Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#139201) vhw válasza Viktoár (#139195) üzenetére


vhw
addikt

Mar regen rossz ha ez a td olyan helyzetbe kerul, hogy leforogjak.

Meg akkor letoltam 5-600at vele mikor 800 kredites volt a loszer :) Es volt mellette T34 meg IS6 is a garazsban.

Attol meg, hogy van sved td ez meg nem fog kevesbbet sebezni...
Elotte is volt OP Hellcat, akkoris adta. Volt 122es 6os KV-1S, akkor is megalta a helyet. Volt HEAT ammos 105-os E2...
Kit erdekel a sved Td?

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#139202) mefistofeles válasza Midway (#139199) üzenetére


mefistofeles
addikt

Meséld el mit kell vennie pl. egy narancs játékosnak, hogy zöld legyen?..... :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#139203) Midway válasza h1mpi (#139200) üzenetére


Midway
senior tag

1 prémium tankot
2 hozzá gold lőszert
3 prémium fiókot
4 személyes tartalékot

Ezekkel már nem is kell nagyon ügyesen játszani, hisz minden szorozva van.
pl egy scorpio G-vel pár találat és már megy is a stat fel.

[ Szerkesztve ]

(#139204) Dr.Én válasza h1mpi (#139200) üzenetére


Dr.Én
veterán

mondtam én hogy ma itt még lesz valami :D
már csak jager van :DDD

WOT: kissio

(#139205) ollie válasza Midway (#139203) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Scorpion G pont nem az a tank, amivel egy rossz játékos jól tudna játszani. A prémium fióknak sincs köze a jó statokhoz, és a prémium ammo is kérdéses.

***

(#139206) galervin93 válasza mefistofeles (#139193) üzenetére


galervin93
őstag

Teszem azt legyen 5 játékos kategória, és mindegyikből 3-3, szépen kijön 3*5=15... Az alsó két kategória mindkét oldalon 2*(3+3) simán kiesik, vagy mert elhal a legelején (yolotomato), vagy mert ki sem mer mozdulni a spawn helyről, végeredmény ugyanaz, nulla teljesítmény. Ez most akkor így jó? Nem...
Egy szóval sem mondtam,, hogy a lila mindennel játszik. Azt mondtam, hogy egy lila (értsd igazi lila, nem T67-es statpadder) minden géppel tudja, hogy az mit tud, ismer minden pályát, ismeri a játékmechanikát, ebből következően minden féle-fajta géppel tud hozni egy bizonyos (jó) szintet. Egy gyengébb játékos (pl. én) ezt nem tudja, csak bizonyos gépekkel, bizonyos helyzetekben stb. Egy igen gyenge játékos meg csak a véletlennek köszönhet egy-egy jó karikát.
Azt gondoljátok, hogy a T10 ugyanaz, mint a T5, csak nagyobbak a vasak. Ja, ez igaz, csak közben nagyobb a látótávja = előbb észrevesz, pontosabb = nagyobb eséllyel talál el/nyír ki, gyorsabb = gyorsabban odaér az adott pozícióba, meg még lehetne sorolni milliónyi dolgot. Amit megtehetsz T3-ban egy PZ I C-vel, azt marhára nem teheted meg egy RU-val T9-ben.
Ez sajnos a játék hibája is, mert ugyanazon az 1000*1000-es zsebkendőn meg a T5, mint a T10, miközben a tankok erősödése miatt sokkal nagyobb lenne azok térigénye. És akkor itt megint bejön egy másik szál, a gyorsuló meta, ami pontosan emiatt alakult ki - gyors tankokkal oda lehet érni mindenhová, van tűzerő, mindent le lehet gyűrni, akkor mégis minek játsszon az ember nehezekkel, ha azzal csak egyik-másik (tűzerő, páncél stb.) előny van meg? Egy meddel szinte minden megvan. No ezért játszanak a jók elsősorban meddel-lighttal, mert összességében ez a legjobb, mindenes tankosztály.
És erre mondjátok, hogy "statpadder, mert csak lighttal-meddel megy..." Hja, kérem, ki az a hülye, aki tudja, hogy van az övénél jobb gép is, de a gyengék miatt szolidaritásból mégis inkább a rosszabbal megy?
És a kör bezárult, miért is játszanak a jobbak azokkal a gépekkel, amikkel.
Ez a játék nagyon komplikált, ebből kifolyólag a problémái is azok. Azokat nem lehet megoldani egy-két érték módosításával, buffokkal-nerfekkel, pár szikla gyepálásával. Komplex módon kellene újragondolni az egészet, de az már egy új játék lenne, ami sok belefeccölt pénz, és szinte tuti nem adna annyi bevételt, mint amennyi kiadást jelentene,. Ezért a WG politikája, ami megpróbálja kisajtolni a pénzt a játékból, mert egy ideje már lefelé megy a szekér, ha nem is gyorsan, de az irány egyértelműnek tűnik.

