Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#200851) Balcsix


Balcsix
senior tag

Ha már tankreward, akkor azt kérdezném kíváncsiságképp, hogy ti melyik tier IV-es jutalmat választanátok (tudom ez relatív).
Illetve a tankok közül gondolom a T-34-85M-et érdemes kihozni...

(#200852) kchryss válasza Balcsix (#200851) üzenetére


kchryss
addikt

Ahogy írod relatív.
Mivel most kaptunk 14 nap prémet így a 3 nap prém nekem nem kell. A periszkóp és venti 550 000 kreditet ér, annyit frontline-ban 2 csata alatt farmolok így nem éri meg, marad a 2 női parancsnok ami nekem szintén felesleges, de azért jobb mint a másik két opció.

Tankok közül egyértelműen a T-34-85M a legjobb.

(#200853) ollie válasza Balcsix (#200851) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 2 csajt fogom választani. Tankot nem, mert nem fog összejönni, mivel mostanában keveset játszok, de ha összejönne, a Tiger-t választanám, mert csak az nincs meg a választhatóak közül.

***

(#200854) Balcsix


Balcsix
senior tag

Nem nagyon vagyok képben a legénységgel. Ezek csak annyiban különböznek egy "sima" legénységi tagtól, hogy női skinjük van, illetve egyből megvan a 6th sense, és 100%-osak, ugye? Vagy van még valami különlegességük?
Illetve nemzetiségtől függetlenül bárhova behelyezhetőek?

(#200855) 5-ös kezelő válasza ollie (#200824) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Azért rosszul esett. Amikor még megvolt a KV 2, csak kisebb HP-jű tankokat tudtam egy lövéssel kiszedni, de sokszor pattantam is róluk. Bennem lehet a hiba.

Hogyan lehet egyszerre irányítani a tankot és csetelni közben? Még az üzenetek elolvasása sem megy sokszor nekem, nemhogy írni a 3. és 4. kezemmel. :F Szóval ha írna vki a csapatból, h hagyjam meg a sebzést neki, megtenném szívesen, ha csata közben ráérnék olvasgatni. Előre is bocs mindenkitől. :)

(#200856) Chris0321 válasza 5-ös kezelő (#200855) üzenetére


Chris0321
addikt

Ugye a 152 mm-es ágyút nem AP-val használod?

(#200857) 3 válasza Balcsix (#200854) üzenetére


3
senior tag

Igen. Az alapképzettségük 100%-os, van hatodik érzék rajtuk, 0%-ról indul a játékos által választott skill, és bármelyik kifejlesztett/prémium tankba toborozhatók.

Április 2-ig lehet toborozni őket.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#200858) 3 válasza 5-ös kezelő (#200855) üzenetére


3
senior tag

Benyomod az automata gázt (alapértelmezetten R és F billentyűk), a tank megy egyenesen, te pedig írsz.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#200859) kchryss válasza Balcsix (#200854) üzenetére


kchryss
addikt

Na én beszedtem a jutalmakat a tankrewardsnál tier4-ig.

A 4-es szintnél választható csajokról amit tudni kell:
- 2020.04.02. a toborzási határidő vagyis pár napon belül muszáj felhasználni őket különben elvesznek
- alap 0. skill a 6. érzék és az első skill csak 0%-os, ellentétben a kampányban szerezhető csajoktól ahol bia a 0. skill és az első skill 100%-os, vagyis a kampány csajoknál kicsit gyengébbek
- bármelyik már kifejlesztett vagy prémium tankhoz lehet toborozni őket nemzettől függetlenül, de csak parancsnok szerepkörbe





A tier 1-es jutalomnál az "All season wg fest" festés így néz ki, nekem nagyon bejön:


A tier 2-es jutalomnál a legendás "ad astra" stílus pedig így (PlaneÁrium):

(#200860) po1son


po1son
addikt

Van itt olyan akinek egyáltalán sikerült/sikerül a 3000 pont? Én elég sokat játszottam ebben a hónapban +300 csata, de csak tier 4-ig foguk tudni eljutni...

kchryss- köszi az infót, ebben én sem voltam 100%-ig biztos, hogy a 6. érzéken kívül más is van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#200861) hfrici válasza po1son (#200860) üzenetére


hfrici
aktív tag

Nekem sikerült pár napja befejezni.

