Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#174351) Bobyjack válasza jano_77 (#174339) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Scheff szerint igaz a hír. Viszont kevesebb idő van rá, mint a cérnara volt.

(#174352) jano_77 válasza Papooo (#174342) üzenetére


jano_77
nagyúr

Meg is találtam, köszi az infót. :R
Arról nem láttam semmit viszont, hogy azt nem javítják, hogy a csata utáni értesítőnél ne tüntesse fel minden alkalommal a küldit, hanem csak abban az esetben, ha sikerült és az előrehaladást? Mert jelenleg minden csata után gyakorlatilag látni a küldi követelményeket, de azt nem tudom, hogy éppen mennyit teljesítettem belőle. :F
(#174344) Sixkiller6: köszi azért :R

(#174345) Papooo: hasonlóan vagyok én is, hogy a legtöbb ágon, amit vittem, már 9-es tanknál járok vagy meg van a 10-es és csak a küldik miatt nem szeretnék vissza venni kisebbeket. :( :U

(#174347) zozyk: és milyen? Meg van már az ÁSZ? ;] Annyira irigylem azokat, akik otthon vannak és napközben is tudnak játszani, mert ilyenkor, mikor új tank kerül be, gyakorlatilag a semmiért is meg lehet kapni az ÁSZT, viszont akik csak később jutnak el odáig, már szívnak, mert addigra felverik a határt a pro játékosok az egekig. :O

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174353) Gyuri27 válasza Bobyjack (#174351) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor lesz lagg rendesen. Meg lesz ám csapat játék. :(((

Amd - Radeon - Ryzen

(#174354) Emu válasza Gyuri27 (#174353) üzenetére


Emu
őstag

Tier limites tankok előnyben. Előkerül szerintem újra a Panther M10 :)

(#174355) Bobyjack válasza Emu (#174354) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A T9-esek, mint a Tescos tier limites tankok is nagyon jók lesznek.

(#174356) jano_77 válasza Bobyjack (#174351) üzenetére


jano_77
nagyúr

Arra vonatkozó infót nem látok, hogy 1 nap akár - ha vki szerencsésebb - akkor több szakaszt is lehet teljesíteni vajon!? :F

(#174357) Papooo: lehet hogy rosszul fogalmaztam, de kisebb tieres tankjaim vannak nekem is - főleg prémiumok, de pl T67 az sima és örök darab - de nem feltétlen ezek a legalkalmasabbak egyes küldikhez. Viszont emiatt nem szeretnék visszavenni olyan tankot, ami sokkal alkalmasabb lenne a teljesítésére. Így értettem. ;)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174357) Papooo válasza jano_77 (#174352) üzenetére


Papooo
senior tag

Nálam nincs ilyen gond, minden nemzetből van kisebb (t6-t7) szintű tankom , direkt a küldetésekre, legénységhúzásra és szórakozni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#174358) inferno88 válasza Emu (#174354) üzenetére


inferno88
őstag

Szerinted azzal érdemes az XP-t halmozni a küldetésekhez? Vagy ez csak személyes preferencia?

Semper fi!

(#174359) Bobyjack válasza jano_77 (#174356) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Persze, a cérnásnál az első négyet simán be lehetett húzni első nap.

(#174360) e-newsee válasza jano_77 (#174356) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem ugyanolyan, mint az eddigiek, hogy annyi szakaszt csinálsz meg egy nap alatt, amennyit tudsz.

