Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#135051) dokee78


dokee78
félisten

Új Wotosként kérdezem,mi ez már,hogy feldob 3 Tierrel nagyobb szintre is?
Type 64-el Tier 9-be.
AMX ELC Bisel Tier 8-ba.
WoWsban 2 Tier a határ.
Kezdőknek melyik páncélvadász ág a jó választás?

(#135052) ollie válasza dokee78 (#135051) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A light tankokat felteszi 3 tierrel magasabbra is, mert az az elsődleges feladatuk, hogy spotolják az ellenséget, felderítsenek. Bár ez pár héten belül megváltozik, mert jönnek a tier 10-es loght tankok is, és ugyanazt a matchmakinget kapják, mind a többi tank, vagyis onnantól kezdve max 2 szitn lesz a különbség.

Ez a 3 szint amúgy már egész jó, amikor kezdtem a játékot, akkor még csak tier 5 light tankok voltak a max, és azokat is betette tier 10 csatába.

[ Szerkesztve ]

***

(#135053) IMIIKE1998 válasza ollie (#135052) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Mekkora marhaság... Némelyik 10-es lightnak szarabb lesz a látótávolsága, mint egy 10-es mednek... A DPM-je meg sehol sincs, nem is lesz értelme lightozni...

(#135054) po1son válasza dokee78 (#135051) üzenetére


po1son
addikt

Kezdőknek melyik páncélvadász ág a jó választás?

Német Grille ág a neked való, az összes tank a saját szintjén jó átütéssel, pontos ágyúval, kellemes alfa sebzéssel és nagy részük jó camoval rendelkezik. Viszont minimum kettő skilles legénység kell, hogy élvezhető is legyen (6. érzék, full camo mindenki), álcafestés is kötelező. Erre azért van szükség, mert az összes papír és ha egyszer spotolnak, akkor jó eséllyel vége a mókának. Az is fontos, hogy egy alaptudásod legyen a pályákról a td pozíciókat illetően (hol melyik bokorba érdemes bújni, honnan fog jönni az ellenfél) és akkor gyerekjáték az egész.
Nagy kihívás majd a Emil lesz az ágon (főleg kiságyúval), ami nem éppen kezdő barát, de remekül tudod gyakorolni vele a hull down taktikát.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#135055) Gyuri27 válasza IMIIKE1998 (#135053) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint tudjuk a spot rendszer meg csak a látótávon alapszik.
Ja várj. Nem. Picit olvass utána a témának.

Itt vannak a kicsi óccó kinaiak [link] mint látjuk álló helyzetben ugyanakkora a commójuk mint menet közben. vizsgáljuk meg pl az amcsi med ágat [link]. 2 dolgot mindenképp láthatunk: 1: minden tekintetben rosszabb a camójuk mint a lightoknak 2:Mozgás közben még rosszabbak.
Ezek ráadásul soft statok. Azaz ha egy lightre elkezdünk mindenféle okosságot pakolni. Az amúgy sem alacsony cammó érték még magasabb lesz. Miközben ha a medet tele pakoljuk. Nem lesz akkora a javulás mint a lightoknál. Hiszen ezek az okosságok %-ban adódnak az értékekhez. Azaz minnél magasabb az alap érték annál magasabb érték nyerhető ki a felszerelések, skillek alkalmazása során.

Amd - Radeon - Ryzen

(#135056) dokee78


dokee78
félisten

Köszi a helpet.

(#135057) po1son válasza Gyuri27 (#135055) üzenetére


po1son
addikt

Arról nem beszélve, hogy száguldozni fognak (70-75km/h), 1v1 szituációba a heavy és td tankok nagy részéből hülyét lehet csinálni.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#135058) fradi81 válasza dokee78 (#135051) üzenetére


fradi81
veterán

"Kezdőknek melyik páncélvadász ág a jó választás?"

-Orosz, páncélozottabb német.

moto g72, Ninebot d28e

(#135059) emre válasza fradi81 (#135058) üzenetére


emre
veterán

Szerintem meg az amcsi tornyos a legjobb választás kezdőknek. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#135060) grizlisandor válasza emre (#135059) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én egy kis nyugtatót ajánlanék kezdésnek. ;]

(#135061) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Olasz fejlesztési ág, jelenleg ennyit lehet tudni. :K

(#135062) Argh!


