Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#173251) fradi81 válasza Melorin (#173249) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a te tankod itt állj meg, ha lesz 2 skill a legénységen jöhet a tier 5 :-D

moto g72, Ninebot d28e

(#173252) Jokerdapro válasza lacibacsi (#173244) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Gratulálok! Azért a prohorovka+60as álca érték elég hendikepes párosítás. ;] :P

(#173253) lacibacsi válasza peterson79 (#173248) üzenetére


lacibacsi
addikt

Munkanapokon örülök ha 5-6 körre van időm. Nem is akarok ebből levonni következtetést. Hozzászólásomnak nem is ez volt a lényege... ;]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#173254) Dareiosss válasza Melorin (#173249) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Még egy tanácsot ha elfogadsz, NE legyen ennyi üres helyed a garázsban, és FŐLEG ne legyen ennyi kredited így a játék elején.
Vegyél szépen tier 2, 3, 4, es tankot és húzz minél több ágat, úgy hogy naponta lejátszod az xp bónuszt.
Én is sokáig szar kezdő voltam. Egy ócska notin kezdtem el a játékot 720p low grafikán, 25 fps el. :U :o Emlékszem már egy sebzésnek is hogy örültem. :C :B

Konkrétan a Matildával tanultam meg játszani. Hálát adtam volna az égnek annak idején ha nekem is segít így valaki, mint ahogy neked leírták itt a dolgokat, így viszont több ezer csatán keresztül pislogtam mint hal a szatyorban.

De legalább már feltornáztam az avg wn8 om 1200 ra. Kemény munka behozni a több ezer 0 ás wn8 as csatákat. Úgyhogy fogadd meg a tanácsokat, és sokkal jobban jársz mint én.

[ Szerkesztve ]

(#173255) lacibacsi válasza Jokerdapro (#173252) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi! Nyilván Himmelsdorfon más lett volna a vége. Sőt! Már az eleje is... :P

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#173256) Pete55555 válasza Dareiosss (#173254) üzenetére


Pete55555
addikt

Kemény munka behozni a több ezer 0 ás wn8 as csatákat.

Ilyenkor kell új accot kezdeni ;]

Amúgy viccen kívül elgondolkoztam, hogy csinálok ilyet. Tudom geczi dolog :DDD
Csinálok egy accot, felhúzok pár T4-T6 kedvenc tankomat, és aprítok ;]

Melorin (#173249)

Dareiosss tanácsaival is csak egyet érteni tudok, lehetőség szerint próbálj ki minnél több tankot, artyt is, hogy lásd hogy működnek. Sokat segít majd, ha ellenfélként jönnek szembe.

...Szeretem leracsniztatni...

(#173257) kchryss


kchryss
addikt

Most láttam magyar wot facebook csoportban egy képet arról, hogy valaki egy hatalmas wargaming logót tetováltatott a vállára. :D :C

(#173256) @Pete55555:
Ha esetleg új acc-ot kezdenél akkor ajánlott az orosz szerveren megcsinálni. Egyrészt felesleges eu szerverre 2 acc, másrészt a ping sokszor jobb a ruszki szervereken Magyarországról, mint az eu szervereken.
Ráadásul ha az eu szervernek beáldozik a ruszkiknál még akkor is sok százezer játékos lesz. ;]
Sokszor a küldetések és az akciók is jobbak arrafelé.
Skill4ltu szerint amúgy a ruszki szerveren sokkal jobban működik az mm, mert sokkal több a játékos. Ott például sokkal kevesebbet vannak 10-esben a 8-as tankok mint itt. Negatívum, hogy rengetegen artyznak így szinte mindig van belőle 3-3 csatánként.

[ Szerkesztve ]

(#173258) Jokerdapro válasza kchryss (#173257) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Hmm hmm orosz arty acc?Nem is rossz ötlet....:U :U ;]

(#173259) jimmy74 válasza Melorin (#173249) üzenetére


jimmy74
őstag

Igen legalább 90%osra kepezd ki őket az megéri és az a minimum.
Ajánlom kis tierben egy pár OP bejövős tankot ami sikerélményt is hoz:
T-67,pz4H,T-34,M-44,kv1,cromvell, így kapásból.
Ezek mind nagyon használható tankok elég sokan játszanak vele nem véletlenül.

Kchryss:
Jobb a Ping ru szerveren innen?
Van ismerősöd vagy hallottad?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#173260) kchryss válasza jimmy74 (#173259) üzenetére


kchryss
addikt

Mértem. Te is megmérheted. Pár karakteres parancs parancssorban.

