Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#199251) Lunky88


Lunky88
tag

A klánfőnököm TS-en "elcsípett" aranyköpéseiből ill. kirohanásaiból összeraktam egy legénységi hangmodot. (Egyébként tud róla. xD) A klánon belül persze nagy sikert aratott, de kíváncsi lennék, hogy külsős szemmel mennyire értékelhető a produktum. :)) Megköszönném ha valaki kipróbálná és véleményezné. :D [link]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#199252) Eugene Roe válasza lacibacsi (#199237) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Meg kell nézni a járműveket. Heavy vs heavynél, ha Te vagy az arty, akkor kell gondolkodni. Ha a mi t8 heavynk hull down van, akkor nem egy is3-at kell bénítani, mert az úgy sem tudja sebezni, hanem azt, ami veszélyes rá. Ugyanígy 3 playerre a dupla töltési sebesség (stun) néha többet ér, mintha 3-ból kilőnéd a szélső legyengültet.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#199253) peterson79 válasza Warton (#199245) üzenetére


peterson79
őstag

Többnyire mérlegelés dolga amiket írsz, mármint amin Lacibacsi, meg Te "vitatkoztok" illetve érveltek és ellenérveltek.
Lacibacsi-nak annyiban igaza van, hogy az 1 HP-s ellenfél is ugyanannyit sebez, azaz, ha nagyértékű, pl utolsó 10-es tank a csatában, nagy alfával, akkor mindenképpen azt támadom, mert ha nem is szedem ki, stun-al és láncolással vagy egyéb sebzéssel (pl kiütöm a töltőjét vagy a lőszerrekeszt), már annyi értékes időt szerzek a többinek, hogy kivégezzék HP vesztés nékül. Ezt érdemes észben tartani, lehet ezen múlik egy csata.
Nem egy példát tudnék mondani rá - de sokszor csak az RNG-n múlik-, hogy az az ellenfél akit éppen nem tudtam kiszedni vagy hezitáltam és nem lőttem oda, nem bízva magamban és a lövésben, az szedett ki a végén...amolyan visszanyal a fagyi effektus..

Mindenki másképp játszik, de alapvető szabályok mindig vannak...bár van amit megkerülhetsz..a többit megszegheted :D

(#199254) peterson79 válasza Eugene Roe (#199252) üzenetére


peterson79
őstag

Egyébként az arty-s küldik pont erre vannak kitalálva..meg hát az összes többi is. Az adott szerepkörnek megfelelő játékra ösztönöz, pl arty-nál stun-olj egyszerre 3 tankot vagy sebezz 3000 HP-t, de hozhatnám példának a TD-k sebezz 6000-et, Med-ek gyújtsd fel vagy Heavy-k sebezz, szenvedj és lőj 12000 HP-s küldijeit..
Mind-mind arról szól, hogy hogyan használd JÓL a tankodat...

(#199255) galervin93 válasza peterson79 (#199253) üzenetére


galervin93
őstag

A jó játékos tudja, hogy vannak alapvető szabályok. Az igazán jók meg sz*rnak rá, és lehozzák a csatát. :))

szerk.: "a (...) küldik pont erre vannak kitalálva, (...) hogyan használd JÓL a tankodat..." - na ez az, ami nem teljesen igaz!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#199256) Terek


Terek
tag

Hali.
Ha a tank rewards-ban szereplő tank már megvan kapok érte kompenzációt gold-ban vagy nem?

(#199257) ooloo válasza Terek (#199256) üzenetére


ooloo
őstag

Gyorsan add el , ha biztosan ki tudod húzni .... gold nuku!!! A nyereség kreditben mérhető , de most nem tudnám megmondani , hogy mennyi .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199258) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Van most valami aktiv promokód vagy hasonló amit lehet kezdőnek használni?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#199259) ollie válasza Terek (#199256) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A credit értékének kapod meg az 50%-át, tehát pont annyit, amennyiért el tudod adni.

