Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#171751) palfitom válasza Viktoár (#171745) üzenetére


palfitom
félisten

:(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171752) Viktoár válasza palfitom (#171751) üzenetére


Viktoár
addikt

Utálod az artistákat?

Egy kis kedvcsináló az előző csatámból. [link] :D

Talán még beférne az epic wins and fails- be is.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#171753) jimmy74 válasza Gyuri27 (#171744) üzenetére


jimmy74
őstag

OI esetleg vmi retardált 5-6 tier matilda v churcill aminek kevés a hp-ja

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#171754) palfitom válasza Viktoár (#171752) üzenetére


palfitom
félisten

Oh, nem, az undorító duma volt a gáz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171755) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag


Szép piros ruszki csillag :) :P

(#171756) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Nem vagyunk nagy barátságban az AT 15-el de ez egy igen élvezetes csata volt.

Győzelem!
Csata: Studzianki
Járművek: AT 15
Szerzett tapasztalat: 11 085 (x4 minden nap az első csatáért)
Megszerzett kötvények: 18
Szerzett kredit: 60 135
Csatában elért kitüntetések: Top Gun, Nagy kaliber, Acélfal, Radley-Walters medál, Billotte medál, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

(#171757) jano_77 válasza BÁ Nutrition (#171740) üzenetére


jano_77
nagyúr

egyet kell értenem Veled! hogy rohadjon meg az összes nyomorék majom.
amikor sebzek Chariotier-el 3700+ akkor persze bukjuk a csatát, mert a többi nyominger nem tud sebezni lófaszt sem. aztán meg kiszednek 153 sebzéssel, mert egy majom IS-M folyamatosan akadályoz és ezt megnyerjük természetesen. :W :o :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171758) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Radley-Walters...de sajnos vereség.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#171759) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Az imént egy Caernavon AX 3x lőtt meg. 2 ammorack, 1 lövész.....de biztosan nem cheat, hanem RNG.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#171760) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag


Kemény meccs volt, kár hogy nem sikerült lehozni... :( (3 skuló marad már csak a végére, 1200sebzés jött össze blind-ból :DDD )

(#171761) MZsoltee válasza Zolee_70 (#171759) üzenetére


MZsoltee
veterán

Néha nekem is beadja! :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#171762) inferno88 válasza Gyuri27 (#171744) üzenetére


inferno88
őstag

Attól függ, hogy mi van a garázsban. IS-3 reverse sidescrape vagy egy keményebb német és hagy lőjjenek.

Semper fi!

(#171763) kchryss válasza Simulacrum (#171738) üzenetére


kchryss
addikt

Skill4ltu-nál azt azért számold bele, hogy általában akkor játszik type5-tel ha nem megy neki a játék és lazulni akar ráadásul állandóan játssza az agyát és folyton azt akarja demonstrálni, hogy mennyire nobrain tank, ezért direkt a leghülyébb helyekre megy vele. A maus-t pedig amikor nyúzta akkor abban a metában sokkal erősebb tank volt, mint amilyen most.

Személyes véleményem a maus-ról:
Tipikusan az a tank ami hülyék ellen nagyon hatásos, de a jó játékosok ellen nem ér olyan sokat. Pár napja csináltam az új személyes küldetések közül azt amelyiknél 15x kellett első helyen végezni a blokkolt sebzés alapján. Emiatt a küldetés miatt vettem elő a maus-t. Be is jött, mert 5 körből 4x én lettem a top blokkoló.
Viszont volt egy csatám ahol egy E5 szarrá szopatott. Ahányszor felé fordítottam a tornyom mindig belőtt heat-tel. Annak aki tudja, hogy hol kell lőni a maus-t és nem sajnálja a prém lőszert annak nincs nehéz dolga a belövésével. Kicsit E100 feeling, mert annál is akkor tudnak belőni ha szembe van a tornyod, csak itt kicsit kisebb a gyenge pont. Viszont ha lőni akarsz akkor muszáj szembe fordítanod a tornyod az ellenféllel.

