Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#32651) Vikthor


Vikthor
nagyúr

WT Auf E 100-ra milyen kiegészítőket raknátok és egy 4 skilles legénységet hogyan képeznétek? Kiegészítőkre a célzásgyorsítót és az újratöltés gyorsítót gondolom, de a harmadik mi legyen? Álcaháló vagy binocular? Előre is köszi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32652) aDamker


aDamker
aktív tag

Sziasztok!
Egy újabb videóval jelentkezünk a Team WD csapat tagjaival. Ezúttal a T-62A orosz közepes harckocsit mutatjuk be, és hasznos tippeket adunk az alkalmazásához.

[link]

(#32653) L4mie


L4mie
veterán

Lehet buta kérdés, ez esetben elnézést:
A Periszkóp "csigaszem" kiegészítő hatását, se Stugon se D-maxon nem igazán érzem,
értem én ez alatt, hogy ha beállok egy pozícióba térképen addon jelzi, hogy meddig látok el,
2mp múlva aktiválódik a periszkóp elvileg az addon által jelzett látótáv vonalán lévő addig nem látott tankokat ezután meg kéne látnom, nos ez nem történik meg, 500m látótáv megvan ilyenkor?
és inkább nézzek más kiegészítőt a tankokra?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#32654) Jolet válasza Vikthor (#32651) üzenetére


Jolet
őstag

tárasokra nem tudsz töltésgyorsítót tenni és mivel nyitott ventit se

én valami látótávolság növelőt gondolnék és talán nagy repeszpajzsot vagy álcahálót

de biztos vannak itt okosabb tanácsok is

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#32655) #43783936 válasza L4mie (#32653) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én észreveszem a hatását, a Dickeren legfőképpen.
Amikor a csata elején elfoglalom a helyem, utána sokszor én spottolok a többieknek.
Néha többet összehozok spotban, mint saját sebzésben. :)
Nyitott pályákon kifejezetten feltűnő tud lenni a csigaszem hiánya.

A láthatóságban nagy szerepe van a jármű camo értékének is.

(#32656) Chris0321 válasza L4mie (#32653) üzenetére


Chris0321
addikt

A periszkóp +25%-ot ad az alap látótáv mellé de nem lehet több 500m-nél, nem 500m lesz.Persze ez nem jelenti azt ,hogy mindent fogsz látni ezen a távon belül, mert pl. a bokrok miatt lehet csak közelebb látsz meg valamit. Arról nem is beszélve, hogy vannak érdekes dolgok a játékban, pl. egy T110E4-est csak akkor vettem észre teljesen nyílt terepen miután kilőtt pedig nem volt messze és nem hiszem, hogy túl jó lenne a camója. Szerintem hasznos a periszkóp, én mindenre teszek mert arra nem lehet számítani sokszor, hogy spottoljanak neked. Plusz a spot DMG-ért is jár némi honorárium.

(#32657) nihill válasza L4mie (#32653) üzenetére


nihill
őstag

A spotolási távolság egy elméleti érték, ezt még befolyásolják a tereptárgyak, fák, bokrok és az ellenfél camoja, skillje, álcahálója. Ha pl. 350m a látótávolságod és van +25% csigaszem, attól még nem biztos hogy meglátod a 150m-re rejtőző ellenfelet.

(#32658) #43783936 válasza Chris0321 (#32656) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én pont a Dickerrel mértem be Sand Riveren (mivel ott nem igazán dominál a növényzet), hogy az elméleti 500 méter, amit el tudok érni csigaszemmel, az a gyakorlatban 350-450-ig terjed, a mozgó céljármű camójától függően.

[ Szerkesztve ]

(#32659) L4mie válasza nihill (#32657) üzenetére


L4mie
veterán

oké, akkor alapvető félreinformálódásom/fogalomzavarom volt :B
én a spotolt, de nem látott tankokat szerettem volna meglátni, miután megállok, nem pedig spotolni,
de akkor elvileg az a rádiótávolság növelésével lehetne elérni.
félreértés elkerülése végett, spotolni jóó :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#32660) bullseye válasza L4mie (#32659) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem nem 2 mp, inkább 5, de már többször volt olyan, hogy megállás után az addig nem látott (de más által spotolt) tank megjelent.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32661) dfsz34 válasza #43783936 (#32658) üzenetére


dfsz34
őstag

445m a maximum

Az oroszok időt nem kímélve lemérték, hogy egy 400m látótávú tank 100% legénység mellett milyen távolságról veszi észre az adott tankot, ha van háló, ha lő, ha mozog stb

[link]

Ha van fent bino, akkor elvileg 25%-al megszorozhatod az értékeket, de 445m-nél messzebbről nem fogod észrevenni.

