Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#168501) inferno88 válasza Silverr (#168495) üzenetére


inferno88
őstag

Westfield északi részéről indulva rám majdnem rámesett egy T10 és egy Standard B(a 9-es digó), halott csata volt a láma csapat miatt, de így is, prém nélkül összelőttem 1600+-t pedig úgy játszottam, hogy minél tovább feltartsam őket, amíg a keleti oldalt esetleg átviszik a többiek.
Na mindegy, a lényeg az, hogy kb. olyan, mint a normál IS, ami nekem bejött. Hacsak nem fogsz ki egy csapat barmot, akkor lehet vele aratni rendesen. Az alapból BIA-s legénység miatt és mivel kiváló fejlesztő platform a ruszki nehezekhez, szerintem még pont megérte.

Semper fi!

(#168502) Viktoár válasza Stigma.HC (#168500) üzenetére


Viktoár
addikt

Erre van ötleted? :F

Üdv:Viktor

(#168503) JKovac válasza kisküzdő (#168493) üzenetére


JKovac
csendes újonc

Én magam is gondolkozok a 50TP prototyp megvételén, a Vbaddict-on követem a kiosztott átlagsebzést, és mit látok most:

Elveszítette az első helyet az Obj 252U-val szemben, a tier 8-as tankok között.
Vajon meddig fog ilyen meredeken esni az átlagsebzés?
Lehet, hogy érdemes kivárni az utolsó pillanatokig a megvételével.

Your misery is my delight.

(#168504) kchryss válasza jano_77 (#168499) üzenetére


kchryss
addikt

Nem.

(#168502) @Viktoár:
Photoshop, replay nélkül nem hisszük el. ;]
Amúgy fura kérdés, de élt az a grille amikor eltaláltad? Olyankor szokott ilyen lövéseket mutatni ez a mod amikor kilőnek egy tankot előled és a hullát találod el.

[ Szerkesztve ]

(#168505) Viktoár válasza kchryss (#168504) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát passz, lehet hogy ez történt. Minden hét elején törlöm a replayeket mert nem sok hely van az ssd-n ahova a játékot tettem. Ma reggel "takarítottam" az ssd-t, tököm se gondolta hogy kelleni fog még. :B

Na ha legközelebb ilyen lesz akkor feltöltöm a felvételt. :K .Mindensetre árulkodó hogy semmit nem tudtam beütni abban a csatában. Lehet hogy a kilőtt tankokat lőttem végig? :DDD

JKovac: Siemka tank siemkáknak.Biztos most volt fizu náluk. :D Ha a type 5 -öt tennéd alájuk full tier 8-ba akkor sem tudnának több átlagsebzést csinálni mint az obj 252u.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#168506) kchryss válasza Viktoár (#168505) üzenetére


kchryss
addikt

Vannak programok amikkel vissza lehet állítani a törölt fájlokat. ;]
Amúgy én nem kételkedem benned, ha ez nem egy hulla volt amit lőttél akkor nincs rá magyarázat, mert ott ahol eltaláltad ebből a szögből 100% sebzésnek kellett volna lennie. Nem 99,99%, hanem 100%.

(#168507) Viktoár válasza kchryss (#168506) üzenetére


Viktoár
addikt

Amennyire vissza tudok emlékezni biztos hogy a lövés pillanatában még "élt". :K Ha ki is lőtték előlem akkor az az emberi szem/agy által nem érzékelhető időintervallumon belül történt. :DDD

Üdv:Viktor

(#168508) Barret001


Barret001
addikt

Tegnap nem volt sok hangulatom a játékhoz,gondoltam ,nem kapcsolok boostert,csak a kurszkot megcsinálom gyorsan.4 kör,4 win! Nem kommentálom az elképzelésemet...

