Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#17501) Stauffenberg válasza CHaooSS (#17500) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A múltkori beszélgetésből azt vontam le, hogy nála még nincs szó magasabb tierekről. Egyébként HE-t én sem használok, kivéve ha az adott ágyú pont erre lett kitalálva. Ahol az AP még megkerüléssel és gyenge pontokra belövéssel sem ér semmit, ott eleve nem is érdemes próbálkozni.

(#17502) nyunyu válasza dorka16 (#17493) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a Jagdphanter micsoda csalódás nekem. Ez a 105-ös ágyú valami szánalom. 200-as páncélátütése van a stock lőszernek de szerintem a közelébe nincsen. A SU100-as szintjét sem éri el. Állandóan pattan meg csak kritikal hitet lő. A saját Tierjében egy nagy nulla ez a tank. Remélem a kettes jobb lesz.

Celozni is kene vele, nem csak kapasbol loni.

Nem tudom, mit szolnal egy SU-152-hoz, ami celozni sem tud. :DDD
Vagy egy franciahoz, ami papiron ugyan joval nagyobb pennel bir, gyakorlatban meg minden masodik critical+0.

JP2 amugy nehezebben jatszhato, mint a sima JP, mivel sem oldalra, sem lefele nem tud ugy loni, sokkal tobbet kell vele forogni/mozogni.
Viszont ha mar megvan ra a 128mm, akkor nem fog csalodast okozni. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17503) mefistofeles

Tényleg nem akarom az állandóan itt sírók számát gyarapítani (és élvezem is a játékot) de azért ez a csatakiosztás egy semmi! Fel nem fogom, hogy miért nem javítanak rajta!
Az persze nyilvánvaló, hogy tökéletesen kiegyensúlyozott csapatokat lehetetlen összerakni és azt is tudom, hogy az xvm nyilván nem ugyanolyan százalékban használ a számoláshoz bizonyos paramétereket mint a játék motorja (mondjuk olyan rengeteg paraméter nincs is) de azért olyan csatákat összetákolni (több mint 1000 user a szerveren) ahol a win ráta 6! százalék, (nekem volt már 7 és 11 is, pedig nem játszok régen) az kissé röhejes! Nehéz elképzelnem, hogy ilyen mennyiségú játékost alapul véve ne lehetne egy 35-65 % közé eső arányt kialakítani! A játékosok is kevesebbet bosszankodnának és a csaták is sokkal élvezetesebbek lennének. ...szerintem...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17504) #43783936 válasza mefistofeles (#17503) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én leszedtem a vxm-et.
Csak keveset volt fent, és szinte sosem jött be a jóslata.

(#17505) mefistofeles válasza #43783936 (#17504) üzenetére

Azért azt nehezen hinném, hogy nyertél annyit pl. 30%-os csatákból mint 70-esekből......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17506) echterion


echterion
nagyúr

No, a mai második tankászom. Egész jól megy ma.

És a replay, ha valakit érdekel. A nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező medes kollégáktól szívesen veszem az építő jellegű kritikákat (én inkább heavy vonalon mozgok, ez gyak. első normális medem).

**********

(#17507) Angel1981 válasza Fel (#17469) üzenetére


Angel1981
veterán

"Érdekes módon nekem eddig még mindig jött a +300k kredit azután a csata után, amelyikben meglett a 30. frag.. Ugyanígy a +1 nap prémiummal sem volt gond."

Szerencsére én is így vagyok vele! :K
Tényleg kíváncsi lennék, mi lehet az oka annak, akinél nem adja meg!
(Eltekintve persze a user error-tól, és ez nem célzás senkire!)

(#17508) #43783936 válasza mefistofeles (#17505) üzenetére


#43783936
törölt tag

80%-os nyerőt buktunk 2 perc alatt.
Másik alkalommal 30%-os esélyt adott, és 19xp-vel maradtam le a TopGun-ról. :)
Az egyéni formát sosem mutatja ki semmilyen statisztikai mutató.