(#200862) notika77


notika77
senior tag

Idén lesz a WoT 10. születésnapja. Orosz módra fognak ünnepelni. Pl. a WG tervei közt szerepel, hogy ennek alkalmából "elítélt köztörvényes bűnözőket" szabadítanak a játékosokra, ha esetleg még nagyon élveznék a játékot. Lefordítva: visszatérhetnek a csatamezőkre a csalásért "örökre" bannolt játékosok :C

[ Szerkesztve ]

(#200863) ollie válasza po1son (#200860) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt a tankrewards kampányt úgy csinálták meg, hogy a 4-es szinthez elég volt minden nap csak egy csatát menni, az 5-öshöz viszont komolyan grindolni kellett. Nem tudom hol van ebben a logika. De nem panaszkodom, mert a 4-esig is elég sok ingyen cuccot kaptunk.

***

(#200864) palfitom válasza notika77 (#200862) üzenetére


palfitom
félisten

:(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#200865) xFreex válasza po1son (#200860) üzenetére


xFreex
aktív tag

2800 pontnál tartok, még 2 nap kell behúznom a 100 pontos játsz egy csatát tokent és pont elég. 2 vasárnapom volt amikor 40+ csatát mentem, a többire meg elég volt az átlag napi 10-15 csatám amit megyek. :)

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#200866) Imilenni


Imilenni
addikt

Aki játszik T-10-el..
Nektek lőtt valaha is 440 felett páncéltörővel?
Mindössze a HE képes 500 körül lőni, nem is értem :(((

Press "F" to pay respects.

(#200867) Bobyjack válasza Imilenni (#200866) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem lőtt. Sőt az esetek felében 440 felett szokott.

(#200868) kchryss válasza po1son (#200860) üzenetére


kchryss
addikt

Ha kijön a matek akkor nekem pont összejön a 3000 pont. Úgy van ahogy ollie írta, a 4-es szintért szinte alig kellett játszani az 5-ösért meg ehhez mérten azért sokat. De szerintem ez így van jól, azért egy prém tankért kelljen valamit csinálni. Komoly grindnek azért nem nevezném, nem játszottam többet mint szoktam csak át kellett szerveznem a játékidőm és máshogy beosztani a szokásos csataszámot. Nagyrészt 1 csatát mentem naponta a 100 pontos küldetésért amikor viszont volt kedvem játszani aznap úgy csináltam, hogy 10, 20 vagy 30-as küldetés meglegyen a végére.

Amit még érdemes megjegyezni, hogy erőd csatákban is adja a tokeneket. Volt két nap amikor 8-as osztagoztam a klánnal. Ez azért jó, mert 10v10 csata van, vagyis mindig benne leszel a csapatodban a top10-ben akárhogy teljesítesz, 200 iq-s taktika. A csaták pedig nagyon gyorsak, átlag 4 perc mert általában annyi a taktika, hogy összefut a két csapat és aki jobban lövi a fókuszt az nyer. Mindkétszer pont 30 osztagot mentem így ez 2x60 pont volt kb 4 óra játékkal. :D

[ Szerkesztve ]

(#200869) hfrici válasza kchryss (#200868) üzenetére


hfrici
aktív tag

9-10 csatában 20-30-40-et adott, az napi 100+90.

(#200870) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Üdv!

Van egy kérdésem a Battle Pass küldetéssel kapcsolatban. (Biztosan le van írva valahol ez a dolog, de tudom, hogy többen is csípőből tudjátok a választ). Szóval...

Egyszer az E25-tel, egyszer pedig a Hellcat-el az egyik csata végén kiírt valami olyasmit, hogy teljesítettem ezzel a tankkal a maximális pontszámot, meg kapok talán 15 plusz pontot, blablabla... Tényleg nem olvastam el rendesen (ez az én hibám), de csak most szembesülök azzal, hogy ezekkel a tankokkal már tényleg nem ad pontot a csatában nyújtott teljesítményemre. Először azt hittem, hogy aznap már nem ad, majd azt gondoltam, hogy abban az 50 pontos etapban nem ad, de úgy néz ki, hogy egyáltalán nem.

Most akkor hogy van ez? Oké, hogy van 193 tank a garázsomban és tudok válogatni közülük, de tényleg így van ez a korlátozás? Azért a Battle Pass vége még irdatlan messze van, az nem valami tetszetős dolog, hogy folyton váltogatni kell majd hozzá a tankokat. Meg mi van azokkal, akiknek mondjuk 20 tank van a garázsában? Nekik adott az "ikszedik" szint és ennyi, mert nincs váltótankjuk?

