Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#117851) CirrMee


CirrMee
addikt

Napi epic: kereken 1 perccel a kezdés után, heavy rész tök üres. Mondanom sem kell, mocskosul bukta. Kb 3x ugyanez a szitu, ugyanezen a mapon, ugyanezen az oldalon. 3x próbáltam leszorzózni az ST-I -t, mind a háromszor a map üres részén akartak hegeszteni az iq fighterek. Utolsónál 6 gép szorított be egy házközbe, ment a kövér dezert' gomb...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#117852) po1son válasza kchryss (#117850) üzenetére


po1son
addikt

Köszi szépen, ez nekem pont jó lesz, mert már régen fáj rá a fogam és 13 90el 100k xp van.... :))

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117853) DaveHutt válasza kchryss (#117850) üzenetére


DaveHutt
őstag

Úristen persze hogy ebben a hónapban ügyelek 9-et. Sebaj, akkor is megszabadulok a fostalicska 1390-től, ha bele szakadok is.

(#117854) kchryss válasza po1son (#117852) üzenetére


kchryss
addikt

és (#117853) bodry123: Jövő heti patchben cserélik a lorrit, lehet az új 9-essel könnyebb is lesz kihúzni a 10-est. nem tudom milyen lett, de a lorrit sokan szidták.

(#117855) rudii válasza CirrMee (#117832) üzenetére


rudii
tag

Kedves CirrMee! Igen tudom hétvégi streamek voltak beígérve. :D Múlthét Pesten voltam cs:go köln major castoltunk stúdióból aztán meg város mentünk. :ASD :P Most hétvégén meg hétvégés leszek, szóval vagy este, de ha nagyon fáradt leszek majd bepótolom.
Mint pl most!

Magas Tier-ű random csatákat lehet élőben most itt látni. ;)

LIVE STREAM

(#117856) CirrMee válasza rudii (#117855) üzenetére


CirrMee
addikt

Bakker, megint mehetek dolgozni éjjelre... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#117857) po1son válasza kchryss (#117854) üzenetére


po1son
addikt

Ő lesz az link?! :F
Ha igen és a kettő tank adatait összevettem, akkor jóval nehezebb dolgunk lesz. :O
Ez inkább scout, mint med tank...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117858) kchryss válasza po1son (#117857) üzenetére


kchryss
addikt

Igen ő lesz az: Tanks.gg Comapre
Azt olvastam hogy sokkal jobban illik az ágba egy buffolt 1390 lesz. Én nem játszottam a lorrival, de ami véleményeket olvastam róla az alapján csak jobb lehet. :)
Patch után szerintem tele lesz velük a battle tier 10-11-es csaták.

[ Szerkesztve ]

(#117859) rlazol válasza rudii (#117855) üzenetére


rlazol
addikt

belenéztem rudii, nem tudnál a képminőségen javítani? nekem nagyon rossz volt :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#117860) h1mpi válasza rlazol (#117859) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nekem tökéletes

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#117861) adrian360 válasza h1mpi (#117860) üzenetére


adrian360
őstag

tökéletestől elég messze van, alacsony a bitrate, nagyon látszik a képtömörítés.

(#117862) po1son válasza kchryss (#117858) üzenetére


po1son
addikt

Igen, ezt én is olvastam, hogy azért is lesz a csere, mert jobban illik majd az ágba. Én viszont pont azt látom, hogy elégé vegyesek az érzelmek a lorr iránt, ha a közösség hozzászólásait olvasom a cseréről. Abban biztos vagyok, hogy sokkal nehezebb lesz a játék az új tankkal, ha ez az ágyú marad rajta, amit megadtak az adatokba. Hiába magasabb jóval a DPM, a 200as átütés és 2.88as aimtime miatt nem lesz egy közkedvelt tank. :(