(#17509) dorka16 válasza nyunyu (#17502) üzenetére


dorka16
aktív tag

Képzeld szoktam célozni. Ma délelőtt:
Jagdp: 7 csata, 2 győzelem, 5 vereség, 5 kill.
SU152: 7 csata, 4 győzelem, 3 vereség, 13 kill.
SU100: 8 csata, 5 győzelem, 3 vereség, 21 kill.
63 JP-es csata után nincs meg az 1/1 K/D ratio ami az összes magasabb Tierü tankommal meg van. (kb.) Egyszerűen a SU100-ban nagyobb biztonságban érzem magam mint a JP még erősebb ellenfelek között is.
Ja és állandóan 9-es tankokkal rak össze amivel a SU152-es még tud valamit kezdeni de ez....

(#17510) dorka16 válasza Angel1981 (#17507) üzenetére


dorka16
aktív tag

Meggyőződésem, hogy csak user errorról van szó. Folyamatosan nézem a wotstat programot. 29-nél sosem kaptam még meg, 30-nál azonnal.

(#17511) Preda


Preda
aktív tag

A jp2 egy iszonyat jó td szerintem. Tegnap előtti stat
Nagyon gyors és a top ágyúval nagyot üt és pontos. Mondjuk nem kezdőknek való. Én támadó support ként használom. Gyorsan elfoglalok egy kulcspozíciót megpuhítom a támadókat és onnan már nagy esély van a győzelemre. Főleg olyan helyeken jó ahol lehet hulldownban lenni.Nemrég megszivattam vele egy jpze100 at, szegény nem tudott olyan gyorsan fordulni. De viszonylag jól rejtőzik. Van sok olyan hely ahol nem tudnak spotolni és kiosztok 2-3k dmg et mire elfogynak .

(#17512) nyunyu válasza dorka16 (#17509) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja és állandóan 9-es tankokkal rak össze amivel a SU152-es még tud valamit kezdeni de ez....

Kilences heavyk elol meg menekulni se tud a SU-152, mert ahhoz nem eleg mobil.

Sebezni oket? Viccelsz?
Gyorsabbik 122-es csuzlival max karcolja a fenyezesuket.
152-es hurkatolto meg gold ammoval is max lancolni tud, aztan jon a heveny anyazas, hogy 6k-ba fajt a loves, es 15 masodpercig vissza se tudsz loni. :DDD
Sima HE-vel meg ugye 150-200-akat sebzel 15 masodpercenkent, mig a JP ~8 masodpercenkent 300-at.

(Hogy mennyire utalom most a stock ISU-t, lehet ugyanazokkal a csuzlikkal szopni T10 ellen, de legalabb meg lassabban fordul, mint a SU-152, majdnem alulmulja a T28-akat. :()

JPvel legalabb lehet kenyelmes tavolsagbol (400+ m) gepeszkedni, ahova vissza se tudnak loni a szovjetek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17513) mefistofeles válasza #43783936 (#17508) üzenetére

Természetesen ellenpéldák mindig vannak de azt ne mond, hogy általánosságban a 80%-ost bukod a 30-ast pedig nyered....
Ha játszanál ötven kirívóan magas, és ötven nagyon alacsony rátájú meccset akkor azért nehogy a győzelmeid többsége ne a magas százalékú meccsekből legyen....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17514) Preda válasza dorka16 (#17509) üzenetére


Preda
aktív tag

A sima jp is nagyon jó max neked nem fekszik. Az orosz vonal teljesen más azon a szinten. A németeket szerintem kicsit agresszívebben kell játszani mivel ott kisebb az alfa dmg. Most itt a jp és jp2 és isu és su152re gondolok. Az oroszok inkább kicsit campelősebb stílusúak . A jp is elég gyors azt kell előnyére fordítani. Meg kicsi és nagyon jól rejtőzik. Nekem az agyújával nem volt bajom.

[ Szerkesztve ]

(#17515) nyunyu válasza Preda (#17514) üzenetére


nyunyu
félisten

Orosz TDkkel nem tudsz igy kempelni.

Mire rafordul a (I)SU-152 a celpontra+beszukul a celkereszt, addigra reg eltunnek a minimaprol is.
Ha megsem, akkor sem talalja el G1-rol a C1-2-on levo vedoket. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17516) #43783936 válasza mefistofeles (#17513) üzenetére


#43783936
törölt tag

Azt nem mondom, de sok embert lelkileg is befolyásol a vxm.
Némelyek meglátják hogy rossz az arány, és már el is hiszik hogy el van bukva a csata.
Az meg külön idegelő, amikor a top tank kilép, mert úgysem fogunk nyerni.
Pár napja belefutottam egy klasszikus lemminvonatba prohorovkán.
Valaki beírta hogy 30% esélyünk van és kilépett még megindulás előtt.
Középen rohamozott mindenki a nyílt placcon, még az artynk is.
3 perccel később már az utolsó túlélőt kergette mindenki.
Egy tank veszteséggel zártunk.
Én se akartam elhinni az eredményt. :DD

