Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#22751) sebijani1982 válasza Petyus87 (#22749) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Tudom nem nagy vigasz, de ha engem bedob a nagyok közé és tudom, hogy az ellen mögé nem tudok kerülni, akkor direkt a lánc környékét próbálom lőni, mert ha sikerül lekapni a láncot és a többiek meg tudják sebezni, akkor nekem is jóvá írja segítségként! (Ugyanott ahol azt számolja mintha spottolnál) Ha kicsit hátrébb maradsz (mondjuk egy bokorral), hogy a nagyok nyeljék be a lövéseket, akkor még sérülés nélkül is túl lehet vészelni. A saját heavy-k ellövik magukat > az ellen kinéz > Te ellövöd a láncát, ha nincs javítója a srácok kiszedik. Nem könnyű így sem, de azért egy-két ezressel többet lehet profitálni kreditben, illetve az XP-re is jó hatással van.

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#22752) cscsali válasza Vitiris (#22747) üzenetére


cscsali
tag

Ráfér egy kis átfogalmazás, de jók a kis ikonok :)

(#22753) Zadia


Zadia
senior tag

Ez a Panther mekkora szar.Eddigi legrosszabb 7-es med tankom.Alig várom,hogy túllépjek rajta. Már csak 79k xp kell :W
A PantherII is gagyi? T-44hez viszonyítva.Azért ehez mert ez már meg van.

Lehet inkább hanyagolom ezt a med ágat és megveszem a Pershing-et.

[ Szerkesztve ]

(#22754) [HUN]Dani válasza Zadia (#22753) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Statisztika alapján nem tűnik annyira rossznak az a Panther. Engem az ágyúja fogott meg. Pontos, gyorsan lő, gyorsan céloz illetve a tank mozgékonysága is jónak tűnik. Egyébként sokan dicsérik és szeretik, szóval annyira nem lehet rossz.
A VK30.02D a szar t7 med, számomra legalábbis.

magyarsrac

(#22755) Bad Pritt válasza Zadia (#22753) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem egyszerre volt meg a T44 és a Pershing, de a T44 bőven jobb (szerintem, az én stílusomhoz jobban illik, hit&run meg flank)
A Panther 2 remek kis jószág, nem mentem vele sokat, de élveztem, jó az az ágyú ami van neki, és kemény kis dög tud lenni T8 csatában.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22756) Zadia válasza [HUN]Dani (#22754) üzenetére


Zadia
senior tag

Az még nekem az Indien Panzer előtti korszakba meg volt.Nekem nagyon bejött az a tank.

De lehet csak ma érzem így.Egész nap betonoztam és kicsit le vagyok hervadva.

[ Szerkesztve ]

(#22757) Fel válasza Petyus87 (#22730) üzenetére


Fel
addikt

Pedig nem jártál rosszul a T-80-nal, mert az legalább nem scout besorolású, hanem normál MM beosztást kap. Az A-20-al jobban tépnéd a hajad, mert annak biza keményített körülmények dukálnak.
Vinni kell prémium ammót és lehet vele bosszantani a tier 6 tankokat is, persze nem 1-1-ben f2f.. Nem olyan rossz az a 45 milis löveg, meg maga a tank is OK. Talán csak a negatív lövegkitérítése, ami nagyon gyenge.

(#22758) Remus389 válasza Zadia (#22753) üzenetére


Remus389
veterán

a Pantherus nagyon jó tank, csak félreérted

az egy sniper tank, egy bokorból hátulról kell osztani a halált és nem nyomulni előre

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22759) Petyus87 válasza sebijani1982 (#22751) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Drenadar szakasztárs tanácsolta egyik csatában, hogy hol lopakodjak az ellenséges vonalak mögé és, hogy mikor tegyem ezt. Az eredmény két Arty felderítése, egyet kivégeztem, a 2.-at 2%-ra lőttem mire kilőtt, de én tehettem róla, mert hagytam, hogy szembeforduljon velem, ha sikerül túlélni, elég jó hozama lett volna, bár így se panaszkodtam. :)

