Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#173651) BÁ Nutrition válasza Emu (#173634) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Gratula ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#173652) jimmy74 válasza e-newsee (#173647) üzenetére


jimmy74
őstag

Szerencséd hogy a babát írtad mert engem anno megcopattak ezzel a kérdéssel :DDD
Kérdezték tőlem hogy copik rendesen én mondtam igen erre azt kérdezték:és a gyerek? :D

WoT:jimmbo

(#173653) Jokerdapro válasza Emu (#173649) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Bia/sia legyen mindenkin különben nem tudnak hatékonyan együtt müködni!;) :P

Jimmy74: :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#173654) Antonius1978 válasza jimmy74 (#173652) üzenetére


Antonius1978
addikt

En meg poenbol irtam, hogy az apjara hasonlit, mivel az biztos, csak az nem biztos, hogy ki az apja :C

Emu, fogadd jokivansagaim az ujszulott magyar harckocsizohoz :R

(#173655) sanya53


sanya53
aktív tag

oroszoknál már a boltban van

Emu Aranyos a picur, gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#173656) Melorin


Melorin
addikt

Megvettem az STRV S1-et. Tegnap mentem vele néhány kört, nagyon tetszik :)
A kérdésem az, hogy a javítást vagy a Camo-t fejleszem ki először a legénységnek?
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy azt a feliratot hogy lehet eltüntetni a képről, hogy nyomjam meg az "X" gombot ostrom módhoz?

(#173657) Jokerdapro válasza Melorin (#173656) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Camo mindenképp! A felirat meg azt hiszem eltűnik majd!;)

(#173658) Gyuri27 válasza Emu (#173649) üzenetére


Gyuri27
félisten

Grat.
Pálinkát azaz prém tankot mindenkinek.
Csinálj egy új acc-ot és kezdj el minden ágat húzni. Maj örül neki később a lurkó. :)

Amd - Radeon - Ryzen

(#173659) jano_77 válasza Melorin (#173656) üzenetére


jano_77
nagyúr

Még jó, hogy megfogadod a kapott tanácsokat! :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173660) Melorin válasza jano_77 (#173659) üzenetére


Melorin
addikt

Nem tudom miért kell rögtön az oltás? :U
Próbálgattam a Lowe-t, KV-1-et de nem fekszik a heavy-zés, ennyi. Nem fogom megutálni a játékot csak azért mert itt azt erőltetik rám.

(#173661) jano_77 válasza sanya53 (#173655) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem is vészes az ára. Gondolom EU szerveren ennek legalább a duplája lesz majd, :F

(#173660) Melorin: nyilvánvalóan azok a hülyék, akik a tanácsot adták Neked! Ez a beszéd cimbora.....gratulálok.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173662) Jokerdapro válasza jano_77 (#173661) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Úgy tudom itt is e körül lesz az ára.;)

(#173663) sequator válasza Melorin (#173660) üzenetére


sequator
senior tag

Vannak jó TD-k alacsony szinten is: T67, Wolverine, Hellcat, SU-100 ;)
Az STRV S1 komoly pályaismeret és játék tudás birtokában működik jól. Vagy szerencséd lesz és éppen feléd jön az ellen.
Ha visszaolvasol, az elmúlt években több olyan fórumtárs is járt itt, aki kezdetben felvásárolta az összes prémtankot, majd sorra adta el őket, mert nem ment velük a játék.
Aztán elkezdte megfogadni az itt kapott tanácsokat és azóta is hasznos tagja a fórumnak.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#173664) Melorin válasza jano_77 (#173661) üzenetére


Melorin
addikt

Senki nem mondott olyat, hogy hülyék akik tanácsot adtak. Egyszerűen csak a magam utját szeretném járni. Nem mellesleg a feltett kérdésemnek semmi köze nem volt a korábbi témához, de neked már csak azért is fel kellett újra hoznod, hogy megmutathasd mekkora ász vagy.

Máskor inkább ne is reagálj az olyan hozzászólásokra amikre nem tudsz érdemleges választ adni és csak kötözködni akarsz, majd más talán lesz olyan kedves aki arra válaszol amit kérdezek (már volt is egy ilyen személy).

