Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#162401) h1mpi válasza jano_77 (#162400) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem szereti az adott modi a trágár szavakat, gondolom ezért törölte (amit a másik írt arra gondolok)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#162402) ako001 válasza h1mpi (#162399) üzenetére


ako001
aktív tag

Mindegyikre felrakható,ahogy elnéztem.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#162404) h1mpi válasza ako001 (#162402) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! És azt meg tudod mondani mi a neve vagy hol találom?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#162405) ako001 válasza h1mpi (#162404) üzenetére


ako001
aktív tag

A tehén mintás legelöl :DDD

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#162406) h1mpi válasza ako001 (#162405) üzenetére


h1mpi
nagyúr

:R kössz

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#162407) jimmy74


jimmy74
őstag

Pletyka szinten mi lesz a T-10 és az ob 430/2 után ami még letakart?!

WoT:jimmbo

(#162408) h1mpi válasza jimmy74 (#162407) üzenetére


h1mpi
nagyúr

10-es tankok :DDD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#162409) jimmy74 válasza h1mpi (#162408) üzenetére


jimmy74
őstag

Ok.köszi akkor megnyugodtam :))

WoT:jimmbo

(#162410) kchryss válasza Jadro (#162386) üzenetére


kchryss
addikt

Régebben volt egy ismerősömnek hasonló problémája, neki az ablakos módot nem jegyezte meg. Ott az volt a megoldás, hogy törölni kellett az appdata/wargaming/worldoftanks mappát. Aztán első indításnál elsőre beállítani a grafikai résznél mindent úgy ahogy szeretnél és utána nem nyúlni a grafikai beállításokhoz! Nála akkor romlott el a dolog ha az első beállítások után változtatott az ablakbeállításokon. Fontos, hogy ha a mappa törlése után ablakban indul, márpedig alapból úgy szokott akkor ne alt+enter-rel tedd teljes képernyősre hanem a grafikai beállításoknál, aztán lépj ki és teszteld, hogy jól indul-e.

(#162411) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Erre mondják azt hogy adta :)) még hogy artyval nem lehet statot húzni? ;]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#162412) Tarill válasza zozyk (#162385) üzenetére


Tarill
őstag

Akkor ezt mindenki kapja?

(#162413) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

tegnap megvettem az E50et, igaz h csak 7 csatat mentem vele de elegge adta :R 2455wn8, gondolom tudas alapjan jo lesz az egy ezressel lejjebb is :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#162414) #77646080 válasza Tarill (#162412) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, mindenki.

(#162415) kchryss válasza BÁ Nutrition (#162413) üzenetére


kchryss
addikt

Régebben a statpadder unikumok kedvenc stathúzó tankja az E50 volt. A magas tierű tankok közül az adta a legtöbb wn8-at a legkevesebb sebzésre.
Ahogy nézem az aktuális elvárt értékeket ma már nem ez a legjobb statpadder tank, sőt sokal több 9-es mednek alacsonyabbak az elvárt értékei, mint amennyinek magasabbak. Az azért durva, hogy a legtöbb 9-es med-nél 1500-1600 környékén van az elvárt sebzés az Object 430-nál meg 1900 felett. :D

(#162416) ooloo


ooloo
őstag

Az Oroszlánra is felkerültek az első csíkok ....... :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#162417) jr1994 válasza kchryss (#162415) üzenetére


jr1994
addikt

Mik ezek az elvárt sebzések?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#162418) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék véleményt, tapasztalatot kérni milyen irányba haladjak, elsőnek:)
Jagdpanzer E 100 - (Jagdtiger tartok) vagy Maus (VK 100.01 (P) tartok)

Volt egy 2 év kihagyás, kicsit megváltozott a game :Y

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#162419) Jadro válasza kchryss (#162410) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a tippet, ez megvolt. Töröltem az appdatát is, újra feltettem a játékot is utána, elsőre fejlesztett grafikára áll be. Amikor visszaváltottam normálra, ott feldob egy ablakot, kell neki a restart az érvényre jutáshoz. A restart után pedig már ablakban indul. Hiába állítom át menüből (az alt+entert csak most ismertem meg tegnap :DDD ) ugyanúgy visszaáll ha kilépek és újra be. Az 1.0 még jó volt, az új patch tolta el. Ahogy olvasom wot fórumon, vagyunk jópáran ezzel így, úgyhogy nem hinném hogy egyedi user error ez nálam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#162420) #77646080 válasza DeniBoy (#162418) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia! Én mindkettőt használom, a Jagdpanzit jobban kedvelem. :)

(#162421) kchryss válasza jr1994 (#162417) üzenetére


kchryss
addikt

Biztos hallottál már a wn8-ról, a játék megrontójáról. :)

Elvárt értékek alapján kalkulálnak egy számot ami a játékosok teljesítményét hivatott jelezni.
WN8 = 980*rDAMAGEc + 210*rDAMAGEc*rFRAGc + 155*rFRAGc*rSPOTc + 75*rDEFc*rFRAGc + 145*MIN(1.8,rWINc)/

