Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#104601) Télapó_


Télapó_
tag

Legyél te a legtöbb tapasztalati pontot szerző játékos a csatában.

Na ez aztán a feladat, képtelen vagyok erre szerintem nem is lehet megcsinálni.
Piszok béna vagyok, ha csak nekem nem sikerül.
Bulldoggal próbálkozom, de nem megy.
Tudnátok tanácsot adni???

Üdv.

(#104602) jr1994 válasza Télapó_ (#104601) üzenetére


jr1994
addikt

Menj a lehető legkisebb szintű tankkal (nem tudom melyik sorozatnál tartasz, aszerint pl Chaffee vagy T37). Egyébként jó eséllyel valóban user error lesz, Bulldoggal 10-20 csatánként simán összejön egy top xp.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#104603) nyunyu válasza Télapó_ (#104601) üzenetére


nyunyu
félisten

Sebezni is kene, nem csak fu alatt sunnyogva spotolgatni, aztan varni arra, hatha arra lo egy kosza csapattars...

Meg az sem art, ha pofatlanul osszeszedsz egy-ket nagyobb szintu fragot.

Itt pl. semmi extrat nem csinaltam, 80% legenyseg+heavy lagfest cimszoval laposkuszasban hatulrol behatoltam, osszeszedtem par artyt, aztan valahogy en kaptam a legtobb XPt, es leesett egy asz is.
Spotra nem is gyurtam, jott az magatol is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#104604) galervin93 válasza Télapó_ (#104601) üzenetére


galervin93
őstag

ELC. A legtöbb ember egy, max két lövés után garázsba kerül vele. Ha te négyet-ötöt már tudsz lőni, szinte garantált a top5, de gagyi csatában voltam én már kilencszázvalahány sebzéssel is top.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#104605) hmb válasza Télapó_ (#104601) üzenetére


hmb
aktív tag

angol tier5 lightal konnyu a topban lenni, kicsit lassu de nagyon lehet vele daralni.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#104606) ollie


ollie
MODERÁTOR

T-44-hez melyik gunt ajánljátok?

1. 122mm D-25-44, valami 12-13mp-ként lehet vele lőni, ez elég gáz szerintem
2. 100mm L-B-1, kisebb sebzés, jobb pen golddal (ha az kell), és elég gyorsan lehet lövöldözni, pontosabb is, meg a célzási idő is kevesebb.

Nekem a 2. szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

***

(#104607) Rellind válasza ollie (#104606) üzenetére


Rellind
senior tag

Én a 2. megoldást használom. :U

(#104608) dvids válasza ollie (#104606) üzenetére


dvids
aktív tag

Teljesen egyértelműen a 100 millis. A 122-es nagyságrendekkel rosszabb.

(#104609) jozefgucci1 válasza ollie (#104606) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Az utolsó azaz a 2. a jó választás.Nem lenne rossz tank ha picit nagyobb lenne az átütése. Igényli az aranyat rendesen. Nálam 13 van benne alapból.

UI.: TY59-es accot nem lehet sehogy sem kiírni ide ugye ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#104610) Bingisz válasza jozefgucci1 (#104609) üzenetére


Bingisz
addikt

:N

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#104611) h1mpi válasza jozefgucci1 (#104609) üzenetére


h1mpi
nagyúr

már kiírtad :DDD

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#104612) szbalogh válasza jozefgucci1 (#104609) üzenetére


szbalogh
őstag

Hogy Te milyen cseles vagy :D

Nick: HE_Storm

(#104613) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Olyanok vagytok ,de komolyan :DDD
Természetesen ha sért valakit vagy valamit akkor törölhető az utolsó mondat.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#104614) ollie


ollie
MODERÁTOR

Minderinek köszi a segítséget!

***

(#104615) MinionFlasH válasza jozefgucci1 (#104609) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

:C :R

(#104616) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát lol, én is pont annál a light küldinél voltam, hogy legyen nekem a legtöbb xp-m. Gondoltam akkor megveszem a covenantert, beleültem, az első csata oltári nagy vesztés lett, de mégis nekem lett a legtöbb xp-m (csak 347), majdnem stock tankkal. :DDD

***

(#104617) nyunyu válasza hmb (#104605) üzenetére


nyunyu
félisten

angol tier5 lightal konnyu a topban lenni, kicsit lassu de nagyon lehet vele daralni.

Crusadernek konnyitett besorolasa van: BT5-7-be kerulhet, mig a klasszikus otos scoutok (Chaffee, Leopard) BT6-8-ba.