[ Szerkesztve ]

***

(#199260) 3 válasza egyedülülő (#199258) üzenetére


3
senior tag

REDDITFOREVER

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#199261) Swinegod


Swinegod
őstag

Azigen, ilyet se kaptam még

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#199262) ooloo


ooloo
őstag

Ha valakit érdekel a sreamerek játékon belüli parancsnoki hangja , akkor az most kipróbálhatja akkor is , ha nem érte el a 10-es szintet . Az Aslain-on belül megtalálhatóak .
Szerintem vérszegényre sikerült , de ízlések és pofonok ....

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199263) lacibacsi válasza peterson79 (#199253) üzenetére


lacibacsi
addikt

Amit láttál, az még idézőjelesen sem volt vita, legfeljebb egy érdekérvényesítés nélküli, kötetlen beszélgetés. Amúgy amit írtam, azt az artykkal kapcsolatban írtam, de minden tankosztályra érvényesnek tartom. Valamikor régen egy videóban beszélt erről valamelyik magyar steamer (talán Scheff), hogy milyen szempontok alapján keresi a célpontokat. Tőle tanultam ezt az érvelést, miszerint egy 1HP-s ellenfél pont úgy lő ki téged, mint egy full HP-s, ezért (ha lehet) azokat kell elsősorban likvidálni.

Az arty a hülyéknek való témához:
Én sokat játszok artyval. (Lehet, hogy túl sokat) Viszont! Pont olyan jó/rossz (nézőpont kérdése) vagyok ezzel az osztállyal, mint bármi mással. Ha a hülyék is tudnak vele jól játszani, akkor tényleg nem értem, hogy miért vagyok csak annyira jó, mint más tankosztályokkal...

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#199264) HellGreg válasza Swinegod (#199261) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem már kaptál 22-t :D

(#199265) BÁ Nutrition válasza lacibacsi (#199263) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

engem pl az a hangeffekt is elegge zavar amikor beledb@x az arta, sajnos nem lehet vagy en nem tudom kulon allitani a hangjat ahhoz kepest pl amikor lovok vagy a motorhangjat a tankomnak stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#199266) lacibacsi válasza BÁ Nutrition (#199265) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha nem artyban ülök, akkor engem is eléggé zavar... Tudod! Az álláspontod mindig az üléspontod határozza meg! :)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#199269) Papooo válasza lacibacsi (#199263) üzenetére


Papooo
senior tag

Az igaz, hogy ugyanúgy kilőhet az 1 hps ellen is, de jó esetben aki tudja hogy bárki ellenfélnek oneshot, az nem fog olyan bátran harcolni, mint aki még 2-3 lövést kibír.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#199270) jr1994 válasza wwenigma (#199249) üzenetére


jr1994
addikt

Inkább vágnám le a kezem, mint hogy artyt 3 markoljak, és szerintem ollie is igy van ezzel.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#199271) oettinger01


oettinger01
őstag

Mostanában elkezdett kifagyni a játék amikor bemegyek csatába, néha akkor is mikor garázst éppen betöltené. Semmilyen modot nem használok, mit tudok tenni?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#199272) galervin93 válasza Papooo (#199269) üzenetére


galervin93
őstag

Tiszta sor, de vannak bizonyos helyzetek, amikhez kell a hp. Sőt, többek közt erről is szól ez a játék, tudod-e úgy "menedzselni" a hp-d, hogy maradjon az igazán fontos helyzetekre. Minél kevesebb tank van a meccsben, annál inkább felértékelődik az egyes tankok(! direkt nem játékost mondtam) "képessége", és ebbe beletartozik a hp is. (Nincs is bosszantóbb annál, mint amikor végig küzdöd a csatát, marad némi hp-d, erre jön a csatát a sarokban végig gubbasztó balfasz enemy, és megnyeri nekik a csatát hp-ból, ettől fel tudnék robbanni, bár való igaz, részben az én hibám is.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#199273) ooloo válasza oettinger01 (#199271) üzenetére