Megtaláltam a leírást... Bocsánat! :B

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#200871) kchryss


kchryss
addikt

Mivel a múltkor linkelt fészek építős iyouxin videónak a visszajelzések alapján hasznát vettétek így kivágtam egy kapcsolódó esetet hátha ez is hasznos lesz valakinek: [klip]

Lakeville D0 pozícióról van szó. Északi oldalról indulva gyors medekkel jól használható. A lényeg, hogy ki kell lőni a kerítést és utána lehet a bokor mögött sunnyogni és lőni a 0-áson sorakozó tankokat. Arra magamtól én is rájöttem, hogy az alap bokor elég vékony ott így sokszor akkor is villantam ha hátragurultam lövés előtt, ezért jó a fákat odadönteni amivel maximális bónuszt lehet így kapni az álcára. A két fát én is oda szoktam dönteni viszont arra nem jöttem rá magamtól, hogy a nagy fát repesszel ilyen szépen oda lehet lőni. :)

Itt pedig egy Mines ismertető: Guide on Mines. How do I have over 82% of winrate on this map. World of tanks Mines
Kicsit túlzás a 82% szerintem mivel azokat a csatákat nem számolta amikből korábban kilépett és ezért a replay elemző program nem tudta olvasni, márpedig ezen csaták nagy része vereség lehet mivel korán meghalt. Azért sok hasznos infó van itt is a jól játszható pozíciókról.

[ Szerkesztve ]

(#200872) ooloo


ooloo
őstag

wótmán ?

Urak ,
Figyeljetek oda , mert csak 2020.04.02.-ig lehet toborozni a Tank Rewards keretein belül nyerhető csajokat ...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#200873) kchryss válasza ooloo (#200872) üzenetére


kchryss
addikt

(#200874) ooloo válasza kchryss (#200873) üzenetére


ooloo
őstag

Sebaj ... jobb 2x mint 1x sem ... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#200875) e-newsee


e-newsee
addikt

Kill steal rulez! ;]
Egyébként csak mák volt, hogy mindhármat én végeztem ki.
A végén pedig befoglaltunk a defivel. Így kell minimális sebzésből a lehető legtöbb XP-t kihozni. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#200876) kchryss


kchryss
addikt

Jó ez a ranked. Tegnap kezdtem neki. 1m kredittel kezdtem most meg a 3-as divízió után van 5m. :DDD
Kb 1m-t normál csatákban szereztem küldetésekkel és a heti tartalékkal, de a többi 3m-ot rankedben szedtem össze. Alig használok prém lőszert és lekopogom eddig elég gyorsan haladok.

[ Szerkesztve ]

(#200877) 5-ös kezelő válasza Chris0321 (#200856) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Repeszt javasoltak, ezért azt lőttem alapból. Ászt kaptam egyszer, sztem megsajnált a játék a sok "semmit sem lőttem" meccs után. Már eladtam, lassú tankokkal tehetetlennek érzem magam. /Gyorsakhoz meg nem vagyok elég jó :DDD ./

3 : Erre gondoltam, így sem tudok kétfelé figyelni. Inkább nem írok csata közben. Legfeljebb, ha lapulok és engedi a cituáció /sic/.

Megvan a jutalom tank, T-34-est választottam tanácsotokra hallgatva. Random csatákkal, max VII-es tankokkal mentem csupán. II. és III. tierben voltam eredményesebb.

(#200878) kchryss


kchryss
addikt

Scheffnek 204 csata kellett hogy felmásszon a ranked tetejére prém lőszer és reward tank nélkül. 84%-os hatékonysága volt. Kb 20%-kal volt gyengébb a hatékonysága mint amikor prém lőszerrel csinálta korábban.

(#200879) Macka


Macka
veterán

Ha jól látom most az XP lázban nem lesz kedvezményes free xp váltás? :F

(#200880) Greentea


Greentea
senior tag

Húzom a 3. gunmarkot M46 Patton-re, 91%-nál csata első perc, felspotoltak, 2secre rá tádám :)) Mondjuk jobb így, mint ha 94,9-nél lett volna :D :D

[ Szerkesztve ]

2x2 néha 5

(#200881) Swinegod válasza Greentea (#200880) üzenetére


Swinegod
őstag

Tell me about it.
Standard B-nek megérte berohanni 6 ember közé és megöletni magát 1600 assistért

Igen, skill lövedék

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#200882) Greentea válasza Swinegod (#200881) üzenetére


Greentea
senior tag

Kövi csatában szintén FV full hp-ról kiszedte a 10-es TVP-t... Úgy látszik ez egy ilyen nap :))

2x2 néha 5

(#200883) Jadro


Jadro
veterán

No, bekúszott Leo PTA a garázsba. Skill lett a panacsnoka. :) Holnap beteszek mellé két csajt, csak hogy jobb legyen a buli, meg még kapott egy BIA-s manust is. Kíváncsi leszek erre a tankra.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#200884) Jadro válasza Jadro (#200883) üzenetére


Jadro
veterán

Ööö a tank rewards csajai csak parancsnoknak toborozhatók? (Szegény Skill, akkor nem fog csajokat kapni.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#200885) ollie válasza Jadro (#200884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, azok kifejezetten parancsnokok.

