Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#217401) 3 válasza zodo (#217397) üzenetére


3
senior tag

A prémium 8-ast vedd, és élvezd magad. :U

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#217402) hulp01 válasza Bad Pritt (#217398) üzenetére


hulp01
senior tag

Értem, de ha mondjuk az álcánál meg tudják adni, hogy mennyi mozgás közben és mennyi állva, akkor itt is meg lehetne adni a három értéket. Max. sebességről, toronyforgatás után és a legrosszabb esetben a kettőt kombinálva. Aztán utána ahogy mondjuk minden más paraméternél dinamikusan változik a felszerelések és a képzettség függvényében.
Amúgy a célzókör maximumának limitálása nem csak grafikai tényező? Mert mintha lenne olyan, ami nem azonnal kezd el szűkülni mondjuk megállás után, szóval mintha a tényleges méretnek el kéne érnie a grafikai méretet. De ez nem 100%, lehet, hogy csak valami rossz emlék.

(#217403) zodo válasza 3 (#217401) üzenetére


zodo
nagyúr

Pénzt nem adok érte, utálom a kerekeseket ellenfélként de nagyon nincs más ág amit ki "kellene/tudnék" húzni.

(#217404) Bad Pritt válasza hulp01 (#217402) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel egyetértek, sok soft statot beraktak az elmúlt években és még néhány hülyeséget is teljesen feleslegesen (pl. a garázsban a különböző stat panelek lenyitása után az Alt gomb lenyomása után az a két animáció nem tudom, minek van), ez is simán elférne.
Ez is attól függ, hogy mozogsz vagy forogsz-e, forgás után hamarabb áll meg a jármű (mármint olyan értelemben, amit a wot stationary állapotnak nevez), mint mozgás után.

Bár tudom, hogy a forgás is mozgás, de remélem érthető. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#217405) tasiadam válasza zodo (#217403) üzenetére


tasiadam
veterán

trollsig pl egesz mokas. Esetpeg kerekes tankokkal need for speedezni jo az eloenseg ellen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#217406) Pug válasza zodo (#217390) üzenetére


Pug
veterán

Prembol szerintem a Boroskola, Progetto, LT432, ELC

Techtreebol Batmobil nekem tovabbra is nagyon adja, T100LT, Patkanymobil aka EBR105.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#217407) 3 válasza zodo (#217403) üzenetére


3
senior tag

Elérted a csúcsot. Légy erős, ne indulj el lefelé.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#217408) zodo


zodo
nagyúr

Nekifutok még egyszer... tehát a Lynx 6x6, EBR 90, EBR 105 kerekesek közül melyikkel érdemes kezdeni az élvezeti faktor alapján?

Akár 10-el is kezdhetnék de lehet sh-ra vagy mit tudom én de a 8-as is használható de annak teljes kifejlesztésekor már nem elég a free xp + tervrajzok a 10-hez.
Tehát ha 8-as is adja akkor azzal kezdek, kihúzom a 9-et míg onnan csak egy fejlesztés a 10-es mert meg van tervrajzból.

(#217409) Pug válasza zodo (#217408) üzenetére


Pug
veterán

En ugranek T10-ig helyedben, commander vison system, bond venti, bond optica, potkaja, es min 5-6 skilles legenyek.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#217410) notika77 válasza zodo (#217408) üzenetére


notika77
senior tag

A Lynx sokkal rosszabb, mint a többi, nekem nagyon szenvedős volt.

[ Szerkesztve ]

(#217411) 3 válasza zodo (#217408) üzenetére


3
senior tag

A kerekesek élvezeti faktora a te kancsó-faktorodtól függ. :(

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#217412) Warton válasza 3 (#217411) üzenetére


Warton
őstag

+1 :DDD

(#217413) vJokka válasza zodo (#217408) üzenetére


vJokka
aktív tag

A szinttel nő az élvezeti faktoruk. Szerintem T8-al kezdj, mert nagyon más az irányításuk, mint a lánctalpasoknak. Én még 1k csata után is tudok olyan balfax manővereket végrehajtani, hogy csak fogom a fejem :DDD .
Felszerelések: cvs + optika + venti + pótkaja + tűzoltós direktíva, ez utóbbi helyett mehet valami látótáv növelő, ha maxos a tűzoltó skill a legénységen.

Szerk.: Lőszernek jó sok HE! :D

[ Szerkesztve ]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#217414) joergie


joergie
őstag

Most ne haragudjatok, de megint nem kaptam kielégítő választ a kérdésre. Egy eldöntendő kérdést tettem fel, és 2 hiányos válasz jött vissza(meg egy vicceske).