És ha már maus téma és ammo rack-ről is szó volt korábban akkor itt egy korábbi csatám jó példának: [Replay]
Elég bénán helyezkedtem. Nem volt fedezetem és rám jött a T10. Simán kinyírt volna és ezzel simán megnyerték volna a csatát, de valami baromi nagy mák folytán elsőre ammo rack-et lőttem neki és full hp-ról felrobbant. :DDD
Előző sok ezer csatám alatt nem emlékszem, hogy egy csata végkimenetele ennyire 1 ammo rack-en múljon. Csata után elnézést is kértem tőle, tök rendes volt jól elbeszélgettünk utána. Azt írta még soha robbant neki a T10 ammo rack-kel. :)

[ Szerkesztve ]

(#171764) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag


Hol van ennek a kis cukinak az ász határ? :((( :O

(#171765) Gyuri27 válasza inferno88 (#171762) üzenetére


Gyuri27
félisten

Német? Union missin only cccp and kicci occó kinai. :DDD
Van is3 is meg 257 meg is7. De azért na. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#171766) zodo válasza Jokerdapro (#171764) üzenetére


zodo
nagyúr

1100 környéke

(#171767) jano_77


jano_77
nagyúr

El se hiszem, hogy tegnap este 20:08:50 óta nem volt egyetlen hozzászólás sem!? Hogy lehet ez? Haldoklik a topik? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171768) Dr.Én válasza jano_77 (#171767) üzenetére


Dr.Én
veterán

fáradt a nép vagy a tankot unták meg? :D
legalább is magamból ki indulva sokat nem volt kedvem vele játszani :N


:D

(#171769)
2012-be kezdtem, akkor nem hozott lázba
majd kb 2 éve lettem függő, nagyon sok prém tankot vettem és még fogok is.
de most a hétvégére kiégtem agyilag, csak ültem a monitor előtt és be voltam lassulva
most kicsit lassítok vele, több időt szánok a test mozgásomra :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#171769) jano_77


jano_77
nagyúr

Még hogy BOT-ok nincsenek.....no persze. WG-nek saját botjai vannak.

(#171768) Dr.Én: pedig Te ha jól rémlik, akkor nem is tolod annyira régen, mint itt többen is!? Tévedek? És emlékszem, nagyon volt a lelkesedés, jó pár prém tankot meg is vettél. Hova lett ez a nagy lelkesedés? ;)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171770) BÁ Nutrition válasza jano_77 (#171767) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mentem 38 csatat 58% winratettel
csak h pozitivat is irjak mostonaban :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#171771) palfitom válasza BÁ Nutrition (#171770) üzenetére


palfitom
félisten

Háát, a WR most nálam is rendben van (27-ből 59,26%), de sajnos nem voltak jól sikerült csaták.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#171772) Emu válasza BÁ Nutrition (#171770) üzenetére


Emu
őstag

Csatlakozom.
Tegnap végeztem bc12t-vel. Utolsó karikában egy 8,5k-s kombináltat sikerült mennem vele, úgy hogy a csillagromboló "csak" 880-t vert belém, mert görgőn lőtt, majdnem sikerült elrontanom egy jó kört...pedig szinte csak a yolo ment :DDD

@kchryss: Látod erről beszéltem a multkor...light oldala keményebb, és felfogja a hesh-t, szemben egy is7-el...

(#171773) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

A Maus felé vezető úton eljutottam a 8-as VK-ig. Van egy rakat free xp-m, de nem gondoltam költeni belőle, de lehet mégis rá kell fanyalodnom. Szegény tank stockon elég használhatatlan. Nem rossz a páncél, de ennél nagyobb gyenge pontot nehéz elképzelni tankon, mint az ennek a fején levő kupak. Nem emlékszem az utóbbi időben felrobbanásról, még az olyan tankjaimon sem, amin nincs biztonságos elhelyezés. Nos, VK-val a 4. csatában már fel is robbantottak. Remélem ez nem jellemző erre, mert akkor nem fogom szeretni. Az alapból járó 400-as látótáv azért tényleg elég nagy pozitívum.