(#173665) sanya53 válasza jano_77 (#173661) üzenetére


sanya53
aktív tag

Ha duplája lesz akkor ott rohad meg a boltban.

(#173666) Melorin válasza sequator (#173663) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem nem célom prémium tankokat felhalmozni, csak kellett egy tank amivel jól lehet farmolni. Kezdtem kifogyni a kreditből :)
És mivel amúgy is TD ágon haladok (Obj 263) úgy gondoltam, hogy az STRV-vel is tudom kamatoztatni amit eddig megtanultam és fordítva is. Ráadásul tetszik, hogy ezzel már célzás közben is tudok forogni a tank mozgatása nélkül.

(#173667) jano_77 válasza Melorin (#173664) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mondj legalább egy okot, amiért a korábbiak fényében érdemes Neked olyan választ adni, amiről azt gondoljuk, hogy segíthet számodra, mikor az eddigieket SEM fogadtad meg!?

De hogy lásd nem a kötözködés volt a célom: az STRV egy torony nélküli TD, ami már így önmagában is jóval nehezebb játékot takar, mint egy tornyos TD - pl T67, T25/2 - DE ezen felül még egy új mechanikával is ellátták, vagyis még a torony nélküli TD-től is nehezebb vele a játék, nehezebb boldogulni vele. Főleg olyannak, aki még TD-el sem nagyon játszott - értsd elegendő számú csata hiányában van és nem csak 2-3 csatát játszott már velük! Korábbiakban kiderült, hogy még a pályákkal SEM vagy tisztában, vagyis nem tudod, hogy egy TD-el az adott pályán hová is kellene menned, pláne nem egy ilyen TD-el! Vagyis nem fogod tudni kihasználni rendesen a tank adta amúgy sok pozitív tulajdonságot! Amúgy a tank alapból brutál álcával rendelkezik, tehát ha álcát teszel rá akkor ezt még tovább növeled és nagyjából akkor vesznek majd észre álló helyzetben, ha neked mennek - kis túlzás van benne természetesen. De ha éppen ezért a javítást teszed fel a legényeknek elsőre, akkor azzal is jól járhatsz, mert ha pl leláncolnak, akkor gyorsabban tudnak javítani a fiúk és ezzel esetleg az életed mentheted meg.

De amúgy mivel a saját utadat akarod járni - saját elmondásod szerint - akkor meg nem értem miért kérdezel, miért nem tapasztalod ki saját magad!? :F :U

(#173666) Melorin: újabb ékes bizonyítéka annak, hogy "fingod" nincs a játékról! Az Obj.263, amit felhoztál példának, kb ég és föld az STRV-hez képest. Annyi a közös bennük, hogy mindkettő TD és itt asszem ki is merül! Hajrá, biztos jó lesz ahogy gondolod. ;) jaaaa....és méf annyit, hogy az STRV-el tényleg jól lehet farmolni, de csak olyanoknak, akik tudnak is vele játszani. Te szerintem nem tartozol közéjük - még én sem.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173668) Melorin válasza jano_77 (#173667) üzenetére


Melorin
addikt

"Amúgy a tank alapból brutál álcával rendelkezik, tehát ha álcát teszel rá akkor ezt még tovább növeled és nagyjából akkor vesznek majd észre álló helyzetben, ha neked mennek - kis túlzás van benne természetesen. De ha éppen ezért a javítást teszed fel a legényeknek elsőre, akkor azzal is jól járhatsz, mert ha pl leláncolnak, akkor gyorsabban tudnak javítani a fiúk és ezzel esetleg az életed mentheted meg."