(#173261) Emu válasza jimmy74 (#173259) üzenetére


Emu
őstag

Egyik RU szerver Németországban van :K

(#173262) BÁ Nutrition válasza Melorin (#173249) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egyik legjobb tank a jatekban :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#173263) kchryss válasza Emu (#173261) üzenetére


kchryss
addikt

Azokon is jó a ping amelyikek Oroszországban vannak.
Nálam ezek az átlag pingek:
eu1 - 26 ms
eu2 - 31 ms

ru1 - 66 ms
ru2 - 68 ms
ru3 - 28 ms
ru4 - 90 ms
ru5 - 66 ms
ru6 - 70 ms
ru7 - 66 ms
ru8 - 129 ms
ru9 - 167 ms
ru10 - 100 ms

Ru3-on jobb a pingem, mint eu2-n asszem az van Németországban. De a többi szerver sem rossz ahol 70 alatt van. Kb 150 ms-ig még jól játszható a játék egyébként.

A nagy előnye a ruszki szervereknek, hogy ha szopón vagy akkor 9x válthatsz új szerverre hátha ott jobb az mm. :DDD

(#173264) Melorin válasza jimmy74 (#173259) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam csak 50/75/100 lehetőségek vannak a kiképzésre.

(#173265) BÁ Nutrition válasza Melorin (#173264) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

100%-rol csak 10et veszit ha azonos tankosztalyra kepzed at oket ezustert. Csak a kezdo legyenseg 75%

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#173266) Melorin válasza BÁ Nutrition (#173265) üzenetére


Melorin
addikt

Egyelőre új legénységem van mert megvettem a KV-1 tankot és mivel az az első Heavy az ágon, ezeket húztam fel 75-re a tank vásárlásakor.
A kérdésem az, hogy a KV-1 vagy a KV-1S legyen akkor az a verda amit elitté fejlesztek és felhúzom vele a legénység skilljeit? Mindkettő Tier V szóval elvileg alkalmasak arra amit tanácsoltatok, hogy maradjak ezen a szinten és tanuljam vele a játékot.
Melyik skillt húzzam első körben a legénységre? 6th sense, stabilizátor, gyors javítás?
Melyik ágyúval és milyen lőszerrel használjam?

[ Szerkesztve ]

(#173267) inferno88 válasza Melorin (#173266) üzenetére


inferno88
őstag

Még azt is fontos megérteni, hogy vannak a legénység esetén vannak skillek és perkek.

Skill: Már aktív 1%-os fejlettségi szinten. Ilyen pl. a javítás, tűzoltás, mozgás közbeni lövést segítő dolgok stb. Ahogy megy 100% fele egyre csak jobb lesz.

Perk: Csak és kizárólag akkor lesz aktív, ha eléri a 100%-ot. Ilyen például a 6.érzék(6th sense). Ez azt jelenti, hogy hiába van akár 95%-on, semmit sem fog érni! Ezt úgy szoktuk fejleszteni, hogy beraksz mondjuk egy javítást a parancsnoknak a KV1-n és amikor a javítás 100%-on van és a következő skill is eléri mondjuk a 25-30%-ot, akkor rámész, hogy legénység újraképzése, ekkor kiírja, hogy a 20k kreditért hány százalékra esik vissza a képesség. Ha az első képesség így is megmarad 100%, akkor berakod a 6. érzéket vagy nem képzed újra egészen addig, míg az első képesség nem 100%.
Tehát sosem kezdünk el 6. érzéket 0%-ról húzni!

Másik, még trükkösebb perk a Brothers in Arms(BIA) vagy csajok esetén a Sisters in Arms(SIA), amiket lehet kombinálni, mindegy, hogy milyen a legénység leosztása nemek tekintetében. Ez pedig csak és kizárólag akkor működik, ha az összes tagon 100%-os BIA képzettség van!

KV1-gyel nyomulj egyelőre akkor. Első skill mehet majd teljes javításra szerintem. Töltésgyorsító, venti és célzásgyorsító legyen a felszerelés. 85mm F-30 vagy troll ágyú, de mivel még tanulsz, ezért inkább az előbbit válaszd.
Ezt nézd meg és gyakorold a KV-val.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#173268) inferno88


inferno88
őstag

Egy kis képes magyarázat, hogy jobban érthető legyen.

Semper fi!

