Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#20251) echterion válasza sith7 (#20247) üzenetére


echterion
nagyúr

Ámen. :))

Nekem a német td van meg, én szeretem. Igaz, ha nem jó irányba indulsz vele, kb esélytelen vagy korrigálni, olyan lassú szegény. És fordulni sem tud. Az alját takarni kell, de ha beforgatod, akkor jól tud pattogtatni. Az ágyú pontos, az átütése mindenre elég, ami jön vele szemben, egy-két járműnél azért fontos a jó célzás. Gyorsan tölt, keveset sebez stílusú.
Nekem bejön, de ahhoz, hogy jól termelje a kreditet, legalább annyi sebzés kell, mint a hp-d, ami nem könnyű vele, ha jó játékosok vannak az ellennél.

**********

(#20252) Fel válasza Jolet (#20248) üzenetére


Fel
addikt

A prémium számít, de a dupla/tripla/ötszörös és az egyéb eventekért járó bónusz (pl. legtöbb sebzés a csapatban = +20%xp) nem. Ugyanúgy, mint ahogy a WG-s statisztikában van.

(#20253) Bingisz válasza dfsz34 (#20250) üzenetére


Bingisz
addikt

Jah, szóval egy napon sikerült elérned, és akkor azt be is íroad átlagnak. Elég furcsa főleg azok után, ahogy nyilatkoztál arról, hogy mi félrevezetünk mindenkit a prémium tankok bevételével kapcsolatban.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#20254) #95904256 válasza Jolet (#20248) üzenetére


#95904256
törölt tag

A planetwot egyszerűen lekérdezi az adataidat a WOT szerverről, aztán kivonja belőle az előző napi értéket. A WOT szerverén a nominal XP értéke van tárolva ( a csata utáni kiértékelő listában szerepel ez az érték ).

(#20255) Jolet válasza Fel (#20252) üzenetére


Jolet
őstag

igen ezeket tudom, de akkor a planetwot-on többet kellene mutatni nem kevesebbet

lehetséges, hogy a nettót mutatja valóban

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20256) #95904256 válasza jano_77 (#20243) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hehe... imádom ezeket a "pro" társakat. Te megdöglesz, hogy utána a sérült ellenfeleket levadászhassa. Segíteni nem jön oda, nehogy fogyjon a hp-ja. A végén meg pislog, hogy őt is több tank támadja egyszerre. Győzelem esetén döngeti a mellét, hogy övé a legtöbb kill, ha meg elhullik, akkor sipákol, hogy milyen noob a csapat, mert nem maradt senki aki védené a seggét.

Ja, igen. A "szopóág"-ra van teóriám. Mostanában csaták után nézegetem, hogy milyen játékosokat pakolt az MM egyik illetve másik csapatba, illetve jegyezni szoktam, hogy csaták előtt mennyi ideig várakoztat. A vesztes csaták aránya annál rosszabb, minél többet várakoztat csata előtt az MM. Ilyenkor az ellenfél csapata teli 10k+ csatás ászokkal, míg a saját csapatban pár száz vagy ezer csatás játékosok vannak. Az XVM szerint általában 46-54% közti a nyerési esély, de a valójában ez közel sincs így. Egyszerűen a tapasztaltabb játékosok lerohanják a gyengébbeket és percek alatt eldől a csata.

[ Szerkesztve ]

(#20257) L4mie válasza #95904256 (#20256) üzenetére


L4mie
veterán

hát nemtom, én pl. ruszki TD-vel, nagyjából keresni szoktam egy jófajta bokrot ahonnét jól beláthatom a terepet. ne én scoutoljak már ha lehet. AT-vel nyilván mennék arccal előre :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#20258) Angel1981


Angel1981
veterán

Kérdés!

Valentine II-ből akarom a legénységet áttenni a T-150-be.
A Valentine-ben a parancsnok egyben lövész is, és a snap shot (pillanatkép) képzettsége van 85%-on.
A T-150-be a parancsnok nem tölt be lövész szerepet, úgyhogy ezt a képzettséget nem használhatja.
Ha átképzem aranyért, mi fog történni? Megmarad a snap shot-ra költött XP, csak más képzettséget kell választanom?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20259) Jolet válasza Angel1981 (#20258) üzenetére


Jolet
őstag

megmarad a képzettség és inaktív lesz, de ha eldobod ugyanúgy mint egyébként megmarad az xp

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20260) sith7 válasza echterion (#20251) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi a választ :R

(#20261) #95904256 válasza L4mie (#20257) üzenetére


#95904256
törölt tag

A legtöbb TD nem is arra való, hogy közelharcban rohangálj vele...