szerk.: Midway kollégát hagyjátok, ő a tipikus gondolkodású gyenge játékos - gyenge vagyok, de semmiképpen sem a saját hibámból, én minden tökéletesen csinálok, mindenki más helikopter. Hagyjátok, ne etessétek a trollt (sajnos ő maga nem tudja, hogy az).
Minél kevesebb dolgot tud valaki valamiről, annál inkább azt hiszi, hogy nagyon tud. Minél többet tud az ember, annál inkább rájön, milyen kevés is saját tudása...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#139207) Midway válasza ollie (#139205) üzenetére


Midway
senior tag

Nem kell jól játszani. Beáll egy bokorba és lő. Ennyi , mi ebben a nehéz?

(#139208) Midway válasza galervin93 (#139206) üzenetére


Midway
senior tag

Köszönöm a minősítésed. Igazán kedves. :U
Én egy gyenge játékos vagyok. Mi a " gyenge"? sárga , piros ? Ez miből jött le neked?
Ezek után én téged nem is minősítelek.

[ Szerkesztve ]

(#139209) mefistofeles válasza galervin93 (#139206) üzenetére


mefistofeles
addikt

Mi a baj azzal, ha egy narancs játékos fel akar menni t10 be? Hát az ha ő és két haverja van egy csapatban, az ellenfélnél meg erős zöld a leggyengébb. Ha mindkét csapat kap 2 tomatót az mit zavar téged? Az erőviszonyok egyenlőek, a piroskák vagy elbújnak vagy meghalnak 45 másodperc alatt. Sem a Te sem a csapatod játékát nem fogják komolyan befolyásolni és ők is elmondhatják, nyomtam a t10-ben. mindenki boldog. miért is baj ez?
Ha nem t10 ben hanem t6 ban játszik a fogalmatlan ott többet ad a csatához? kétlem.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#139210) galervin93 válasza Midway (#139208) üzenetére


galervin93
őstag

Nem a játéktudásodat nézem le*, hanem azt, ahogyan viselkedsz.
szerk.: *nem nézem le, inkább sajnálatos, hogy így gondolkozol.

mefistofeles
Az a cél hogy T10-ben játsszak, vagy az hogy jól érezzem magam? Az jó érzés, hogy van egy vagy két sebző lövése csatánként, és ennyi? Nem vágyik többre az ember? Akkor miért játszik?
Az alacsonyabb tier, ahogy mondtam, felkészít a magasabbra. Minden egyes szinten.
Ez nem azt jelenti, hogy csak a T10 a király, lehet alacsonyabb szinten is nyomulni. De ha valaki T10-ben akar játszani, nem hiányozhat az alatta megszerzett tudás.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#139211) jagada


jagada
őstag

Teljesen felesleges a színekkel dobálózni, mert egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazt a színbesorolást nézitek, lehet szerencsésebb lenne WN8 értéket írni, mondjuk a zöld helyett 1500+ WN8, vagy ilyesmi. Egyáltalán a vitatkozóknak mennyi is az aktuális WN8-uk?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#139212) h1mpi válasza Midway (#139203) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Prémtanktól nem lesz jobb a statod. Gold ammot bárki vehet, prém fiók se a statot növeli, hanem gyorsabban fejlődsz, személyes tartalék ugyanez és azt bárki kaphat dögivel...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#139213) Dr.Én válasza h1mpi (#139212) üzenetére