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117863) jagada válasza po1son (#117862) üzenetére


jagada
őstag

Végül is 3 vagy 4 fős lesz a BC legénysége? Mert nekem most 3 csaj ül a Lóriban.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#117864) jr1994 válasza CirrMee (#117851) üzenetére


jr1994
addikt

Miért mész egyedül meghalni?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#117865) rlazol válasza h1mpi (#117860) üzenetére


rlazol
addikt

én konkrétan nem tudom elolvasni a feliratokat.
Chat, játék-panelek...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#117866) h1mpi válasza rlazol (#117865) üzenetére


h1mpi
nagyúr

akkor nem tudom állítsd forrásra, nekem tökéletes

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#117867) po1son válasza jagada (#117863) üzenetére


po1son
addikt

Hát arról nem olvastam semmi infót. Itt van egy nagyon jó összefoglaló videó, ami már elégé régi, de itt is csak kérdőjel van 7:30 környékén a legénységet illetően. Én hátam mögött nincsen vmi nagy wot karrier és így nem tudom a WG mennyire szívatja a népet tank cserénél... :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117868) adrian360 válasza h1mpi (#117866) üzenetére


adrian360
őstag

Úgylátszik más fogalmunk van a tökéletesről

(#117869) rlazol válasza h1mpi (#117866) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm, akkor nálam volt a hiba valóban, majd megpróbálom újra.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#117870) h1mpi válasza adrian360 (#117868) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem megfelel :D amúgy meg rlazol azt írta, hogy olvashatatlan. Valahol a kettő között van az igazság. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#117871) szallasi007 válasza CirrMee (#117851) üzenetére


szallasi007
őstag

NEm beszólásból de ilyenkor mine mész be a városba? nem lett volna 0-as soron végigtolni? lett volna vagy 5k lepattanód a medek meg simán leszedik akit megvillantasz.
Minden rossz nélkül kérdezem hogy mit vártál mi fog történni ha egyedül bemész a városba? Meglátnak és inkább visszafordulnak?

(#117872) kchryss


kchryss
addikt

Én tegnap Charevna-t néztem. Kíváncsi voltam mit tud hogy többen nézik, mint néhány ismertebb wotos streamert. Hát játszani azt biztos nem tud, volt olyan csata ahol 10 perc alatt 1-et sem lőtt csak ment körbe himmelsdorfon.
Minden esetre pár kulturált honfitársunk megtalálta magának és beköszönt neki a chaten. :U

(#117874) adrian360 válasza kchryss (#117872) üzenetére


adrian360
őstag

Ugyan ezek az emberek szokták Scheff streamjén tizenéves tinilányok képét meg facebook oldalát linkelgetni, szánalmas

(#117875) po1son válasza kchryss (#117872) üzenetére


po1son
addikt

Sajnos kb mindegyik játékban vannak ilyen twitch csatornák és az a durva, hogy a felkapottabbak brutálist pénzt zsebelnek be... Ha tippelnem kéne a nézők átlagéletkora szerintem 16-17 körül lehet az ilyen streameken. Habár mostanában pár nagypapinak is van mire felizgulnia link. :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117876) galervin93 válasza kchryss (#117854) üzenetére


galervin93
őstag

Teszten próbálgattam ezt az új BC-t, nekem a 13 90 után határozottan tetszett! Mármint a 13 90-et is szeretem (megtartós is), de az új gép sem tűnik rossznak. Lorr-ral nem tudom összehasonlítani, még nincs meg, de nem is lesz. Vagy megveszem de nem nyúlok hozzá és megvárom a cserét, attól függően, mikor végzek a 13 90-nel.
Szerencsére legénységben sem szenvedek hiányt, CDC-ben már 1000+ csatám van, kitermelt már pár legényt... :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#117877) po1son válasza galervin93 (#117876) üzenetére


po1son
addikt

Ha vársz 8.01ig, akkor kb -1 millió lesz kreditbe. :))

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117878) DaveHutt válasza po1son (#117862) üzenetére


DaveHutt
őstag

Megkapja a SA47-et, ami Lorreaine-en van.

