Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#202151) peterson79 válasza e-newsee (#202149) üzenetére


peterson79
őstag

Ja, tényleg, félreolvastam. Hiába, még nincs bennem a második feles :DDD

Már többen rájöttek/ünk, hogy elég jó a felhozatal ebben a Tier-ben. Nekem heavy-knél is van pár kedvenc. Anno E75 lepett meg jó értelemben. Első német tank ami jól páncélozott:) pedig anno mennyit mentem némettel, szinte csak az volt.

(#202152) Dobi 562 válasza peterson79 (#202140) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem, direkt odairtam, hogy en szemely szerint. :)

(#202153) Thrawn


Thrawn
félisten

Úgy vettem észre, hogy egy darabig felesleges lesz light tankkal játszani, hiába a spot ha nem képesek lőni :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#202154) e-newsee válasza Thrawn (#202153) üzenetére


e-newsee
addikt

khm... :B

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#202155) Derron válasza Thrawn (#202153) üzenetére


Derron
aktív tag

Én mostanában megvárom míg felspotolják az ellenséges kerekest, és utána elmegyek megpróbálom leszedni.
Kerekessel sokszor előfordul hogy az ellenség spoton van, de a csapat még halad a pozíció felé, így semmi értelme spotolni az ellent, majd ha elfoglalta mindenki a pozíciót, és tudnak figyelni a lövésre.

(#202156) kchryss válasza Ry0K3N (#202143) üzenetére


kchryss
addikt

"A statisztika olyan, mint a bikini: sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja."

Lehet és érdemes is játszadozni a számokkal, de mindig van ami kimarad a képletből.
A friss, vagyis 30 napos statisztika szerintem jobban megmutatja a jelenlegi sorrendet: [link]

Itt jól látszik hogy a wz és az e1 tök utolsók és a leopta és type61 is látszik mennyivel jobb lett a buff óta.

Másrészt érdemes megjegyezni, hogy teljesen más sorrendet kapunk ha a jó játékosok teljesítményét nézzük és ha a rosszabbakét. Vannak tankok amik nagyon erősek, de nehéz velük jól játszani, a patton például tipikusan ilyen. Mivel nagyon bünteti ha hibázol és nehéz vele jól játszani így természetes hogy alacsonyabb lesz a globális győzelmi aránya. Sokkal több potenciál van benne mint amennyit az átlag wr mutat csak nehezebb kihozni.

Illetve az is befolyásolja a dolgokat, hogy melyik tankkal kik játszanak. Erre érdekes példák vannak labvole oldalon ahol látni melyik tankkal milyen wn8-ú játékosok játszanak: [kép]
A reward tankoknak például mindig sokkal jobb a győzelmi arányuk mert jobb játékosok játszanak velük. Tier 9-ben erre nincs jó példa, mert mind a 3 9-es jó tank, de tier 8-ban ott van például a chieftain/T95 ami az egyik legrosszabb 8-as med mégis baromi magas a győzelmi aránya mivel kampányban lehetett megszerezni és átlagban 2100 wn8-as játékosok játszanak vele.

(#202157) kchryss válasza kchryss (#202093) üzenetére


kchryss
addikt

Na mondtam hogy ha így halad 2. jel lesz a 3 helyett. :D
84,55%-ig esett vissza a chieftain-nel. Abba is hagyta és most gyűjtői tankokat próbálja és a low tier változásokat nézegeti.
Tegnapelőtt még 93%-on volt, akkor szerintem ha még 3-4 órát tolta volna azzal a teljesítménnyel akkor meglett volna a 95%. Tegnap viszont zuhanórepülés és a stream végén már a falat akarta ütni. Ma meg ez folytatódott és besokallt. :)

Kíváncsi leszek hogyan alakulnak az elvárt értékek a hp buff miatt és milyen hatással lesz ez a statpadderek statjára. Ha valakinek úgy volt jó wn8-a hogy alacsony szinten pedózott és volt mondjuk 500 átlaga egy kis tankkal ami adott mondjuk 4000 wn8-at, van több ezer csatája azzal a tankkal, most a hp buff miatt az 500 átlag már nagyon kevés lesz és csak 1500 wn8-at ad és fel sem tudja javítani mert már több ezer csatája van így nehezen mozgatható az átlag. Vagyis akár több ezer wn8-at is zuhanhatnak az ilyen low tier bob-ok, bár nem sajnálom őket. ;]
Arra viszont jól rámutathat mennyire vehető komolyan a wn8 és mik a gyengéi.