Dr.Én
veterán

meg kell tanulni játszani..minden tank más...van akinek a nehéz tankok mennek..van akinek a táras..van kinek a könnyű tankok...
kell tanulni ebben a játékban azért rendesen... :)

WOT: kissio

(#139214) mefistofeles válasza galervin93 (#139210) üzenetére


mefistofeles
addikt

"De ha valaki T10-ben akar játszani, nem hiányozhat az alatta megszerzett tudás."
Ez valami szabály amit te hoztál?
Mindenki abban a tierben játszhat amihez megfelelő vassal rendelkezik, passz. Ha valaki 600 WN8-al T10 ben akar játszani azt úgy sem tudod lebeszélni erről! Jelenléte csak akkor zavaró ha a másik csapat nem rendelkezik ilyen fenoménnel...... Ha az erőviszonyok kiegyenlítődnek akkor tök mindegy, hogy 1900 WN8 a leggyengébb játékos vagy 800 WN8.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#139215) galervin93 válasza jagada (#139211) üzenetére


galervin93
őstag

Ez az egész wn-rank egy f*szság, az emberben lappangó (vagy éppen előtörő) exhibicionizmus kiaknázása, semmi több.
A legtöbbek nem a játék élményéért játszanak, hanem a wn8-ért. Egy számért. Egy színért. Mindegy minek mondjuk, hisz nem árul el sokat a játékosról, csak néhány téves infót ad. Szánalom...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#139216) galervin93 válasza mefistofeles (#139214) üzenetére


galervin93
őstag

Komolyan magyarázni kell, miért nem jó rögtön a bonyolultba csöppenni?
Általános első osztályban érettségiztél?
Forma1-es autón tanultál vezetni?
....................
Egy dolog "akarni" játszani, meg egy másik dolog "tudni".
Nem lebeszélni akarok én senkit, csak tanácsot adni. Ha valaki nem jó, az nem azért van, mert mások nem hagyják, hanem mert önmaga korlátolt. Ha nyitott lenne ő maga, tanulna, ő is jobb lehetne. Csak könnyebb a másikat szidni a saját gyengeségemért. És megint saját farkába harapott a kígyó...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#139217) mefistofeles válasza galervin93 (#139216) üzenetére


mefistofeles
addikt

Baromira nem érted........
Én nem azt mondom, hogy jó az ha T10 ben játszik 2000 csatával és alacsony értékeléssel. hanem azt, hogy ez ellen a tény ellen nem tehetsz semmit! Ha akar és van megfelelő tankja akkor játszhat ott ahol akar! Nekem nem kell magyaráznod, hogy ez nem a helyes út mert én is tudom!
Mikor a tomatókat szidják a kék, lila játékosok az sem azért van szerintem mert felmerészkedtek T8-10 be (hiszen ingyen kill és HP mind) hanem azért mert a saját csapatukban van 6 a másikban meg egy sem.

A vita (szerintem) nem azon kezdődött, hogy okos dolog e gyenge játékosként magas tierben harcolni hanem azon, hogy a jelenlétük az elosztás szar mivolta miatt zavaró!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#139218) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A rajongóim. Egy könnycseppet elmorzsoltam az eljövendő chatbanomra csak mert kilottem oket. :D