(#168509) Ispy válasza Barret001 (#168508) üzenetére


Ispy
veterán

Jó, hát nekem is volt olyan köröm, hogy mire a kv85-el felértem az ütközőpontig, már 0-7 volt az állás...de volt olyan is, hogy mire találkoztam volna ellennel, már meg is nyertük 15-1-re a csatát.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#168510) e-newsee válasza Viktoár (#168507) üzenetére


e-newsee
addikt

A ping is csodákra képes. :D

Más (pattogás a lightokról):
Lehet, hogy a lánc fogta fel popeye lövését, de azzal egyet kell értsek, hogy vannak durva felfogott sebzések a lightoktól. Ugye azért is találjuk el gyakrabban a láncot, mert lehet, hogy arányaiban nagyobb a tank testhez képest a lánctalp, mint egy med esetében. De nem tudom.
Meg hogy üreges páncélnak számít, az oké, de azért ide is elkelne egy overmatch szabály. Mert a valóságban (tudom, nem szimulátor, de akkor is), ha eltalálsz egy 152mm-es ágyúval 150 méterről egy bármilyen lightot a láncnál, akkor az nem hogy nem gurul tovább, hanem kábé a "láncszemet" úgy keresztül tolja a tankon, hogy a mögötte lévőt is átüti. Tudom, a lőszer felrobban, a lánc meg elnyeli az energiát, de akkor is lerobbanna a fél oldala a tanknak. Nem véletlenül nevezik ezt a kategóriát Tank Destroyernek. Az a dolga, hogy megsemmisítse a tankokat, nem az, hogy lehúzza róluk a dukkózást. :)
A napokban láttam a facebook csoportban, hogy valakinek a lánca benyelt egy 1000+-os sebzést egy JP E100-tól, és szaladt tovább. Azért ilyet sem szabadna megengedni, akármennyire árkád játék.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#168511) Puculo válasza jano_77 (#168499) üzenetére


Puculo
aktív tag

A gyári festésre 2%-os álcabónusz van. A vásárolható álcafestés ami a páncélos testén hozza a camo bónuszt 4% volt mikor utoljára megvettem. De azóta volt már patch a játékra, nem tudom az összes álcát lejjebb vették e mivel nem vagyok gép közelben.

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#168512) Barret001 válasza e-newsee (#168510) üzenetére


Barret001
addikt

A valóságban a lánc lövés nem lepattanót generál,hanem garázsmenetet...

(#168513) e-newsee válasza Barret001 (#168512) üzenetére


e-newsee
addikt

Én is ezt írtam. De a valóságban a garázsmenet általában egy betonlapot jelentett az ember feje fölé.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#168514) galervin93


galervin93
őstag

A T92 8-as amcsi light jó vétel lehet? Tetszik a kis mérete és a jó álcája (lehet vele aktív szpotolni), meg a lövedék sebessége is jó (ugyanakkor a gold lassabb és bitang drága). Mennyire effektív, lehet vele érvényesülni a gyakori T10-es meccseken?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#168515) Jokerdapro válasza e-newsee (#168510) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

(#168516) Papooo


Papooo
senior tag

Keresd a hibát! :D

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#168517) Viktoár válasza Papooo (#168516) üzenetére


Viktoár
addikt

Találati arány? :DDD

Üdv:Viktor

(#168518) Papooo válasza Viktoár (#168517) üzenetére


Papooo
senior tag

Az.
Hozzátenném, nem rammolram. :D

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#168519) pws válasza e-newsee (#168510) üzenetére


pws
aktív tag

Nem kicsit kellet kozmetikázni a light tankokat játékban, hogy játszható és még inkább eladható legyen. PL. a népszerű AMX13 családból Izrael több százat vett, majd a 6 napos háború után sírva szabadultak meg az összestől.

(#168520) kchryss


kchryss
addikt

Csak hajnalban volt időm játszani egy kicsit. Néztem, hogy 3 győzelem a kurszki küldetés. Kicsit féltem tőle, hogy hány csata alatt jön össze a 3 győzelem, de egész jól sikerült a 3 szorzós köröm. :DDD

(#168508) @Barret001:
Nekem 1 órás boosterrel jött a 3/3. :)

[ Szerkesztve ]

(#168521) palfitom válasza kchryss (#168520) üzenetére


palfitom
félisten

Huhh, elég jól sikerült! :C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168522) kchryss válasza palfitom (#168521) üzenetére


kchryss
addikt

Még maradt is 20 perc az 1 órás boosterből, de úgy gondoltam hogy kész a küldetés, jobb lesz a csúcson abbahagyni. Lehet, hogy ma kompenzál a játék és meg fogok bűnhődni a hajnali etapért. :D