(#17517) Preda válasza nyunyu (#17515) üzenetére


Preda
aktív tag

Most nem tudom megnézni nem vagyok pár napig gépközelben. Orosz TD nek is van előnye főleg a nagy alfa. Akkor is tartom, hogy egy isu val többet campelek mint egy jp vel . Csak a dpm és mozgékonyság ból adódóan is. De nem egy a céljuk ebben egyetértünk az tuti.

(#17518) csapee válasza Preda (#17517) üzenetére


csapee
senior tag

Az isu-152 csak hatulrol sebez nagyot, a kv-4-el (pedig nem kis celpont) ramegye ugy is csak a holdat lovi nem weakspotot.

Csapee

(#17519) Fel


Fel
addikt

Ez sem volt még, amint látom: Leaked 8.8 patch notes
Azon kívül, amit eddig is tudtunk, akad benne még pár érdekesség:
- Chinese tanks: the penetration of gold HEAT shell Po-471 (122mm) lowered from 300 to 250 - Lehet ezek után mégiscsak kap könnyített MM besorolást a két új kínai prémium? Bár ki tudja, az a 250 mm még mindig bőven OP szagú..
- rebalanced Soviet 100mm guns (LB-1, D-10T, D-10S, LB-1S – increased alpha, decreased rate of fire) - Gondolom a kínai 100 mm-esek analógiájára, ezeknek is megemelik 250-re az alfát (A DpM megtartása miatt pedig csökken a RoF)
- added for supertesters only: tier 6 Type 64 light tank, tier 5 Chi-Nu Kai medium tank, tier 7 T-44-85 and tier 7 T-44-122 - Az első kettő, ha minden igaz, akkor japán tankok lesznek. A T-44-85 a későbbiekben megvehető lesz. A T-44-122 pedig valami egyéb módon megszerezhető (fődíj).

(#17520) Antonius1978 válasza #43783936 (#17516) üzenetére


Antonius1978
addikt

Na en ezen a hasamat fogtam volna a rohogestol, igy is rohogtem egy jot, ahol leirtad :DD

(#17521) #43783936 válasza Antonius1978 (#17520) üzenetére


#43783936
törölt tag

Szerintem mindenki arra ment, hogy mielőbb kilőjék hogy új csatát kezdhessen,
Én speciel arra mentem, a végén lett egy killem és pár sebzésem.
Bejött a kamikaze stílus.
Nem tudom mi lett volna, ha az elején nem nyögi be a nagyokos a 30%-os nyerési esélyt.
Lehet hogy akkor valóban elbuktuk volna a csatát. :)

(#17522) Antonius1978 válasza #43783936 (#17521) üzenetére


Antonius1978
addikt

Elkepzelheto, ki tudja...

(#17523) dorka16 válasza nyunyu (#17512) üzenetére


dorka16
aktív tag

Nekem a SU152 a troll HE-vel állandóan 300 felett sebez (most nem azt használom) a 122-es meg 100-150-et és annak meg 8/perc felett van a tűzgyorsasága. Ráadásul ha oldalba tudok kapni valakit a páncéltörővel akkor 400-at szed le róla nem pedig 300-at.

(#17524) dorka16


dorka16
aktív tag

Nem használom az XVM-et de a múltkor beírta egy csapattársam, hogy "we lose". Kérdi a másik miért? Mert 12% win-t ír az xvm. Erre a másik benyögi, hogy neki meg 54%-ot ír. Most akkor mi van? :F

(#17525) virkir válasza dorka16 (#17523) üzenetére


virkir
veterán

a 122-es meg 100-150-et
Ugye nem azt akarod mondani, hogy a D-25S-t HE-vel használod?
Mert az erősen facepalm szagú.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17526) DVlad válasza mcwolf79 (#17470) üzenetére


DVlad
őstag

De t5-össel lőhetsz ki kisebbet.

(#17527) nyunyu válasza dorka16 (#17523) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a SU152 a troll HE-vel állandóan 300 felett sebez

Probalj mar meg szembol pofanloni egy Tig II-ot.