(#173269) Barret001 válasza Melorin (#173266) üzenetére


Barret001
addikt

A kv-1 szerintem jobb döntés,mert jó páncélja van,és pontos az ágyúja is. Első skillnek a javítást javasolnám mindenkire! Nem mindegy,meddig vagy leláncolva :D Ha berak top tiernek,lehet vele rendesen aratni!

Játékosok átlag wn8-a 658.9

[ Szerkesztve ]

(#173270) jano_77


jano_77
nagyúr

Meg tudjátok erősíteni azt az érzésemet, hogy a T44-100 az egyik legjobb tier8 med jelenleg? Talán a Progetto jobb, de a T54 mod1-et veri ugye!? Ezt csak csatában látott teljesítmények alapján gondolom, érzem, mert nincs meg. Sajnos anno a maratont nem tudtam megcsinálni, így nem lett meg a tank. Azóta is sajnálom. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173271) peterson79 válasza Melorin (#173266) üzenetére


peterson79
őstag

Van egy olyan "szabály" vagy szokás is, hogy nehéz tankra javítást szoktunk rakni első skillnek, míg közepes illetve könnyű tankokra valamint páncélvadászokra inkább az álcázást, mivel utóbbiaknak ez használhatóbb.

Nehéz tankoknak nagyon rossz az álcája, ezért felesleges ilyen skillel használni, nekik amúgy sem kell túl sokat bújkálni, mert élvonalban van a helyük, többnyire az ellenféltől pár 10 méterre, ott már mindegy, hogy van-e álca vagy sem. Inkább javítás és amikor lelövik a láncod, akkor gyorsabban kerül vissza, ergo gyorsabban tudsz visszahúzódni a fedezékbe, ha éppen hull down-t játszol.

Wotinfo.hu-n nézegesd a tankelemzéseket. Van amelyik több éves és már idejétmúlt, de szokták őket frissíteni is azért. Ott találsz megfelelő leírást arról, hogy hogyan kellene használni az adott tankot, milyen felszerelést és milyen skilleket ajánlanak első körben illetve későbbiekben.

Sőt, szokott lenni gameplay videó is, hogy akcióban is lásd amit írnak.

Ezen felül csomó leírás, jelmagyarázat illetve instrukció, hogy pl a hull down mi akarna lenni és mire jó is az...

[ Szerkesztve ]

(#173272) peterson79 válasza jano_77 (#173270) üzenetére


peterson79
őstag

Szerintem jók a megérzéseid. Nekem egyik kedvencem a sima T-44 volt és még sokat megyek vele most is. Mivel a 100-as egy premium tank, így annak még jobbnak kell lennie és amikor találkozok ilyennel akkor az is :)

Biztos van aki fikázza, de aki tudja hogy kell használni az tuti arat vele...

(#173273) inferno88 válasza jano_77 (#173270) üzenetére


inferno88
őstag

+1 a T44-100-ra a mod 1 ellenében, főleg a mostani MM mellett. Igazság szerint top tierként is az extra mobilitás miatt jobb a T44-100, illetve az oldalán elhelyezett vékony lemezek miatt és sidescrapelni is lehet vele, míg a T44-gyel annyira nem. Ettől függetlenül persze nagyon bírom a mod 1-et, de a T44-ek mozgékonysága elmebeteg.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#173274) jano_77 válasza inferno88 (#173273) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm és peterson79-nek is! :R

Illetve még annyit, hogy a két elérhető csomag közül jól érzem, hogy az első, ami elvileg "drágább" éri meg jobban!? Gyakorlatilag 5K-al kerül többe, de a legénységen kívül van plusz 5.250 gold - ez is már többe kerül mint 5K - és van még 15 db 5X szorzó és 30 db 200%-os legénységi bónusz. :F .

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173275) Papooo válasza inferno88 (#173273) üzenetére


Papooo
senior tag

Top trier t-44-100? :Y
A legelső csatámban voltam vele toptrier, utána csak T10-es csaták.
Ment is a garázs mélyére.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#173276) jano_77 válasza Papooo (#173275) üzenetére


jano_77
nagyúr

Pedig én azt láttam csatában, hogy még tier10-ben is szépen elboldogul. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173277) Melorin válasza inferno88 (#173267) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönöm neked és a többieknek is a tippeket!