(#117879) jagada válasza galervin93 (#117876) üzenetére


jagada
őstag

Csak az a baj, hogy a 13 90 egy goldtemető, és az új BC is annak tűnik a nerfelt átütéssel, rosszabb célzásidővel és nagyobb pontatlansággal a Lórihoz képest, ami egyáltalán nem igényli a goldot.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#117880) po1son válasza DaveHutt (#117878) üzenetére


po1son
addikt

Ezt fogja akkor megkapni 100 mm SA47 232/263/50 300/300/400 6.71 0.36 2.5? Tegnap nézelődtem a tank után, de nem olvastam sehol, hogy a gun átkerül. :N

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#117881) Enzolord válasza po1son (#117880) üzenetére


Enzolord
addikt

Nem, a 13 90 buffolt ágyúját kapja, nincs is más opció.. csak 200 az alap átütés, és 2.22 a két lövés közti idő, nem 2.73

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#117882) jagada válasza Enzolord (#117881) üzenetére


jagada
őstag

Az E-25 gyorsabban lő nem táras ágyúval. Én inkább húzom a Lórit, mert vannak aggályaim a cserével, főleg, ha 4 fős lesz a legénység ugrik a sia.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#117883) galervin93 válasza po1son (#117877) üzenetére


galervin93
őstag

Természetesen!:-)

jagada
Nekem annyira nem hiányzik a gold belőle, fele-fele arányban van benne, de általában csak akkor töltöm, amikor elfogy a munísön. Az viszont sajnos elég gyakori... Lehetne benne egy-két tárral több is.
Szerk.: mondjuk én sokat szpottolok vele, nem egyszer jövök ki nulla sebzéssel, de top3 xp-vel. Bár nem mindig lövik (finoman szólva...) a szpotot sajnos...
Szerk.2: a T54E1 210-es átütése is elegendő nekem, nem félek előre, aztán persze meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#117884) Pista622


Pista622
tag

Sziasztok!Nemrég keztem Wotozni,még csak ismerkedem a játékkal olvasgatok tanulgatok.Kérdésem is lenne, a jobb felső sarokban azt az xp-t mire használhatom fel? mert ugye tankot az adott tankkal elért xpjével tudom fejleszteni.Ha rá megyek akkor ugye aranyért lehet venni ,kiprobáltam de ugyanugy azt irja hogy nincs elég xp.aranyért vehetek,de akkor mire váltottam át??nem értem.

(#117885) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok! Ma lesz kedve valakiknek velem szakaszozni? ;) Ma oldották fel a banom :D

(#117886) fradi81 válasza Pista622 (#117884) üzenetére


fradi81
veterán

hello
combat experience: csak a tank fejlesztésére költheted tehát azokra a modulokra + következő tankra amit a képen látni lehet.
free experience(sárga csillag): bármire lehet költeni.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#117887) galervin93 válasza Pista622 (#117884) üzenetére


galervin93
őstag

Egy adott tankkal gyűjtött xp-t az adott ta k moduljainak, illetve a következő tank(ok) kifejlesztésére tudod felhasználni. A jobb felső sarokban az ún. szabad xp van, ezt bármely modul, bármely tank fejlesztésére elhasználhatod. Érdemes tartalékolni, mert sok gép alap modulokkal nagyon nehézkesen játszható. Ilyenkor anélkül, hogy esetleg mennél ezzel a géppel, ebből a free xp-ből ki tudod fejleszteni "ingyen" a kérdéses modul(oka)t. Pl. van egy tankod, amin alapjáraton nagyon gyenge ágyú van, de mondjuk 20 ezer xp-ért rá lehet tenni egy használhatóbbat, akkor érdemes ezt a free xp-t gyűjteni és erre elkölteni.
A free xp lassan jön, minden csata után x %-a a csatában szerzett xp-dnek (talán 10%? Pl. csatában szereztél 500 xo-t, akkor kapsz 50 freet).
Az aranyért váltás egy más tészta. Ehhez olyan tankokkal kell menned, amelyeken minden modul és minden belőle kifejleszthető tankot kifejlesztettél már. Ekkor a tank elitté válik, és ilyenkor már sokkal gyorsabban gyűlik a tankon az xp. Ezt az xp-t pedig 1:25 arányban (1 arany = 25 free xp) átválthatod. Ez így ugye gyorsabb, mintha csak sima tankokkal gyűjtögetnéd. Viszont a játékbeli aranyért igazi pénzzel kell fizetned, drága magyar forintokat... Szóval gyűjtögethetsz "ingyen", de lassan, és pénzért gyorsan.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#117888) Pista622 válasza galervin93 (#117887) üzenetére