Személy szerint utálom ezt a módit. Sokkal jobban tetszett, amikor volt egy-egy napi feladat, amit meg kellett csinálni egy tokenért. Ugyanolyan idegbeteg volt mindenki, csak sokkal változatosabb volt az egész maraton. Ez így a játékosok többségének egy 10 napos monoton XP farmolás. Ráadásul még jobban tele van minden artyval, mert azzal könnyebb bent lenni a top10-ben még a gyengébbeknek is. A tier 8 meg még játszhatatlanabb a több 10-es tank miatt, akik azzal próbálják megcsinálni a szinteket.
Én valahogy úgy oldanám meg, hogy lenne mondjuk két szakasz (5-5 nap). Mindkét szakaszban nagyjából azonos nehézségű feladatok, amikből randomban kapnál minden nap egyet. Így nem lenne az az idegbaj sem, mint amikor sebzéses küldetés volt, és mindenki agyatlan módon lökdöste a másikat, hogy az övé legyen a sebzés. Vagy amikor spotos, akkor meg a fél csapat lighttal nyomta. Mivel mindenki más küldit kapna az adott napra, jobban eloszlana az agybaj. Aztán mondjuk lenne a 10 küldetésre 12 nap, és miután lenyomtad a 10 napot, megcsinálhatnád utolsó két napban azokat egyben, amik addig mondjuk nem sikerültek. Szóval lenne bent kihívás is, meglenne a lehetőség a javításra is, ha valamelyik nap nem sikerült, és ugyanúgy megvehetné az ember kedvezménnyel a tankot a teljesített szakaszoknak megfelelően.
De ez csak egy személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#174361) jano_77 válasza Bobyjack (#174359) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mondjuk én szerintem most tier10-el fogok nekivágni, aztán majd jutok, ameddig jutok, de szerintem az alap XP gyűjtögetés az brutális - mint ahogy a T10 is már a 4-ik szakasztól elég durva - mert ha mondjuk 600 XP-el számolunk, akkor az 5-ös szintig eljutni - ami ugye 50%-ot jelentene - 7 perces csatákkal számolva majdnem kell 800 perc, ami nagyon sok. Legalábbis nekem ennyi időm nem lesz rá az biztos. :(
5-ö szint = 68.000 base XP
átlag 600-al számolva - 113-114 csata
átlag 7 perccel számolva - 113*7 = 791 vagy 114*7 = 798 perc ami ~13-13,5 óra! (és ez még CSAK az 5-ös szint!) Persze, akik otthon ücsörögnek vagy olyan a munkájuk, hogy tudnak játszani majd egész nap, azoknak van ez kitalálva, azoknak nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174362) jano_77 válasza jano_77 (#174361) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ugyan ez a 10-es szakasznál:
253.000 alap XP --> 422 csata --> 2954 perc --> 49-50 óra! (és ebben azok a csaták vannak csak, amikor mindig benne volt az ember az első 10-ben!) :Y

(#174363) e-newsee: na ja! Hogy ezt miért nem tudják megcsinálni, hogy átpörögjön a következő szakaszra azt nem tudom. :( :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174363) e-newsee válasza jano_77 (#174361) üzenetére


e-newsee
addikt

És tegyük hozzá, hogy biztos nem változtattak azon sem, hogy ha egy szakaszból van még 10 xp-d, aztán csinálsz egy 800 alap xp-s kört, akkor a következő szakasz nem 790 xp-ről indul, hanem ugyanúgy 0-ról. :(((

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#174364) tsiga18 válasza Bobyjack (#174351) üzenetére


tsiga18
tag

A 10 nap után in-game goldért lesz megvehető a tank x*10%-al leárazva, vagy premium shop-ban pénzért lesz megvehető leárazva?

(#174365) e-newsee válasza jano_77 (#174362) üzenetére


e-newsee
addikt

Igen, ez csak a top10-es csata. De legyünk optimiskák, és legyen nettó 2 nap játék a 10-ből. Az naponta elosztva ugye 0,2 nap, az majdnem 5 óra. Naponta. Aki délután 6-kor áll neki minden nap, annak is este 11-ig kell nyomni, hogy meglegyen az ingyen tank. És akkor egy olyan játékosról beszélünk, aki minden csatában top10, és átlag 600+ xp-t elhoz. RNG ide vagy oda... Vicc... :W

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#174366) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Kellemesen magasan van az ász határ:

A maratonra meg csak annyit hogy 10 napra ez kicsit hardcore, némi vegyük meg félúton szaga van... :U ;]

(#174367) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Hopsz, bent van in game a téli kihívás!;)

(#174368) SoldierL


SoldierL
senior tag

Gondoltam veszek egy kis aranyat.
Hívásos opció, kód helyesen beütve, arany sehol!
Utána 2 sms-es fizetés. Arany sehol!
Írok a supportnak, azt irja vegyem fel a kapcsolatot a vásárlási supportal. Végtelen angol nyelvü lehetőség.. e-mail cím sehol!! Arany sehol. Mit tanácsoltok?