Pont ezek azok a szempontok ami miatt vaciláltam a kettő között, nem tudom melyik hiánya okoz nagyobb hátrányt amíg nincs kihúzva mind a kettő skill. Azért kérdeztem rá, mert tudom, hogy többen is rendelkeztek ilyen tankkal és biztos megtapasztaltátok, hogy melyik a fájóbb hiány. Peace! :R

(#173669) Puculo válasza Melorin (#173664) üzenetére


Puculo
aktív tag

Nekem is sokat segítettek, és segítenek most is. Kezdő vagyok én is 5500 csatával. De csak az után vettem meg a WZ 120 1G ft td-t, miután a Jagdpanzer IV-el már volt jó pár száz csatám és a Wolwerine is 2 gunmarkos lett. Szerintem a kínai td jobb választás kezdőknek mert van egész jó frontpáncélja is, viszonylag nagy az alfasebzése de még elég mozgékony is. Az ostrom mód miatt a svéd td-ket szokni kell, ezért ajánlott gyakorlottabb játékosoknak. Megértem miért nem szeretsz nehéz tankokkal menni, állandóan a frontvonal elején pofoszkodni nem feltétlen kedvcsináló. Páncélvadászokkal szeretek menni én is, azok a háttérből operálnak. Természetesen mindenki azt csinál amit jónak lát, ugye a játék saját örömünket szolgálja elsősorban..;)

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#173670) jano_77 válasza Melorin (#173668) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tessék, ha ilyen infó kell bármilyen tankkal, akkor nézd meg EZT az oldalt.
Itt láthatod, hogy az Unuqmok többsége az álcát preferálja! Itt menj majd rá a CREW fülre.
A EQUIPMENT fülön pedig láthatod, hogy milyen felszereléssel használják főként.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173671) Melorin válasza Puculo (#173669) üzenetére


Melorin
addikt

Számomra egyáltalán nem teher az ostrom mód, azt a 2mp-et kibírom amíg "letalpal" :D
Igazad van, nem szeretek frontvonalban harcolni, általában én húzom a rövidebbet. :) Természetesen azért mert kezdő vagyok és béna, nem azért mert ilyen a heavy-zés. Szoktam látni miket művelnek néhányan heavyvel :Y
Mivel mindenféle tankkal először meg kell tanulni a pályákat és a helyzetfelismerést, nem akarom ezt a több ezer tanulócsatát olyan tankokkal megtenni amik nem is szimpatikusok. Gondolom senki nem csípné a csapatban ha a bátortalanságom miatt a heavy tankommal a TD-k helyén kukucskálnék a bokrokból ahelyett, hogy tartanám a frontot...5mp-ig :) Akkor inkább olyan tankkal lesek ki a bokrokból aki oda való.
Persze mindjárt jön valami kontrázás a kollégától ehhez a gondolatmenetemhez is...

(#173672) jano_77 válasza Melorin (#173671) üzenetére


jano_77
nagyúr

Meg fogsz lepődni cimbora, de ez a gondolatmeneted kivételesen helytálló és jó! :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173673) Antonius1978 válasza jano_77 (#173670) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te Jano, ott hogy a csudaba kell a tankokat kivalasztani egy ehhez hasonlo statisztikahoz, egyszeruen nem az jon elo, es ugy, ahogy en akarom.

(#173674) kdr730 válasza Melorin (#173671) üzenetére


kdr730
tag

Most épp tesztszerver van, prémtank vásárlás előtt érdemes ott kipróbálni.

Meg vannak ezek a jó kis kódok is (1 heti bérlés ingyen, nekem is így volt Lorraine 40t, most épp a Skorpion G-vel ismerkedem):
Skorpion G - TQRHMSKORPIONG vagy DEADLYSTINGER
AMX Canon 105 - TQCANONDASSAUT vagy ACCURATECANNON
WZ-120-1G FT - TQWZ1201GFT vagy HEAVYHIT120
JagdTiger 8,8 - TQJAGDTIGER88 vagy RAPIDTIGER

(#173675) e-newsee válasza Melorin (#173671) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak úgy a margóra megjegyezném, hogy az STRV ugyan tényleg egy jó tank, de ha te az orosz vonalon haladsz, akkor egy orosz TD-vel jobban jártál volna legénység képzés szempontjából. Nem beszélve arról, hogy a két játékstílus egész más. Ha meg is tanulsz játszani az STRV-vel, az nem garancia arra, hogy az oroszokkal is menni fog. És nem az a gáz, hogy ki kell várni, amíg "letalpal", hanem addig halsz meg, amíg "visszatalpal", ha megláttak. :)