(#168523) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag


bum bum bum ;]

Ezt csak úgy itt hagyom nektek... :DDD ;]

(#168524) DVlad válasza e-newsee (#168510) üzenetére


DVlad
őstag

Ez pontosan így van. Én is írtam már régebben is, hogy pár éve durva változás történt ebben a vonatkozásban. Én elég sokat megyek a jgp100-zal, és emlékszem a napra, amikortól elkezdődött. Nagyon bosszantó, de már csak nevetek rajta. Nincs olyan nap, hogy ne fordulna elő velem a 0 sebzéses light találat.

(#168525) BÁ Nutrition válasza kchryss (#168520) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A mai viszont 1 kor a luchssal es helo :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#168526) ollie válasza Papooo (#168518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én először az ellenfél arty játékos nevére gondoltam.

***

(#168527) jano_77 válasza galervin93 (#168514) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem meg van és szerintem jól lehet vele érvényesülni. WN8 könnyen lehet vele húzni. Nekem azért is tetszett meg mert - szerintem - baromi jó formája van. Mint egy kis sport autó. ;]
Kb. úgy is lehet kavarni a pályán. Ok, tudom van nála gyorsabb tank, de ettől még tényleg jó járgány. Szerintem nem bánod meg. ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#168528) kchryss


kchryss
addikt

Twitchen jelenleg streamel Circon, Dakillzor, Mailand, Inspirer, Mauzakrobat, Izn3, Papapawian vagyis 7 ismert szuperunikum játékos. És kit néznek legtöbben? Naná, hogy azt az idióta AkTep-et. 2x annyian nézik, mint a máodik Circont. Vicc. :(((

MrScheff amúgy most nyomja a rankedet. 13-14-es szint körül van. Ha valakit érdekel milyen a meta ezen a ranked szinten belenézhet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#168529) Viktoár válasza kchryss (#168528) üzenetére


Viktoár
addikt

Jól példázza hogy az értelmes játékos nem menő. De ugyanez igaz a játékra is, aki ésszel játszana azt ellehetleníti az rng.

Például előbb kitáraztam egy pudelre. 1 mellé és 3 nem ütötte át a 125-ös páncélt 144-es átütéssel. :F Ugye mondanom sem kell hogy kb 100 hp-ja volt tehát egy átütő találat már elég lett volna. Ez így teljesen korrekt és nem 25% rng nyeri meg a csatákat hanem az a játékos aki csak áll és lepattog róla minden. :U

Szerintem azért nem nyúlnak a 25%-hoz mert ezzel bőven tudják tolni a húgyagyú játékosokat.

Üdv:Viktor

(#168530) Atti777 válasza Viktoár (#168529) üzenetére


Atti777
senior tag

Meg mert akkor az összes tankot újra kellene egyensúlyozni

Путин, иди нахуй!

(#168531) Viktoár válasza Atti777 (#168530) üzenetére


Viktoár
addikt

Miért kellene? Bőven elég lenne mondjuk 15% aztán kész. Saját tierjében minden tank beüti a másikat.

Ha meg +2 tierbe kerülsz nem alapozhatsz arra hogy majd az rng melléd áll amikor a top tankok jönnek feléd, úgy is töltöd a goldot.

Egyébként alap esetben mindenki a fiktív megadott átütéssel és a fiktív megadott sebzéssel számol. Csak lövés után derül ki hogy mit dob a gép.

Üdv:Viktor

(#168532) dokee78


dokee78
félisten

Hopp,kár,hogy nem Tank Ász!