Egyebkent tenyleg nagyon adja, ritka az olyan meccs, ahol nem osztom ki vele a sajat HP masfelszereset.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#104618) zodo válasza Télapó_ (#104601) üzenetére


zodo
nagyúr

Írtam az off-ba, nekem egy Crusader-el sikerült pedig szinte alig tettem érte.

(#104619) ollie válasza zodo (#104618) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja ,amúgy erről eszembe jutott, hogy ott a Valentine II is, azzal szinte mindig első helyen végzek, mert max tier 4-et tesz be neki ellenfélnek, vagyis a legtöbb ellenfél kezdő. Light ellenére a tierjében szinte átlőhetetlen a páncélja. Csak arra kell figyelni, hogy szigorúan gold skulót kell hozzá használni, mert a sima nagyon harmatos, és mivel nagyon lassú, heavyként kell vele játszani.

***

(#104620) szbalogh válasza ollie (#104619) üzenetére


szbalogh
őstag

+1 a Valentine II-re :K

Nick: HE_Storm

(#104621) oke válasza ballington (#104588) üzenetére


oke
senior tag

Grat.
A WN8-at hogy lehet oda kiíratni?

(#104622) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Utána nézhetnék a statisztikákban, de inkább a kényelmesebb utat választom: kérdezek...

Artyk közül melyik legalkalmasabb a területsebzéses küldetésekhez? Mintha valahol olvastam volna, hogy az S-51. Valóban ennek a legnagyobb a splash köre?

Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#104623) Bingisz válasza lacibacsi (#104622) üzenetére


Bingisz
addikt

A T92, Conqueror GC párosnak van a legnagyobb splashköre.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#104624) Jolet


Jolet
őstag

amikor a paradicsomlevesbe kavics kerül :-) 11,5K pattintott damage
sajnos nálunk is azok voltak így a hátamba kerültek és meghaltam

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#104625) kchryss válasza lacibacsi (#104622) üzenetére


kchryss
addikt

Tier 7-es artyk közül a két ruszkinak a legnagyobb S-51/SU-14-1.
Magasabb tierben van nagyobb is. S-51 előnye, hogy kifejleszthető KV-2-ből így aki nem szokott artyzni, de kéne neki küldetésekhez az megspórolhat egy teljes arty ág kihúzását és rögtön kezdhet egy 7-es szintűvel.

(#104626) Shoni válasza nyunyu (#104603) üzenetére


Shoni
csendes tag

Ez szép. Nálam ez úgy néz ki, félútig besunnyogok ott már lesben áll egy Bulldog.
Lelövi a láncomat, a mögötte lévő O-I oneshot-ol. :(
És én vagyok az első hulla.

[ Szerkesztve ]

(#104627) lacibacsi válasza kchryss (#104625) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. SU-14-1 van most meg, de kb 10 csata és jön a SU-14-2! Az S-51-hez még kell egy kicsit dolgoznom a KV-2-vel... Azért kérdeztem, mert reményeim szerint hamarosan eljön az idő és nekifoghatok a T-55A küldetéseknek, ott meg már nem árt az ütősebb arty.

#104623) Bingisz: Na igen. Igyekezem arra felé is, de azért a tízes artyk messze vannak nekem, mint.... szóval olyan nagyon... :O De azért jó tudni, hogy ebben a tekintetben hol van a célvonal.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#104628) Bingisz válasza lacibacsi (#104627) üzenetére


Bingisz
addikt

Értem. Hát a legegyszerűbb, ha megnézed a löveg kaliberét. Minél nagyobb, annál nagyobbat fog splashelni. Golddal meg még nagyobbat. Viszont így láthatod azt is, hogy a Su-14-1, az S-51, és a Su-14-2-nek is ugyan akkora a splash köre, mert ugyan az a top lövegük.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#104629) szbalogh válasza lacibacsi (#104627) üzenetére


szbalogh
őstag

Én a Su-14-2, FV304 és BC 155 55 artykat használtam. Kész van mindegyik küldetés :D
Az orosz 8-as nagyon jó a több tank kilövéshez, mert a 7-esekkel szemben sokkal gyorsabban tölt és céloz. És persze minél alacsonyabb tierbe kerülve jó, mert nagyobb eséllyel lősz is ki valakit.
Ja, és saját tank kilövést is beszámította, bár azt hiszem azon a küldetésen egyszerűsítettek azóta. :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#104630) #43783936 válasza szbalogh (#104629) üzenetére


#43783936
törölt tag

Már nem számolja a sajátot bele.
Pár napja összejött a T*55-höz az 1 kill+1 sebzés, csak azért nem adta meg mert csapattárs volt a sebzett.