(#22760) Zadia


Zadia
senior tag

Invite kódot elajándékoztam. :P
Ne kérjétek. :N

Petyus87 Ugyan ez vonatkozik a Pz38na-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#22761) Vitiris válasza cscsali (#22752) üzenetére


Vitiris
aktív tag

:R Sosem volt erősségem a fogalmazás! :) De legalább a SessionStatConfig.cfg szabadon szerkeszthető :)

(#22762) KisApám


KisApám
addikt

Megnyerhettük volna. DE...
Tudjátok a szokásos: 2 db KV-1S (a csatában az 5 db VI-os szintű tank közül),
elbújt a térkép sarkába a bokor mögé, és ott is volt szinte végig, jóóóó messzire mindentől.
Ezek mink élnek??? :W

Én most a KV-1 el szenvedek.
Amíg nincs meg a nagyágyú, addog csak pattan lefele minden a célkeresztem előtt állóról... :O

Fogok egy papírt és elkezdem leírni a "nagymenők" nevét mindjárt, hogy csapaton belül a többieket mikor kell figyelmeztetni, ha összekerülünk ilyenekkel megint.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22763) Drenadar válasza KisApám (#22762) üzenetére


Drenadar
veterán

Kretének sajnos mindig lesznek... bezzeg akik ellenem jönnek kv1s-ek azok nem képesek ilyesmire... :D

#22759) Petyus87 : majd rájössz te is magadtól a többire. :)

[ Szerkesztve ]

(#22764) Petyus87 válasza Fel (#22757) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Igen úgy tudom, hogy egész jó ez a vonal amit csinálok jelenleg M3 Stuart(USA) - T-80 (Szovjet), bár azért a Németből hagyhattam volna, a Tiger miatt.

(#22765) Drenadar válasza Petyus87 (#22764) üzenetére


Drenadar
veterán

A kis tankok nem egy nagy összegbe kerülnek bármikor visszaveheted, a loltraktor meg egyenesen ingyen van :)

(#22766) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Nagyon jó amúgy a játéknak a Screenshots funkciója, betennék én is 2 csatát tegnapról, nem felvágásból, tudom és láttam, hogy itt jóval komolyabb győzelmek is voltak, de számomra amatőrként(péntek óta játszom) ez a 2 csata volt eddig a legjobb, talán ezen a szinten kiérdemelheti az "elfogadható" jelzőt. Ráadásul laggoló géppel... Szerencsére ez már a múlt. :D

(#22767) zsolthee


zsolthee
senior tag

Olyan létezik, hogy a hajnali órákban csak pl. 8 vs 8 játékos játszik? :Y Ti tapasztaltatok már ilyet?
Játszottam már hajnali 1-ig, de ilyenről még csak nem is hallottam. :N

A JagdPanter 88-as ágyúját jobban dicsérik mint a nagyobba. Tényleg annyira pattog az a 105-ös?

[ Szerkesztve ]

(#22768) kisküzdő


kisküzdő
tag

Sziasztok. Láma kérdés.. T-150 ws KV-1s Mindkettő meg volt csak már nem is emlékszem rá :(((
Pro & kontra vélemények ? tapasztalatok ?
És anno valaki linkelte a kredithozam táblázatot. Azt hol is tudom (tudnám ) megnézni ?

[ Szerkesztve ]

Számos problémát okozott már a szelekiv látás (is)

(#22769) Chris0321 válasza zsolthee (#22767) üzenetére


Chris0321
addikt

Én a 105 mm-est használtam miután kifejlesztettem. Nem éreztem, hogy nagyon pattogna.

(#22770) Zadia válasza zsolthee (#22767) üzenetére


Zadia
senior tag

Velem eddig egyszer fordult elő 7 vs 7 felállás.Azt hiszem valamilyen kis tankal voltam.
Személy szerint a 10,5-es jobb.