(#174369) Emu válasza inferno88 (#174358) üzenetére


Emu
őstag

Tier7-ben eléggé OP tank, max 5db t8-al találkozik egy csatában.
Szakaszban nagyon durván befolyásolható vele a csata kimenetele. Kchryss-el CérnaAX maratonban volt olyan sorozatunk, hogy 10/9 win. Azon a napon 800 felett volt az átlag xp, de egy átlagos napon is jött 7-750/csata.

(#174370) inferno88 válasza Emu (#174369) üzenetére


inferno88
őstag

Én már eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne, ha minden felszerelésből a kötvényest kapná:

3.05 reload a 0.28 reload mellé, 472 látótávval :DDD

Semper fi!

(#174371) kdr730 válasza inferno88 (#174370) üzenetére


kdr730
tag

Anno írtátok, hogy milyen jó kis tank ez a Panther/M10, úgyhogy be is cséreltem a Dicker Max-omat érte, és tényleg nagyon állat, a WR még nem az igazi de átlagos játékosként lila statom van vele! :R

Néztem a maratont, cél a 4. szint -> Churchill III, Panther/M10, Is-7 bekészítve! ;]

(#174372) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, lesz ez a Su130 maraton. 10 napon át mindennap emelkedő mennyiségű XP-t kell összeszedni, első nap 3000, második nap 6000, stb. A kérdésem, hogy az előző napi 3000 hozzáadódik a második napihoz, azaz 3000-ről indulok másnap, vagy mindennap nullázódik és pl. a tizedik nap 50 ezret kell egy nap alatt?

[ Szerkesztve ]

(#174373) kdr730 válasza HellGreg (#174372) üzenetére


kdr730
tag

Nullázódik, de nem úgy ahogy gondolod.
Ha megvan a 3000 XP, akkor utána 0-ról indulsz a 6000 XP-ért, nincs naponta nullázás.

(#174374) HellGreg válasza kdr730 (#174373) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja igen úgy értettem, az aznapi mennyiséget mindig nulláról. Világos. Köszi.

(#174375) kdr730 válasza HellGreg (#174374) üzenetére


kdr730
tag

Még annyi, hogy naponta több szintet is megcsinálhatsz, azaz egy jobb vagy lelkes játékos akár a 4.-5. szintig is eljuthat 1 nap alatt.

(#174376) inferno88 válasza kdr730 (#174375) üzenetére


inferno88
őstag

Nem kell lelkesnek lenni, elég az is, ha inszomniával küzd az illető.

@kdr730: Jaja, az a csere nagyon megérte.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#174377) HellGreg


HellGreg
őstag

Sűrűn csinálja a játék, hogy kb félpercenként megáll, felmegy a ping 600-ra és 2-3 mp múlva visszajön? Nekem folyamatosan ez megy és nem tudom eldönteni, szerver oldali vagy nálam van a baj...

(#174378) kchryss válasza jano_77 (#174334) üzenetére


kchryss
addikt

Egy kis taktikai trükk a küldetésekhez: ha túl nagy haladást csinálsz a másodlagos feltételben (ami a szorzót adja), de az elsődlegesben szinte nem haladtál semmit akkor válts át másik küldetésre majd vissza az eredetire és ezzel lenullázod az egészet. Így újból lesz lehetőséged az összes szorzót kihasználni remélhetőleg több sikerrel.
Én eleve minden küldetést úgy csinálok, hogy miután elindítom ha jön egy csata ahol a másodlagos teljesül, de az elsődleges nem akkor rögtön nullázom hiszen ilyenkor még nem vesztek semmit, mert elsődleges nem volt teljesítve semmi. Aztán ha már van haladás az elsődlegesben akkor már nyilván nem nullázom.