TD jellemző tulajdonságai:
- erős frontpáncél
- nagy tűzerejű, de lassan töltő ágyú
- korlátozott mozgás

Tipikusan arra vannak kitalálva, hogy viszonylag távolról harcoljon vele az ember.
Gondolom tüzérségi ágyúval sem a frontvonalban foglalsz helyet.

[ Szerkesztve ]

(#20262) Angel1981 válasza Jolet (#20259) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi szépen!

Akkor, ha jól értem, a parancsnokot mindenképpen 2x kell képeznem, ha teljes körűen használni akarom.
(Egyszer magába a T-150-be, egyszer meg hogy mást vegyek fel a snap shot helyett).

akosf:
" A vesztes csaták aránya annál rosszabb, minél többet várakoztat csata előtt az MM."
Hmmmmm.... érdekes elmélet, figyelni fogom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#20263) Jolet válasza Angel1981 (#20262) üzenetére


Jolet
őstag

én pályafutások során többször is átképzem őket, mert a skillt amit húzok mindig lecserélem ha eléri a 100%-ot

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20264) Fel válasza Jolet (#20255) üzenetére


Fel
addikt

Akkor még egyszer.. "a dupla/tripla/ötszörös és az egyéb eventekért járó bónusz (pl. legtöbb sebzés a csapatban = +20%xp) nem" számít.

Szemléltetés gyanánt:

A PlanetWoT-os statisztika és a játékban a Service Record Total exp. része a pirossal bekeretezett xp-t számolja. Az 50k xp-be pedig bele számít a napi első győzelemért járó bónusz, de a for event nem. Éppen ezért jelenik meg kevesebb az PlanetWoT lapodon.

(#20265) Djuree válasza Jolet (#20263) üzenetére


Djuree
félisten

és az miért is jó? :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20266) Angel1981 válasza Jolet (#20263) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, értem, köszi! :R

(#20267) HungAryan válasza Djuree (#20265) üzenetére


HungAryan
tag

Ezt én sem értem teljesen. :N

WT account: Cpt_Hungarian

(#20268) Iron Funeral válasza sith7 (#20247) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Type után a jt88 a legjobb kreditnyomda, viszont a su valószínűleg erősebb a maga tierjében.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#20269) Jolet válasza Djuree (#20265) üzenetére


Jolet
őstag

mert olyat húzok, ami működik rögtön és olyanra cserélem ami csak 100%-on működik

értelemszerűen azokon a legénységeken, ahol van ilyen skill

pl. a töltőnél az összes csak 100%-on megy, addig hasznosabb ha javítást húzom

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20270) sith7 válasza Iron Funeral (#20268) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm az infót Neked is

(#20271) HungAryan válasza Jolet (#20269) üzenetére


HungAryan
tag

De így elég sok XP megy a levesbe. :(
Kivéve, ha aranyért osztod újra.

Szerintem okosabb előre kigondolni, hogy mi fog kelleni és úgy kiválasztani őket.
Első skill-nek érdemes berakni azt, ami csak 100%-on működik, mert ott még kevesebb XP kell.

WT account: Cpt_Hungarian

(#20272) Djuree válasza Jolet (#20269) üzenetére


Djuree
félisten

nade vesztesz ám xp-t, hacsak nem aranyból képzed át :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20273) Jolet


Jolet
őstag

de mi másra használjak aranyat, ha nem erre?
ráadásul most is féláras

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20274) Angel1981 válasza Jolet (#20273) üzenetére


Angel1981
veterán

Kreditváltásra! A legjobb felhasználási módja! :D

(#20275) Reaper


Reaper
őstag

Ez is megvan :D

(#20276) Jolet válasza Angel1981 (#20274) üzenetére


Jolet
őstag

arra minek? annyi van amennyit akarok :))

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#20277) dfsz34 válasza Bingisz (#20253) üzenetére


dfsz34
őstag

Hagyjuk, fáraszt a kötekedésed és kezd izzadságszagú is lenni.