BTW az 59-16 egy WN8 nyomda, csak inni kell hozzá hogy menjen jol. :D Szerintem megtartom. Lampa nelkul nem egyszeru, még fejlodik...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#139219) mefistofeles válasza galervin93 (#139216) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nyilván az is a tomatók hibája és nem a moslék MM-é, hogy ma 25 csatából 22-ben low tier (-2) voltam. Persze ha unicum lennék akkor megoldom mit sírok.........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#139220) BÁ Nutrition válasza Midway (#139203) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a stat nem nagyon megy fel, max kapsz erte kreditet

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#139221) Midway válasza h1mpi (#139212) üzenetére


Midway
senior tag

Nézd már meg , hogy egy stock 75-ös legénységgel és egy op full legénységgel tankra mekkora statod van!
Az a nem mindegy hogy mennyit kell játszani a feljelsztéshez és addig milyen statot produkál.
Így függ össze a kettő.

(#139222) BÁ Nutrition válasza jagada (#139189) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem meg nincs, pedig mostonaban volt par durva kommentem :) lehet oda kellek figyelni eztan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#139223) Stunts666


Stunts666
őstag

https://wot-life.com/eu/player/xxnikexx321-517192778

http://wotreplays.com/site/3628380#el_halluf-wingab-l_we

(#139224) galervin93 válasza mefistofeles (#139217) üzenetére


galervin93
őstag

"...nem tehetsz semmit..." - Azért beszélni szabad róla, igaz? Ellenkező esetben kérek engedélyt meghunyászkodni...
Tök mindegy hol, melyik csapatban van az a 6 gyík, ha az enyémben én szopok, ha a másikban akkor ők, tökmindegy, a játékélmény így is, úgy is el van rontva.

"Nyilván az is a tomatók hibája és nem a moslék MM-é, hogy ma 25 csatából 22-ben low tier (-2) voltam. Persze ha unicum lennék akkor megoldom mit sírok........."
Megvettem frissen a TigerP-t, 11 csata, ebből 2(!) top tier, 4 middle, 5 bottom tier, 4/11 győzelem. Most akkor sírjak? Nem teszem, mert volt olyan 9-es csata, ahol top sebző voltam, összelőttem 1500+ átlagot egy hetes nehézzel, ami nem irdatlan sok, de segítettem vele a mindenkori csapatom. Mindezt úgy, hogy most vettem, legények BiA + 80% javítás skillel, de 80%-os alapképzettséggel indultak, szóval ez is sokat rontott a karakterisztikákon. És igen, voltak gyenge leosztások, szoptam ki 15:1-re is, de nem nyafogok, hanem játszok, mert tudom hogy sok hibát követtem el, de azt is tudom, hogy sok minden nem rajtam múlott.
Ennyi az egész. Felismerni a saját hibáinkat, és elfogadni azokat, amibe nincs beleszólásunk, ld. RNG, MM stb...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#139225) Stunts666 válasza galervin93 (#139224) üzenetére


Stunts666
őstag

"Azért beszélni szabad róla, igaz?"

Itt??? Ha nem vagy a belső kör tagja, akkor felejtsd el... Le fognak hurrogni..... :DD

[ Szerkesztve ]

(#139226) szallasi007 válasza Midway (#139221) üzenetére


szallasi007
őstag

Még mindig áll az alkum, egy hónap prémium 3000 gold. Adott tankok (ha jól emlékszem nincs tizes tankod, tehát általad választott tier 8-9 tankok)1 havi statisztikája prémium előtt, alatt és után.
Ha neked van igazad és prém fiókkal, golddal bárki lehet unikum akkor a következő hónapban is a vendégem vagy ugyanerre a párosra amennyiben nincs igazad elég ha ide beírod hogy nem tudtad bizonyítani az elméleted.

