt, de alap grafikán 1440-es felbontással, majdnem minden lehúzva a textúrákon kívül, 2x élsimítással ment 30-80fps-el, de nagyon nagyon pályafüggő volt, hogy hogy ment.

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37320) TESCO-Zsömle válasza diegho (#37318) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan stabil CPU-Limit van ebben a vacakban az 1 szál miatt, hogy házat lehetne építeni rá.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37321) dorka16


dorka16
aktív tag

Nekem rengetegszer megy stabil 60fps-en full hd-ban. Fogalmam sincs mi van beállítva. Rosszabb esetekben 45-55fps. Bár az uccsó patch óta kicsit kevesebb az átlag.

(#37322) diegho válasza TESCO-Zsömle (#37320) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van. Ami meglepő, hogy az én gépemen autodetect-el mindent minimumra rak, de így játszom 40-60fps között, 40 csak 1-2 pályán van, jellemzően 50-60.

8.9 előtt mediumon játszottam kikapcsolta extra effect-el, most mikor először lőtt mellettem egy 155mm-es ágyú, fél percig szenvedtem a füstjétől, mert semmit nem láttam tőle :))

[ Szerkesztve ]

(#37323) Vitiris válasza vhw (#37305) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Nem fogok AMD vs. Intel vitát nyitni :D
De milyen tapasztalat?

Nézz meg egy FPU tesztet. Ami az intel mellett szól az a hyperthreading, semmi más! A programok 10% használja ki.
Nekem van ez-is az is! Sőt szerelek ilyeneket. Van egy informatikai portálom. :)
Az a summás véleményem hogy az intel esetleges teljesítménybeli ereje nem éri meg.
Ha csúcs procikat hasonlítok össze az Intel ver mindent! De könyörgöm intel proci áráért veszek egy 2 generációval magasabb amd-t. Ha játszani akarok akkor meg amit nyerek az áron inkább fordítom vga-ra.

Nézd meg a xbox one, vagy a ps4 8magos jaguár prociját! :D Es ezek full HD-ban nyomják nem egy wot-t.
Ha nálam nagyobb tudású emberek AMD köré építenek csúcskategóriás konzolokat. akkor azt gondolom bőven elég egy gamer gépnek, és bármi másra is! :D

Ha photoshoppolni vagy cadozni akarok előveszem az intelt :)

de 2-5 év múlva ezek sem kellenek, csak egy jó monitor, vagy tv , jó internet sávszélesség. Mert a játékgépek már a forgalmazók telepein lesznek. Fizessék ők az áromszámlát :)

(#37324) TESCO-Zsömle válasza Vitiris (#37323) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hajadra kenheted a szintetikus teszteket, mert azok csak virtuális farokméregetésre jók. Fogni kell a játékot és futtatni, az igazság akkor és ott dől el, az adott programban, nem 20 másikban...

Nekem is vannak olyan játékaim, amik hasonló beállítások mellett 100 FPS-sel mennek, mégsem lesz tőle jobb a WoT.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37325) Bingisz válasza Vitiris (#37323) üzenetére


Bingisz
addikt

Attól még a WoT rosszabbul fog futni a legimbább 200 wattot fogyasztó fx-en, mint egy haswell i3-on, de lehet, hogy még egy haswell pentiumon is.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#37326) dfsz34


dfsz34
őstag

Boldog új évet mindenkinek!

Nekem jól indult az első csatám 2014-ben, kredit eső :)

Győzelem!
Csata: Karelia 2014.01.01. 11:32:34
Jármű: Panther/M10
Szerzett tapasztalat: 9 890 (x5 minden nap az első csatáért)
Szerzett kredit: 108 313
Csatában elért Achievement: Szárnysegéd

(#37327) mefistofeles válasza scyllarus (#37313) üzenetére

Nekem is egy mezei DualCore E5700 (3 ghz) procim van, 2x2 Gb dual DDR3-as memó és egy (lehet röhögni) őskori Geforce 8600 GT VGA! Ezzel nyomom 1400 felbontásban, mindenféle tömörített textúra csomag nélkül, 30-40 fps-el!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37328) Tbor