Viszont ezt a részt nem értem:
"Ezt úgy szoktuk fejleszteni, hogy beraksz mondjuk egy javítást a parancsnoknak a KV1-n és amikor a javítás 100%-on van és a következő skill is eléri mondjuk a 25-30%-ot, akkor rámész, hogy legénység újraképzése, ekkor kiírja, hogy a 20k kreditért hány százalékra esik vissza a képesség. Ha az első képesség így is megmarad 100%, akkor berakod a 6. érzéket vagy nem képzed újra egészen addig, míg az első képesség nem 100%.
Tehát sosem kezdünk el 6. érzéket 0%-ról húzni!"

Miért menjek rá a legénység újraképzésére ha már megvan az első skill és már elkezdődött a második (perk) húzása?

(#173278) peterson79 válasza jano_77 (#173274) üzenetére


peterson79
őstag

Ja, hogy vételen gondolkozol? Akkor már kétszer gondold meg, annyira sokat nem látni a pályákon, inkább a Progetto-kat meg a T-54-et. Nekem van Progetto és nagyon szeretem, klán csatákban is sokan használják, másik kettőről nem tudok nyilatkozni.

(#173279) inferno88 válasza Papooo (#173275) üzenetére


inferno88
őstag

Általánosságban mondtam, hogy mizu top tierként. Mod1-gyel is szökővente vagyok top tier.

@Melorin: Ha jól értem, akkor van most egy kifejlesztett skill és elkezdted húzni a 6.érzéket másodiknak. Na most az a 6.érzék még nagyon sok csatáig nem lesz aktív, nem ér semmit. Addig kell most húzni a skillt, amíg a legénységújraképzésnél a 80%-ot kiválasztva(20 ezer ezüst) azt nem látod, hogy az első skill megmarad 100%. Kiválasztod a 6.érzéket és beteszed a másodiknak pl. a javítást.

A 6.érzék az egyik legfontosabb képesség szerintem. Ha felderítettek, akkor 3 sec múlva visít, hogy szarban vagy, amiből tudni fogod, hogy érdemes fedezékbe húzódni vagy beforgatni a tankod, hogy nagyobb eséllyel pattints.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#173280) jano_77 válasza peterson79 (#173278) üzenetére


jano_77
nagyúr

A T54 mod1 és a Progetto meg van, ezért kérdeztem a T44-100-at. Másik kettőt szeretem, szerintem jó, használható tankok, medek.
Sajnos a tier10 csaták a tier8 prém tankokkal általánossá váltak, így már meg sem lepődik rajta az ember - ez nem jelenti persze, hogy nem dühöng rajta :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173281) e-newsee válasza Melorin (#173243) üzenetére


e-newsee
addikt

Látom fejlődött a téma, amíg nem voltam. :)

(#173277) Melorin:
Azért, mert amíg a lámpás el nem éri a 100%-ot, nem lesz aktív a hatása. Ezért felesleges kihúzni a 100%-ot nulla hatással, amikor közben fejleszthetsz egy másik skillt, aminek haszna is van. Az újraosztással ugyan veszítesz egy kicsit (vagy goldért nem), de így folyamatosan egy használhatóbb tankod lesz, még ha kezdő is. Lentebb kifejtem jobban.

Amúgy a srácok nagyon jól összefoglalták a legénységfejlesztés trükkjeit. :R
Csak megerősíteni tudom, hogy a javítás fontos a KV-1 esetében, mert még mindig elég jól használható sidescrape-re, az viszont sokszor jár láncolással, ha okosabb ellenféllel találkozol. Vagy artyval.
Az álcának nem sok értelme van, a látótáv növelésnek szintén, mert a KV-1 eleve rövidlátó, és ezen lényegében nem sokat változtatnak a skillek sem.
Csak hogy egy példával érzékeltessem a crew fejlődését:
Kihúzod az összes legénységi tagra a javítást 100%-ra, plusz tovább fejleszted őket a második skillel 30-35%-ra. Ekkor (ha újraosztás után is megmarad az első skill 100%-on) újraosztod a képzettségeket.
Legjobb megoldás talán, ha csak a parancsnoknak adsz lámpást, a többi tagot úgy hagyod. Ez már rengeteget számít, mert ugye látod, mikor spotoltak fel. A többieken viszont maradt a javítás, tehát még mindig viszonylag gyorsan szerelsz láncot. Mivel így a legképzetlenebb tag a parancsnok lesz, ezért ő plusz bónuszt fog kapni a legénységi XP-re. (Ha jól tudom, úgy működik, hogy minden tag megkapja a számolt crew xp-t, a leggyengébb tag pedig a dupláját. Vagy valami ilyesmi, a többiek majd kijavítanak.)
Nagyjából ezen idő alatt ki lehet húzni elitre a KV-1-et. Persze teljesítménytől függ, de mivel 3 ágon mehetsz tovább, ezért elég sokáig tart, amíg elit lesz.
Aztán fejleszted tovább a legénységet, amíg ki nem fullozzák a második skill sort, plusz a harmadikból 30-35%-ot, nem tudom pontosan. Ez szintén az újraosztás miatt kell.
Na ekkor oszthatod újra úgy a képzettségeket, hogy MINDENKINEK legyen egy 100%-os BIA, a parancsnoknak plusz 100%-os lámpás, a többieknek pedig valami más. Akár maradhat a javítás is.
Tehát jól látszik, hogy ahhoz, hogy a legfontosabb képzettségekkel ellásd a legénységet, minimum két skill sor kell. Persze, ha kapsz egy ajándék legénységi tagot valami küldetésért, vagy a múltkori twitch prime-os mókáért, akkor azt egyből ki tudod képezni egy lámpásos, BIA-s parancsnoknak, és akkor már csak a többiekkel kell törődni.