(#139227) wwenigma válasza szallasi007 (#139226) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jok az ilyen kihivasok. En anno kertem hogy valaki 10 egymast koveto meccsel bizonyitsa hogy az arty op es csak oneshotot lő. Nem volt jelentkezo...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#139228) Stunts666 válasza szallasi007 (#139226) üzenetére


Stunts666
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#139229) fradi81 válasza Midway (#139221) üzenetére


fradi81
veterán

Mindenki játszik stock tankkal is. De hosszú távon beáll az érték arra, amit a játékos tud. Aki nem tud játszani, annak nem lesz jó átlagsebzése vele, csinálhat bármit.

moto g72, Ninebot d28e

(#139230) Viktoár válasza wwenigma (#139227) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát igen,az arty csak akkor OP használható ha van mellette csapat.Ezt sokan nem tudják mert nem játszanak vele és csak a szökőévente beadott oneshot-ot jegyzik meg. (Ez kérem nagyon helytelen dolog. :K )

Higgyétek el hogy a legkiszolgáltatottabb osztály, nem tudja magát "megvédeni" főleg most hogy elvették a nagy sebzést.Már nincs visszatartó ereje,simán beválallják azt az egy lövést a támadók.

De álljon itt egy példa mert ma leporoltam az obj261-et. (Nem bántam meg. ;] )

T10-es arty-knak ~ 1700 a (az alap) DPM-je. Ez már eleve egy olyan kis szám ami nevetséges mondjuk egy t10-es meddel szemben aminek 3000 körül van. :U

A csata során kilőttem 12 lövedéket amiből 10 talált.Ennek eredménye az lett hogy sebeztem 3650-et. Egy egyszerű osztással kiszámolható hogy átlagosan 365-öt sbeztem 1-1 találattal és ebben már benne van a splash damage is. :C
Akkor hogy is van ez az 1700-as DPM? Jó lesz az 700-as DPM-nek is.(t10-ben vagyunk,nem elfelejteni :C ) Pedig lőttem nem egyszer light tankot is és egyetlen egyszer sem ütöttem át semmit. Most hogy inkább csak kábításra van kihegyezve az arty mégjobban a csapatra van utalva különben sz@rt sem érsz ezzel a dpm-el. :N

Úgyhogy ne sajnáljuk tőlük azt oneshot-ot amikor beadja,legyen egyszer gyereknap. :))

Üdv:Viktor

(#139231) wwenigma válasza fradi81 (#139229) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azért azt vegyuk eszre hogy ebben a beszélgetésben eljutottunk oda, hogy egy kalap alá vesszuk tudas szempontjából azokat akik nem aranybol valtanak freexp-t és nem statpaddolnak opsh!t premium tank+goldspam konbóval, azokkal akik vegiggrindelik az ágakat és stock-ról indulnak. Marpedig szinezés szempontjabol jelentos hatranyban vannak az utobbiak es az elobbieknek egyfajta fóbiás felsőbbrendőségi érzésük van pusztan egy szám alapján, majdhogynem mindenféle alap nélkül.

59-16, ma 38/22 győzelem (58%) és 3200wn8 - aztán a commanderen még a lámpa sincs meg. :D

Viktoár: nekem regebben sem volt bajom az artyval, ha kiszedett elmormoltam egy bammeget es ment minden tovabb de legkozelebb azon a palyan azon a helyen mar tudtam hogy oda bizony belő...most még jobban tetszik, de sokkal inkabb kell mellé csapat ami a megfelelő helyen tudja tartani az ellent - és aamikor stunolom, lecsipegeti. Anno talán 30 körüli oneshotom volt összesen, nem sok, korant sem annyi amennyit beleképzeltek a durrogók.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#139232) ollie válasza Viktoár (#139230) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Higgyétek el hogy a legkiszolgáltatottabb osztály, nem tudja magát "megvédeni" főleg most hogy elvették a nagy sebzést.Már nincs visszatartó ereje,simán beválallják azt az egy lövést a támadók.

Ez kezd kabaréba váltani. Kiszolgáltatott? Tényleg? Amikor úgy lő bárkire, hogy nem kell rálátnia és akár a pálya másik végéből? Hihetetlenül OP az arty, és a helyett hogy nerfelték volna, még buffolták is.