Tbor
tag

Na ez best of gyanús egyelőre 2014-ben. Kihasználva az 5x-et meg az olcsó prémet gondoltam kihúzok gyorsan egy-két eddig hanyagolt ágat tier 5-6 ig, hátha jó lesz még valamire. Most a brit akció miatt kihúztam a Bishopot a light ágon tegnap délutánra, megvettem, aztán otthagytam a gépet és idén az ünneplés után de lefekvés előtt megnéztem mi a helyzet, gondoltam gyorsan le 5x-öm, hogy ne legyen mar olyan stock szegényke. Közben kilépett a játék, valami olyasmit írt ki, hogy a kapcsolat megszakadt. Beléptem és meglepődve láttam, hogy a Bishop eltűnt. Megnéztem többször is, lehet csak fáradt vagyok, de nem, nem volt a garázsban... A Valentine-on mutatja, hogy még kéne a 19k xp a Bishop-ra, a kb 900k credit is eltűnt, hát ez nagy wgny 2014. Írtam a supportnak, hogy buék+wtf, esetleg adhatnának egy kiss free xp-t is az 5x elvesztése miatt, hát, meglátjuk. Azért szólok, hogy nézzétek végig a garázsotokat, hogy nem tűnt-e el tankotok (vagy esetleg nem jelent-e meg nálatok egy kóbor Bishop :) ). És jó vicc, de nem ittam sokat (sajnos), nem raboltak még el ufók és kezelés alatt sem állok ;)

(#37329) Pete55555 válasza TESCO-Zsömle (#37320) üzenetére


Pete55555
addikt

Sad, but true :D

(#37325) Bingisz Pentiumon is. i3 nem jobb sebességben, HT WOT-nál nem számít. Annyival jobb az i3, hogy ha jól tudom, abból van 3.6 Ghz-s is, míg pentiumból csak 3.3-as talán. (meg a támogatott szabványok, de az szintén nem téma itt)

(#37316) TESCO-Zsömle Tudom, de ha minden igaz (várjuk ki a végét) 20% CPU és 30% GPU gyorsulás lesz a Richland-hez képest. Ha ez így lesz, azzal már elégedett leszek, ha nem, akkor intel lesz...

(#37330) diegho Így van. Legjobb proci most WOT-hoz egy K-s haswell i5, jól megcibálva.

Es hozzáteszem az egészhez, hogy AMD "fan" vagy valami olyasmi lennék.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#37330) diegho válasza Vitiris (#37323) üzenetére


diegho
nagyúr

Több, mint 10 gépen játszottam wot-ot. Bármilyen gépet meg tudok venni és letesztelni rajta, meg is tettem. AMD-ből nincs olyan proci, ami képes lenne fix 60fps-t adni, intelből van. Senkit nem érdekel az FPU teszt, sem pedig semmilyen nem valós alkalmazás. Ez a játék 1 szálat igényel minden optimalizálás nélkül, itt az amd egy rakás szar, ez van. Mivel csak wotot játszok, ha létezne olyan amd proci, amin jobban fut, mint a mostani procimon, akkor már megvettem volna, de nem létezik. Haswell-re is azért nem váltok, mert meg akarom várni a több szálas optimalizációt, ha akkor menni fog egy fx6300-on a fix 60 fps, akkor azt veszem - bár kétlem. Azt azért érdemes megjegyezni, hogy jelenleg a játék egy kicsit erősebb haswell pentium-on jobban fut, mint a legerősebb amd-n és ez nem kitaláció, hanem tény. Teszteltem én is és többen mások is, igaz én csak ivy pentiumon. Én elhiszem, hogy amd fan vagy, de amit írsz az bizony csak fun...

(#37331) Vitiris válasza diegho (#37318) üzenetére


Vitiris
aktív tag

0.8.5 :D
Tudod mit vegyél Intelt :D
De azért egy egy erőforrás figyelőt el tudsz indítani te is :D Nézd meg a a procid és a vga-d terhelését!
Nem bonyolult :)

De hogy ez a teszt ami beollóztál :) Mennyire komoly! Az otthoni játékra tv-re kötött gépem!
Amd PhenomII X4 965 két ati hd 7770 CF-ben. 60-70 fps csak az árnyék van kikapcsolva minden full.

Akkor most mi az igaz? :)

(#37332) sith7 válasza TESCO-Zsömle (#37324) üzenetére


sith7
nagyúr

Nekem mindig is AMD processzoraim voltak, most is az van, de a tény, az tény ... az Intel procik jobbak, drágábbak is jóval, az alaplap is hozzá, de jobbak, ez van, nem kell ezen rugózni, mindenki menjen lőni :))

(#37333) Pete55555 válasza Vitiris (#37331) üzenetére


Pete55555
addikt

Íme. Az enyémen így megy, ugyan a grafikát húzhatnám még feljebb, hogy 90-100%-on menjen a GPU, de nehéz megtalálni azt a határt, ahol még jobb a grafika, de nem csökken az FPS.
Láthatod, hogy az egyik mag maxon dolgozik egyfolytában, a másik meg pihen.
Felbontás FHD.

...Szeretem leracsniztatni...