A KV-1 amúgy tényleg jó választás. Jól pattint, lehet támaszkodni a páncéljára, és a tipikus heavy, amivel lehet a frontban harcolni. Én személy szerint a kisebb löveggel használtam (a meggymag köpködővel), nekem az jobban bejött, épp a gyorsabb töltés miatt. A nagynál, ha ellővőd magad, rád mernek esni, mert tudják, hogy sokáig töltesz.
Három ágon is mehetsz tovább. A KV-1S-ből mehetsz a hátsó tornyos medek felé, és három heavy felé is (IS-7, Obj.277 és az Obj. 705A). A T-150-ből egy másik 10-es heavy, az IS-4 húzható. A KV-2 pedig áttér az arty ágra. Szóval a KV-1 jó kiinduló alap, ha az orosz ágakat akarod csinálni. Mindegyik ágon sok jó tank van, amik a kedvenceid lehetnek. Persze, ha mindegyiket ki akarod fejleszteni, az nagyon sok legénységet jelent, ahhoz meg sokat kell játszani. Ki van ez találva, na. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#173282) peterson79 válasza Melorin (#173277) üzenetére


peterson79
őstag

Azért, mert első skill-ed pölö a javítás, másodiknak pedig berakod a hatodik érzéket, akkor azt addig nem tudod használni amíg el nem éred a 100%-ot. Ilyenkor mást szoktunk berakni, olyat amit egyből aktivál és folyamatosan javul ahogy fejlődsz (például helyzetfelismerés vagy kuplungégető).

Nos, hogy legyen értelme is az egésznek amikor elérsz második skill-nél egy bizonyos százalékot akkor újraképzed a legénységet, hogy az amit csak 100%-on használsz ki azt egyből tudd használni, a javítás pedig ilyenkor ugyan visszaesik 40-50%-ra de azzal kevesebbet veszítesz, mintha fél évet 6-odik érzék nélkül mennél a tankoddal.
Veszítesz is, de sokkal többet nyersz is vele.

Egyébként pont erről van szó és ne vedd megbántásnak: fogalmad nincs, hogy miért kell újraképezni a legényeket, de már szeretnél menni a 9-es és 10-es tankokkal...lassíts Bono, mert elvisz a menetszél :D

[ Szerkesztve ]

(#173283) peterson79 válasza jano_77 (#173280) üzenetére


peterson79
őstag

Nem akarok belepofázni nagyon, de egy Skorpió vagy Löwe is hasonló árban van. Azokkal szerintem jobban lehet aprítani, mint a T-44-100-al, de lehet nincs igazam (mivel nem használtam utóbbit nem tudom milyen a szorzója, de a Löwe-nek és a Scorpion-nak fasza :) )