Engelberg bázis védés esetén én ezért nem értem, hogy a sok birka, miért rohan el balra meghalni, amikor elég egy spotter tank fent a jobb felső dombon és a többiek meg elbújnak a házak között. Az ellenséget meg halomra lehet lőni a hídnál és még azelőtt, hogy egyáltalán elérné a hidat, ha nincs annyi eszük, hogy akkor inkább az alsóbb hidakat válasszák. Egy DMax binoval simán túl lát a hídon, a második vagy harmadik házig.

Több tank ászt is így szereztem ott, TD-vel, hogy csak spotoltam a közeledő ellenfelet és addig lőttem, amíg nem értek a hídon túl, utána csak spot (hogy ne fedezzenek fel) és a többiek meg halomra lőtték őket.

(#32662) #43783936 válasza dfsz34 (#32661) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én is azt a taktikát alkalmazom Erlenbergen, persze csak ha nem kap el a nyájszellem.
Ha elég izmos csapat megy el balra, és olyan kedvem van, akkor én is beállok közéjük.
A Dicker csőbedöntésével elég jó lehet szivatni a támadókat, ha nincs arty az ellennél.

Gyakorlatilag Sand Rivert, Erlenberget és Karéliát kényelmesen be lehet védeni 10 tankkal is.
Tegnapelőtt Karélián a védő csapatunknak még nem volt vesztesége, amikor megindult az utolsó 5 ellenfélre a vadkacsavadászat.

Izgis meccs volt. Kávézás közben néha lőttem egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#32663) szbalogh válasza aDamker (#32652) üzenetére


szbalogh
őstag

Az APCR lövedék valóban gyors, de nem ezért nagy az átütőereje. A HEAT lövedékeké nagyobb pedig azok sokkal lassabbak.
Távolabbi célpontokra pedig csak nagy kaliber esetén hatékony (TD-k). Azonos kaliber esetén az APCR tömege sokkal kisebb, mint az AP, ezért távolságarányosan sokkal nagyobb az átütőerő-veszteség.

Nick: HE_Storm

(#32664) szbalogh válasza #43783936 (#32658) üzenetére


szbalogh
őstag

A névleges látótávnál nincsen 500 méteres korlát. Ez csak egy érték amivel számol a szerver.

Nick: HE_Storm

(#32665) Bingisz válasza szbalogh (#32664) üzenetére


Bingisz
addikt

De van. Ráadásul nem is 500 méter, hanem csak 445.

Wot wiki: "Maximum Spotting Range: You can never spot a vehicle further away than 445m."

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#32666) Švejk válasza Remus389 (#32618) üzenetére


Švejk
őstag

Mi nemes egyszerűséggel kenyérpirítónak nevezzük. És nem zseniális? :D

(#32667) szbalogh válasza Bingisz (#32665) üzenetére


szbalogh
őstag

A max. szpottávolság valóban 445 méter ;)
De azon belül akár 598 méter értékkel is csekkolhat a szerver.

Nick: HE_Storm

(#32668) Bingisz válasza szbalogh (#32667) üzenetére


Bingisz
addikt

Ezt hogy érted?
Mit csekkol a rendszer?

(#32666) Švejk

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#32669) Drenadar válasza szbalogh (#32667) üzenetére


Drenadar
veterán

hivatalosan az engine az 500*500m-es kocka átlójával számolva 707,1 m-s távolságot tud megjeleníteni.