ooloo
őstag

Valószínűleg semmi köze , hogy van feltelepítve MOD avagy nincs .Pár hete minden előjel nélkül , egy órán keresztül abban a pillanatban kivágott , hogy beléptem a csatába . Játék visszatölt ... játék . Volt , hogy egy csatában kétszer vágott ki . Második kivágásnál instant halál ... :DDD Aztán , ahogy jött az anomália , úgy távozott . Lehet , hogy a szerver oldallal van gond . Gyanítom , de majd az agytrösztök megmondják a frankót és a véleményem ...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199274) e-newsee válasza ooloo (#199262) üzenetére


e-newsee
addikt

Még a weboldalon belehallgattam a dumájukba. Hááát... Buffon ezerszer jobban nyomja.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#199275) oettinger01 válasza ooloo (#199273) üzenetére


oettinger01
őstag

Kínomban már másik ssd-re is átraktam a játékot, de semmi nem változott. A klánomban a többieknek nem fagy, csak fps visszaesésre panaszkodnak amikor megkezdődik a játék sokaknak laggol, de nekem meg azt nem teszi, nekem fagy....

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#199276) ooloo válasza e-newsee (#199274) üzenetére


ooloo
őstag

Értem én , hogy jó szándék meg kedveskedni akartak a nagyérdeműnek , de ez így értékelhetetlen ... csak ennyire telik ? Annyi a pénzük , mint a pelyva .. a kiválasztott sreamereket egy hétre a stúdióba vágni 2 nagy szatyornyi háborús filmmel és rájuk csukni az ajtót . Ha már jól nyomják , akkor távozhatnak . Összeraknak egy tök igényes játékot-nem kis pénzért- és ki mernek adni hozzá ilyen hangokat . Amitől az agyam ledobta az ékszíjat , az a lánctalpak alatt "csikorgó" kavics , aminek a hangját egy murvás kaviccsal leszórt kocsibeállón vettek fel egy személykocsival . Ezen a téren igénytelenség a köbön .

oettinger01 : Szerintem sokat nem tehetsz ellene . Hagyd pár órára a játékot .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199277) kchryss válasza e-newsee (#199274) üzenetére


kchryss
addikt

Viszont tök egyszerű formában vannak tárolva amiket mondanak és könnyű kicserélni. Amúgy is a polkorrektség miatt egy csomó rájuk amúgy jellemző szófordulatot nem mondhattak fel.
Lehet én kicserélem Skill-nek a szövegeit és akkor mondhatja, hogy "ektunahui", "na tu szúka arty bláty", "gangbang incoming", "fuck my ass with a wooden dildo", "everything is gucci", "it is how it is", "what can i do, absolutely nothing", "you can only cry in the corner", "you lucky carrot".

(#199278) e-newsee válasza Papooo (#199269) üzenetére


e-newsee
addikt

Biztos? Én azt veszem észre, hogy a 2-3 lövést kibíró játékosok is egypálcás módjára ragaszkodnak a HP-jukhoz.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#199279) ollie válasza lacibacsi (#199263) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert a WN8 úgy van meghatározva.

***

(#199280) lacibacsi válasza ollie (#199279) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hát persze, hogy úgy... Azért magyarázd már el egyszer ezt az összefüggést! Hogy van meghatározva? Hogy ha jól játszol vele akkor is szar legyen a wn8, meg ha vérpisti vagy akkor is?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#199281) jano_77


jano_77
nagyúr

szerintetek magyar a lelkem?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#199282) kchryss válasza jano_77 (#199281) üzenetére


kchryss
addikt

Nem valószínű. Egy csomó másik nyelvben is van "kaki" és többnyire nem azt jelenti, mint nálunk: [link]

Sok nyelvben például a datolyaszilvát jelenti amit a japánoktól vetek át.