Pista622
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségeket!
Nem értem akkor nekem jobb felső sarokban 9000 tapasztalat van,a tank teljesen kifejlesztve ,de ha kiterjeszteném a következőt,akkor azt írja nincs elég xp.De a tank csak 3500 xp.Ezért nemértem

(#117889) jano_77 válasza SoulReaver (#117885) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az örökös chat bant!? Vagy esetleg másfélét kaptál most?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#117890) galervin93 válasza Pista622 (#117888) üzenetére


galervin93
őstag

Véletlenül nem kevered a kredittel? Fentebb Fradi kollega beillesztett egy screen shotot, a jobb szélső érték a free xp. Ha modot használsz, lehet hogy lockolja ennek használatál, akkor egy olyan kis lakat látható az értéknél, mint a fenti képernyőfotón. Erre kattintva tudod ki/be kapcsolni, hogy használja-e a free xp-t vagy sem, ha nincs elég xp a tankon.
Szerk.: ha feltöltesz egy screenshotot a kérdéses helyzetről lehet hogy könnyebben tudunk segíteni.:-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#117891) Pista622 válasza galervin93 (#117890) üzenetére


Pista622
tag

XVM fenn van, nem keverem a kredittel de még azt a lakatot sose figyeltem ,lehet az lesz a gubanc.Majd melobol hazaérek megnézem.De akkor ezekután az a gond. Köszönöm Mindenkinek!

(#117892) SoulReaver válasza jano_77 (#117889) üzenetére


SoulReaver
veterán

Most csak egy hét ban volt, TK miatt.. :) a chat ban-t akkor sem veszik le, ha kinyalnám a kis b.zi serb s.ggét :D

(#117893) greg77


greg77
csendes tag

Kedves Fórumozók!

A következő kérdésben kérném meglátásaitokat, javaslataitokat.

Kb. 15,000 csatával a hátam mögött, a játék minden jó és rossz tulajdonsága miatt és ellenére továbbra is játszok vele. Az elmúlt 3 év alatt a szabadidőm és némi anyagi ráfordítás ellenében (prémium fiók, 2-3 prém tank) elértem azt, hogy már rendelkezek pár T10-es járgánnyal is (T-62A, E50M, IS-7, BatChat25), illetve jó pár ágon 9-10-ig szépen fejlesztettem, több nemzetnél viszont nem (3-4, tehát kb. a felénél). Mivel úgy tapasztaltam, hogy a 10-es szint az, ahol igazán élvezem a játékot (meg egál a játék 10-es a 10-es ellen), célomnak tűztem ki, hogy kifejlesztem a lehető legtöbb ágat, amihez ugye XP és kredit kell. Viszont vannak "korlátaim": munka és családi programok mellett csak szabaidőmben érek rá, ami heti kb. 2-5
órát jelent (változó), illetve nem szándékozom HUF-50-100ezreket beleölni az aranyba meg az átváltásokba (prémium fiók / 1-2 prém tank belefér). A kihívás (feladat) és így a kérdés a következő: a fenti kapacitásaim függvényében (idő, pénz) mi az az optimális befektetés, amit javasoltok ahhoz, hogy az eredeti célomat, a minél több ágon magasabb szintű fejlődést (T9-T10-ig) elérhessem? A kérdést inkább matematikai / operációkutatási (optimalizálási feladati) kérdésként tenném fel.