***

(#139233) wwenigma válasza ollie (#139232) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:D :D :D

Komolyan, szánlak... :N Honnan ez a zsigeri gyűlölet? Honnan ez az undorodás tőlük? Eltaláltak a csatában talán? Van mindkét oldalon...játsz vele es megismered, vagy ne szidd "látatlanba" ...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#139234) sebijani1982 válasza ollie (#139232) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Mesélj még kérlek!

Jelenleg egy artyval játszom, 4 skilles legénység, heavy vonalról átképezve még az m41-hez. Azóta csak artyban voltak.
M12 27 sec töltésidő, lövés, telitalálat 360 HP átlag, de a kedvedért adja be a max sebzést 700 HP.
Egy percen belül leadhatok 2 azaz KETTŐ lövést, amivel ha szerencsém van 1400-at sebzek, ha átlagot kapok 720-at, ha picit pontatlan a lövész, akkor pedig 10-500 között.

A mostani metában a racecar-ok röhögve egy tárból sebeznek ennyit! De egy HT sem fog kétségbe esni az átlagos lövésenkénti 3-400 HP csipkedéstől. Főleg, hogy a bekapott lövésem után tudja közel fél percig nyugta van tőlem, így legalább 2 lövést leadhat minden különösebb arty para nélkül. Vagy alapból van esze és egy kisebb mélyedésbe húzódik minden lövése után én pedig artyval bűvészkedhetek battle assistant-tól kezdve bármivel, hogy a mélyedésben landoljon a csomag. Ha pedig túlszáll rajta, akkor a csapat engem noob-oz, hogy miért nem szedtem ki egyből, hiszen feltartja őket. Hiába van stunolva.

A másik dolog ami mostanában megfigyelhető, a rengeteg 3-4 perces meccs. Percenként 2 lövéssel, kemény 6 lövésből kellene a világot megváltani. Persze 6*700 nagyon szép eredmény 4200 HP, a valóságban van 80 sec stun, ebből assist mondjuk szerencsével 600-800 (átlag 100 és 400 között). Valójában az a 4200 sebzés a csaták talán 5%-án jön össze. A realitás az, hogy kb. 1000-1800 HP lefaragása már nagy szó.

3.: A csata rengetegszer hatalmas versenyautózás, jön egy yolo light, berongyol a csapat közepébe, mire kiszedik, addigra felspottolt kb. 8 tankot, volt 2-3 csapatsebzés, mert mindenki próbál ráfordulni, elé lőni, stb., stb.

4. Az egyoldalú küzdelem. Értem ez alatt azokat a csatákat, amikor megindul a 15 játékosból 9-13 játékos egy oldalon, a másik oldal szabadon hagyva. M44-el nem olyan nagy gond a 44km/h sebességgel tartani lehet a lépést, az m12 20-27 km/h-val már nem életbiztosítás. A másik csapat pedig általában ilyenkor érdekes módon szinte kivétel nélkül a hagyományos 2 oldalas taktikát és egy - két spottert középre "küldve" röhögve lehozza a csatát 15-3-ra.

A mostani stun-olós időkben lehetne egy kis valóságalapot adni a tüzérségnek, nem egy lövedéket egy kis célkörben lőne ki, hanem egy egész szektort szórna meg kb. 10-15 egymás után becsapódó lövedékkel, a mostani átlagsebzésekkel sem lenne sokkal több a lesebzett HP, viszont végre stratégiai szerep juthatna az arty-knak. Több értelme lenne, mint a mázli faktornak, ami jelenleg a játékot arty szempontból jellemzi.

Viszont szerintem a versenyautók ellen kellene valamit lépni a WG-nek, vagy pályaméret növeléssel vagy más módon, mert kezdik megölni a többi tankosztályt. Anno CoD2 szerverek közül futottam bele hasonlóba, a szerver beállítása miatt ott a shotgun egy 7 lőszeres sorozatlövő volt, szinte nem is ment mással senki, mert nem volt nagyon értelme, relatíve kis pályák, hatalmas rohanás, klikkelés ezerrel, vagy összejött vagy nem. A többi fegyver sebzése pedig nem ért semmit a shotival szemben.