Mutasd be, hogy milyen átlagokat mész és milyen bevételeket termelsz a prémium tankokkal, aztán felőlem arra a prémium tankra beszéled rá a szerencsétlent meg olyan elvárásokat adsz nekik, amit csak akarsz. Téged fognak szidni, nem engem, hogy miért nincs nekik 60k tiszta bevételük átlagban, pedig azt mondták nekik a fórumban, hogy megindul a krediteső úgy, hogy számolni se bírják :)

(#20278) Flatron710 válasza #95904256 (#20256) üzenetére


Flatron710
tag

Érdekes megfigyelés, de egy ideje én is hasonlókat tapasztaltam.
Ha sokat várakoztat (5-15 mp vagy még több.. Igen és van ilyen 150 db tier VIII-ra várakozó esetén is IS-3-al 20 mp amire kapok egy "jó" leosztást. 15:5-ös bukta általában ) akkor vereség. Ha egyből bedob csatába akkor sokkal nagyobb az esély a győzelemre.
Ki érti ezt... ( mert én nem )

Igaz én XVM-et nem használok, így nem látom a csapatom "teljesítményét".

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#20279) Kakumix válasza #95904256 (#20256) üzenetére


Kakumix
senior tag

Pár hónapja nekem is feltűnt ez, mondtam is a szakasztársaknak, akik ezt rögtön igazolták is. Majd elkezdtük nézni, írni, de arra jutottunk, hogy nem igaz.
A szopóágról pedig most nem tudok nyilatkozni, mert kb. egy hónapja nem kerültem oda.
Tegnap az első 10 csatámban (9db IS-2 + 1db BDR G1B) összesen sebeztem ~5050-et és ebből az 1db BDR-es volt 1200+, 50 lövésből 35 talált és valami 20 sebzett is, de ennek ellenére 8-at nyertem :)
Ekkor már untam kicsit a felesleges lövöldözést és hagytam egy 20-30 percig, majd a következő két meccsen lőttem majdnem 9000-et és 18 meccsből meglett a 15 győzelem :). A napot 41 csatával és 66%-os győzelmi aránnyal zártam, viszont a WN6-om csak 1268 volt, ebből látható, hogy csak a csaták kis százalékában sikerült alkotnom is valamit.

Legyen szép napod!

(#20280) Enzolord válasza #95904256 (#20261) üzenetére


Enzolord
addikt

Ezt így nem àllítanàm, hogy lassan tölt, mert pl. a ferdinand top ágyúja ugyan azt tudja átütés és sebzés terén, mint egy tierrel feljebb az E75, de cirka 3 mp a különbség töltésidőben a ferdi javára...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#20281) yarsley válasza HungAryan (#20271) üzenetére


yarsley
aktív tag

Szerintem meg 10%-ot nem veszes kidobni, hogy addig is legyen mondjuk a commanderen meg a loaderen egy repair, amig at nem tudom kepezni oket 100%-os hatodik erzekre meg safe stowage-ra. Aztan legkozelebb megint csak akkor erdemes atkepezni amikor a 3. skill van 60-70-80% korul. Akkor mar viszont megfontolando az aranybol valo atkepzes is, mert ott viszont mar 10% is eleg sok...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#20282) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Előbb csata közben mellém parkolt egy is-8. Ez a látvány fogadott:

:U

Hát mondom nehezen hiszem el, hogy valaki ezt a löveget rakja rá a bl-9 helyett, mert még pénzt se tud spórolni a nagy löveg megszerzéséig a lőszerrel. De hamar rájöttem miért nem azt használja

Szinte csak prémtankokkal ment eddig, a normál tankok nagyrészt meg gondolom free xp-ből átugorja :DDD
Itt már nem maradt xp a nagyobbik lövegre :D

Ennél már csak egy is-4 szebb ezzel az ágyúval.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#20283) Bingisz válasza dfsz34 (#20277) üzenetére


Bingisz
addikt

Oks. Majd, ha megyek a KV5-el farmolni akkor majd írok róla átlagot, de most "sajna" prém tank nélkül is ömlik a pénz a WG-nek hála.

Engem csupán az zavart, egy kicsit, hogy egy bizonyos témában oltasz mindenkit, a másikban meg napi adatot mutatsz be átlagnak. Az nem rajtunk múlik, hogy ki mennyit hoz a prémium tankjával, mi csak a saját tapasztalatunkat tudjuk elmondani.

Részemről ennyit a dologról.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#20284) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Noob platoon.