Argh!
aktív tag

[Juj]mit lőttem teszt szerón :U

(#135063) DVlad


DVlad
őstag

(#135064) Linkin válasza wwenigma (#134879) üzenetére


Linkin
senior tag

Én annyira Bérenc vagyok hogy a wg mindig ír nekem ,hogy figyelik az MM-et és nekem beállítják ,hogy jó legyen. :P

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#135065) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok
bulldogra melyik a jobb löveg?
A táras v sima?!
köszi

WoT:jimmbo

(#135067) vJokka válasza IMIIKE1998 (#135053) üzenetére


vJokka
aktív tag

Még ha csak a DPM lenne gyengébb, de szinte minden tulajdonságuk (Pen, DPS, HP, armor, löveg szórás) az, ha a med párjukhoz hasonlítjuk őket. A mobilitásuk és a mozgás közbeni álcájuk az ami jobb, mert soknál még az állóhelyzeti camo is szinte ugyan az. QB video, DezGamez video

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#135068) jagada válasza jimmy74 (#135065) üzenetére


jagada
őstag

Csakis a táras!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#135069) jr1994 válasza Gyuri27 (#135055) üzenetére


jr1994
addikt

Kérlek áruld el nekem, nagy tudású kolléga, olyat még nem tapasztaltál hogy a bokorban ülő TD-t a csodás camójú lightoddal nem tudod kispottolni? IMIIKE1998-nak igaza van, nem véletlenül lázadnak a streamerek is. A lightok jelen állás szerint használhatatlanok lesznek.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#135070) Dewri válasza DVlad (#135063) üzenetére


Dewri
aktív tag

Durva lehetett egy ilyen szinten rosszul összerakott tankkal elindulni a harcokba, főleg, hogy tudhatták, hogy a német vasak igencsak erősebbek náluk. Nem kevés fanatizmus volt az oroszokban akkoriban...

(#135071) Gyuri27 válasza jr1994 (#135069) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vegyél vissza az arcból koma. Főleg, hogy nem tudod értelmezni azt amit olvasol.
Itt szó nem volt bokorban ülő td-ről.
Sőt bokorban ülő medről se volt szó.
Arról volt szó, hogy a medeknek nagyobb a látótávja. Ami még lehet igaz is (bár tudni kellene milyen medről és milyen lightről van szó).
Szóval alap esetben lehet nagyobb egy med látótávja még se fogja spotolni a lightot. Mert a mechanika több dolog mellett (amiket részleteztem) figyelembe veszi a camó értékét. Ami meg általában véve (ugye itt is jó lenne tudni melyik medről és melyik lightről van szó) a lighteknél mozgás közben is jobb (mint a medeknek álló helyzetből).
Legközelebbi ilyen minőségi hsz-d a modkerben fog kikötni. Szólok előre, hogy ha történik valami. Miért és ki által történt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#135072) jr1994 válasza Gyuri27 (#135071) üzenetére


jr1994
addikt

Szóval akkor a jelenlegi állás szerint a 9.18-ban rendben lesznek a lightok mert van álcájuk?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#135073) wwenigma válasza jr1994 (#135072) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Teljesen rendben lesznek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#135074) Gyuri27 válasza jr1994 (#135072) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd ha éles lesz és nem lesz jó majd kitárgyaljuk.

Ha a mostanit nézzük soft satokkal nyilván nem jók a lightok. Hiszen ők a láthatatlanságból élnek.
Más a baba fekvése festéssel, biával, lámpával, optikával, skill camóval.

Most is hányszor van, hogy látod az enemyt és nem spotolódsz? Na ugye.

Persze nem lehetetlen, hogy el lesz baccva. Wg képes rommá nerfelni és good modra buffolni tankokat. Náluk a balance baltával történik.
De csinálni a műbalhét felesleges.

Amd - Radeon - Ryzen

(#135075) jr1994 válasza wwenigma (#135073) üzenetére


jr1994
addikt

Úgy tűnik nem értünk egyet.

(#135074) hány pálya van ahol ki tudja használni egy light az álcáját? És hány olyan van ahol tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#135076) DVlad válasza Dewri (#135070) üzenetére


DVlad
őstag

Nem volt fanatiszmus, egyszerűen nem volt választásuk, menni kellett.