Tudom nagyon messze vagyok még a zöldektől is, de egy átlag közeli játékosként én így látom. (Esetleg a színesebb egyéniségek maximum megcáfolnak)

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#139235) zodo


zodo
nagyúr

Szánalmas patkány egy osztály az arty akikre semmi szükség bárki bármit állít!
Nincs feltörhetetlen camp mielőtt ezzel jönnétek.

Második csatám ma STA-2 és nyilván teir X-es csata.
"Kiteszed a lelked" és a semmiből kicsap a monkey mikor csak 1 mp-re villantam mert kiszedtem a Pattont, ez korántsem játék hanem szánalmas. :(((

Á dehogy op-ok, hagyjuk mááá!

[ Szerkesztve ]

(#139236) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Himmelsdorfot kivették, vagy mi van? Egyszer nem játszottam rajta az új patch-ben.

(#139237) Papooo válasza SoulReaver (#139236) üzenetére


Papooo
senior tag

Menj lighttal vagy artyval, és annyit fogja adni, hogy rá is fogsz unni. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#139238) jagada válasza zodo (#139235) üzenetére


jagada
őstag

Mit sírsz? Csak egy xaros top gunt lőtt össze!! :DDD :DDD :DDD
A csapatuk teljesítményét elnézve az artyk hozták le a csatát.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#139239) zodo válasza jagada (#139238) üzenetére


zodo
nagyúr

Most nem sírtam, véleményt nyilvánítottam! :D
Legszebb hogy előtte hosszú ideig nem is láthattak mert F9-ből jöttem át C1-be. Közben kiszedték a két megmaradt heavynket így gondoltam visszavonulok a medren át mikor jött a Pattont.
Éppen rá tudtam lőni mert visszabújt volna a domb mögé, kiszedtem erre jött az égi áldás.
Nincs az a hírszerző+töltő páros akik ezt véghezvihették volna.

[ Szerkesztve ]

(#139240) vhw válasza zodo (#139239) üzenetére


vhw
addikt

Vegulis kihinne, hogy az ellensegnel is gondolkodo ember ul, foleg egy artyban... Veletlenul se celozhatott oda elore egy teljesen jelentektelen pontra... :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#139241) zodo


zodo
nagyúr

Jelezném hogy RU szerveren ismét van tank trade, lehet bizakodni. :)

Időközben frissült a YasenKrasen mod is. 0.9.19.0.1

Tegnapelőtt fel sem tűnt de a Tank paraméterek alatt nem csak a Total és Napi stat főbb jellemzői listázódnak hanem a még fejlesztésre váró modulok és/vagy tank kellő xp mennyiségét is jelzi így nem fontos mindig bemászni az ág fára.

(#139240) vhw

Egyértelmű volt hogy megint én nem tudok játszani.
Kérlek mutass már pár példát hogy mennyire népszerű hely a D2 tóparti útszakasz. :U

[ Szerkesztve ]

(#139242) vhw válasza zodo (#139241) üzenetére


vhw
addikt

Bizonyos artysok körében elég népszerű, abban a szakaszban, mikor éppen a kérdéses területen spotol a Pattonjuk.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#139243) SoulReaver válasza zodo (#139235) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem is egy gané az összes arty. GYorsan tölt, gyorsan szűkül... Pont most volt egy "pisztoly párbaj" m40/44 vs leopard1... gondolhatod ki halt meg... :) Elég csak rád fordítani a csövét és véged. Tudom, hogy sokan védik az arty-kat, de én nem értem őket sem... Velük nem történnek ilyenek gondolom... Őket elkerülik az arty-k.... Vagy csak simán szembe köpik magukat, csak, hogy vitát és ellentéteket gerjesszenek...