(#173284) e-newsee válasza peterson79 (#173283) üzenetére


e-newsee
addikt

Ha a medeket szereti, akkor neki nem alternatíva egyik sem. Még a Revo sem, mert az is inkább egy forgó tornyos TD. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#173285) Antonius1978 válasza Melorin (#173266) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szevasz, a forumtarsak sok okossagot mondtak neked, viszont en kiternek egy par masik fontos dologra is.
Vedd vissza az osszes T1-es tankot (0 penzbe kerul) es jatssz azokkal is.
Ennek 4 oka van:
1. haladsz a tobbi agon is (majd adunk pontosabb javaslatokat, hogy miket huzzal)
2. ha megcsinalod a napi 2x szorzot, mindegyik tankon, akkor jobban gyul a szabad tapasztalat (free xp), amit barmelyik tankodon felhasznalhatsz (pl kikutatni a legjobb agyut a KV-1re, anelkul, hogy sok kort kellene vele lefussal a gyengebbikkel, azaz ha mar az elejen hamarabb ra tudod tenni a csucs loveget, tobbet sebzel, nagyobbat sebzel, tobb eselyed van vele, ez tobb TP, tobb penz stb)
3. ezen a modon hamarabb csucsra fejleszted pl a KV-1et, ami azt jelenti, hogy elit lesz, ekkor bekapcsolhatod a legenysegfejlesztest, ilyenkor minden TP mar nem a tank kutatasi pontjaira, hanem a legenyseg tapasztalahoz adodik, hamarabb fejlodnek.
4. a kis szintu csatak par percesek, igy rovid ido alatt hamar tudsz penzt gyujteni a kovetkezo szintu tankra, vagy felszerelesre (ezt kb 5-os szinttol erdemes csinalni, persze, akinek mar regi a fiokja, prem fiokkal es premtankkal, annak nem gond gyujteni annyi zsozsot, hogy a kedven kis szintu tankjait is kellokeppen felszerelje, mint pl en is, tobbe-kevesbe, mert nekem amiota WOT-ozok, kb 4-6 honapot volt prem fiokom osszesen)

Kar, hogy nem kaptal a fiokod keszitesekor semmilyen kis tieru premtankot, mert azzal az elozoleg felsoroltakat hatekonyabban tudnad alkalmazni, foleg hogy van prem fiokod.
Mindenesetre, van meg 1 lehetoseged, ha beirsz 1 kodot, akkor asszem 1 hetre kapsz 1 premium tankot, majd segitunk eldonteni, hogy melyiket valaszd.En a tegnap aktivaltam, es mivel valaki, asszem Jano, megjegyezte hogy mennyire fasza a jargany, en a Lowet valasztottam, csak nem tudom, hogy valoban igy van-e, megerkezett-e a garazsba.Ha igen, akkor esetleg valaszthatod te is, hogy 1 hetig csak azzal jatszva, gyujtsel sok ezustot, ugyanis ez inkabb olyan mesterloveszkedos tank (mint egy TD) a jo lovege miatt, domharcoknal mar hasznalhatod a tornyat is, mert lekerekitett, es pattog.Mindenesetre, ha ez az otletem jo, akkor indulj el valamelyik nemet nehez tank agon is, hogy annak a tanknak a legenyseget ultesd a Lowebe, mert akkor a prem fiok es tank miatt, nagyon gyorsan ki tudsz huzni mondjuk legalabb egy 2 kepzettsegekkel rendelkezo legenyseget.A KV-1 miatt gondolkodtam hogy az IS-6-ot ajanljam, de tul maceras vele neked jatszani az alacsony atutes es a palyak es a gyenge pontok ismerete nelkul, igy maradjon inkabb a Lowe.

Azert is jatszodj kissebb szinten, hogy jobban megismerkedj a sok palyaval.Egyelore azt figyeld meg, hogy egyes palyakon hova mennek a nehezek, a kozepesek, es hova bujnak be a pancelvadaszok, tuzerek, valamint, hogy honnan kukkolnak a konnyu tankok.Ha ez nagyjabol megvan, akkor johetnek a kulonbozo tankok gyengepontjainak megtanulasa (szembol mindig a legalso lemez a legvekonyabb, azt tudod biztonsagosabban atutni, persze ha az ellenfel el nem rejti, ebben az esetben loheted a kupolat, vagy repeszrobbanoval a tornyot pl, de ez meg messze van, ezt majd a felsobb szinteken, ahol mint mondtad, jobb a pancelvedettseg, csak meg kell tanulni hasznalni/kihasznalni, ami sajnos nem megy egyik naprol a masikra).
Majd figyeld meg a fedezekeket, ahova elbujhatsz a tuzerek elol, vagy pl te tudsz tornyozni a KV-1-el, mondjuk egy tormelekhalom modul, kidugod a tornyot (eleg kicsi, nem konnyu eltalalni), losz, vissza a tormelek moge, es ezt ismetled.Vagy az oldalat mutatod ugy, hogy kb 30 fokban legyen (automatikus lepattano, vagy at nem uto talalat), ha pl egy haz sarkanal vagy, ott nem szabad szembe kimenni, mert belovik kozelrol az also lemezt, de ha az oldalad mutatod, azzal a haz sarka ved szembol, oldalt meg lepattano, errol majd nezzel videot az angol neve sidescrape.