(#171774) Atti777 válasza Simulacrum (#171773) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem fogod szeretni....

Путин, иди нахуй!

(#171775) Kiki18 válasza Simulacrum (#171773) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha top tier akkor nagyon OP, ha nem(esetek 95%), akkor töltelék vagy.
Az ágyúkezelés viszont jó, az egész ágon egészen pontos, "mausos" a löveg.

(#171776) Emu válasza Simulacrum (#171773) üzenetére


Emu
őstag

Az elcseszett MM miatt nagyon ritkán ér valamit a páncél. Top tierként lehet bátran előre menni, bottom tierként pedig gyakran nyomogatni a 2-es gombot. Egyébként a Mauschen tetején is pont akkora kupak van mint a VK-n, jobb ha hozzászoksz :) Én ott tartok jelenleg, de nem visz rá a lélek, hogy havi 1-2 csatánál gyakrabban elővegyem :(

(#171777) jano_77 válasza Simulacrum (#171773) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én most fejezem be a VK-t - a mai napon tolom még este és ami marad azt free-ből rátolom, hogy a Mauschen-t meg tudjam venni akciósan. (most kell még 50K)
Én azzal egyet értek az előttem szólókkal, hogy ha TOP akkor nagyon OP tud lenni. Viszont azzal már kevésbé, hogy ha nem top tier, akkor instant 2-es gomb kell és nem lehet vele érvényesülni. :U
Ritkán fordultam a 2-es gombhoz, mert szerintem egészen baba lövege van - persze a fullos tankról beszélek - és sokszor még tier 10-ben is az első 3-ban végeztem XP alapján. No persze az lehet, hogy ez nem feltétlen a tank vagy az én érdemem, hanem a jelenlegi színvonal már tier 10-ben is. Mindenesetre én nagyon tartottam tőle, mert hozzád hasonlóan nem igen kultiválom a lassú tankokat, de a VK-al nem szenvedtem. 57%-os WR - 72 csatával eddig.

Viszont akkor már megragadnám a lehetőséget, hogy megkérdezzem azokat, akik már eljutottak a Maus-ig/Mauschenig, hogy a VK-hoz képest milyennek tartjátok a Mauschent?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171778) Kiki18 válasza jano_77 (#171777) üzenetére


Kiki18
őstag

Én sajnos nem ismerem a mauschent.
A Maus még akkor lett meg amikor a bélából volt fejleszthető.
Amióta kettévált az ág, csak a vk-t próbáltam egy barátom profilján, abból vontam le a fent írt következtetéseket.

Csak hogy hasznos is legyek, a mauschen ellenfélként tiszteletre méltó volt minden heavys szitumban. Nem féltem tőle,de tiszteltem.

(#171779) K_Gabor


K_Gabor
tag

Látom akkor nem csak nekem volt hasonló statom, én is helyzetjelentek :)
Nálam a hétvégi mérleg 28 megvívott csata mellett 64% win.
Scorpra rettenetes 332csata után meglett az első jel, churchill3-ra meg ~80ból.

Bár már nem akartam prem tankot venni, de rájöttem a kv2 után, hogy meg kellett volna venni a kv2(R)-t. Nem tudtok valamit, hogy a közeljövőben lesz-e esetleg újra a boltban az R változat?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#171780) kchryss válasza Simulacrum (#171773) üzenetére


kchryss
addikt

Az összes találat ami a torony oldalát éri ammo rack. Sokszor dobta el a fejét nálam is és én is soknak szedtem le a fejét.

(#171777) @jano_77:
Nekem bejött a kis egérke. Hasonló a VK-hoz. Az ágyúja sokkal jobb mint a VK-é, nagyon pontos, páncélja a saját szintjén jó és mivel 9-es tank így sokkal jobb az mm-je.