Megkapok egy festést, amit minden tankra használhatok. Aztán leszedem. Ekkor ugyanúgy használhatom bármelyik tankra, vagy csak arra, amelyiken már fenn volt? Tehát tegyük fel van egy festésem amit imádok, és minden egyes tankon, minden egyes csatába azzal megyek?

Lynx nekem jobban tetszik mint az ebr75 prém. kicsit pattog, jobban gyorsul, kevesebb kerék, kevesebb tud sérülni :DDD kissebb a fordulóköre is asszem. az ebr viszont jobban tetszett, az vad. de csak nagy nyitott pályán fun. városban, vagy ahol sok az akadály, buktató, ott nehéz velük közlekedni.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#217415) notika77 válasza joergie (#217414) üzenetére


notika77
senior tag

Nem nő hozzá a tankhoz a festés!
Ha csak adott tankon lehet használni, akkor az látszik az adatlapján (ráviszed az egeret és előjön). Van festés ami tankra szól vagy nemzetre, de (nálam) a többség univerzális.

(#217416) zozyk


zozyk
addikt

Ez már azért eléggé nevetséges....
T78 mai napja... összességében is 45% a mai napom, nagy nehezen hoztam vissza ~30% ról... :(
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#217417) Bad Pritt válasza joergie (#217414) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bármire használhatod, leszeded és utána meg fog jelenni a listában és írja, hogy mely tankokra lehet felrakni, valamit mindenre, valamit bizonyos nemzetekre, bár ez egyértelmű lesz a nevéből (pl. Brit roham, meg ilyesmik).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#217418) popey37


popey37
addikt

ilyet is rég lőtem:

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#217419) D1Rect


D1Rect
félisten

Van bevállt "célzópont" mod?
Ha a színét lehet állítani már elég, de olvastam olyat, hogy van ami százalékot is ír, nem tudom mennyire legális.

(#217420) Thrawn válasza D1Rect (#217419) üzenetére


Thrawn
félisten

A játékban alapból ki tudsz választani olyan célzópontot ami piros/narancs/zöld színnel jelzi az átütést, nem kell hozzá mod sem.

szerk: I've been rickrolled :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#217422) zodo válasza vJokka (#217413) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi mindenkinek a tippeket!

(#217423) D1Rect válasza Thrawn (#217420) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, csak a populáció jelentős része keveri ezeket a színeket.
Biztos van rá valami mod.

;] :DDD

(#217425) Thrawn válasza D1Rect (#217423) üzenetére


Thrawn
félisten

Van beépített színvak mód, az nem segít?
Beállítások -> Grafika -> Képernyő -> Színvak mód pipa be

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#217426) hege01


hege01
tag

A veteránokat kérdezném, mikor lehet számítani leárazásra usa ágon? A német ágon pont leárazás előtt vettem meg a tankot. :(

(#217427) jano_77


jano_77
nagyúr

Lehet, hogy nem lesz meg nekem a francia/cseh/svéd/olasz vonalon a modul sebzéses küldetés - elképesztő, hogy mióta csak HE-el lövök direkt és igyekszem a nagyot lövő tankokkal próbálkozni, egyszerűen nem sérül semmi modul/legénységi tag! Hiába lövöm oldalba a TVP-t AMX50B-el, semmi! Szerintem elengedem. Próbálkoztam AMX M4 54, AMX 50B, Foch B, BC arty (10-es), Kranvagn, STRV, Udes 15/16, EBR 105! Mivel kellene megpróbálni szerintetek? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#217428) galervin93 válasza jano_77 (#217427) üzenetére


galervin93
őstag

Olasz medek a jó átütésű HE-vel? Megkergetni vele a német TD-ket, amcsi TD-ket/heavy-ket hátulról stb...?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#217429) jano_77 válasza galervin93 (#217428) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi, azokat még nem próbáltam ez igaz. De lehet nem csak ezt a küldit engedem el, hanem a játékot is egy jó időre! Az ami az utóbbi napokban zajlott,és ami orbitális szopó csatákat és agyatlanabbnál, agyatlanabb csapatokat kaptam az nem hiányzik nekem! Inkább megveszem a dobszerkómat és majd azzal "játszadozom", gyakorlok inkább mint ezzel idegeljem magam. :O :W :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#217430) tasiadam válasza galervin93 (#217428) üzenetére


tasiadam
veterán

Német td-ket bármivel bármikor. Okay, a jagdot nem annyira, de ott sima ap-val megeteted oldalról.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#217431) D1Rect válasza Thrawn (#217425) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, sajna erre nincs hatással.
Persze kikapcsolhatnám az fluxot, de akkor megvakulok.