***

(#200886) kchryss válasza Jadro (#200884) üzenetére


kchryss
addikt

Rakjál mellé QB-ket. ;]

(#200887) Greentea válasza Jadro (#200883) üzenetére


Greentea
senior tag

Nagy ágyú ha megvan rá akkor onnantól szinte egy másik tank :D

2x2 néha 5

(#200888) Jadro válasza kchryss (#200886) üzenetére


Jadro
veterán

Az igen gonosz húzás lenne. :) Sajna nincs QB-m, de akkor csajokat se kap. Legózok majd. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#200889) Thrawn válasza Jadro (#200883) üzenetére


Thrawn
félisten

Stock állapotban egy rettenet, de ha megvan rá minden akkor mintha egy másik tank lenne.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#200890) Jadro válasza Thrawn (#200889) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, tapasztalom. Lassú, komótos így. No nem baj, legalább a legények 3 skillesek benne. (Kivéve Skill, mert ő ugye alapból több és nem csak a neve okán. :DDD )

Azért annyira nem vészes, el lehet csipegetni vele távolról így is, de nem lesz rövid menet kifullozni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#200891) Swinegod válasza Jadro (#200890) üzenetére


Swinegod
őstag

A stock ágyú szerintem sokkal vészesebb mint a stock mobilitás

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#200892) Swinegod


Swinegod
őstag

340mm penes HEATtel nem bevinni a Chrysler GF tornyát, egy magasságról, közvetlen a lövegpajzs mellett. Aha. Kedvencem mikor csak azért halok meg mert szar a játék
Valaki szoljon már neki, hogy a zöld azt jelenti bemegy

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#200893) ollie válasza Swinegod (#200892) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ott lőtted meg, ahol a cursor van a screenshoton.

***

(#200894) #65537792 válasza ollie (#200893) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ez most komoly?

(#200895) Swinegod válasza ollie (#200893) üzenetére


Swinegod
őstag

Az nekem is egyértelmű volt, de ha felfele nagyobb szögben van ugyan az a páncél, és ott is be kell mennie, akkor lejjebb, ahol kevesebb az effektív páncél, akkor nyilván ott is be kell mennie

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#200896) Greentea válasza Jadro (#200890) üzenetére


Greentea
senior tag

Én az ágyút húztam ki elsőnek, azzal is simán lehet hátulról operálni és az alfa is jó. Ha az megvan, onnantól felgyorsulnak az események :D

2x2 néha 5

(#200897) Atti777 válasza Jadro (#200890) üzenetére


Atti777
senior tag

Én ma az ajándék prémmel meg a személyes tartalékokkal kifejlesztettem a Standard B-re a nagy ágyút (63k) és a második tornyot (24k) kb 25 csatából.
A motort (48k ?) és a rádiót (9k) nem fejlesztem ki, csak erre a tankra jók, és nem akarom megtartani.
41 csatánál járok és ki van fejlesztve a Progetto 65, igaz az az olasz nemzeti töredékekből ment, de brutálisan felgyorsult a tier X-be jutás, a svédeknél is valami hasonló volt.

Путин, иди нахуй!

(#200898) vJokka válasza Swinegod (#200895) üzenetére


vJokka
aktív tag

Az indikátor nem az effektív páncéllal számol: [link]

"While the penetration indicator is an invaluable tool in discovering a target's weak spots, always be aware of its limitations. It is a simple comparison of your penetration rating versus the target's armour thickness along the normal at the aim point and does not take into account the impact angle, so even with a green penetration indicator your shot may still ricochet or fail to penetrate the target's effective armour thickness. Also, because of dispersion affecting every shot you take, you may not actually hit the weak spot you were aiming for."

Effektív páncél kb. 270-280, és hiába van 340-es átlagos átütésed, kaphatsz akár 255-ös pent is.

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#200899) Jadro válasza Atti777 (#200897) üzenetére


Jadro
veterán

Igen ezzel a sok fejlesztési kötvénnyel vagy mi ez eléggé lehet haladni ha odakoncentrálsz mindent. Én is pár nap alatt toltam fullosra a SP I C-et, majd átmentem a HWK12-n és megvan a PTA. A HWK egész tetszett, rosszabbra számítottam.

Olasz ágon pedig sokkal jobb a 8-9-10.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#200900) kchryss válasza vJokka (#200898) üzenetére


kchryss
addikt

Jó reggelt fórumtárs! Az indikátor már több mint 2 éve az effektív páncéllal számol: (#142702)

Tanks.gg-n nézve a modellt kb 70-80% esély volt az átütésre, a 20-30% jött most be, ilyen az rng.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.