(#22771) KisApám


KisApám
addikt

Csata hossza: 3 min 48 sec ;]
10-en elfoglaltuk az bázist gyorsan, ami egy mederben volt, és fent a nagyfiúk védekeztek, mi lentről ahogy tudtunk lőttünk :C

Eddig mennyi a legrövidebb csata?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22772) Bingisz válasza KisApám (#22771) üzenetére


Bingisz
addikt

Ó,a régi Komarinon nem ritkán tartott két percig a csata...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22773) zsolthee válasza kisküzdő (#22768) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ha T-150-re meg van a 107-es löveg KV-1-re meg a 85-ös akkor szuper kis gépek. Ha top tierbe kerülsz velük akkor darálod velük a bandát.
Személy szerint a T150 jobban bejött utólag mint a KV-1S. Valahogy jobban helyt álltam vele még a 8-asok között is.
KV-1 nekem abszolút első az 5-ösök között... a StugIII melett :) Ha neked is bejön majd, akkor tetszeni fog ez az ág.
Én már megvettem a KV-3-at is. Sok rosszat arról sem tudok mondani

(#22774) Drenadar


Drenadar
veterán

pls help me!
Annyi mod-okkal kapcsolatos honlapot megnéztem már mégsem találom azt ami nekem kellene...

Egy nagyon minimal modra vágyom, ami két számot közölne velem játék közben :
a kiosztott sebzést és azt hogy ezt hány lövéssel értem el.

Aki tud ilyenről legyen szíves ossza meg velem!
Köszike.

(#22773) zsolthee:
és ha akkor ismerted volna mikor még csak 6-os volt... kevesebb hpja volt értelemszerűen, de ugyanaz a gép, egy igazi terminátor volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#22775) PAtr0n válasza zsolthee (#22773) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ezt a véleményt osztom, bár nekem még nincs meg a T150-re a 107-es cső, de így is jól használható. KV1 is személyes kedvenc, a Stug 3-mat még csak most fejlesztem, nem rossz, de egyenlőre a Hetzert jobban szeretem, valahogy az sokkal többet pattint.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#22776) zsolthee válasza Zadia (#22770) üzenetére


zsolthee
senior tag

Na, itt látszik, hogy a ~3800 csatámmal még sehol sem vagyok. :)
Mondjuk azért mindenképp kifejlesztem a nagyot is mert tier8-ban már az a minimum sebzés kelleni fog.
Egyébként onnan hogy tovább? Jagdpanther II vagy Ferdinand?
Melyikre érdemes előbb ráállni?

(#22774) Drenadar

XVM mini Vadkorte módra 8.8-ra

[ Szerkesztve ]

(#22777) sebijani1982 válasza Drenadar (#22774) üzenetére


sebijani1982
senior tag

tévedtem, törölhető

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#22778) Drenadar válasza zsolthee (#22776) üzenetére


Drenadar
veterán

Köszi, megpróbálom, de ennél minimálabbra gondoltam volna :D de lehet jó lesz.

(#22779) PR0JECTNR56 válasza zsolthee (#22776) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Tier 8-ban kevés lesz a 10.5cm. ;] Én Jagdpanther II-vel megyek, nagyon fürge a súlyához képest, ha lejtőről megindul 55-62km/h-val halad tovább a sík terepen, enyhén egyenletlen vagy sima felszínen 40-45km/h szokott lenni a mostani top motorral (a 870 lóerőset ugye a 8.8-ból már kivették), a fordulékonyság is jó.
A páncélzat néha pattog, de ne bízd rá az életed, mert úgyis átlövi szinte mindenki. További negatívum, hogy a löveg lefelé nem nagyon tud kitérni.
A 10.5cm-es löveg egy igazi furcsaság TD fronton, a Jagdpanther I-hez még túl drága lövöldözni, ha a haszonra hajtasz és egy-két gyalázatos körben könnyen veszteséget tud generálni a számládra. A Jagdpanther II esetében pedig már túl kicsi az átütés, a 9-10-es járműveket abszolút nem hatja meg az 200mm-es pen, a 360 körüli átlag sebzés pedig szintén kevés. Viszont a lőszer még mindig éppen annyira drága, hogy egy nyerő csatában is minden gond nélkül tud mínuszt termelni. :D
A Ferdi jobban páncélozott, viszont annyira agilis mint egy tankerhajó, tehát ezzel nem lehet túl gyorsan reagálni az eseményekre. Továbbá ha nem indultál el a Porsche féle vonalon akkor még ehhez motort mindenképpen kell fejlesztened.