[ Szerkesztve ]

(#173286) jano_77 válasza e-newsee (#173284) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez az egyik ok, jól beletrafáltál. :K
A másik pedig, hogy az említett heavy és TD is a garázsban van. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173287) inferno88


inferno88
őstag

Kaptam egy 20%-os kupont, ami tipikusan nem sok mindenre használható. Ellőttem egy 90 napos prémfiókra. 6800 forintért szerintem megérte így.

Semper fi!

(#173288) peterson79 válasza jano_77 (#173286) üzenetére


peterson79
őstag

Az már 4 prémium tank eddig, ha jól számolom. Minek Neked még egy? :D

Már tényleg nem pofázok többet, de ennyit nem is tudsz megfelelően kihasználni. Személyes tapasztalat. Most, hogy volt a bónusz időszak kölcsönbe kikértem a Scorpion-t. Tehát mentem a Löwe-vel, a Progetto-val és a Scorpion-nal felváltva, de ha éppen valamelyikkel túléltem, akkor mentem vele még egy kört, gyors halál, kilép és mentem a kövivel, halál kilép, hmm, még mindig bent van az első a csatában, oké, jöhet a harmadik premium..mire kijöttem valamelyik vagy akár mindkettő végzett a maga csatájában, ergo feleslegesnek tartok még egy premiumot venni...mondjuk nekem is van még egy negyedik a mammut M6A2E1-es, de azt már tényleg csak akkor veszem elő amikor nosztalgiázok, sajnos már nem olyan jó, mint régen.

Te tudod, de T44-100 helyett hosszú távon jobban jársz egy fél éves vagy egy éves premium előfizuval..szerintem. az alapból bónuszt ad és mindegyik tankra ugye, nem csak a premiumra...

[ Szerkesztve ]

(#173289) jano_77 válasza peterson79 (#173288) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem tudom milyen régóta követed a fórumot, de nagyon régen biztos nem, mert akkor tudnád - korábban már beírtam, mikor összeszámoltuk többen, hogy mennyi és milyen tankjaink vannak - hogy vagy 34-35 prémium tankom van jelenleg. (ebben nem csak tier8 és 7 tankok vannak benne, hanem a kapott ajcsi kis lófütyik is és azért nem tudom most pontosan, mert nem otthon vagyok a gépem előtt. :U )
Prémium tankot azért vettem, mert célom volt vele vagy mert tetszett és szerettem volna a garázsban tudni.
Célok: elsősorban legénység képzés illetve farmolás, de mivel nagyon sok van, így ez utóbbi már nem releváns ok. Vagyis Löwe-el nem tudsz francia heavy legénységet képezni, de francia médium legénységet sem. De nem tudsz például Orosz tankba vagy Japánba, Kínaiba sem legénységet képezni!
Amit leírtál játékmenet logikáját értem és igazat is adok benne Neked, hogy a 3 tankkal simán lehet körforgást csinálni, de nem tudsz minden nemzethez legénységet képezni. Ezért van nekem sok prémium járgány a garázsban.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173290) Melorin válasza Antonius1978 (#173285) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi a sok ötletet :R

Amúgy kaptam egy premium tankot amikor megvettem a premium előfizut, M3 Light a neve.

(#173291) kchryss válasza Melorin (#173290) üzenetére


kchryss
addikt

Twitch prime-os mókáról lemaradtál? Ingyen szerezhettél volna egy churchill iii-at ami pont jól jött volna a kv1 legénységének húzására. Ráadásul az egy egész jó tanuló tank is egyben.

A kölcsönzős kódok amiről fentebb írtak itt találhatóak: [link]
A kódnak megfelelő tankot kapod érte kölcsönbe 1 hétre. Ha még nem aktiváltál ezek közül a kódok közül akkor 1-et aktiválhatsz a felső 16 kód közül és 1-et az alsó 16 közül.
Lehet érdemes lenne az IS-6 kódját aktiválni. A kapott 100%-os legényeket lenyúlni és átképezni a kv-1-re kreditért, így 90%-os legénységgel kezdenél. Aztán az IS-6-ot nyomni amíg le nem jár a bér. Ezzel egész jól fel lehetne húzni a ruszki heavy legénységet. Bár nem biztos, hogy jó ötlet IS-6-ot erőltetni pont most amikor tele vannak a csaták defenderekkel amiket az IS-6 prém lőszerrel sem lő be.