(#199283) ooloo
Szerintem te vagy kihegyezve erre a témára és oda is pocskondiázást képzelsz ahol nincs is. :U

[ Szerkesztve ]

(#199283) ooloo válasza jano_77 (#199281) üzenetére


ooloo
őstag

Ki vagy hegyezve a magyarok pocskondiázására ... hungarofób vagy ? Szinte csak negatív szövegkörnyezetben nyilatkozol magyar honfitársaidról . Fejezd be , ha kérhetem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199284) jano_77 válasza ooloo (#199283) üzenetére


jano_77
nagyúr

kikérheted, ettől még sajnos elég sok - nagyon sok - nyomorék a játékban SAJNOS honfitársunk :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#199285) Multikiller


Multikiller
tag

Könyörgök valaki világosítsa meg az elmémet! Ha szemből ufp-n lövöm a Scorpion G-t HE-vel, akkor a battle hits szerint ez hogy a fenébe történt? Megpattant a felső lemezetn csinált egy kört a föld körül majd késlelteve felröbbont a csöve alatt?

(#199286) kchryss válasza jano_77 (#199284) üzenetére


kchryss
addikt

Ja ha mégis így értetted akkor ooloo elvtárs pártján állok. Arányaiban nincs több nyomorék nálunk mint máshol.

(#199287) HellGreg válasza jano_77 (#199284) üzenetére


HellGreg
őstag

Na és? Én is magyar vagyok, és a közel 20k csatához társuló 1140 körüli wn8-ammal én is szarnak számítok. Akkor most szégyelljem magam? Vagy mi a célja a "szarjátékos" magyarok "leleplezésének"?

[ Szerkesztve ]

(#199288) ooloo válasza kchryss (#199286) üzenetére


ooloo
őstag

Na...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199289) jano_77 válasza HellGreg (#199287) üzenetére


jano_77
nagyúr

1140!?! Bár a fele lenne az ilyen agyatlan véglényeknek, akik konkrétan azt sem tudják felfogni, hogy honnan is lőnek rájuk, hogy ha a light spottolja az enemy-t, de nem látja, akkor kicsit előrébb guruljon! Ilyen véglényekről beszélek és nem olyanokról, akik átlagosan játszanak és időnként még esetleg meg is néznek 1-2 videót vagy elolvasnak leírásokat, hogy fejlődjenek. Nem kell félremagyarázni amit leírtam. Biztos vagyok benne, hogy senkinek NEM mondtam ÚJAT azzal, amit leírtam. :R

Bizonyára Te és a többiek is ismerik azt a mondást, hogy: akinek NEM inge az nem veszi magára! :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#199290) ooloo válasza jano_77 (#199289) üzenetére


ooloo
őstag

Már azt is kitárgyaltuk , hogy nem észszerű megítélni embertársainkat a véennyóc alapján . Láss távolabb az orrodnál és a WOT-nál ... akkor Te is belátod , hogy tévedsz .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#199291) jano_77


jano_77
nagyúr

Eyg konteó, mert tudom, hogy szeretitek ;]
Az miért van, hogy mióta beállítottam egy olyan küldetést, hogy lőjek 6-ot medbe és sebezzek 1500, azóta éppen hogy vannak medek a csapatokban? Max 3! Korábban meg a fél csapat medekből állt!? hmmm...különös :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#199292) BÁ Nutrition válasza jano_77 (#199291) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az arty killer kuldetesek a legjobbak. Beallitod es veletlen se losz ra egyre sem. Evekig garantalt h eleve alig talalkozol veluk ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#199293) ollie válasza lacibacsi (#199280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az artynál van a legkisebb különbség a jó és a rossz játékosok között. Egy rossz játékos semmit nem tud kezdeni egy átlag light vagy med tankkal, artyval viszont közel olyan eredményt tud elérni, mint egy jó játékos ennek oka pont az, hogy szinte semmi skillt meg tudást nem igényel. Pont ez a bizonyíték erre. Józan paraszti ész, ennyi.

***

(#199294) notika77 válasza Multikiller (#199285) üzenetére


notika77
senior tag

Nézd meg a replay-t. Szerintem nem találtad el a tankot és a mellette lévő sziklán robbant a lövésed. A nem talált, de splash-elt lövések érkeznek az égből a mod szerint.