A kérdésedre pedig:
Én jelenleg a svéd Udes-nél tartok. Hasonló, mint az S1, csak azon nem teljesen fix a löveg, fel-le mozog ugyan, de oldalra nem.
Azon nekem a legénységnek álca van, mert amilyen jó a camoja (és ostrom módban sem esik le róla), ha már közel is van az ellenség, akkor lövés nélkül még lehet használni passzív spotra is akár.
A javítást meg úgy oldom meg, hogy a három fogyócikkből van egy nagy javító, egy kis javító (így 2x is tudsz javítani, ha kell), és gyógycsomag. Utóbbi azért, mert ezeknek a svéd TD-knek a látótáv az egyik éltető ereje, így ha mondjuk melléd puffant az arty, és kiüti a parancsnokot, akkor olyan leszel, mint egy arty, csak jobb álcával.
Az álca ezért SZERINTEM sokkal fontosabb, mint a javítás, mert amilyen papír vagy, ha egyszer észrevettek, és sérül egy modulod, akkor másodperceken belül mész a garázsba, tök mindegy, mennyi idő alatt javítanak a srácok/csajok. Pláne, ha leláncoltak, akkor ugyanis ugrik a módok közötti lépkedés is, így ha visszateszik a láncodat, akkor még újabb 2 mp, amíg érdemben tudsz menekülni. Ennél sokkal hamarabb rányomsz a javítóra, és már tolathatsz is.

(Itt megjegyzek egy személyes beállítást is. Én úgy használom a kis javítót, hogy a középső "slotban" van minden tankon, amin van, így az 5-ös gombbal kell aktiválni. Ebben az a jó, hogy a lánc is az 5-ös helyen van, így egy láncjavítás annyi, hogy gyorsan rácsapok 2x az 5-ösre, és menekülhetek is. Életet menthet az a pár tized.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#173676) jano_77 válasza Antonius1978 (#173673) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az 1-es pontra nyomsz először, majd a 2-es pontnál megadod melyik tankot szeretnéd megnézni.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173677) Simulacrum válasza kchryss (#173633) üzenetére


Simulacrum
senior tag

A linkelt wotinfos videóhoz annyit, hogy Orin_95 véleményével egy az egyben egyetértek.

Ebben a csatában nem volt kezdeményezés. Gyakorlatilag csak úszott az árral, jókor volt jó helyen és nem csinált semmi butaságot. Az ellenfelek pedig bőven követtek el hibákat (pl mindegyik magánakciózott). Ettől függetlenül jó kör, de unalmas, legkevésbé sem különleges. Maximum annyiban, hogy a csillagok együttállása miatt fehér holló gyakoriságú esetkombináció jött össze, ahol a srác nem hibázott. (nem hibázni, vagy epic kört csinálni magadnak nem ugyanaz...)

Ilyen kört én biztos nem osztanék meg, mert semmi extra nem volt benne. Az ellenfelek hozták össze neki ezt a jó kört, hisz egyenként mentek rá, illetve nem hárman foglaltak.

(#173678) Jokerdapro válasza e-newsee (#173675) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Halk észrevétel, ostrom módban akkor marad az álca ha csak jobbra balra nézelődsz. Amikor előre vagy hátra mozdulsz, akkor bizony nyenyo az álcának! :K

(#173679) zodo válasza sanya53 (#173655) üzenetére


zodo
nagyúr

Tegnap is ott volt már és még így is kikaptunk. pl.: Kép

(#173680) Gyuri27 válasza Jokerdapro (#173678) üzenetére


Gyuri27
félisten

A svéd td-nek a cammója háló nélkül is elképesztő.
És sz ikv 60-tól jók. Álom ágyú, álom pen.
De mivel ennyi a városi vagy kis map nemigazán tud élni.
Ha lenne map tiltás amit igértek csuda dolgokra lennének képesek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#173681) galervin93 válasza Gyuri27 (#173680) üzenetére


galervin93
őstag

Aztán Malinovkán 10-10 svéd TD nézne farkasszemet egymással. Ja nem, mert a kutya nem merne megmozdulni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#173682) kchryss válasza e-newsee (#173675) üzenetére


kchryss
addikt

+1
Ha jól használod az strv-t akkor nem vesznek észre így nem is láncolnak. Ha láncolnak akkor már régen rossz és többnyire a javítás skill sem menti meg az életed, ezért sokkal fontosabb az álca skill, mint a javítás.