(#174379) jano_77 válasza kchryss (#174378) üzenetére


jano_77
nagyúr

A másodlagos abban az esetben, ha már teljesítve van és csak utána sikerül az elsődlegesből csinálni mondjuk egyet, akkor nem duplázódik (vagy 3x-ik)? :F Mert ez esetben tényleg jó ötlet nullázni. :U

Amit most kaptunk a regisztrációs csomagban található - elméletileg - stílus csomag, festés, hol található? Mert én sehol nem lelem!? :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174380) kchryss válasza jano_77 (#174379) üzenetére


kchryss
addikt

Én úgy tudom, hogy csak annyiszor lehet duplázni amennyit ír a másodlagosnál. Vagyis ha teljesítettél a másodlagosból annyit amennyit lehet akkor utána hiába teljesül a másodlagos, nem lesz duplázás. Épp ezért érdemes nullázni ha sok másodlagos lehetőség elment feleslegesen.

(#174381) kchryss válasza jano_77 (#174379) üzenetére


kchryss
addikt

A T-50-2-höz kaptunk álcastílust, csak ezen a tankon használható és nekem rajta volt a tankon alapból.

(#174382) Papooo válasza kchryss (#174380) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha azt írja hogy megvan az összes másodlagos, nem számít, mert utána is duplán számol, ha az elsődleges feltételt megcsinálod.
A mostanimnál (8 átütés 3 perc alatt), már azelőtt teljesült a másodlagos, hogy az elsődlegest megcsináltam volna.

Ha az elsődleges feltétellel együtt megvan a másodlagos is a csatában, akkor azt a csatának az eredményét duplán számolja.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#174383) Imilenni válasza jano_77 (#174379) üzenetére


Imilenni
addikt

Konkrétan az a "stílus" hogy megkapod rá az "SD" kinézetet :D

Press "F" to pay respects.

(#174384) kchryss válasza Papooo (#174382) üzenetére


kchryss
addikt

Akkor rosszul tudtam. Így viszont akkor nincs értelme nullázni. Akkor skill4ltu is rosszul tudja (ami egyébként nem meglepő, mert nem nagyon szokott utánanézni a dolgoknak), mert ő is állandóan nullázgatta amikor néztem. :D

(#174385) Jadro


Jadro
veterán

Ezt az eventet én így két kör után feladtam.. Ennyi retardáltat egy helyen. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#174386) lacibacsi válasza kchryss (#174380) üzenetére


lacibacsi
addikt

Minden alkalommal dupláz, ha teljesíted a követelményt!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#174387) kchryss válasza lacibacsi (#174386) üzenetére


kchryss
addikt

Most már tudom. Skill4ltu átvert, így tanulj a zunikumoktól. :O ;]

(#174388) Jokerdapro válasza kchryss (#174387) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Látod látod Lacibácsi itt a real unikum ő vágja mi a téma! ;] ;]

(#174389) ChristianID válasza kchryss (#174380) üzenetére


ChristianID
tag

Én eddig úgy tudtam, hogy akkor duplázódik az első, ha a második már mind kész, és az adott csatában is sikerül elérni... ezért nem biztos, hogy jó lenullázni...

Bocs... közben itthagytam egy órára a fórumot, és már válaszoltak...

[ Szerkesztve ]

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#174390) kchryss válasza lacibacsi (#174386) üzenetére


kchryss
addikt

Egyébként most már emlékszem, hogy ez már volt korábban is téma és akkor is leírtad, hogy működik a szorzó a másodlagosok teljesítése után is. Csak akkoriban én még nem nagyon foglalkoztam a küldetésekkel, a napokban meg visszanéztem pár adást a mestertől és skill folyamatosan resetelte a küldetéseket aztán ez maradt meg a fejemben.
Egyre szenilisebb leszek, nem jó dolog az öregedés. :(((

(#174389) @ChristianID:
Szerintem te is rosszul tudod, mert szerintem mindig duplázódik ha a másodlagos teljesül vagyis akkor is ha még nincs meg az összes másodlagos, de most már semmiben sem vagyok biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#174391) BÁ Nutrition válasza Bobyjack (#174351) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az ilyenfajta maratonban meg a feleig se jutottam el 1x sem
Persze szinte csak hetvegen jatszom.. viszont ilyenkor se feltetlen van mar kedvem 20 orat jatszani naponta.. foleg h a jatek tul gyakran csak felbosszant.(kiveve t-28 of course).
Ha bemegyek 2 orat tulorazni meg megvehetem belole a tankot. De mivel ugysincs 1 orosz td-m se igy minek