(#139244) jagada válasza SoulReaver (#139243) üzenetére


jagada
őstag

Engem a rohadt xvm fókusz idegesít a legjobban, mióta legtöbbször a csapatban rajtam kívül mindenki piros vagy narancs és az artyk csak engem zargatnak egész csata alatt. Főleg a lecsökkentett töltésidejükkel roppant idegesítő tud lenni, hogy nem hagyják játszani az embert.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#139245) jr1994


jr1994
addikt

Gratulálok annak aki megint felhozta az arty témát, végül is nem volt még ezerszer kitárgyalva, szóval semmi gond.

A botok tier10-ben téma viszont érdekes, így ahhoz szólnék hozzá.

Oké, van mondjuk 6 gyenge játékos, osszuk el őket kétfelé. De nem mindegy, hogy ezek milyen tankban ülnek, és melyik pálya van éppen. Erre is figyeljen az MM? Egyrészt lehetetlen (a wn8 nem hivatalos mérőszám, a személyes értékelés meg komolytalan), másrészt attól még ugyanúgy lennének 3 perces 15-1-es csaták.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#139246) Viktoár válasza jr1994 (#139245) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha én voltam akkor köszi. :R Ezerszer ki volt tárgyalva és még ki is lesz mert minden egyes patch-el javítanak elbasznak valamit így változik a játékmenet az egyes osztályokkal.Más kérdés hogy milyen irányban.A medek,lightok,heavyk,td-k is ezerszer ki voltak tárgyalva minden egyes módosítás előtt és után is.Az nem zavar senkit? :)

Erről szól a topik,kibeszéljük magunkból a düht vagy éppen megosztjuk a sikereinket.Hozzátenném mert valaki írta (elnézést tőle most nem keresem vissza hogy ki volt) hogy minket akik arty-val játszunk nem csap ki az arty? Dehogynem,főleg mikor artyval vagyok még most is elsődleges célpont az ellenséges artyk szemében, hiába az ötödére redukált sebzés.

Td-vel,heavy-vel is időnként ugynanúgy megcsipkednek mint bárki mást azonban (és itt most bocsánat ha nagyképűen hangzik) jobban eltudom kerülni a találatot mert arty szemszögből már nagyon jól ismerem a téképeket.Sajnos ez nem mondható el a light osztályról mert abban ritka béna vagyok. :B

Üdv:Viktor

(#139247) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Végre meglett a RU ace, amúgy mentem 6 RU-T49 meccset (4566 wn8), na ha valamiért lázadni kellene az nem a Chrysler és az arty, hanem a 9-es lightok... ha valaki már egy középszerű játékos, mint én ultra opok :K

Valaki mondta, hogy az elején minek sunnyogni, hát ezért ha itt előre megyek simán meghalok én pucoltam ki a maradékot.

replay

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#139248) Stanislav84


Stanislav84
tag

Azt hiszem sikerült a hónap meccsét mennem... :D ráadásul ezzel a "nem tudom minek nevezzem" T34/100-al...
Mindenkinek ajánlom a figyelmébe a replayt, mert konkrétan az utolsó másodpercben nyertem meg a meccset Karelia assaulton, mint támadó. Párszor kiugrott a szívem a helyéről az tuti... :)

Replay

(#139249) Dr.Én válasza Stanislav84 (#139248) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szerintem nem rossz kis tank...jó csatákat lehet vele tolni...!!! Gratula!!!
Nálam megtartós lett... :)

(#139247) h1mpi
Gratula neked is!!!

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#139250) Stanislav84 válasza Dr.Én (#139249) üzenetére


Stanislav84
tag

Én valahogy nem szeretem... túl lassú a töltésidő, és a célzás sem túl gyors. Ha lehetne vert. stabot felrakni akkor szerintem már tényleg nem lenne rossz. De a sebessége sem kiemelkedő, és szinte bármi belövi. A pen tier 7-hez képest jó, pláne HEAT-el. Állítólag a TVP VTU-nál vissza fogom sírni ezt a tankot... meglátjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.