Kiválósági jelnél meg fordított a helyzet. Aki most játszik 1-2 napig az simán felrakhatja a 3 jelet bármelyik 5-ösre és a 6-osra anélkül hogy kimondottan jól játszana vele. Aki meg mondjuk 90% közelében volt egy ilyen tankkal és most nem játszik 2 hétig majd megy egy csatát annak 1 csatával 20-30%-ot fog zuhanni a jele és majd csodálkozik. :D

[ Szerkesztve ]

(#202158) Jadro


Jadro
veterán

Egyetlen 3 markkal rendelkező tankom a Crusader felkerült tier6-ba. Ugyanazzal az átütéssel és sebzéssel. Tier 8-as tankok ellen. Vicces lett így... Soket ér a +HP ami kb egy lövésre se elég. :) Ismét jól dolgoztak WG-nél.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#202159) Greentea válasza kchryss (#202156) üzenetére


Greentea
senior tag

Azért a csataszámok miatt ez sem teljesen objektív sajna :( Mindenesetre az meglepő, hogy ennyien húzzák a PTA-t :Y

2x2 néha 5

(#202160) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Szegeny IS-3-II full hp-rol kiszallt a jatekbol. Jo ez az 50TP! :DDD

(#202161) ollie válasza Jadro (#202158) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De most már light tank, ami előny a medhez képest.

***

(#202162) Atti777 válasza kchryss (#202157) üzenetére


Atti777
senior tag

Újrakezdte a Chiefet, az a durva hogy kb 8k kombinálttal nagyjából 1%-ot tudott emelni,

Путин, иди нахуй!

(#202163) kchryss válasza Atti777 (#202162) üzenetére


kchryss
addikt

Idegőrlő lehet hogy ilyen kis bébilépésekben sok jó játékkal felküzdi magát 90% környékére aztán elég pár rossz csata és ugyanott van ahol kezdte. :)

[ Szerkesztve ]

(#202164) ooloo válasza kchryss (#202157) üzenetére


ooloo
őstag

Szerencsétlen Dicker Max-ra próbálom feltenni rá a 3. jelet . Azt hiszem , amikor leraktam 2 hónappal ezelőtt , akkor kb 80%-on állt . Tegnap elővettem és már csak 76%-ot mutatott . És most jön az érdekesség . A 76%ot sikerült levinnem 75%-ra úgy , hogy közben ez a tegnapi statisztika .
Nem mentem mással csak a dickivel . :F

Hmmmm...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#202165) kchryss válasza ooloo (#202164) üzenetére


kchryss
addikt

Érdekes. Lehet a dicker-nek amúgy is feljebb mentek az elvárásai az előző napokban. Nem meglepő ha most nem úgy változnak a dolgok ahogy várjuk, rengeteg dolog változott.
Tényleg arról van konkrét lista valahol hogy melyik tank miben változott?

(#202166) Thrawn válasza e-newsee (#202154) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak arra céloztam, hogy ez a szülinapos event rengeteg embert behúzott a játékba, megy mindenki mindenfelé mint a mérgezett egér :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#202167) oke válasza kchryss (#202165) üzenetére


oke
senior tag

Hát a Luchs biztos, sokkal lassabban köpködi ki a skulókat mint eddig, már nem olyan sorozatlövő, pedig az egyik kedvenc tankom... volt...

Itt vannak infók:
https://gamestoday.info/pc/world-of-tanks/%E2%98%85-patch-1-9-a-list-of-buffs-nerfs-to-tanks-not-hp-or-profitability-repairs-%E2%98%85/

Bár lehet ez még a patch előtti infók.