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174392) jano_77 válasza Imilenni (#174383) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem nem tűnt úgy, mintha bármi festés lett volna a tankon, de lehet, csak nem néztem meg rendesen vagy ennyire jól sikerült álca, hogy észre sem venni. ;]

(#174391) BÁ Nutrition: hidd el sokkal jobban megéri így, hogy nincs még orosz TD-d, hiszen lesz mibe legénységet húzni, mint akkor, ha már az összes ki van fejlesztve! :K Persze, ha igazak a hírek, akkor nem csak ez a tornyos TD fog érkezni az oroszokhoz, hanem lesz egy új ág is és ez csak az előfutára nekik, mint az 50TP Prot volt a lengyeleknek. ;)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#174393) DVlad


DVlad
őstag

Urak!

Nagyon fura dolog fogadott ma indításkor. Ilyet szoktatok kapni? És mire, a 6 éves évfordulóra? Nekem ez az első.

[ Szerkesztve ]

(#174394) BÁ Nutrition válasza jano_77 (#174392) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt ertem de a kinlodast nem eri meg. Bemegyek beszelgetni 2 orat tuloraban es megvan. Ez meg h kb gyozelmi kenyszerben vagy mert kulonben nincs xp eleg durvan borzolja a kedelyeket.. foleg ha a wg beallitja az accodat h marpedig most veszteni fogsz. Ertem h scheff tud compenzalni 4-5 elmebeteget es igy nagyobb az eselye igy is a nyeresre de nekem ez max tier 4ben megy akkor se minden csataban. A gyotrelem meg hol eri meg ill mint mindig ebbol akar 2 db aa jatek ara kijon. Vettem defendert, feleert cerna xet meg prem accot ennyi boven sok idenre szerintem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174395) BÁ Nutrition válasza DVlad (#174393) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Olvass vissza. Wg jubileumra kaptad

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174396) inferno88 válasza Emu (#174369) üzenetére


inferno88
őstag

Az M10 Pantheren milyen felszerelést használsz? Én optika, töltésgyorsító és venti, de elgondolkodtam már a gun laying drive-on is.

Előző meccs eléggé felbosszantott. Ketten maradtunk egy SPIC-vel a T-50-2 ellen(ügyes játékos volt). Nekem kevés volt a HP-m és jó pár lövésem mellément, mert fürge egy disznó és kilőtt, kértem a SPIC segítségét, de láma volt. A végén elkezdett mozdulni a suttyó, de a T-50-2 1v1 kinyírta úgy, hogy a a T-50-2 80 HP-val volt a SP I C 580-ával szemben. :W

3400 körül sebeztem, 5 killel, ász lett, de buktuk a barom miatt. Ja persze a végén a chatben egy "Pussy loser" voltam a SPIC szerint, aki a lőlap szerint 2-t lőtt, 0-t sebzett és 0-t spotolt.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#174397) Barret001 válasza inferno88 (#174396) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyen az élet randomban...

(#174398) BÁ Nutrition válasza Barret001 (#174397) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Akkor nem vicces mikor tiz ilyesmi csatad van sorban. Kb 2 ora hosszan..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#174399) Barret001 válasza BÁ Nutrition (#174398) üzenetére


Barret001
addikt

Aztán következő nap meg 8-at nyersz zsinórban.

(#174400) jano_77


jano_77
nagyúr

Áll a bál a MORPHELO emlékversenyen! :(((
Szegény srác most biztos forog a sírjában. :(

Persze az elég fura, hogy tegnap a wotinfon még az jelent meg, hogy Scheff írt egy cikket, amiben megvádolt egy csapatot alaptalanul. Még képet is tettek be, hogy az említett játékosnak hónapok óta ugyan annyi a WG értékelése. Ma meg kijönnek ezzel, hogy kizártak egy csapatot, mert a tagjai szándékosan rontották a WG értékelésüket, hogy a könnyebb csoportban indulhassanak!? Hmmmm.....hogy is van ez kérem szépen? Most akkor ki az igazi hunyó?!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.