(#173679) @zodo:
Ez a tank nem úgy lett op, hogy mindenki lehozza a csatát vele. Csak a jó játékosok kezében lesz hatékony fegyver, nagyon nem hülyebiztos tank.

(#173681) @galervin93:
A lightok is mind malinovkát szeretnék. 7 light lenne 7 td és 1 arty. Egész érdekes csata lenne, ki spotol jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#173683) sequator válasza kchryss (#173682) üzenetére


sequator
senior tag

Az artyk is szeretnék, szóval 3 arty lenne. :D

sautia

sequator

(#173684) vhw


vhw
addikt

Mit lehet kezdeni az eventes MT-25-tel?
Vártam, hogy egy új patch-el eltűnik, de még mindig foglalja az első helyet a tálcán.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#173685) Jokerdapro válasza vhw (#173684) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Tank szűrésnél van egy olyan hogy bérelt, mellette van egy kocka, hogy akció vagy ilyesmi onnan pipa kivesz. Voálá elméletileg nem mutatja.:)

[ Szerkesztve ]

(#173686) dokee78 válasza sanya53 (#173655) üzenetére


dokee78
félisten

Remélem ennyi lesz az ára nálunk is.

(#173687) Sanya63 válasza dokee78 (#173686) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Én is remélem, mert akkor garázsba jöhet.

(#173688) K_Gabor


K_Gabor
tag

Mai reggelt egy kv2-es körrel nyitottam :B Elég jó érzés volt :) Sajna a nagy kaliberhez ~20-30dmg kellett volna még, de nem szomorkodtam túlzottan :)

Egyik nap repkedtek a rekord lövéseim. Kv2-vel kipukkantottam egy tigrist 1145hpról lőszerrekesszel, gw tigerrel meg egy bc25t kapott egy oldalast 1181hp minusz :U + a gw csövére meglett az első jel is :)

(#173634) Emu: Gratula innen is, nagyon jó pofa a kis törpi :C

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#173689) kchryss válasza Simulacrum (#173677) üzenetére


kchryss
addikt

Sejtettem, hogy lesz ilyen vélemény. Én meg ezzel nem értek egyet.

Egyrészt 11 kill és 9e sebzés eleve csak akkor jöhet össze ha az ellenfél sokat hibázik.
Másrészt nem azért linkeltem azt a csatát, mert olyan epikus teljesítmény lett volna hanem mert taktikai szempontból volt nagyon érdekes. Már csak ezért is érdemes volt megosztania azt a csatát, hogy más is lássa mennyire fontos pozíció taktikailag az apátság.