[ Szerkesztve ]

(#202168) ooloo válasza kchryss (#202165) üzenetére


ooloo
őstag

Annyit látok , hogy Dicker Max-nál az életerő 620-ra változott ... és érzésre pontatlanabb a löveg . A lőszerkészlet párszor már kifogyott még a csata befejezte előtt ... :DDD

Ha van ilyen lista Te megtalálod ! :K

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#202169) kchryss válasza oke (#202167) üzenetére


kchryss
addikt

A luchs-ot pont meglestem tanks.gg-n és láttam hogy nerfelték az intraklip töltésidejét: [link]
Így egyenként nyilván meg tudnám nézni mindegyik tankot, de pont azért kéne egy összefoglaló róla, hogy ne egyenként kelljen nézegetnem ...

Utolsó patch notes még előző év decemberi: [link]
Biztos nincs rá elég kapacitás hogy az ilyen nehéz feladatot, mint a patch tartalmának leírása megoldják. ;]

(#202168) ooloo
Annak elvileg csak az életereje változott: [link]

Turánnak 7-tel több lőszert adtak. Bár ahogy olvastam minden tank lőszerkészletét megnövelték a több hp miatt. Nyugodtan adhattak volna neki 17-et is.

(#202167) oke
Teljesen újra kell tanulni a dolgokat alacsonyabb szinten. Még jó hogy én ebből egy darabig nem sokat veszek észre, mert 8-9-10-ben játszom most csak.
A luchs játékstílusa például teljesen más lesz a több hp miatt, mert amit eddig kiszedtél egy tárból az most simán életben marad és visszalő. De ez igaz egy csomó táras és troll ágyús tankra.

[ Szerkesztve ]

(#202170) Ry0K3N válasza kchryss (#202156) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Igen az sokat befolyásolja mennyien játszanak vele mert minél többen annál jobban romlik a nyerési statisztikája egy tanknak. De az erősségi sorrent kb majdnem ugyanaz. Az udes nem is volt a listán a Typeot meg nem tudtam buffolták de akkor ideje lesz nekiesnem annak az ágnak is. A Leo az kb ott van ahol gondoltam az igazi anomália számomra a 430II. Azt nerfelték vagy mi történhetett vele az utóbbi évben? Reward tankokat nem néztem mert nem azokról volt szó.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#202171) kchryss válasza Ry0K3N (#202170) üzenetére


kchryss
addikt

Nekem egyetlen meglepetés volt a listán, a T-54. Azt nemrég 3 markolta Skill ruszki szerveren és áradozott róla. A labvole oldalon látni, hogy alapvetően gyengébb játékosok játszanak a T-54-gyel ez okozhatja a rosszabb wr-et, de az obj430-cal még gyengébbek játszanak mégis annak a legjobb a wr-je. Az jól láthatóan hülyebiztosabb tank jelenleg.

(#202172) Moleman


Moleman
addikt

A német felderítőknek van létjogosultsága? Az előbb mentem egyet a barátnőm SPIC-jével, én még a VK28-at húzom, nem egy nagy élmény egyik sem. A HWK12 is hasonlónak tűnik. Le kéne freezni az egészet a Ru251-ig, vagy az se ér annyit, hogy érdemes legyen ezen az ágon játszani?
Az orosz, francia, kínai felderítőkkel semmi problémánk nincs (én a kerekeseket is viszem, az EBR-t most kezdem megszeretni).

(#202173) wwenigma válasza kchryss (#202169) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1.9 release notes

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#202174) kchryss válasza wwenigma (#202173) üzenetére


kchryss
addikt

Haha ez azon az oldalon van amit linkeltem. Csak WG logika alapján 1.7-ig a legújabb patch-ek voltak legfelül, 1.7.1-től meg a legaljára rakták őket ...
Köszi. :)

FV304 a legjobb kredit profittal rendelkező nem prém tank volt, ezért most csökkentették a javítási költségét, WG logika level 100. ;]

[ Szerkesztve ]

(#202175) Greentea válasza kchryss (#202171) üzenetére


Greentea
senior tag

Sztem az is benne lehet, hogy a legjobb gun AP lőszer átütése csak 201mm. Sokan játszanak prém lőszer nélkül -- kevesebb sebzés -- kevesebb esély a győzelemre.