Kezdőknek ajánlott ezeket a cikkeket olvasgatni:
WoT Tudásbázis
Wotinfo - GYIK

(#173289) @jano_77:
Janó, én a mod1 mellé biztos nem venném meg a T-44-100-at mert minimális a különbség köztük. Viszont te úgyis meg fogod venni, mert gyűjtő vagy. :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#173292) jano_77 válasza kchryss (#173291) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tévedés, NEM fogom, mert nem adok ki olyan tankért pénzt, ami már "majdnem" bent van a garázsban. :(
De egy becsere lehetőségnél biztos elgondolkodnék.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#173293) kchryss válasza jano_77 (#173292) üzenetére


kchryss
addikt

Meg lehet közelíteni racionálisan és nem racionálisan is a kérdést. Ha racionálisan nézzük akkor az van amit írtam, nem éri meg se becserélni se megvenni a mod1 mellé. Viszont sokszor nem racionálisan dönt az ember főleg ha a wot-ról van szó.

Ami a T-44-100 mellett szól, hogy a jelenlegi metában mobilitás > páncél. Ennek következtében egy hangyafasznyit talán jobb a T-44-100, mint a T54mod1. Érzésre nekem is jobban megy egy kicsit a T-44-100-zal mint a mod1-gyel bár ennek az is az oka, hogy a mod1-gyel sokszor túlvállalom magam és többet várok a tank páncéljától mint amire képes a mai lövegek ellen. Mind a két tank nagyon jónak számít egyébként a 8-as közepesek közül.
Pár hónappal ezelőtt kaptak buffot azzal egyébként még kisebb lett a két tank közti különbség stílusban is. A mod1 régebben nagyon lomha volt a T-44-100 pedig nagyon puha. Mod1 kapott egy szép mobilitás buffot a T-44-100-nak meg buffolták a tornyát így tényleg szinte ikrek lettek.
A napokban a halloween-es bónusz és a kampány küldetések miatt volt hogy felváltva mentem a két tankkal. Nagyon hasonló élményre a játék velük.

Top tierként mind a kettő darálógép, de többnyire 10-esben mennek, de ott sincs nagy különbség köztük. 10-esben a T-44-100 sem tudja megváltani a világot.


[kép]


[kép]

(#173294) kchryss


kchryss
addikt

3000 játékost bannoltak tiltott mod-ok miatt. Ebből 1115 végleges ban. Ha ez a statisztika csak az eu szerverre vonatkozik akkor nem rossz. :)
Fair Play Policy Update: November 2018

Közben regisztráltam ru szerverre. :D
Van egy region changer nevű pici mod aminek segítségével 1 klienssel lehet használni a ruszki és az eu szervereket is. Le sem kell hozzá tölteni újra a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#173295) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Brühühüü majdnem meglett a 7k kombinált :(

Szerk: kchryss: Valamelyik FB csoportba már láttam ment a sírás hogy miért bannolták őket egy hétre... XD

[ Szerkesztve ]

(#173296) peterson79 válasza jano_77 (#173289) üzenetére


peterson79
őstag

Igen, erről totál lemaradtam, tényleg nem olyan régóta vagyok ph-n fent, legalábbis ebben a topikban, korábban SG.hu-n voltam inkább aktív, most valahogy itt jobb társaságot találtam.

Tök logikus amit mondasz és tudom, hogy a legények miatt érdemes vagyis inkább ezért szoktak venni premiumot. Nekem egyelőre elég ennyi ami van, de van hogy elgyengülök és még ezt is meg azt is meg kellene venni szitu van :)

(#173297) kchryss válasza Jokerdapro (#173295) üzenetére


kchryss
addikt

Nagyon helyes. Csak sírjanak. Jó látni ha néha működik a cheat szűrőjük.
Remélem Janó elvtárs tanult a múltkoriból és nem kapott most véglegest. ;]

(#173298) Jokerdapro válasza kchryss (#173297) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Nem mélyedtem el a sírás tengerében, de mintha valaki valami töltés számlálót írt volna... Az meg emlékem szerint nem túl legit :DDD

(#173299) kchryss válasza Jokerdapro (#173298) üzenetére


kchryss
addikt

Én is olvasom wothungary facebook csoportban a sírásokat. Természetesen mindenki csak asalint használ és senki sem érti miért bannolták. Hiszi a piszi. ;]

(#173300) zodo válasza kchryss (#173294) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez a régió váltó nagyon hasznos, köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.