Tudom, többen vannak azon a véleményen, hogy egy adott tanktípust "meg kell tanulni", de azt gondolom, ez inkább "játékbeállítási" kérdés a WG részéről, hogy pl. egy szintugráshoz kell egy adott mennyiségű XP. Pl. 9-ről 10-re kell az adott 9-es kötelezően fejlesztendő moduljaihoz kb 50-100,000 XP, majd a 10-es kifejlesztési XP-je, ami ugye újabb kb. 200,000, azaz összesen kb. 300,000. A WG persze megtehetné azt is, hogy ezt a példaként felhozott 300,000-et megfelezi, vagy megduplázza (ezért mondtam, hogy WG-n múlik), de szerintem ez inkább üzletpolitika, aminek a kérdéskörét nem áll szándékomban itt feszegetni.

Esetleg még eszembe jutott a "bérfejlesztés" is, azaz valakinek "bérbe" kiadnám a fejlesztést (természetesen nem ingyé', hanem valamivel ellentételezném a nyújtott "szolgáltatását", az idő- és energiabefektetését). Van már ilyen megoldás?

Vagy ha mégis a "gold business": CW-ben tudnék-e annyi aranyat keresni, hogy ott is meggyorsítható lenne a fejlődésem? Tudtommal a CW-n való részvételnek is vannak kötelező részvételi követelményei, amikhez nem biztos, hogy jó beugók lennének a "korlátaim" (főleg az időbeni ráérés).

Szóval, ki mit gondol? :)

(#117894) Warton válasza greg77 (#117893) üzenetére


Warton
őstag

Én azt gondolom, hogy igazából te sem tudod, hogy pontosan mit szeretnél...

(#117895) fradi81 válasza greg77 (#117893) üzenetére


fradi81
veterán

Ha kevés az időd csak szorzózgasd le a tankokat, klánból sok arany nem jönne be főleg ha nincs időd órákat SH-zni.

moto g72, Ninebot d28e

(#117896) zodo válasza greg77 (#117893) üzenetére


zodo
nagyúr

Szerintem nem csak tank típust kell megtanulni hanem kimondott épp soron lévő példányt is a típuson belül.
Ha azzal jó vagy szépen gyűlik az xp így gyorsabb a cél felé haladás.
Esetleg akkor ráugrani egy ágra mikor akciós (igaz mostanság a top tier csak havi szinten elérhető) vagy minden csata x-os, stb.
Mivel kevés szabadidőd így csak a pár napos prém fiók éri meg ugyan így drágább mint havi, stb de legalább nem vész kárba a java.
Minek mennél bele a bér húzásba ha utána nem tudnál a top tankjaiddal élményszámba menő csatákat vívni.
Ennyi erővel ebay acc és szép napot vagy türelmesen lépdelsz előre ahogy mások, meggyorsítani csak pénzel lehet pl prém tank és free xp váltás.

[ Szerkesztve ]

(#117897) greg77 válasza Warton (#117894) üzenetére


greg77
csendes tag

Szerintem 2x is leírtam: fejlődni (szintekben, végcél természetesen a 10-esek) a lehetőségeimhez (idő, pénz) képest leggyorsabban (~ idő- és költséghatékonyan).
Nem extrém módon értem, hogy már szeptemberre ide az egész kurszki csatamezőt, de nem is úgy, hogy még 4-5 évet eljátszogatva érjek el oda.

(#117898) jagada válasza galervin93 (#117883) üzenetére


jagada
őstag

Nekem is fele-fele, de egy vesztes kör simán -80k kredit, de még olykor egy nyeres is -70k.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#117899) adrian360 válasza greg77 (#117897) üzenetére


adrian360
őstag

prémium fiók + személyes tartalék + hétvégi akciók kihasználásával szépen lehet haladni szerintem. személyes tartalékot is tudsz venni a shopban ha kell.

(#117900) zodo


zodo
nagyúr

Hétvégi ajánlat: Special: Lots of Discounts and Free Equipment!

Napi első csatában => 3x xp
Prém tank II-V osztály => 50%
Prém tank VI-VII osztály => 30%
Prém tank VIII osztály => 15%
Felszerelések => 50%
Garázshely => 50%
Free xp átváltás => 1 arany = 35 xp

Küldetés egy Optikáért

Bármilyen random csatában 50k xp szerzése a csapat top 10 xp szerzője közt.

Szerk: és erre vártam 3 hetet :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.