(#32670) PR0JECTNR56 válasza Bingisz (#32668) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

De szép is. :C

(#32671) Angel1981 válasza Bingisz (#32668) üzenetére


Angel1981
veterán

:C

(#32672) szbalogh válasza Drenadar (#32669) üzenetére


szbalogh
őstag

Jól van látom keveredik a 3 "látótáv" fogalom :DDD
látótáv 1. (wikiben effective view range): Minden látótávot növelő értéket összead, nincs 500-as limit.
látótáv 2. (wikiben spotting range): Az 1.-es érékből csökkentett távolság, annyival csökken amennyit az ellenfél álca értékénél számol. Ha ennél közelebb van a tank akkor láthatóvá válik.
látótáv 3. (wikiben spotting range): Na ez a 445 méter. A 270 és 445 méteres sugarú körbe eső tankokra 2 másodpercenként ellenőrzi, hogy a 2.-es értéknél közelebb van-e. Ezt nevezi visibility check-nek. Kisebb távolságokra sűrűbben csekkol.

Ja és a negyedik :) :
Van az 500x500-as kocka. Ennek a csúcsában - Pitagorasz tétetl szerint valóban 700 méterre - felszpottolt tank (nyilván más által) éppen látható (megfelelő rádió esetén).

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#32673) Angel1981


Angel1981
veterán

Az előttem szólókhoz! (Bocs, mire megírtam, lejárt a modidő! :D ).
Szerintem Ti is vágjátok a témát, csak képzavar van, engedelmetekkel összefoglalnám! ;)
Más a látótáv, és más az észlelési távolság.

Az észlelési táv a maximum az 500x500-as kocka átlója lehet, vagyis 707 méter, vagyis ekkora távolságból vagy képes észlelni (látni) egy ellenséges tankot, amit egy csapattársad spottol, ez kőbe van vésve, így működik a játékmotor.

Az látótáv az, ahonnan Te magad képes vagy kiszúrni egy ellenséges tankot, ez 445 méter, szintén kőbe vésve a játékmotor által.

Mindazonáltal a tankod látótávolságát simán van értelme 450 méterre, vagy annál is feljebb emelni (akár 500 fölé) mert így az álcázott járgányokat is előbb szúrod ki.

Pl. pont 445 méter a látótávod, vagyis 445 méterről csak a zéró álcázással rendelkező tankot tudod kiszúrni (ami teoretikus, mert minden tank, még a Maus is rendelkezik egy minimális álcával), aminek van egy kis bónusza is, azt csak ezen belül.
Ezzel szemben ha mondjuk egy binocular segítségével 500 méterre növeled a látótávolságodat, akkor 445 méterről még a 11%-os összesített álcával rendelkező tankot is meg tudod pillantani.
Ugyanezt a tankot 445 méteres látótávval csak kb. 396 méterről vennéd észre, ezért van értelme.

szbalogh: időnként valóban keverednek a fogalmak, én pl. pont fordítva használnám a szavakat, mármint a látótáv lenne a max. 707 méter, mert eddig tudsz ELLÁTNI, az észlelés lenne a 445 méter, mert max ilyen távból tudsz ÉSZLENI!
Csak azért írtam így, mert a wiki "view range"-nek írja a járgányok látótávját, és nem akartam képzavart. :)

[ Szerkesztve ]

(#32674) Švejk válasza Bingisz (#32668) üzenetére


Švejk
őstag

Valahogy így gondoltam :D

Igen, szerintem mi, magyarok terjesszük el hogy kenyérpirító, majd a zangolok átveszik, és lesz toaster...látom a fényes sikert! :DDD

(#32675) #95904256


#95904256
törölt tag

A tankok ágyúcsövét érdemes lődözni? Pl. ha egy szikla mögül csak a cső vége látszik ki, akkor érdemes-e közelebb lopózni, hogy el is találjam? Vagy ez csak grafikai kellék és csak "átrepül" rajta a golyó. Pl. a bokorban való ücsörgésnél is a kilátszó ágyúcső nem fedi fel a tankot ( gondolom itt is csak a látvány része ), mert nem "igazi" része a tanknak. Gondolom ezért lehet az is, hogy belógatod a csövet a másik tank tornyába vagy valamelyik épületbe, mindenféle ütközés effekt nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#32676) fradi81 válasza #95904256 (#32675) üzenetére


fradi81
veterán

nem érdemes.

moto g72, Ninebot d28e

(#32681) vJokka válasza #95904256 (#32675) üzenetére


vJokka
aktív tag

Az ágyúját kiütheted, de sebzést nem okoz. Esetleg HE-vel, ha elég nagy a robbanási sugara (ha hülyeség majd leszólnak :D )

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#32684) Midway válasza nyunyu (#32481) üzenetére


Midway
senior tag

Saját hiba. Nem volt megjavítva. :D
Elnéztem.