Érdemes taktikailag elemezni a csatát, hogy mi lett volna ha máshova megy, hogyan alakul akkor a csata. Ha elmegy az 1-esre vagy 2-esre ahol sokak szerint a "helye lett volna", akkor 100%, hogy bukják a csatát. Középen nem lett volna senki a csapatból, az ellenfél medjei először elfoglalják az apátságot, onnan szétlövik a 2-esen agyatlanul pusholókat, majd kisakkozzák a td-ket bázison és már mennek is a maradék fenekébe. Kb 6 perces csata lett volna 15-5-tel az ellenfél javára. Ha a 8-asra megy a parton az még ennél is rosszabb lett volna, a közepet ugyanúgy bukják mire túljut a halálcsillagon már vége is a csatának, kb 15-1 az ellenfél javára.
Az egyetlen olyan helyre ment ahonnan volt esélye lehozni ezt a csatát. Igen kellett hozzá az ellenfél bénázása többször is, de legalább megteremtette magának az esélyt, hogy ha hibázik az ellenfél akkor azt ki tudja használni és nyerni tudjon.
Amit még érdemes kielemezni az, hogy a csapattársai mit csináltak és mit kellett volna csinálniuk. Mert ebből is rengeteget lehet tanulni. Ha az ellenfélre azt írtuk, hogy hibáztak akkor ez a csapattársakra hatványozottan igaz. Van az ellenfélnél egy IS-7, Type5, ST-I, 907 és akkor eszetlenül megtolom a 2-est?! 5 perc alatt meg is halt mindenki azon az oldalon és azért bírták 5 percig, mert középről 2500 körüli sebzést besegített a konku az elején, ha nem megy középre akkor onnan az ellenfél medjei segítenek be és 3 perc alatt darálják le a 2-esen a csapatot. A két progetto és a patton nem is értem mit keresett ott és mit akartak csinálni az IS-7 és a Type5 ellen. Ha ez a 3 med használta volna az eszét és mennek a konkuval középre, a többi heavy pedig push helyett csak D2-ig nyomja majd időben visszavonul B2-be akkor a konku is tudott volna sokkal agresszívebben játszani középen és 15-5-re simán nyernek.

Van LemmingRush-nak egy hasonló videója airfield-ről: [Where To Bring Your Medium Tank on Airfield]
Érdemes ezt is megnézni, kielemezni és összehasonlítani az abbey-s csatával.
Nagy tisztelője vagyok LemmingRush-nak, sokra tartom a munkásságát, nagyon jó oktató videókat szokott csinálni. Ebben a csatában viszont szerintem rossz taktikát választott és ez nagyon rossz példa a többi játékos számára főleg így, hogy követendő taktikának állítja be. Itt is ugyanarról van szó, mint abbey-n. Elfoglalt egy jó pozíciót egy jó tankkal majd várta, hogy az ellenfél hibázzon és azt kihasználta.
Vannak azonban lényeges különbségek a két csata között:
Abbey-n a konkunak muszáj volt középre mennie ha nyerni akart és miután nem ment vele senki így nem játszhatott agresszíven, nem alakíthatott ki tankfölényt, védekeznie kellett sokszor, kényszerpályán volt. LemmindRush-nak airfield-en viszont rengeteg más lehetősége lett volna. Az obj140 top tierként 3-5-7 sémás csatában nagyon op tank. Na ő simán játszhatott volna agresszíven akár megpróbálhatta volna többféle pozícióban is hiszen a mobilitása is nagyon jó és amúgy is elég kicsi a pálya. Ehelyett végig passzívan játszott egy top tier kemény tankkal ráadásul még mondja is, hogy megvárja, hogy a csapattársaira ráessenek ott és kivégezzék őket addig meg ő jól megszedi magát sebzéssel. Neki simán lett volna lehetősége tankfölényt kialakítani, megtolni több helyen is mégis inkább a wn8 farmolásra ment rá ebben a csatában. A konkunak abbey-n abban a csatában nem volt lehetősége agresszíven játszani.
Skill4ltu-t például nem nagyon láttam még top tier med-del a kiülőn kempelni, ő 10-ből 9x a dombra megy középen és spotol, okosan megpróbál előnyt kialakítani és csak akkor áll visszább snipe-olni ha már nincs más lehetőség mert vagy elfogyott a csapat vagy a hp-ja.

[ Szerkesztve ]

(#173690) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

Nagy csatában is lehet gun markot húzni?

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#173691) zodo


zodo
nagyúr

Valami elromlott vagy csak ritkán megyek Tier VI-al?

Lengyel küldetéseket nyúztam Pudel-el 6 csatán keresztül és háromszor full tier VI csatát kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#173692) kchryss válasza Barcelona95 (#173690) üzenetére


kchryss
addikt

Természetesen nem lehet. Nem számít bele a kiválósági jelbe és az egyéb statisztikája is külön van például a legtöbb sebzésed a tankkal a legtöbb kill és ilyesmit sem jegyzi vagy ha igen akkor külön nagy csata menüpontban, a wn8-ba sem számít bele.
Napi küldetések és a személyes kampány küldetések viszont érvényesek általában ott is.