(#217432) 3 válasza jano_77 (#217429) üzenetére


3
senior tag

Mi van veled? A hónap eleje óta bőkezűen szórod a csókokat.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#217433) Djuree válasza hege01 (#217426) üzenetére


Djuree
félisten

a veteranok se tudjak. random...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#217434) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nézem QB streamjét, az E 100 ágat mutatta be 1-től 10-ig, tier 10-ben ment a Maus-szal, 60TP-vel is és ezt valami elképesztő volt nézni... Olyan szinten elavultak ezek a német szuper nehezek jelenleg ebben a metában, hogy ezt szerintem nem is tudná a wg rendesen balanszolni.
Valami nagyon nem jó jelenleg high tierben, de még nem sikerült megfogalmaznom magamban, hogy mi. Ma főleg 8-9-esekkel mentem sok 10-es meccsben és egész jó volt a végső mérleg, de iszonyat rossz tier 10-es meccseket tapasztaltam én is, olyan dara volt, amit nem tudok hova tenni komolyan.
Remélem ha véget ér a maraton holnap valamennyit javul a helyzet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#217435) tasiadam válasza Bad Pritt (#217434) üzenetére


tasiadam
veterán

Na mert a tigris a tier7ben? Az is egy meme. Az nem lovi at ami nem akarja. Kis agyujaval tokeletes tier6 tank lenne. A p tiger most megint egy szinte swnki altal nem jatszott tank, regen sembol kutya se lotte at. Hirtelen egy hulladek lett.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#217436) Bad Pritt válasza tasiadam (#217435) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel mit akarsz mondani? A Tigris sosem volt egy brawler tank ebben a játékban, kezdetektől fogva support heavy-ként működött jól.
Tier 10-ben jelenleg nem létezik rendes brawler tank, maximum hull downban, ami elég szomorú.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#217437) tasiadam válasza Bad Pritt (#217436) üzenetére


tasiadam
veterán

Az egyik vk volt regen asszem olyan. 72 vagy melyik. Aztan annak is vege lett.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#217438) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Rengeteg pocsék csata után adott egy Somua /3.tier/ tank ászt. IV-es "kacsát" visszavettem, semmit nem visz át, távolabbról el sem talál. Régebben mintha jobb lett volna. És persze mindenki átüt szemből is. Patriotot is megvettem végül kötvényért, azóta folyamatosan elvette a játék az élményt. 23% WR az még az én szintemen is kevés. Ha jobb csatákat szeretnék, le kell mennem 2-4 tierig.

(#217439) 3


3
senior tag

Egy szellemileg edzetlen csapattárs nem engedett vissza a fedezékbe, ezért bekaptam egy lövést. Miután sikerült visszamennem, kinézett a fedezék mögül. Gondoskodtam róla, hogy ne élje túl. Remélem, nem számított másra.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#217440) peterson79 válasza Bad Pritt (#217434) üzenetére


peterson79
őstag

Nem néztem utána, csak fejből nyomom. A Vk100 egész jó heavy tank, azzal lehet baromkodni a fronton :)
A Tiger 2 kapott buffot, bár még ezzel sem annyira halhatatlan, de sokkal jobb lett, mint korábban volt. Az E75 az egyik legjobb 9-es heavy a játékban. Talán Őt is buffolták, nem emlékszem, de azzal nagyon jó köröket mentem régen is. Első olyan tankom volt a német ágon amin érezni lehetett hogy van páncélja.

Az E100 is kapott buffot, azóta többen játszanak vele, egy kicsit használhatóbb és ugye sokan a kisebbik ágyúra esküsznek, azzal sokkal hatékonyabb, nagyobb a DPM vele. Mostanában párszor mentem vele,mert próbáltam az egyik küldit vele megoldani. Csak a szerencsétlenségemen múlt, hogy nem jött össze és közben olyanokat pattingattam, hogy az állam leesett, 4-5000 HP is összejött néha.
Szerintem lehet adni esélyt mindnek, csak tudni kell, hogy meddig mehetsz el. Nem igazi meta tankok, oké, de valakinek nagyon is kézre áll...

(#217441) zozyk


zozyk
addikt

60% kedvezménnyel behúzhatnám a 122 TM-t.
Meddig van időm eldönteni? Csak a maraton végéig, vagy utána lesz 1-2 nap rá? :F

(#217442) D1Rect válasza zozyk (#217441) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha jól értettem, ma reggelig.