3 eset lehetseges:
- holdat lovod
- lanctalp
- max 100 HP, de inkabb 80.

De az elso ketto gyakoribb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17528) dorka16 válasza virkir (#17525) üzenetére


dorka16
aktív tag

Nem azzal használom de amikor IS8-nak csak a tornyát látom a domb mögül kikandikálni akkor előkerül. Az legalább fixre sebez és ha magamon nem is segítek de a csapaton igen azzal, hogy kikapok pár cuccot meg embert belőle. Mert az ilyen IS3/8-ról úgy pattog mint annak a rendje. Viszont ha nem rám figyel akkor 3 lövés a HE-vel és már vonul is vissza. Ha van még lánca. ;]

(#17529) virkir válasza dorka16 (#17528) üzenetére


virkir
veterán

Így csak lájt facepalm.
Könyörgöm a 122-es prémium lőszer átlag 217-et visz át ami elég lényegében bármire az E-75-öt kivéve. Miért nem azt töltesz be?
Konkrétan én bármivel megyek az ilyen alacsony sebzést kiröhögöm a 8-as rof-al is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17530) iwu válasza nyunyu (#17527) üzenetére


iwu
addikt

nem tom, a su troll hevel nekem bejövős:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#17531) dorka16 válasza virkir (#17529) üzenetére


dorka16
aktív tag

Kicsit sok volt abból, hogy alap lőszer: vikisék akkor mehet a gold: vikisék. Meguntam.

(#17532) Stauffenberg válasza dorka16 (#17531) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ricochet"

(#17533) dorka16 válasza Stauffenberg (#17532) üzenetére


dorka16
aktív tag

Egészségedre. :DDD

(#17534) marked one94 válasza Stauffenberg (#17532) üzenetére


marked one94
őstag

bazki elsőnek nem tudtam mi az a "vikisék" :F most esett le hogy írtad. Így érzem magam :O

You'll Never Walk Alone

(#17535) zsolthee


zsolthee
senior tag

Egyre jobban fekszik a KV-1. Ma már 6-osok 7-esek között buktunk el úgy csatát, hogy egymagam közel 2000dmg-et osztottam ki és 4 kill-em volt. De végül rám mosolygott a szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#17536) #83009024 válasza marked one94 (#17534) üzenetére


#83009024
törölt tag

Srácok egy kis segítséget kérnék :U
Most töltöttem le ezt a játékot és játszottam 4 meccset(2-t valamilyen ónjáró löveggel, 2-t medium tankkal, bár nem is tudtam mit csinálok )
Szóval:milyen tankkal kellene játszanom így míg belejövök?Jah és mik ezek az elit tankok ?mert van vagy 2 is de nemtudom miért,pedig csak most kezdtem.
Jah és van 1150 aranyam mert még régebben beregisztráltam mert volt a pcguruban ilyen kód hozzá :)
Minden segítséget megköszönnék :)

(#17537) zsolthee válasza #83009024 (#17536) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ajánlanám, hogy nézz meg 1-2 WOT-alapok videot / leírást valamint csata után figyeld, hogyan játszanak a többiek.
Nem árt az elején a tankok típusával megismerkedni, mert akkor sok felesleges pénz és TP költést úszhatsz meg. Na meg persze azért sem mindegy, hogy milyenben "ülsz" mert más és más fajta harcmodort kívánnak meg az egyes járművek.
Az elit tankok a garázsodban valószínűleg azok, amiket ajándékba kapott mindenki. Most legutóbb egy LTP-vel gazdagodtunk.

[ Szerkesztve ]

(#17538) gy-daniel válasza #83009024 (#17536) üzenetére


gy-daniel
tag

És ne költsd el az aranyat:)! Szinte mindent le szoktak árazni időnként. Ha már tudod mire költenéd, várd meg míg akciós lesz.

(#17539) #83009024 válasza zsolthee (#17537) üzenetére


#83009024
törölt tag

Köszi szépen :)
Még 1 kérdés:miért hatalmas a pingem?Semmilyen más internethasználó progi nem fut csak a skype mellette, és 100ms alá sosem megy a pingem :( 1órával ezelőtt Rift-ben 30 volt átlagban,mint eddig minden más mmo-ban is.MI lehet a probléma?

(#17540) marked one94 válasza #83009024 (#17539) üzenetére


marked one94
őstag

EU szerveren vagy?