(#168533) kchryss


kchryss
addikt

2100 sebzés (2. legtöbb a csapatomban) csak 6. hely xb-ben, 336 sebzés (12. a csapatban) pedig 4. hely xp-ben. Fő a következetesség. Imádom az xp rendszert. :)

[csata1] vs [csata2]

(#168534) jano_77 válasza kchryss (#168533) üzenetére


jano_77
nagyúr

csak félve említem meg, hogy mikor vmivel kapcsolatban én írtam be többször is, akkor megrohantatok, hogy mi a faszért kell folyamatosan sírni! Ne vedd magadra, mert nem Neked szól főként, de az utóbbi időben annyi sírás volt az XP számítás miatt, hogy még olvasni is sok volt és unalmas. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#168535) Barret001


Barret001
addikt

Ma is csak a küldit csináltam meg,4 kör,4 win.Most sem aktiváltam boostert! Zsinórban 8 win booster nélkül.Nem sírok! :) :) Nem értem utol a sebzést,túl jó volt a csapat :D

(#168536) jr1994 válasza jano_77 (#168534) üzenetére


jr1994
addikt

Ez tény, én is unom már a témát. Kitárgyaltuk, és úgysem tudunk változtatni rajta. Annyit tudtunk meg, hogy - főleg vesztes csatában - elég sokat számít az is hogy csak ott vagy az első sorban, jó eséllyel akkor is több xp-t kapsz, mint aki hátul kempel.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#168537) jano_77 válasza Barret001 (#168535) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én így cirka 1100 km (11 óra - 3 éves kislányom miatt kb 4x megálltunk) levezetése után, gondoltam megjáratok néhány vasat, megnézem mit felejtettem. 6 csata fért az egy órás kredit boostba - egy Progettó (felejthető) és 5 50TP Prot (ezek nem sikerültek rosszul).
6 csatából 5 nyertünk és a következőképp alakult az 5 db 50TP Prot csatám:
1 csata tier8:

2-3-4 csata tier10:


5 csata tier9:

Egyik sem kiemelkedő, nem azért tettem fel, hanem csak, ha vki gondolkodna a tankon, lássa, hogy mit lehet elérni vele - nyilván tőlem ügyesebbek, ettől többet is! Illetve, hogy azt is lássák, hogy az, hogy szinte csak tier9 és 8-ban csatázik és néha kap tier10, az csak MrSheff kiváltsága, meg gondolom QB-é is. Megnéztem Sheff videóját a tankról (4 óra, nyaraláson esténként volt időm) és háááát, elég gyalázat, amit csinált, ahogy csinálta néha. Balfasz volt és még Neki állt feljebb pl. Beszélni még mindig nem tud. :(

Akinek van 113-a mondja már el mi a titka, hogy a páncélja így működjön, ahogy ennek a csávónak:

mert én bárhogyan próbálom döntögetni a tankot, engem mindig keresztül lőnek, mintha light-al lennék, alig tud pattintani. Vmi selejtet kaptam volna? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#168538) kchryss válasza jano_77 (#168534) üzenetére


kchryss
addikt

Nekem meg az olaszországi kalandjaidat volt unalmas olvasnom aminek ráadásul semmi köze a wot-hoz azon kívül, hogy azért nem tudsz játszani, mert épp nyaralsz. Komolyan a végére már meg is sajnáltalak milyen rossz neked. :U

(#168539) Silverr


Silverr
aktív tag

Kinek mi a taktikája amikor minden birka egy irányba megy? Ilyenkor ugye szinte kivétel nélkül vesztes a csata de jó lenne azért sebzést összehozni. Mentek a birkák után vagy hősiesen meghaltok mint én?

[ Szerkesztve ]

(#168540) BÁ Nutrition válasza Silverr (#168539) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Menni kell veluk es csipegetni az ellent. Evvan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#168541) kchryss válasza Silverr (#168539) üzenetére


kchryss
addikt

Szituációtól függ. Ha lassú és gyenge tankkal vagy akkor mindenképpen érdemes a csordával menni vagy a bázisnál beállni valami jó helyre védekezni. Ha gyors és jó tankkal vagy akkor eldöntheted, hogy vezeted a csordát és minél agresszívebben gyorsabban megpróbálod letolni a lemming oldalt, vagy egyedül elmész a másik oldalra és ott okosan menekülve minél több kárt tenni a túlerőben lévő ellenfélben.