(#37334) diegho válasza Vitiris (#37331) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért látom idén sem lesz hiány hülyeségben itt, csak nem értem miért kell ezt? :U

Egy videót kérhetnék erről a 60-70fps-ről south coast-on randomban alsó bázisról lefelé futva a városba 10 tankkal? Vagy videót már nem tudsz mutatni, csak nagyot mondani?

[ Szerkesztve ]

(#37335) aknaakna válasza Vitiris (#37331) üzenetére


aknaakna
tag

Tehát ha jól értelmezem, akkor SEMMILYEN körülmények között nem megy 60fps alá?Ezt nem tudom elképzelni.

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37336) Bingisz válasza Vitiris (#37331) üzenetére


Bingisz
addikt

Megy a CF a WoT-ban?
Én úgy tudtam, hogy már jó ideje nincs CF támogatás.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#37337) Vitiris válasza diegho (#37330) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Na itt tévedsz! Az elején is írtam nem vagyok fan sem itt sem ott! Van mindből! Ezzel foglalkozok!
Én nem használok olyan szavakat hogy "fos", meg "leszarják" ilyenek! Mivel te használsz ebből kiderül hogy fan vagy :D
Csak elmondtam a véleményem.
Az tuti a wotra nem veszek intelt! Mert nem éri meg a befektetést :)
Viszont szervereink intelek. Arra meg nem veszek AMD-t.

Szajkózód ezt az egy szálat!! Meg használsz olyat az FPU "senkit nem érdekel!"

Tények makacs dolgok! Én nem állítom semmiről hogy tény!
Te már vagy olyan szinten hogy ezt ki merd mondani.
Ha neked az a véleményed! És ez tény! Legyen.
Én már túl vagyok a kamaszkoron, elmúltak azok az idők mikor mindenkiről azt gondoltam hülyébb mint én :)

Mindenki játszon azzal amivel akar! Amit a pénztárcája megenged, Vagy amiről a baráti társasága meggyőzte!

(#37338) emre válasza Vitiris (#37331) üzenetére


emre
veterán

Lassan egy éve nincs a wotnak crossfire támogatása.
Ha nem szedték volna ki még mindig 5770cf-n tolnám 60-70fps-el

De ha tudsz valami megoldást hogy működjön ne fogd vissza magad.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37339) diegho válasza Vitiris (#37337) üzenetére


diegho
nagyúr

Vedd már észre, hogy széllel szemben pisálsz!

(#37340) Vitiris válasza diegho (#37334) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Használd a Google-t és találsz. De persze meg akkor ez lenne hogy a gépet nem látod!!! Szánalmas
De mivel kezdesz pofátlan, arrogáns lenni!

Felvilágosítalak! Nem vagyok a barátod! Sem apád sem anyád! Tehát mosd ki a szád, mikor emberek közé mész! és beszélni kezdesz Mert nem higiénikus!

Én itt hagytam abba!

Köszi hogy a fórum tagja lehettem. Mindenkinek sok sikert. Törlöm ezt az accot is.

További jó játékot.

(#37341) Vitiris válasza aknaakna (#37335) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Dehogy nem megy! WG-s játék

(#37342) Pete55555 válasza Vitiris (#37340) üzenetére


Pete55555
addikt

WAT ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#37343) aknaakna válasza Vitiris (#37341) üzenetére


aknaakna
tag

Megtévesztő, hogy nem azt írtad oda, hogy maximum 60-70fps, hanem azt hogy "Amd PhenomII X4 965 két ati hd 7770 CF-ben. 60-70 fps csak az árnyék van kikapcsolva minden full." :U

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#37344) diegho válasza Vitiris (#37340) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindenkivel szembemész. Teljesen valótlant állítasz. Amikor bizonyítékot kérünk hárítasz... mi ez, ha nem nagyot mondás? Miért kell ezt csinálni? Kell a rivaldafény?

(#37345) Vitiris válasza emre (#37338) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Azt írtam le milyen a gépem! amin játszok! Nem azt hogy CF-ben fut.De driver szinten tud bármit CF-ben hajtani. Csak az olyan mismás, a feladatokat a ő osztja el és nem leprogramozva van.

(#37346) Vitiris válasza diegho (#37344) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Nem megyek szembe! És nem igyekeztem sértegetni senkit még tlged sem amig alpári stilusod előő nem vetted!.
Mondom van fent keress rá.

Nem kell a rivalda fény!
Ezért is lépek! Te meg villogj tovább fényes csillag! :)

BB

(#37348) Bingisz


Bingisz
addikt

Bakker így év elejére már a 3. magyar Tiger 2-őt kapom meg top tanknak. Álcafestés, magyar zászló, 400 WN7. Valami olyan játékot játszanak, hogy ki tud elbújni legtovább az enemy elől. Eddigi átlag sebzésük (a háromnak) 0. Igazi magyar tank ászok... :DDD :W

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.