(#135077) Gyuri27 válasza jr1994 (#135075) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na most ebbe ne menjünk bele.
Mert régi történek kb a kezdetek óta benne kellene, hogy legyen a pályák tiltása/favorizálása. A különféle osztályokkal nem szopna az ember (nem annyit).
De ez igaz artyra, tdre de még nehézre is.
Emiatt is tart a med meta már egy ideje.

Amd - Radeon - Ryzen

(#135078) jr1994 válasza Gyuri27 (#135077) üzenetére


jr1994
addikt

Mindent értek. Tehát jók a lightok, csak nem a mostani pályákon.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#135079) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Yeey, első Egérfogó kitüntetés. :D

Mondjuk 4ből 2x vitte át az oldalát ás 1x lánc (210 vs 185mm....) de szerencsére égett mint a Reichstag. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#135080) Gyuri27 válasza jr1994 (#135078) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor a td-k se jók meg az artyk se. Sőt sokszor a lassú nagy nehezek se.

De ne keverjük. A lightek most jók. Nyilván általában véve mert ott is van ami op és van amit buffolni kellene.
Az, hogy kevés a map. Az, hogy fontos ficsörök hiányoznak évek óta. Az, hogy kicsik a pályák stb-stb nem jelenti azt, hogy komplett tank osztályok szarok.

Mindenáron kötözködni akarsz. Mesterien alakítod az értetlent.
Ignorál amit írok és ballagj tovább.
Én is így teszek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#135081) zodo válasza Scheff (#135066) üzenetére


zodo
nagyúr

Jó ötlet, köszi a játékot! :)

Más:

Hétvégi ajánlattal kapcsolatban nem is értem miért dőltem be a korábbi Wot infós bejegyzésnek.

"Hétvégi ajánlat: Nemzetek a rivaldafényben: Japán
Április 15-17. között a japán harckocsikkal kapcsolatos kedvezményekre és küldetésekre számíthatunk, leárazott tier II-VII-es tankokkal és igen jövedelmező küldetésekkel."

Szokásos küzdés 10 + 5 db pót ellátmány lenne az?
Sosem használtam még egyik nemzetnél sem és ha sikerült szert tennem ilyenre csak eladtam.
Nincs Japán tankom de továbbra sem lesz.

(#135082) stork13


stork13
aktív tag

Köszöntem a válaszokat.
Lorraine begördült a garázsba...

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#135083) rlazol válasza Fücsök007 (#135061) üzenetére


rlazol
addikt

Érdekes interjú. Egy potenciális (bár szerintem irreális) magyar tank ág szempontjából, az alábbi gondolatokat tartom érdekesnek:
1) azt mondják, konzol verzión lesz egy "zsoldos" ág, amiben vegyítve lesznek az önálló ágat ki nem adó nemzetek tankjai. PC-s wotra eddig még nem került szóba, bár egy időben egy "EU" ág felmerült, de amióta van önálló cseh és svéd nem ahllottam róla
2) lehetséges, hogy egy nemzetnek nem lesz tízes tankja, csak kihúzzák pl 7-esig? Hülyén nézne ki egy ilyen csonka ág, nem?
3) az olaszok lényegében ugyanazzal a problémával küzdenek, mint mi: sok a másolt tank és nincs T7 felett igazi opció
4) érdekes belegondolni, mi lenne a magyar ág spéci tulajdonsága? A franciáknak ott az autoloader, az oroszoknak a páncél, a németeknek a pontosság, a svédeknek a spéci TD mód és a kivételes gun depression, az angoloknak a lassúság ;] ,a japánoknak a HE és a superheavy lét, a kínaiaknak a nagyot ütő, de pontatlan orosz klónok. Mondjuk az amerikairól és a csehről így hirtelen nem jut eszembe kivételes jellemző, de azért általában szokott lenni egy karakterisztika, ami végig követhető az adott vonalon. Mi lenne a magyar? Automatikus zászlócsere ha a csapatunk 7-8 tankos előnyben van, hogy a vesztes oldala kerüljünk? :O
5) pár hete valaki lehurrogott, hogy az olasz ág még sehol sincs és nincs is olyan személy, aki úgy foglalkozna velük, mint ahogy valaki a magyarral teszi. A jelek szerint erősen tévedett, az olasz ág lényegében összeállt, csak a vége kapcsán kell pár döntést meghozni, a több (nem ideális) opció között.