(#168542) jano_77 válasza kchryss (#168538) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ha már így magadra vetted - nyilván mert volt alapja és fájt az igazság - kicsit utána számoltam és olvastam az elmúlt egy hét beírásait! Te sérelmezed az én 3 azaz HÁROM bejegyzésemet, amikben megemlítem a nyaralásomat, de eközben tettem megjegyzést a WOT-al kapcsolatban IS! Míg ez idő alatt 15 - és lehet, hogy ettől több is, csak már kicsit késő van - olyan bejegyzés született, ami az XP számítás igazságtalan mivoltát boncolgatja, amiből Te magad tettél csupán 6, azaz HATOT!
Szal mielőtt kikelsz magadból, előbb magadba is nézhetnél.
Mint írtam is, nem kimondottan Neked szántam a bejegyzést, már csak azért sem, mert Veled személy szerint semmi bajom, hiszen legtöbbször tanácsot és segítséget kap Tőled mindenki, köztük én is, de tényleg elég uncsi volt, hogy egyfolytában ezen rágódtok, miközben tényleg nem tudtok rajta változtatni. Mint ahogyan a +/- 2 tier-en sem. :(
Erre kikelsz magadból és megszólsz!? :F
Ez már csak azért is fura volt Tőled, mert koránt sem ilyennek ismertelek meg a fórumon. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#168543) kchryss válasza jano_77 (#168542) üzenetére


kchryss
addikt

Az xp számítás fontos része a játéknak, minden vele kapcsolatos dolognak helye van a wot fórumban. Ha 1000 hozzászólás szól róla akkor 1000 hozzászólás szól róla. Ha nem érdekel akkor nem olvasod el. Nyilván azért szólt róla sok hsz, mert sokakat érdekelt, sokan érintettek voltak vele kapcsolatban, persze nem annyian mint ahányan a nyaralásodra voltak kíváncsiak.
Az rng-t sem tudod megváltoztatni, az mm-et sem tudod, az artykat sem tudod, a tankokat sem tudod balanszolni, a gold lőszert sem tudod kivenni a játékból mégis mindegyik témában rengeted hozzászólás születik nap mint nap, Vagy akkor ne beszéljünk semmiről csak ami neked tetszik?
Nem vettem magamra csak szerintem tök felesleges volt megemlítened az egészet, mert nem ért ennyit.
A másik meg, hogy elég hülyén néz ki amikor pont te említed meg hogy sok a sírás miközben ha kiszámolnád azt is, hogy az utolsó 1000 posztodból hány % volt sírás ...

Azt meg nem érzem, hogy kikeltem volna magamból vagy ha igen és minden ember ilyen lenne mint én amikor kikel magából akkor elég békés lenne a világ. :)
Ha pedig a jövőben valami nagyon fura dolgot találok xp szempontjából azt ugyanúgy meg fogom osztani, mint eddig.
Részemről a téma befejezve, így is 3 poszttal több lett belőle, mint amennyit ért.

(#168544) emre válasza jano_77 (#168542) üzenetére


emre
veterán

Nyugi, előbb-utóbb mindenkinél ki fogod verni a biztosítékot, csak idő kérdése.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#168545) palfitom


palfitom
félisten

Nem lehet belépni.
Tud valaki valamit?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168546) Ebit válasza palfitom (#168545) üzenetére


Ebit
addikt

Frissítenek.

(#168547) palfitom válasza Ebit (#168546) üzenetére


palfitom
félisten

ok, köszi

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168548) adamgreen


adamgreen
senior tag

Aki használ modot annak várni kell majd mert egyenlőre egyetlen moddal se indul a frissités jelent pillanatban.Lehet ez változni fog mai nap addig türelem. :DDD

(#168549) jano_77 válasza kchryss (#168543) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kezdelek megérteni.
Tehát ha Te vagy társaid beszéltek- nyavalyogtok - több hozzászóláson, ne adj Isten, több napon keresztül egy dolgon, akkor az rendben van. Ha én vagy még rajtam kívül pár ember teszi, akkor az már sírás, fórum teleszemetelése!?
Ezt kellett volna csak leirnod, feleslegesen írtál ilyen sokat!
Esetleg tetesd be az összefoglalóba is, mert onnan hiányzik.
Befejeztem én is. Vicc ami itt megy a fórumon, hogy vannak emberek, akik megmondják, hogy ki és miről írhat, mi bizonyul WOT-al kapcsolatos eszmecserének, és mi sírásnak.
No comment.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#168550) Barret001 válasza adamgreen (#168548) üzenetére


Barret001
addikt

Reméljük így marad :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.