Kezdetben a képlet megalkotói maguk állították be minden egyes tankra az elvárt értékeket. Aztán megunták a sok macerát, az új tankokat a buffokat/nerfeket és nem állítgatták be többet az elvárt értékeket. Ekkor minden azonos szintű és osztályú tanknak azonosak voltak az elvárt értékei vagyis gyakorlatilag visszatértek a wn7-hez így nem sok mindenre volt jó a szám amit kiköpött a képlet, nem mintha amúgy olyan sokat jelentene ha tökéletes is lenne. :D
Aztán pár hónapja az xvm csapata saját kezébe vette a wn8 képlet sorsát: [link]
Mivel a játékosok nagy része használ xvm-et így hatalmas adatmennyiség áll a rendelkezésükre. Úgy döntöttek, hogy automatizálják az elvárt értékeket és az naponta frissül a játékosok aktuális teljesítményétől függően. Ezeket az aktuális értékeket látod az általam linkelt táblázatban.

A táblázat bár nem e célból készül, de gyakorlatilag azt is megmutatja melyik tankkal játszanak a legjobban aktuálisan, melyik tank a legjobb a saját szintjén.
Például az jól látszik, hogy a 430u-val fel kell majd kötnöm a gatyót, mert a többi 10-es medhez képest elég magasak az elvárt értékei.

(#162422) kchryss válasza Jadro (#162419) üzenetére


kchryss
addikt

És ha törlöd a mappát, elindítod a játékot, csak a teljes képernyőt állítod be a menüben, de nem váltasz normál grafra hanem kilépsz a játékból. Aztán elindítod megint, megnézed, hogy teljes képernyőn indul-e és utána váltasz normál grafikára?

Egyébként itt tárolja a teljes képernyőre vonatkozó adatokat:
appdata/roaming/wargaming.net/worldoftanks/preferences.xml

Ez az én konfigom a teljes képernyős beállítással.

(#162423) jr1994 válasza kchryss (#162421) üzenetére


jr1994
addikt

Persze :D csak nem tudom hogy ezek a számok milyen wn8-hoz tartoznak. Vagy ezek a globális átlagsebzések lennének? Nem hiszem, az átlag Jóska biztos nem lő meg annyit mint a HP-ja 10-es meddel. Meg a statisztikát az is torzítja hogy milyen állomány játszik az adott tankkal. Pl. Pz. VII-tel jó játékost még nem nagyon láttam, de az a poén hogy ahhoz képest meg meglepően nagy sebzés van mellette. Ehh, nem értem ezt :))

Ne aggódj a 430U-val nem véletlenül van magasabban a mérce, az bőven jobb is annyival a többinél.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#162424) Jadro válasza kchryss (#162422) üzenetére


Jadro
veterán

Igen ezt megtaláltam én is, most megnéztem újra és a felbontást kivéve ugyanaz mint a Tiéd. Nem törlöm a könyvtárat újra, mert mindent újra be kell lőni és beleuntam. :) Napi egyszer alt+enter és le van tudva, úgyis háttérben van a játék ha nem tolom éppen. Majd megoldják, ezért kapják a sok pénzt.

Egyébként fejlesztett grafon indul alapból és teljes képernyőn, szóval be sem kell állítani. Azt is csináltam már hogy kiléptem így, majd újra be és akkor matattam a grafikát. Sehogy sem akarta az igazságot. Miután rászántam már pár órát erre az életemből, elengedem a problémát. Lehet, hogy egy sört is kéne nyitnom a teljesség kedvéért. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#162425) ooloo válasza ooloo (#162416) üzenetére


ooloo
őstag

Mi van ma .... :C

Pz.58 Mutz első csíkok . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#162426) kchryss válasza jr1994 (#162423) üzenetére


kchryss
addikt

Nyilván nem egyszerű átlaggal számolnak. A eredeti wn8-hoz még el lehet olvasni hogy csinálták meg az elvárt értékeket. Elég bonyolult, de ha érdekel a matematikája akkor átküldhetem privátban. A top 50%-ból számolnak, így szűrik ki a botokat.
Ami a lényeg, régebben ha minden elvárt értéked annyi volt, mint a táblázatban akkor volt 1565 WN8-ad. Ez kb most is igaznak tűnik.