Ezek hárman beleparkoltak a seggembe és egy csomó ideig lövöldöztek rám. Persze egy lövésük sem ütött át, de ettől függetlenül rohadt idegesítő volt. Gondoltam átmegyek a másik oldalra segíteni a többieknek, erre jöttek utánam. Azzal szórakoztak, hogy nagy sebességgel belém száguldottak.. Nem teljesen normálisak szerintem. :DDD

magyarsrac

(#20285) Bingisz


Bingisz
addikt

Érkező tier 5 német TD:

Sfl.IVc

Deszíp... :DDD

Ez pedig valószínűleg a tier9 lesz:

Waffenträger auf Panzer IV

Igen, ez egy PZ4 alváz, tier9-ben.

Végül egy új map: Rivertown

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#20286) GeneraL_XTX válasza Bingisz (#20285) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát ez elég ronda :DDD

(#20287) GeneraL_XTX válasza [HUN]Dani (#20284) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Most mit csináljanak szerencsétlenek, menjenek Tier7-esekkel szórakozni? :DDD

(#20288) Macka


Macka
veterán

Su 85 aratás:


[link]

(#20289) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Na megvan ma a 2. tank ászom! Hellcat!
ennyi tp-t még nem kaptam egyetlen csatában sem!

(#20290) GrooveHero


GrooveHero
addikt

HAJRÁ ;)

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#20291) Dr_Syrex válasza Macka (#20288) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Grat, ügyes voltál. Nekem már csak a top löveg hiányzik róla, de szinte elő se veszem, mert nagyon nem érzem vele a játékot. Lehet, hogy jobban járok, ha hívok szakasztársakat a klánból a grindeléséhez, mert T5-7-ben ez a tank egyedül kevés :N

@Cseri0058

Az a sebzés azért nem piskóta, biztos szép kör lehetett (volt kit lőni ;] )

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#20292) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Fú de megbántam ezt a su-152-t... :( 14k a top felfüggesztés+16k a közepes 122mm löveg, az alap 130-as pennel+ 5-ös ponossággal ez a tank egy gané....
Annyira éreztem, h nem kell ez nekem, de megint mellé nyúltam...

(#20293) [HUN]Dani válasza GeneraL_XTX (#20287) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Én leszarnám, hogy zaklatnak, de a végén nekem kellett kárpótlást fizetnem.. :))

(#20292) +SoulRiever-:Használd az alap löveget gold ammoval. Prémmel és pár ezres meccsenkénti sebzéssel tutira pluszban zárnál.

[ Szerkesztve ]

magyarsrac

(#20294) sith7


sith7
nagyúr

SU-122-44 - ről is tudna valaki véleményt , tapasztalatot mondani ? :R

kredittermelés ?
8-9 - es tankokkal mit tud kezdeni ?

(#20295) cocki válasza sith7 (#20294) üzenetére


cocki
tag

Szia,

Abszolúte fun td. a kreditet elég jól hozza de ha farmolni akarok akkor inkább jg 8.8. Legénység képzésre használom de nem mellesleg a a kreditért is megvan. A 122 löveg hozza a szokásos sebzést a a ROF is egész korrekt. Szoksásos problémája a célzási idő no meg a függőlege löveg kitérítés, a páncélt említeni sem érdemes mert max beforgatva ér valamit.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#20296) sith7 válasza cocki (#20295) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm az információt :R

(#20297) KaLeun


KaLeun
senior tag

Elővettem a Dörpögő Dömötört (alias KV-2 152mm M-10). Első lövésem egyenlete: Panther + 53-OF-530 = -828. :K

Cila

(#20298) Chris0321 válasza SoulReaver (#20292) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem is a 152mm-es löveg van fenn, már csak csak az ISU-t kell kifejlesztenem. Teszten próbáltam csak a 122mm-es lövegeket, de nem jöttek be. HE-vel és prém ammoval használom vegyesen, töltés és célzásgyorsítóval. Kv-1S szemből, JP oldalról egy lövés HE-vel. Loriba lőttem teszten 900-as sebzést HE-vel. :) Arról ne mis beszélve, hogy több kritikus sebzést is okoz a HE annak akit eltalálsz. :D

(#20299) PAtr0n válasza cocki (#20295) üzenetére


PAtr0n
addikt

Bezzeg a szaros Hetzer még Tier 5-ös lőszarokat is pattint elég nagy százalékkal, persze azt is be kell forgatni, de Tier 4-ek csak épp karcolgatják. Na az egy nagy farm TD. Egyik kedvenc.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20300) Iron Funeral válasza sith7 (#20296) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Itt meg tudod nézni, hogy kb. mi mennyit hoz.

Baloldalt át tudod állítani a hozamot profitra a legördülő menüben.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.