Én Fv207-tel tolom a küldetéseket, nagyon bejött a kellemes vizszintes lövegkitérítése.

(#104631) kchryss válasza lacibacsi (#104627) üzenetére


kchryss
addikt

Ha megvan a SU-14-1 akkor felesleges megvenni az S-51-et, mert tök ugyanazt a lőszert használják, ugyanakkora a splashük. Ha orosz ágon mész ennél nagyobb splashed nem is lesz. Német ágon 8-as szinttől már nagyobb mint a legnagyobb orosz, amerikainál 10-es angol ágon pedig 9-es szinttől. Francia mind kisebb. Azt nem tudom, hogy a többi küldetéshez melyik ág a legjobb, én ha komolyabban artyznék a német ágat választanám.

Orosz 7-8-9-es artyknak ugyanakkora a splash, a 10-esnek pedig kissebb, mint az előtte lévőknek
S-51, SU-14-1, SU-14-2, 212A: 8,49m
Obj.261: 7,28m

Német 8-9-10-esnek ugyanakkora a splash és mind nagyobb, mint az oroszoké.
GW Tiger P, GW Tiger, GW E100: 9,21m

Amerikaiaknál a 8-9-esnek ugyanakkora, mint az S-51-nek, a 10-esnek jóval nagyobb (ennek van a legnagyobb a játékban).
M40/43, M53/55: 8,49m
T92: 11,64m

Angoloknál csak a 9-esnek és 10-esnek van nagyobb (2. legnagyobb a játékban)
FV3805: 7,32m
Conq. GC: 11,10m

Mindenhova a prém lőszerhez tartozó értéket írtam, mert az a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#104632) emre válasza lacibacsi (#104622) üzenetére


emre
veterán

Jó lesz az, csak piszkosul kívánja a gold lőszert.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#104633) Télapó_ válasza jr1994 (#104602) üzenetére


Télapó_
tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat nyunyu, galervin93, hmb.
Ez nagyon nehéz küldetés a számomra, nem tudok mit kezdeni ezzel a tankkal.(Bulldog)
Állandóan lebukom vele és egy két lövésből megölnek.
Már alig várom, hogy egyszer sikerüljön és soha nem ülök könnyű tankba az biztos.
Nem nekem való szerintem.
Nincs pofám hátul maradni vele ezért állandóan valami nagy döggel találom szemben magam.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#104634) ollie válasza Télapó_ (#104633) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem több száz (vagy akár 1000) ütközetet le kell nyomni egy adott kategóriában, hogy igazán megtanuljuk használni. Én is holt koki vagyok a light tankokhoz, most tanulom, és tervben van az is, hogy maponként utánanézzek a jó spot helyeknek. Artyzni meg kb 2 hete kezdtem (több éb WoTozás után), meg is látszik az ótvar teljesítményemen (csak a kampány miatt csinálom), de nem adom fel, amíg nincs meg minden küldetés. Addig is szidnak az ellenfelek, ha eltalálom őket, meg a csapattársak, mert többnyire haszontalan vagyok a csapatnak (még).

***

(#104635) dvids válasza Télapó_ (#104633) üzenetére


dvids
aktív tag

Light tankokhoz kell talán a legtöbb játéktudás, játékmechanizmusok ismerete, pályaismeret, taktikai érzék meg a legalapabb dolgok: vezetés és célzás. És ezek büntetik legjobban a hibát is: nincs páncélod és HPd se sok. Általában a játékosok heavykkel és TD-kkel kezdik az evolúciójukat és csak aztán váltanak mediumokra. Amúgy se könnyű light tankokkal, de ha kezdőként még ráadásul közben missionöket is csinálod akkor az dupla gond. Megértem hogy elment a kedved.
De azt javasolnám, hogy azokat a küldetéseket, amelyek csinálhatóak úgy is inkább alacsonyabb tierben csináld. A Bulldog ugyan kiemelkedően jó light tank, de azzal egészen 10-es csatákat is fogsz kapni és magasabb tierben tapasztaltabbak az ellenfelek is. A Chafee és a T37 is remek masinák.