(#217443) hulp01


hulp01
senior tag

Tegnap este végeztem a maratonnal, megvan a 122TM. Első körben 3500 sebzés és vesztettünk. Egészen addig remek tank, amíg nem velem foglalkozik az ellenfél. 14,4 mp a töltésideje nálam, ami továbbra is horror. Tiszta T34, csak ennek sokkal jobb az ágyúja. Általában el is találja a célpontot, és nem tart évekig a célzókör szűkülése. A páncélja meglepően jól működik, főleg a tornya.
Viszont a játékosok kritikán aluli teljesítményt nyújtanak. OK, hogy t6-ban sokan még újak. De mit várunk el az olyanoktól, akik 14 percig rettegnek egy bokorban a pálya egyik sarkában, miközben a 10. perctől kezdve a másik sarokban megy a csata, és amikor tőlünk mindenki más meghal, megindul tökön-paszulyon át, és egy dicker max-szal nekimegy egy SU100-nak és egy kv2-nek. Az egyetlen mákja, hogy a kv2 nem találta el, de így is csak azt érte el, hogy döntetlen lett. De sokkal fájóbb, hogy sokan 50e csata után se képesek többre.

(#217444) zozyk válasza D1Rect (#217442) üzenetére


zozyk
addikt

Csak olvasnom kellett volna, akkor még van időm kitalálni. :D :R :B

(#217445) D1Rect válasza hulp01 (#217443) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezek a játékok(kb. minden ami online és random csapat) úgy vannak megtervezve, hogy a játékosok 99%-a minden ~második meccset el fogja veszíteni.
Ha ezt nehéz elfogadni, akkor nem kell random csapatalapú játékokkal játszani.

zozyk: my bad, nekem már nincs meg ez az oldal(megvettem korábban).

[ Szerkesztve ]

(#217446) joergie válasza zozyk (#217441) üzenetére


joergie
őstag

febr24 9-ig. addig írnak még többiek mennyire fain. nekem 70% van rajta, mentem 80ért de elengedtem tegnap éjszaka. szerintem nem éri meg(most5700ért se).

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#217447) szbalogh


szbalogh
őstag

Pedig jó tank! Szuper átütés, nagy alfa, egész jó páncél, szuper csőlehajlás és pontos is.
4 nappal a vége előtt kigrindoltam :DDD

Sikerült az összes modulsebzéses early küldetés!!!! :C
A lényeg, amiről még nem volt szó az, hogy egy tankor kell lőni ha lehet folyamatosan. Hiszen egy lövés lehet, hogy csak keveset ebez a modulon de az ismételt lövésekkel lepusztítható minden modul. Jó, jó szerencsém is volt. Több körben is volt több átütésem repesszel :D 7 meccs alatt lett meg a 35 modul/legénység E3-al. A franciát BC 155 58-al csináltam.

Ja még valami, E3-al és CGC-vel is nagyon alacsony a Mester XP limit. Ezek jók lesznek majd a 15-ös küldetéshez. Franciáknál BC 25t szintén.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#217448) peterson79 válasza szbalogh (#217447) üzenetére


peterson79
őstag

Arra a francia arty-ra kíváncsi leszek, régen mentem vele, de akkor sem adta annyira a modulsebzést. Na, majd kiderül.
A 8-as és 9-as angol arty-nak is alacsonyan van a tankász. Ha esetleg nem lenne meg a CGC valakinek.

(#217449) Warton válasza Bad Pritt (#217434) üzenetére


Warton
őstag

A tankok egyáltalán nem elavultak, simán csak rosszul játszott velük. Olyan helyekre szaladt ki, ahová nem kellett volna. Shitfielden kiszalad a TD-k elé a két Grille bucira lövi, utána visszahúzódik egy picit ott meg a két arty találja el. Ezen a pályán ez teljesen normális, de ő meglepődik. Közben folyamatosan fikázta a csapattársait, meg az ellenség artyjait. Utána elkezdte a világot meg a tier10-es matchmakinget szapulni....
60tp-vel meg shitriveren nem bírt magával és ott is szarba lövette magát egy domb tetején a CGC-vel.

Kb. az utolsó E100-as csata után be kellett volna fejeznie, mert a kitudja hányórás stream végére már teljesen irreális döntéseket hozott. Persze képtelen volt ezt beismerni állandóan a játékosokat szapulta. Meg az ellenség játékosainak statjait nézegette. :U

Kifejezetten kínos stream volt. Ennél még az Evadiva is százszor jobb.

(#217450) szbalogh válasza peterson79 (#217448) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja ez azért van, mert a zunikumok nem szeretnek artizni :D
A9-es brit arty a legjobb az ágon. A CGC küldetésekhez tiszta szívás. Az obj 260-ért is a franciával csináltam meg a 15-öst. Először 9-essel az elsődlegest, aztán 10-essel sikerült a másodlagos is, amikor más semmi tétje nem volt :) Küldetésekhez sokkal hasznosabb, ha pontos, gyors az ágyú, még ha kicsit is sebez.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.