Dewri: a német tankok, főleg a tigris és a KT, legendásan híresek voltak a mindennapos motorhibáikról. A löveg pontossága, a sebességváltó és a kuplung nem volt gáz, illetve ott nem tervezési hiba, anyagminőség vagy a gyártás volt a felelős, de attól még a híres német tankok ugyancsak igényelték a karbantartást.

jut eszembe: a motor és a váltó szétválasztása lekerült a napirendről?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#135084) po1son


po1son
addikt

Nekem valami mumusom van, hogy nem akar összejönni az utolsó obj260 td küldi link, természetesen az ellenfél befoglalta a bázist +3 tank előnnyel...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#135085) vJokka válasza IMIIKE1998 (#135014) üzenetére


vJokka
aktív tag

Scheff csinált róla egy rövid bemutató videót: [link]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#135086) jano_77


jano_77
nagyúr

Segítségre lenne szükségem!
AMX 1390-ből a BC vagy az AMX30 ágat fejlesszem ki elsőre?
Annak idején mentem teszt szerón mindkettővel és akkor a sima AMX30 vonal jött be jobban - igaz akkor még nem volt táras tankom. Most viszont imádom az AMX 1390, Skoda T50/51 is. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#135087) fradi81 válasza jano_77 (#135086) üzenetére


fradi81
veterán

Minek megvenni egy leopard klónt? kidobott pénz/xp. BC legalább egyedi és op.

Más, vk45.02A-nak buffolták a frontpáncélját vagy ilyen volt mindig?

moto g72, Ninebot d28e

(#135088) Djuree válasza jano_77 (#135086) üzenetére


Djuree
félisten

betcset for president! :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#135089) ollie válasza fradi81 (#135087) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

buffolták

***

(#135090) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Most akkor a T49-en lévő xp marad a 8-as tankon és onnan meg lehet majd venni a T54E1-et?

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#135091) jano_77 válasza fradi81 (#135087) üzenetére


jano_77
nagyúr

és szerintetek mikor várható legénység átképzési akció? vmint tudom, hogy most volt T8-10 normál tank akciózva, de legközelebb mikor várható véleményetek szerint? sajnos csak most sikerült kifejlesztenem a 9-es BC. :U

ma egészen jól adta, félek, hogy ennek még lesz böjtje. :B

és végül is rátok hallgatva - és mert bejönnek a táras tankok - a BC 25t AP fejlesztettem ki elsőre. :K :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#135092) SoulReaver válasza h1mpi (#135090) üzenetére


SoulReaver
veterán

Engem meg az érdekelne, hogy akkor a RU, felmegy t9-be, és kapok egy t8 light-ot? Mert akkor vissza kellene vennem a 13 90-et és kapnék oda is egyet, majd eladnám őket :) Ezzel keresnék egy kicsit.. :D

(#135093) szbalogh


szbalogh
őstag

Valamelyik nap láttam egy ilyen izét.

Ezért a vereségért pedig jól megszenvedtem...

Nick: HE_Storm

(#135094) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Jó ez a mai nap eddig....

Másnál is eltűnik a free xp meg a gold?

(#135095) SoulReaver


SoulReaver
veterán

EZT Érdemes vissza nézni, mert nagyon izgalmas csata volt :D

(#135096) rlazol válasza szbalogh (#135093) üzenetére


rlazol
addikt

szbalogh hogy lehet 9,7k kombinált dmg-vel veszíteni??? :Y :W

soulriver: nálam se látszik. :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#135097) SoulReaver válasza SoulReaver (#135095) üzenetére


SoulReaver
veterán

Még szerencse, hogy nem raktam a link-be semmit sem... :DDD

ITT a replay.

(#135098) notika77 válasza szbalogh (#135093) üzenetére


notika77
senior tag

Ez a legutóbbi T8-as kampány választható jutalomtankja volt. KV-4 Kreslavskiy
Nekem az a durva ebben a tankban - azon kívül, hogy volt aki önszántából ezt választotta :) -, hogy hátsó tornyos és úgy néz ki az eleje, mint más rendes tanknak a hátulja. Így ahányszor meglátom a sziluettjét, azt hiszem megy, pedig általában jön.

(#135099) emre válasza SoulReaver (#135094) üzenetére


emre
veterán

Nekem megvan, csak az a baj hogy nem lett több. Pedig kicsit bíztam benne, hogy a tietek is nálam lesz. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#135100) SoulReaver válasza emre (#135099) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én is valami hasonlóban reménykedtem, de nem lett több... :O ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.