(#173691) @zodo:
Nincs 8-as tank a sorban mert mind 30v30-ban van. :DDD
Valószínűleg sokkal többször vannak most a lista tetején a 6-os és 7-es tankok a nagy csata mód miatt.

[ Szerkesztve ]

(#173693) Simulacrum válasza kchryss (#173689) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Egy szóval nem említettem a wotinfos alapvéleményt, hogy máshova kellett volna mennie.
Fontos az apátság, ez nem vita tárgya, de majdnem biztos vagyok benne, hogy ő már a visszaszámláláskor tudta, hogy oda fog menni. Egy kis tétovázás sincs az elején, nem várja meg, ki merre megy, egyenesen az apátsága megy.
Ebből egy gyenge játékos vajon mit szűr majd le? Ó én is odamegyek, mert az jó hely. Két dolog történhet majd az ő esetében.
Egyik, hogy a medek vagy lightok is odamennek és ő hiányozni fog a nehéz sorról.
Másik eset, ami velem szokott általában megtörténni, hogy nem ilyen nyámnyila az ellen és simán feljönnek többen és kiszednek. Mikor spotolódott tudhatta az ellen, hogy csak ő van fent, ilyenkor normál esetben feljönnek az emberért és kiszedik, ő érte a végén is csak egyesével mentek.
Én egy alap, teljesen random skill4ltu körből többet tudok magam számára hasznosítani, mint ebből.

[ Szerkesztve ]

(#173694) kchryss válasza Simulacrum (#173693) üzenetére


kchryss
addikt

Egy gyenge játékos bármelyik ilyen videóból tud rossz következtetést levonni. Ha viszont meg tudod érteni, hogy mit mikor miért csinál akkor igenis tudod kamatoztatni. Az egészet a saját replay-em kapcsán hoztam fel alátámasztandó, hogy mennyire jó map kontrol van onnan és ezt alá is támasztja a videó.
Én nem egyedül mentem fel és sokkal többet is hibáztam, feleslegesen kaptam be lövéseket például az elején. Mégis simán lehoztuk onnan a csatát csak azért mert megszereztük és megtartottuk az a részt. Ha nem látom pont előtte nem sokkal ezt a videót akkor lehet, hogy megállok D5, D4 körül és nem megyek fel, így meg kockáztattam és ezzel lehoztam a csatát.

(#173695) ooloo válasza Melorin (#173671) üzenetére


ooloo
őstag

Ne szívd mellre .... mindenki volt kezdő . Nem mindegy milyen tankkal bénázol ? Mindegy . Vedd meg az Strv S1 et és próbálgasd .... legalább húzod benne a legénységet . Nem kell professzionális szinten tolni a játékot , hogy jól érezd magad . Nekem gyenge a statisztikám , mégis élvezem a játék majd minden percét , amit itt - a nagy profik - nem mondhatnak el magukról . Esetenként olyan "sírást" levágnak , hogy majdnem megsajnálom Őket .

Szóval ... cső előrenéz , tűz .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#173696) Barret001 válasza ooloo (#173695) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is gyenge a statisztikám,de stabilan javulok :D Kell ennél több? :)

(#173697) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Srácok ehhez az új WR hez hozzá kell szokni vagy mi p...a van? Az elmúlt havi 40% ra sikerült. Ma belépek 12 csatából 1 nyerő.
Egyszerűen vérlázító ami megy mostanában.

(#173698) Barret001 válasza Dareiosss (#173697) üzenetére


Barret001
addikt

Nem vígasztallak,nekem kicsit jobb :) Ez van,előre le van zsírozva.

(#173699) Dareiosss válasza Barret001 (#173698) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Legalább az az 1 nyerő Tank ász lett, de attól még 8 bukó után már eldurrant az agyam.

(#173700) ooloo válasza Barret001 (#173696) üzenetére


ooloo
őstag

Dehogy ... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.