[ Szerkesztve ]

(#22780) csapee


csapee
senior tag

Napi fail (imádom hogy öt kör alatt sincs egy normális csapat): :W

De a legjobb a TigerII, volt egyedül maradt mondtuk neki uzsgyi légy férfi ha eddig kempelt a bázis melleti hegyen. Válasz nem akar 12-14k-t költeni javításra, inkább engedi foglalni a zászlót. Erre nem megkrereste az ellen, és kifilézte, 50m-ről nem tudott oldalbalőni egy Tigert. :Y

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#22781) woryz válasza Sanya (#22639) üzenetére


woryz
senior tag

Köszönöm, ki fogom próbálni a tippeket. :R
Töltöm épp a wifi analyzert, kiderül mindjárt kiderül a csatorna használat. :)
Drivert megpróbálok frissíteni.
Torrentet, sőt már lassan semmit se használok a háttérben... :(

+ akkor kipróbálom kábelen a netet.

(#22782) Švejk válasza csapee (#22780) üzenetére


Švejk
őstag

Ez úgy nagyon szép és jó, de Sand Riverbe egy olyan csapatba osztott, ahol 0-15 lett a vége. Kilőni én se tudtam senkit, ez a BDR G1 B egy óriási csalódás. Bár ki kellene fejleszteni, lehet hogy úgy már jobb lenne.

(#22783) jano_77 válasza [HUN]Dani (#22754) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mindkettő jó kis tank....Panther szerintem egyik legjobb T7-es médium, amit hátulról kell sniperkedve használni!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#22784) csapee válasza Švejk (#22782) üzenetére


csapee
senior tag

Öööö mi jó mi szép, és hogy jön ide a BDr? :U

Csapee

(#22785) Drenadar válasza woryz (#22781) üzenetére


Drenadar
veterán

Igazából egy jó router tudja ezeket az adatokat :)

Az enyém még nagyon gonoszan a 12 csatornát el tudja árasztani zajjal. nem tudom mi értelme van annak hogy pár másodpercre megszakad minden wifi, de érdekes...

(#22786) woryz válasza Drenadar (#22785) üzenetére


woryz
senior tag

Letöltöttem az analyzert, hát, izé... Nem lettem okosabb... :) Nem tudom az adatokat értelmezni, de biztos azért van, mert fáradt vagyok... :K
Nemtom, ez ... (hárombetűs)-s router, szal passz, hogy mit tud(hat), örülök, ha műxik. :)

(#22787) #95904256 válasza Švejk (#22782) üzenetére


#95904256
törölt tag

A BDR G1B nem lesz jobb. Szvsz. mivel lomha jószág nem nagyon lehet vele csiki-csukit játszani, cserébe lassan tölt, így 2-3-szor meglőnek mire válaszolni tudsz és mindig betalálnak. Bár lehet, hogy ez is csak egy olyan tank amit emészteni kell, hogy jól tudjon játszani vele az ember. Nekem megfeküdte a gyomromat. Amolyan bújj el jól heavy... :)

[ Szerkesztve ]

(#22788) Drenadar válasza woryz (#22786) üzenetére


Drenadar
veterán

Azt nézd meg vele melyik csatorna szabad, vagyis melyiken nincs senki :) és állítsd át oda a routert.

(#22789) KisApám


KisApám
addikt

Mi ez a "Ciklon szűrő: 50% a motor életerejéhez."

Ez félrefordítás, vagy így van?
Azaz találatkor +50% tartósság
vagy
50%-al gyorsabb lesz a KV-1?