(#199295) e-newsee válasza notika77 (#199294) üzenetére


e-newsee
addikt

Pontosan, a mod mindig így mutatja a robbanásos találatokat, mert ott mindegy a beesési szög, a robbanás (a játékban) gömb alakban terjed.
Amúgy nekem is az a bajom (inkább csak szőrözés) ezzel a moddal, hogy ha mondjuk egy sziklán robban, akkor az a modban nem látszik. Pedig az lenne a tuti, hogy ha a környezetet is megjelenítené pár méteren belül. Mondjuk akkor már jóval több erőforrást enne, de jól nézne ki. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#199296) e-newsee válasza jano_77 (#199281) üzenetére


e-newsee
addikt

Kb két kattintás után kiderült volna, hogy 99%, hogy német.
Kb csak német tankokkal játszik (ez még nem bizonyíték ugyan, mert köztünk is van olyan)
Eddig csak német klánokban volt. Ez viszont már elég gyanús.

Ami viszont vicces, vagyis inkább ironikus, vagy "eleve elrendelés", kinek hogy tetszik, hogy volt egy olyan klánban is, hogy Grey Panther, röviden [GYP]. Azért ez is ad egy külön fűszert a neve mellé. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#199297) Macka


Macka
veterán

Ha már arty. S51 használható a nagy löveggel? Stockosan elég szenvedés, ráadásul 1 perc mire játékba tesz vele, függetlenül attól, hogy 50 ezren vannak a szerveren.

(#199298) Macka válasza ollie (#199293) üzenetére


Macka
veterán

Ne haragudj, de ez nettó hülyeség. Nem szeretem az artykat, ezt szögezzük le, csak a küldetések miatt játszom velük.
Aki noob, az nem tudja, hogy melyik pályán hova kell helyezkedni az optimális rálátást miatt, az nem mozog a meccs közben artyval, nem tudja, merre bukkannak fel valószínűleg a zsíros célpontok.
Én már a visszaszámlálás kezdetén figyelem az ellenség csapatösszetételét, tudom, hogy onnan ki merre fog menni valószínűleg. De sorolhatnám még hosszasan, hogy szerintem miért nem igaz, amit irsz.
Mondom még egyszer, nem szeretem én sem az artykat, de elfogadom, hogy vannak, és nem háborgom emiatt.

(#199299) galervin93 válasza Macka (#199298) üzenetére


galervin93
őstag

Ez mind szép és jó, még igaz is, hisz így kell játszani egy artyval, de ezen túl össze sem hasonlítható egy face-to-face harc, meg egy bokorban hokizás. A bokorban hokizó, ha full világtalan, akkor is el tud ereszteni pár lövést full büntetlenül(!), és mindezzel a csatát is erősen befolyásol(hat)ja, míg a frontvonalban egy bármilyen más tankkal ugyanezt nem tudná megtenni, mert egyből kikapnák. Így kell ezt a részét érteni... Valamint "Az artynak rohadt nagy szórása van, még ha fullra vagy szűkülve akkor is simán egy másik irányítószámra megy a lövés." (#199226.) - megvárni, míg egy több tíz-száz négyzetméteres területre rászűkül a célkereszt és elereszteni egy galambot, nos, ez nem nagy kunszt. És minden más tanknál jobban befolyásol az rng (ld. előző mondat), plusz a világ végéről, "sebezhetetlenül" szopatod a népet. Ezek zavarnak sokakat.
Ennyi az annyi. Nincs ezzel gond, csak ha szeretni lehet az artyt, lehessen utálni is, mert bár van jogosultsága, de a játékbeli formája (akár a jelenlegi, akár a régi) nem jó.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#199300) Warton válasza galervin93 (#199299) üzenetére


Warton
őstag

Az érem másik oldala pedig az, hogyha a Ferrari átslisszol a vonalakon akkor tulajdonképpen teljesen védtelen vagy. Nagy mázlival talán leshotgunozod, de a következő pillanatban már halott vagy.

Nincs páncélod és lassú vagy. Látótávod nem létezik, még egy vaksi IS3 is felszpottol úgy, hogy te őt nem látod. Pontatlan löveg, óriási újratöltési idő. Ja, és HE lőszer, ami lutri, hogy mit dob.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.