Köszönöm a segítséget.

(#32685) nyunyu válasza Midway (#32684) üzenetére


nyunyu
félisten

Na erre nem gondoltunk.

Minden uj tanknal bekapcsolom az automatikus javitast+loszer utantoltest. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32687) Bad Pritt válasza #95904256 (#32675) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Múltkor én álltam baloldalt, egy másik forma jobboldalt nekem. Én elnéztem jobbra, mert jött valaki, ő meg hirtelen balra, a csöve belógott a célkeresztembe és ellőttem az ágyúját a francba. Más kérdés, hogy ez közvetlen közelről volt, ilyen eset ellenféllel nem igazán esik meg szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#32688) [HUN]-Kisa


[HUN]-Kisa
aktív tag

Sziasztok! Egyik ismerősömtől kapok egy elég jó accot de e-mailt nem ad hozzá de szeretnék nem sokat de kicsit költeni a játékba! Abba tudtok segíteni, hogy tudom megoldani hogy ne tudja vissza venni semmi féleképpen? Aki tud segíteni segítsen már privátba köszönöm!

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#32689) iwu válasza [HUN]-Kisa (#32688) üzenetére


iwu
addikt

telefonos authentikáció...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32690) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Mi van már megint a wg -nél... megint a legsötétebb idiótákkal rak egy csapatba... mindig ez van amikor elérem az 54,9 % -ot wr-ban... Nem elég, hogy a netem szarakodik, volt, hogy 1 percig 999 -en állt a ping... vehetek új billentyűt is... XDD

Cseri0058: nem nevet. Tegnap is ki kellett lépnem, mert félig rakott be a csatába, utána kezdte el a hülyeségét...

[ Szerkesztve ]

(#32691) Cseri0058 válasza SoulReaver (#32690) üzenetére


Cseri0058
őstag

:DDD
Miattad buktuk azt a csatát :D

[ Szerkesztve ]

(#32692) D1Rect válasza [HUN]-Kisa (#32688) üzenetére


D1Rect
félisten

"Abba tudtok segíteni, hogy tudom megoldani hogy ne tudja vissza venni semmi féleképpen?"
Ne vegyél accot. Ez nem csak erre a játékra vonatkozik.
Az eredeti tulajdonos mindig visszaszerezheti, ha ír a supportnak.

(#32693) nihill


nihill
őstag

Az EU1 szerverrel másnak nincs most problémája?

(#32694) g85j


g85j
tag

mi van már megint? Akkora lagok, hogy nem igaz, aztán most még az EU1-re sem enged fel.....

Szerk: Eddig soha nem szidtam a WG-t, az hogy, hogy sorsol? Nem izgat, csak játszak 1 jót.
De amit mostanában ezek a szerverek művelnek, az már túlzás....

[ Szerkesztve ]

(#32695) Vitiris válasza nihill (#32693) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Per pillanat mind áll :)

(#32696) KisApám


KisApám
addikt

Első esetem a játékkal:

elindul, WoT EU2, berak a játékba, NEM tudok megmozdulni, eltűnik mindenki, LAG.
Majd kidob (Connection error)... azonnal vissza próbálok lépni: "Server EU2 busy"...

És most egyáltalán NEM enged be sehová...

Pedig a netem hasít (Digi), nincs vele probléma.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#32697) D1Rect válasza nihill (#32693) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem nincs, nem enged be. :)

(#32698) Vitiris válasza KisApám (#32696) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Mondom mind áll! a login szerverek behaltak

(#32699) #95904256 válasza KisApám (#32696) üzenetére


#95904256
törölt tag

Most gáz van. Rohangáltam két percet egy szellem városban ( Himmelsdorf ) aztán kidobott...

EU2-re beengedett, azt írta, hogy a tank csatában. Kiléptem, gondoltam megyek vissza EU1-re, hülye ötlet volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#32700) HellGreg


HellGreg
őstag

Nézegessetek addig tankos videókat a youtube-on, nehogy becsavarodjatok :)
én azt teszem :DD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.