2x2 néha 5

(#202176) hmb


hmb
aktív tag

lemarkoltam az a20-at csata vegi osszesiton mutatja is higy meglett az elso csillag.stat szerint is megvan csak a tankon nincs fent...most lemarkolom covenantert kuvancsi vagyok azt is epbasztak-e

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#202177) ooloo


ooloo
őstag

Most őszintén ... kardinális kérdés volt a lőszerkapacitás növelése ? Amire alapból ráfért volna az a Dicker Max . Tegnap óta lezavartam vele 20 csatát és 3x fogyott el a lőszerem a csata befejezte előtt . A legtöbb tank , aminek most megemelték a lőszerkapacitását , a büdös életben nem pufogtatta el a készletét az 1.9 előtt se . :(((

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#202178) Atti777


Atti777
senior tag

A beállításokat nézzétek át, nekem be volt kapcsolva a Grand battle, pedig tuti hogy kikapcsoltam kb mikor bevezették.
Meg is lepődtem hogy milyen pályára kerültem :D

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#202179) Greentea


Greentea
senior tag

Ez a P43. ter valami iszonyú király cucc! 1602 base xp egészen vállalható :D

2x2 néha 5

(#202180) kchryss válasza Greentea (#202175) üzenetére


kchryss
addikt

"Sokan játszanak prém lőszer nélkül"
Melyik játékról beszélsz? ;]

Amúgy igen ez is benne lehet. Patton-nak is kicsi az alap átütése.

(#202181) ollie válasza ooloo (#202168) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A low és mid tier tankok több hp-t kaptak, ami meg is dobja a mark értékeket (feljebb), mivel ugye több hp van mid tier csatákban.

***

(#202182) kchryss válasza ollie (#202181) üzenetére


kchryss
addikt

Meg fogja dobni, de pont az első napokban még a régi értékek vannak és többet lehet sebezni a több hp miatt vagyis amíg nem áll be az új szintre addig könnyebb markolni.

(#202183) hmb


hmb
aktív tag

na lemarkoltam az angol 5-os lightot is.azon sem jelenik meg a kivalosag jel.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#202184) Atti777 válasza kchryss (#202163) üzenetére


Atti777
senior tag

82,6% :DDD
8,6k kombinálttal ment fel ~1%-ot, nagyon-nagyon durva
Egyébként majdnem 7k sebzése volt és 3k assist

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#202185) Greentea válasza kchryss (#202180) üzenetére


Greentea
senior tag

:DD :DD jaja

2x2 néha 5

(#202186) Ry0K3N válasza kchryss (#202171) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Hülyebiztos e? Most lett meg nemrég, a crew még nem volt 100% kaját nem használok rajta erre 5. csatám vele a következő: http://wotreplays.eu/site/5338560#empire_s_border-ry0k3n-object_430

És akkor utána így felteszem magamnak a kérdést: Wargaming hülye vagy e? :W
Ekkora egy OP szart a tier 9-es IS4 óta nem láttam. :(((

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#202187) kchryss válasza Atti777 (#202184) üzenetére


kchryss
addikt

Most néztem vissza kicsit belőle. Annyira fel volt húzva hogy bannolta PaPaPawian-t és elég rondán beszólt neki. Megint kigyújtották PaPa pedig poénkodott, hogy közel volt a víz aztán "he took 1 for the team". :DDD
[PaPa ban klip]

Aztán pár órával később PaPa donételt és megbeszélték a dolgot. Skill bocsánatot kért: [10:52:48 után]

PaPaPawian egyébként már "csak" 64-gyel van lemaradva a tankok markolásában. Neki van a második legtöbb eu szerveren Skill után.
Az A20-at 12 csata alatt 3 markolta, ugye még a régi elvárt értékek voltak és 1 tierrel feljebb került és több a hp amit lehet lőni szóval ahogy mondtam az első nap voltak tankok amiket nagyon könnyen lehetett 3 markolni. Kár hogy facebook-on streamel, ott nem vagyok hajlandó nézni. Hiányzik twitch-ről, régebben néztem őt is pedig nem tudok lengyelül.