(Naaaaaagyon lassú az a KV-1 :(( )

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22790) woryz válasza Drenadar (#22788) üzenetére


woryz
senior tag

Én csak ilyen haranggörbét látok, benne... :/ És hogy tudok csatornát váltani? :B

(#22791) GrooveHero válasza KisApám (#22789) üzenetére


GrooveHero
addikt

Az életerejéhez, nem a sebességéhez. Mert mindegyik modulnak megvan a maga HP-ja ugyanúgy, mint a tanknak is. És ha lövés éri és elfogy a hp, akkor lesz piros. A ciklon filter abban segít, hogy megnöveli a hp-t, így nehezebben lövik ki. Asszem

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22792) nyunyu válasza Zadia (#22753) üzenetére


nyunyu
félisten

Panther rammer+periszkop+hosszu szivoszal konfiguracioval a legjobb hetes forgotornyu TD.
Mondjuk az agyuilag nem tul acelos T25/2-ot nem nehez felulmulni. :DDD

Panther II mar nem adja annyira.
Eleg lomha, plusz egy fel emelettel magasabb, mint a tobbi nyolcas med, igy eleg konnyu celpont.
Meg a Tigrissel kozos 88 L/71 valamivel pontatlanabb, meg a penre sem jobb, mint a 75 L/100, igy az egy szinttel nagyobb tankokat mar nehezebb vele kempelni, mint a Panther ellenfeleit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22793) [HUN]Dani válasza KisApám (#22789) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

50% tartósság szerintem. Ha azt akarod, hogy valamivel "fürgébb" legyen akkor vegyél olajat 5000 kreditért.

magyarsrac

(#22794) Drenadar válasza woryz (#22790) üzenetére


Drenadar
veterán

haranggörbék alatt vannak számok. legalul. az jelöli melyik csatornán vannak.
sávváltás router függő de tippem szerint valahol a wifi beállításainál lesz... hogy milyen titkosítás, stb...

(#22795) nyunyu válasza PR0JECTNR56 (#22779) üzenetére


nyunyu
félisten

További negatívum, hogy a löveg lefelé nem nagyon tud kitérni.

JP2 -6 fokja ugyanannyi, mint az AC48+Foch-nak, csak azoknak lejjebb van a csuzlijuk, igy nehezebb veluk a felig belogo sziklaktol loni.
Plusz ott az oriasi ide lojetek felirat a homlokukon, mig a JP2 tetejerol olykor-olykor le szoktak csuszni a lovesek, ha a dombon visszatolatsz.

Egyebkent a SU-101 -3 fokja sokkal rosszabb, gyakorlatilag csak vizszintesen tud loni, vagy ha mar a domb ellenfelek feloli oldalan all.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22796) KisApám válasza [HUN]Dani (#22793) üzenetére


KisApám
addikt

és az az olaj 5000 kreditért 1 csatára szól gondolom...
azaz jobb, ha nem vesztek csatát, mert nem hoz semmit.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22797) [HUN]Dani válasza KisApám (#22796) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Igen egyetlen egy csatára szól. Szerintem semmit nem ér..csak pénzkidobás.

magyarsrac

(#22798) Enzolord válasza [HUN]Dani (#22797) üzenetére


Enzolord
addikt

Plusz kiszorul az oltó/javító/eü csomag valamelyike....

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#22799) PR0JECTNR56 válasza nyunyu (#22795) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Akkor ez még viszonylag korrekt is. Igazából az elődmodellhez képest tűnt gyengébbnek (wotwiki szerint a sima Jagdpanther -8 fokig ment), ezt érezhettem rajta. A dombon visszatolatós taktika működött, ma kétszer is használtam. Egy T30 lőtt rám és a hátsó felépítmény tetőlemezébe gravírozott egy csinos árkot, de nem vett le életet, szépen pattintottam. :)
Szerintem még a negatívumaival együtt is klassz jármű a Jagdpanther II. Ha meglesz vele a 12.8cm utána már remélhetőleg ténylegesen ki tudom majd használni a benne rejlő lehetőségeket.
Az egyetlen kellemetlenség, hogy ennek a roppant nemes célnak a beteljesülése 35000xp illetve 310.000 kredit távolságra található a jelenlegi helyzetemtől. :O :DDD

Szerk.: Egy gyors kérdés még a típussal kapcsolatban. A Ferdiben egy töltővel többen indulnak a harcba, ez az újratöltési idő szempontjából jelent valamilyen tényleges előnyt a Jagdpanther II-vel szemben?

[ Szerkesztve ]

(#22800) [HUN]Dani válasza Enzolord (#22798) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Hát igen, erről nem is beszélve.

magyarsrac

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.