(#171779) @K_Gabor:
Talán karácsonykor beteszik. Mondjuk már annyi a spéci prém tank, hogy bele sem fér az adventi kalendáriumba. :D

[ Szerkesztve ]

(#171781) e-newsee válasza jano_77 (#171777) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem nincs Mäuschen, sőt, a német heavy ággal sem foglalkoztam még, de ellenfélként úgy vagyok vele, hogy a kupakját elég nagy aránnyal be tudtam lőni, pedig alig-alig vékonyabb. És azt nem is tudod igazán elrejteni.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#171782) jano_77 válasza kchryss (#171780) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jaaa....azt elfelejtettem írni a VK-hoz, hogy én nem nagyon emlékszem arra, hogy robbantam volna vele. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171783) sequator válasza kchryss (#171780) üzenetére


sequator
senior tag

Én még azért egy prémtankot hiányolok:
Csodabogár Shermanjét a Kelly hőseiből :D
Külön jó lenne, ha lenne festék lövedéke és szólna a zene is. (Ha már a Primoból nem szól a zene :()
Azonnal megvenném.

sautia

sequator

(#171784) Viktoár válasza jano_77 (#171777) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem vissza fogod sírni a VK-t. Nagyon "megkérik" az árát hogy maus-od legyen. :K

Egyszerűen nem lesz szituáció ahol lesz esélyed minden beüthető pontot eldugni. A kupakot szitává fogják lőni és ne gondold hogy sajnálni fogják rád a prémium lőszert. :U

Tudom hogy nagyon hasonló a 2 tank felépítése meg a gyengepontok is de szerintem messze nem erősebb annyival a mauschen hogy más ligában játszon. 9-es tankként sokat fog t10-ben menni ahol csemege leszel a többieknek. De ne legyen igazam, bízom benne hogy te jobban ráérzel a vele való játékra. :R

Én a VK-t nagyon élveztem, számomra erős visszalépés volt a mauschen.Inkább kihúztam volna a VK-val a maust.
De lehet hogy nekem voltak nagy elvárásaim a Mauschen-nel kapcsolatban.

Üdv:Viktor

(#171785) h1mpi válasza Viktoár (#171784) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha Maust látok én is instant 2-est nyomok, olyan szépen olvad be a HEAT a löveg mellett, hogy kár lenne kihagyni :))

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#171786) Simulacrum válasza kchryss (#171780) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Köszi az infókat mindenkinek!

Rögtön megtetszett, hogy rengeteg lőszert lehet vele vinni. Azt tudjuk, hogy ha kevesebb lőszert viszek kisebb-e az esélye az ammo rack sérülésnek, mert akkor csak negyedig pakolom? :)

(#171787) kchryss válasza Simulacrum (#171786) üzenetére


kchryss
addikt

Természetesen nincs köze egymáshoz a lőszerszámnak és a lőszerrekesznek. Ha lőszer nélkül mész be ugyanúgy kaphatsz ammo rack-et.

(#171788) kdr730


kdr730
tag

Akárhogy is igyekeztem lerontani, sajna átbillent! :)
megyek is artyzni, hogy újra szép sárga legyen:

(#171789) Emu


Emu
őstag

Mai streamben skill4ltu 8 óra körül épp az átlőhető sziklákról meg épületekről beszélt. Egy két példát is mutatott, ha valakit érdekel.

(#171790) jano_77 válasza Simulacrum (#171786) üzenetére


jano_77
nagyúr

ez még nagyon friss, most lett vége:

ezzel lett meg az első - ami itt ugye 3 jelent - csík a 79-ik csatával :B
borzalom, hogy mit művelt megint a tetves gyáva csapat a Redshire-i dombokon középen kempelve végig, míg értük mentek és kinyírták mindet. :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171791) Simulacrum válasza jano_77 (#171790) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Top tank lettem vele. Jááááj, ez így brutál élvezetes, már komolyan mondom ezért az egy csatáért megérte ez a tank. Full stockon is vicc volt. Az ellenfelek többsége rám se lőtt, tudták, hogy nincs értelme. Ha nem foglalnak be a barátok még szebb lehetett volna. Lehet, csak szökőévente lesz top tank, de azokért simán megéri. :D


(#171792) Veatta válasza kchryss (#171787) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ez nem biztos. Volt tipp, a töltőképernyőn: üres rekesz nem robban. Vagy valami ilyesmi.