(#202188) jr1994 válasza hmb (#202183) üzenetére


jr1994
addikt

Esetleg próbáld meg bekapcsolni a beállításokban a kiválóságjelek megjelenítését.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#202189) jano_77 válasza Dobi 562 (#202134) üzenetére


jano_77
nagyúr

hatalmas +1 a Standard B-nek! Én speciel az AMX30 is jobbnak tartom és a Type61 is mint a Patton. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#202190) jano_77 válasza kchryss (#202157) üzenetére


jano_77
nagyúr

vagyis akkor most erőltessem a jó öreg T67, hogy meglegyen a 3GM!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#202191) BloodRay válasza kchryss (#202187) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért ez korrekt volt ahogy bocsánatot kért PaPaPawian-tól és visszaküldte a donétet. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#202192) Thrawn válasza hmb (#202176) üzenetére


Thrawn
félisten

Azon sincs mark jel, Circon stream-jében is ezen röhögtek, hogy biztos nem volt idejük megrajzolni, bár hetek óta megy az 1.9 tesztje :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#202193) jano_77 válasza Thrawn (#202192) üzenetére


jano_77
nagyúr

én csak azt nem értem ezeknél az eseteknél, hogy ez eddig tökéletesen működött! nem kellett hozzányúlni, akkor mitől változott meg? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#202194) lacibacsi válasza wwenigma (#202173) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szép ez a leírás, csak mondjuk olyanról nem írnak benne, hogy a pályákba is belenyúltak. Csupán egy dolgot fedeztem fel (nem mentem túl sok csatát és nem erre vadászok), de Mountain Pass-en eddig szépen be lehetett védeni TD-vel a hidat a C3-ba állva, de most mintha egy picit megnőttek volna a lővonalba eső sziklák. Lehet hogy csak én álltam be bénán két alkalommal is, de valahogy nem sikerült lőnöm az E7-ben érkező ellenséget... :((

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#202195) 3 válasza jano_77 (#202193) üzenetére


3
senior tag

A játékos egy egységes járművet lát a képernyőn, de szoftveres oldalról több különálló rendszer együttműködése szükséges a megjelenítéséhez. Én ahhoz hasonlóra tippelnék, mint amikor alkatrészt cserélnek egy autóban, de nem regisztrálják a fedélzeti számítógépben, vagy nem végzik el az alapértékek beállítását, ezért az autó rendszerei nem veszik használatba (pl. légzsák-vezérlő cseréje esetén), vagy rosszul kezelik (pl. gázpedálállás-jeladó cseréje esetén). Közel sem tökéletes példa, de valami hasonló lehet. A löveg paramétereinek megváltoztatásakor történhetett valami. Lehet, hogy minden paraméter-változtatás esetén új azonosítót kap a löveg (új löveg jön létre), és a gunmark-megjelenítő rendszer nem ismeri az új azonosítójú löveget (ami a játékos szeme számára természetesen ugyanaz a löveg, mint egy hete, csak más paraméterekkel). Nem tudom, hogy vagyok képes ilyen rossz példákat írni, de a lényeg talán érthető. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#202196) peterson79


peterson79
őstag

Valaki játszott már az új Brawl móddal?

(#202197) jano_77 válasza peterson79 (#202196) üzenetére


jano_77
nagyúr

már elérhető?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#202198) ako001 válasza jano_77 (#202197) üzenetére


ako001
aktív tag

Sajnos még nem,pedig várom nagyon :D

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#202199) Swinegod válasza ollie (#202161) üzenetére


Swinegod
őstag

Covenanter meg 78 pennel Tier 5-ös. Vidd át 78 átütéssel a Kv 3-at bárhol. Egyetlen 5-ös lightnak van hasnoló szar átütése, a Leonak, csak annak van egy 360-as burstje, de még annak is majdnem +20mm

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#202200) ollie válasza Swinegod (#202199) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Covenanter tier 4-es lett a mostani patch-csel.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.