[ Szerkesztve ]

(#104636) Télapó_ válasza ollie (#104634) üzenetére


Télapó_
tag

Már csak a könnyű tank küldetések vannak vissza az első küldetésből és belefáradtam a sok szívásba.
Azért én sem adom fel csinálom amíg nem sikerül.

dvids: neked is nagyon köszönöm a biztatást.
Próbálkozom valami 4-es tankkal hátha azzal sikerül.

Üdv.

(#104637) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Fiúk! Mindenkinek köszönöm az arty témában adott kimerítő válaszát!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#104638) #84221696 válasza ollie (#104634) üzenetére


#84221696
törölt tag

Egyetértek! Ma léptem át az M103-al a 300. csatám és igazából most kezdtem ráérezni. Eddig átkoztam rendesen, most meg már ott tartok, hogy a garázsom állandó vendége lesz. Ma még egy kiválóság jelet is kaptam a lövegre. Tudom, hogy ez lópöcs, én mégis úgy örültem neki, mint kutya a farkának. :D

(#104639) ollie válasza #84221696 (#104638) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

M103 a kedvenc t9 heavym. :K

Vele mentem a legtöbb csatát, 1.693-at (második a T30, 1.190-nel).

[ Szerkesztve ]

***

(#104640) #84221696 válasza ollie (#104639) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az szép szám! :D Eddig a kedvencem az E75 volt, azzal viszont most nem tolom, mert most hogy akciózzák az E5-öt, azt akarom magamnak.

(#104641) Pete55555


Pete55555
addikt

Dat főoldal !!!

Hungarian league!

Más: Egy pörgős LTTB kör. Semmi extra igazából, másod osztály lett csak, viszont elég pörgős kis körnek sikeredett :D 4 perc alatt szétszedtük őket.
A végét elb*sztam, tudom :W

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#104644) jano_77


jano_77
nagyúr

Tegnap első neki futásra sikerült a T55A MT-15 küldetés! :))


hatalmas öröm volt számomra, hogy a küldetés kiválasztását követően rögtön első csatában sikerült (Type61-el) :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#104645) jr1994


jr1994
addikt

Indien Panzerre érdemes vstab mellé egld-t is tenni? Ez a célzásidő kikészít.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#104646) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

A jó napom -rossz napom posztokat kérjük itt hanyagolni !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#104647) jano_77 válasza Télapó_ (#104636) üzenetére


jano_77
nagyúr

Már a T-55A küldetéseit csinálgatom, de a light-osból még a Stugos LT-15 sem tudtam letudni sajnos! :( Egyszerűen a lightozás nem nekem való és túl sok tankom sincs hozzá! Teszt szervert most kivételesen leszedtem, mert ki akartam próbálni több tankot, ami felé haladok, hogy érdemes-e egyáltalán elmenni addig és így kipróbáltam pl az LTTB-t Első csatára sikerült az LT-15-ös küldetése! Gondolhatod, hogy mennyire ideges voltam. :(( :U
De nem adom fel, előbb vagy utóbb csak sikerül és beadja! :K

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#104648) lacibacsi válasza jano_77 (#104647) üzenetére


lacibacsi
addikt

"a light-osból még a Stugos LT-15 sem tudtam letudni sajnos"

Te biztosan nem örülsz ennek és hidd el, hogy én sem kárörvendően mondom, de engem az ilyen dolgok nyugtatnak, amikor tizenezredszer megyek neki a STUG LT-15-nek és még mindig nem sikerül... Ha a nálam sokkal jobbak közül is szenvednek vele, akkor talán még van remény. Amúgy a topiklakók véleményei alapján a Chaffee-mat és a Bulldog-omat átalakítottam passzív scout-ra (csigaszem+álcaháló), így ha bead egy jó pályát, akkor meg-megcsillan néha egy kis reménysugár... A minap Malinovkán alig pár tucattal maradtam le a 4 ezerről. De majd legközelebb...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#104649) Bingisz válasza lacibacsi (#104648) üzenetére


Bingisz
addikt

De miért szenvedtek a spottal, amikor beleszámít a sebzés is. 2k sebzés meg 2k spot sokkal egyszerűbben megcsinálható.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#104650) Télapó_ válasza jano_77 (#104647) üzenetére


Télapó_
tag

Látod milyen a szerencse?Még nekem sem sikerült megcsinálnom, de én sem fogom feladni amíg nem sikerül.
Nagyon sok függ a csapattól is, ha sok a jó játékos vagy ha a rossz az is okozhat némi gondot.
Szóval kell a szerencse is nagyon a tudás nem elég.Mondjuk én nem tartom magam jónak, átlagos lehetek.
Sok szerencsét a küldikhez. :R

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.