(#171793) jano_77


jano_77
nagyúr

Na megvettem a 120-ik tankomat a Mauschen személyében

Nagyon kíváncsi vagyok/leszek rá, mert a VK-t én összességében nem tartom rossz tanknak. Remélem ez is lesz legalább annyira jó. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#171794) kchryss válasza Veatta (#171792) üzenetére


kchryss
addikt

Érdekes wiki-n is találtam erre utaló jelet: [link]

"Red: This state signifies that a module is not operational/a crew member is knocked out. Crew members remain in this state unless a consumable is used to restore them to full health, whereas modules will automatically be repaired over time by your crew up to the "Yellow" state of being operational.
Ammo Rack: Vehicle is destroyed unless there are 0 rounds remaining. Light, Medium, and Heavy tanks will have their turrets 'blown off'"

Majd kipróbálom gyakorlóban, na nem mintha sok jelentősége lenne, mert csak 0 lőszerre vonatkozik, lőszer nélkül meg nem érdemes bemenni csatába. :D

Egyébként a wiki szerint úgy működik ahogy gondoltam csak ezt a kivételt nem ismertem. Vagyis minden modulnak van egy saját hp-ja, ez teljesen független a tank hp-jától. Ha a lövés eltalálja a modult és annak legalább 50% hp-ját sebzi akkor besárgul a modul, ha pedig 0-ra fogy a modul hp-ja akkor piros lesz. Ammo rack esetében a piros a robbanást és ezáltal halált jelenti. Egy tankban egyébként több helyen is lehet ammo rack, különálló modulokként. Például az IS tank moduljai megnézhetők itt a "Modules Scheme"-re kattintva: [link]
Jól látható, hogy az IS-nek 4 ammo rack-je is van. 2 a vezető mellett két oldalt, ezeket szokták ellőni amikor az első görgőnél sebzik, van egy a vezető mögött, ezt szokták ellőni amikor a tank testének oldalát lövik és van egy a torony hátuljában is.

(#171795) zozyk


zozyk
addikt

Ha akar valaki még költeni a játékra, van egy 30%-os bármire használható kuponom még 4 napig.
Privátban viheti az első jelentkező. (légyszi, ne 500 goldra) :D

Pl:

[ Szerkesztve ]

(#171796) Jokerdapro válasza zozyk (#171795) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Biztos a wg marketingesei meglátták az ip-d, egyből rád is raboltak. :DDD Minden áron játékban akarnak tudni.:DD (mikor tolunk noob szakaszt? ;] )

(#171797) Simulacrum válasza kchryss (#171794) üzenetére


Simulacrum
senior tag

A 0 lőszernél nem robban tételt úgy rémlik én is olvastam anno, de abban is lenne logika, hogy ha kevesebb a lőszer, akkor kisebb eséllyel durranjon be. Ezen modulok hp-ját a tanks.gg összehasonlítójában lehet látni, szoktam is nézni.

(#171798) h1mpi válasza zozyk (#171795) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Annyira sz@r a shop, hogy még 50%-al se tudnék mit venni :DDD

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#171799) e-newsee válasza h1mpi (#171798) üzenetére


e-newsee
addikt

Kábé. Ezt a rugalmas prémiumot várom, azt kipróbálnám, de én anno nem kaptam egyénileg ajánlatot rá. Pedig hülyék, mert pont én lettem volna a célcsoport, aki nem minden nap játszik. :F

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#171800) jimmy74


jimmy74
őstag


A panterM10-zel mikor jön a copóág? :))
Játszani se merek vele :D

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.