You'll Never Walk Alone

(#17541) #83009024 válasza marked one94 (#17540) üzenetére


#83009024
törölt tag

Szerver "WOT EU1" szóval igen

(#17542) nyunyu válasza #83009024 (#17539) üzenetére


nyunyu
félisten

Alt+F4+restart szokott segiteni, ha mar par oraja jatszol, es elojon az fps felezos 8.7 feature :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17543) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Victory!
Battle: Cliff 2013. augusztus 18. 0:54:08
Vehicle: Indien-Panzer
Experience received: 2 007 (fine: 6)
Credits received: 75 131
Battle Achievements: Master Gunner, Sharpshooter, Mastery Badge: "1st Class"

2k xp és csak 1st class?? El ne sírjam magam lendületből.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17544) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Aha 70%-os esélynék is veszítünk hogy zöld meg lila mindenki másik csapatba meg szinte narancs..... OK

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#17545) Flayer válasza dorka16 (#17493) üzenetére


Flayer
senior tag

Szia!

Bocs,hogy későn írok sokan is írtak már neked hozzám sokkal jobban értők is pl. nyunyu!
Nekem megvan a JP és JP2 is de erről még hiányzik a top löveg!
De a JP a kisebbik löveggel jól képzett legénységgel értelmes scout tankokkal messziről nagyon jól lehet osztani a sebzést!Nekem még a JP sokkal jobban tetszik mint a 2 verzió!:)

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#17546) Spenike


Spenike
tag

Hali

Skacok a TDs versenynek meg lett már az eredménye?:

[link]

(#17547) Gergo_R6


Gergo_R6
csendes tag

Mikor értitek már meg végre hogy az xvm nem arra való hogy a csata elejen tudd hogy nyersz e vagy sem, ez csak 1plusz extra benne, papírforma szerint számol, ám a papírforma ebben a játékban nincs jelen amig a jagde100al pattansz az amx-ekről és hasonlokról. Xvm arra való hogy tudd ki az ellen legjobb játekosa, kit kellene elsőnek kilőni, illetve 1az1ben kiállhatsz e vele szemben. Először értékeljétek a modok álltal kapott infokat, xvm igenis hasznos es jo dolog SZERINTEM

(#17548) csapee válasza Gergo_R6 (#17547) üzenetére


csapee
senior tag

Egyetertek. En is nezem ki a zold vagy lila es ha lehet inkabb azt lovom. Tegnap is Mines-on az xvm adott vmi 40%-ot nyeresi eselyre es nyerunk. Pedig volt az ellenbe egy HUNS platoon szinte mind lila volt de szinte elsonek haltak a dombon. Mindenki rajuk vadaszott:)

Csapee

(#17549) Eagle16 válasza Spenike (#17546) üzenetére


Eagle16
addikt

Majd a Gamescon után, kb. 2 hét múlva...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#17550) Chris0321 válasza Gergo_R6 (#17547) üzenetére


Chris0321
addikt

Igazad van, én is nyertem már olyan csatát amibe vesztenünk kellett volna nem is egyet. Pl. Tigrissel mentem, 44% esély volt tier 7 csata Lakeville. Néztem ,hogy van két zöld wn6-ú játékos szakaszban, egy KV-3 és egy IS-2. A többi átlagos játékos volt, még át is futott az agyamon, hogy ha ezeket ki tudnánk szedni akkor nyerhetünk. A városba mentem, kicsit lemaradtam a többiektől. Már kibontakozott a harc, a legszélső utcára mentek a mieink, gondoltam megpróbálok a mellette lévőn az ellenség oldalába támadni és megzavarni őket a Tigris elég gyorsan tölt és egyedül sem nagyon leszek kiszolgáltatva. Pont a KV-3-ra láttam rá még full hp-n volt, épp előre ment a házak között, hogy lőjön. Sikerült kétszer felgyújtanom, az elsőt még eloltotta a másodikat már nem volt mivel és ki is lőttem. Persze beírta a chatbe, hogy gold noob pedig csak jó helyen találtam el. Az IS-2 em élt sokáig, a többieket pedig simán lenyomtuk. A bázisnál alakult ki még komolyabb harc, de simán lehoztuk a csatát. Persze olyan is volt, hogy nyernünk kellett volna de csúnyán buktuk a csatát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.