(#162427) BÁ Nutrition válasza kchryss (#162415) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezek milyen szinthez elvart ertekek?

mod: szoval ilyen 1500-1600 kornyeke

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#162428) e-newsee


e-newsee
addikt

Nemrég kifagyott a játék csatabetöltés közben, azóta nem indul.
De az a vicc, hogy a WoWs sem. Gép újraindítás, és kliens újratelepítés után sem. (Gondoltam, hátha a launcher adta meg magát, de nem.) És mi az, hogy a másik játék sem? Mi köze annak a WoT-hoz? Mármint programfuttatás szempontból?
Valami ötlet?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#162429) stork13 válasza e-newsee (#162428) üzenetére


stork13
aktív tag

Próbáld meg kitörölni a C:/Users/... mappából a WorldOfTanks mappát, ahol a beállításait tárolja.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#162430) e-newsee válasza stork13 (#162429) üzenetére


e-newsee
addikt

Ezt próbáltam elkerülni, mert hát mi köze a WoT konfigoknak a WoWs-hoz? :F
De azért kipróbáltam, és nem segített.
A vicc az, hogy az exe-t sem indítja el a Windows. A feladatkezelőben fel sem villan a process. Csak kirakja a homokórát pár mp-re, de semmi. Minden más fut hibátlanul. Csak ezek nem.
Nincs valami windows error log, hogy mi történik, amikor indítani próbálom?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#162431) Greentea


Greentea
senior tag

Ez a szar FV4005 mikor lett ennyire pontos?? 3 csata Leopard 1-el, elsőbe -1700hp, másodikban -1400, és most 1100ról b...ott ki... :W :W
Tiszta régi FV215b 183.. :D

Ja hogy ne legyen off:
Szerintetek lightot vegyek vissza, vagy pedig artyt az obj 260-hoz?
Lightnál Ru 251-em van, artynál GW Tiger P az opció.

2x2 néha 5

(#162432) jr1994 válasza Greentea (#162431) üzenetére


jr1994
addikt

Lightot :D

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#162433) scyllarus válasza Jadro (#162424) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem a preferences.xml törlése és újra beállítgatva mindent jó lett.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#162434) Jadro válasza scyllarus (#162433) üzenetére


Jadro
veterán

Akkor nálam valami komolyabb gebasz van. Majd egyszer még lehet hogy nekiesek, de most nincs rá energiám. Így legalább van még remény. :) Köszi a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#162435) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Na végre túléltem. :)

(#162436) kchryss válasza e-newsee (#162430) üzenetére


kchryss
addikt

Windows eseménynapló (win10-ben jobb klikk a start menün és ott is van az eseménynapló)

Nem tiltotta le valamelyik fájlt véletlen a vírusírtód?

(#162437) Krytec


Krytec
tag

Kolobanov T10-es tankkal HELLO :C

(#162438) zozyk válasza Krytec (#162437) üzenetére


zozyk
addikt

GG and report!... ;] :R
Maybe replay pls? :)

[ Szerkesztve ]

(#162439) Dr.Én válasza Krytec (#162437) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az igen..Szép!!! :C :C :C
:R :R
replay?

WOT: kissio

(#162440) Krytec válasza Krytec (#162437) üzenetére


Krytec
tag

Itt a Replay Nem nagy szám csak az 1v1-ezés volt izgalmas a végén.

(#162441) zozyk válasza Krytec (#162440) üzenetére


zozyk
addikt

Megnéztem, durván csalsz.....ja nem, csak használod az eszed. :D :R

(#162442) Dr.Én válasza Krytec (#162440) üzenetére


Dr.Én
veterán

én már idegbajt kaptam volna ott szikla körül a végén... :D
de nagyon szépen és okosan játszottál... :C :C :R :R :R

WOT: kissio

(#162443) Krytec


Krytec
tag

Köszönöm, rendesek vagytok :R

(#162444) Enter65 válasza Krytec (#162443) üzenetére


Enter65
senior tag

Én felraknám YT-re is! Simán belefér!!
Amúgy persze grat!! :R :C

(#162445) Greentea válasza jr1994 (#162432) üzenetére


Greentea
senior tag

köszi! :)

2x2 néha 5

(#162446) MZsoltee válasza Krytec (#162440) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nagyon jó játék volt. Sztem vannak még ilyen lehetőséget, hogy be lehet küldeni replayeket. Sztem érdemes lenne. Grat a játékodhoz!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#162447) ollie válasza Krytec (#162437) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gratulálok, ráadásul úgy hallom, ez a tank nem is igazán jó.

***

(#162448) xAttilax válasza Krytec (#162437) üzenetére


xAttilax
senior tag

:Y :Y :R :R
ez komoly volt

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#162449) Krytec válasza ollie (#162447) üzenetére


Krytec
tag

Igen a 0.44-es szórás nagyon elrontja, de néha ha Sztálin velem van akkor mindent eltalál.

És köszönöm mindenkinek aki gratulált :R

[ Szerkesztve ]

(#162450) jr1994


jr1994
addikt

Találtam egy bugot a játékban. Ha kiveszem a pipát a "történelmileg nem hiteles elemek elrejtése" opció elől és leokézom, a garázskamera forgatása "soha" helyett átvált 60 másodpercre. Ha átállítom hogy sose forgassa helyettem a kamerát, mikor leokézom visszamegy a pipa a bohóc festések elrejtése elé. Egy árva kiválóság jel mod van fent, vajon az okozhatja? :F :DDD

Nekem tegnap végre meglett az ász az M4 51-gyel, de nem is volt valami hű de nagy csata, leginkább csak a heteseket terrorizáltam.

(#162437) Krytec: meg fogom nézni, előre is grat!

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.