Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dewri


Dewri
aktív tag

Szomorú dolog, amit a wargaming művel. Itt ez a játék, ami szinte már játszható, nincs arty, csak +1 tier van, 7 perces a kör, 7 ellenfél van és csak 3 giga, nem 70... Mellélövések, eltűnő lövések, nevetséges lepattanók persze vannak, hiszen wargaming, de ezekkel lehet dolgozni.

Ám mindezek ellenére mégis kötelességüknek érzik, hogy tönkretegyék az ember szórakozását, mégpedig azzal, hogy direkt folyamatosan agyhalott nulla csapattársakat adnak be, miközben szemben a pro-k vannak. És egyedül nem lehet kinyírni mind a 7 ellenfelet. Azt mondjuk továbbra sem értem, hogy miért én vagyok 90%-ban a vesztes oldalon (ötletem persze van, de az "összeesküvés elmélet"...), de sajnos ez van...

Végre lehetne használni a nehéztankot, mert jó a páncél, pattog az ellenfél, a pályák is nagyszerűek, bármilyen helyre oda lehet menni mindenfelől. De ilyen emberekkel semmit nem lehet csinálni. Egyedül tartok föl 4 tankot, SENKI nem megy be addig a 4 tank mögé, hogy csipegessék őket, inkább a pálya másik végén ülnek. Másik körben elindulok, bemegyek mögéjük, lövöm őket, egyedül. Pedig ha csak 2 jönne velem, még érnénk is valamit, de nem, inkább ülnek egy szikla mögött, mint a nagy wotban... És amikor 10ből 9 ilyen kör, az nagyon elveszi az ember kedvét, mert ez ellen nem lehet mit csinálni, szemét sorsolás ellen nincs semmi esély, így nincs xp, nincs kredit, csak fölösleges időpazarlás van...

És íme, nem a levegőbe beszélek, ez a mai termés, iszonyat szánalmas:

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#102) Lion81 válasza Dewri (#101) üzenetére


Lion81
tag

Én ilyenkor pihentetem kicsit a játékot de én is érzékelek valami hasonlót bizonyos időintervallumokban.Mintha rajtam gyakorolnának a profik!!! :F A sorsoló rendszerük tuti nem random hanem néha bundázott :DD Nincs mit tenni ők írják a szabályokat :O

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#103) Dewri válasza Lion81 (#102) üzenetére


Dewri
aktív tag

Sajnos igen. Pedig még így sem lehet ok panaszra, mert ha sikerül jól sebezni, akkor vesztes körre is viszonylag jó pénz jön, ha xp nem is. A nagy wotban 13 bukta volt zsinórban legutóbb, amikor is töröltem a francba, itt eddig 5 zsinórbukta a max, utána beesik 2-3 win is, így még nem töröltem...

De már csak ez a tankos játék maradt, a wot és a war thunder játszhatatlan, az armored warfare egy wot klón modern tankokkal, tehát az nem opció, a ground war tanks pedig csak egy orosz szerveren megy, de mivel kezdő a profilom ott, az MM nem talál nekem játékot tier2 körre, így nem tudok eljutni a tier5-be, ahol már sokan játszanak...

Szóval ki kell tartani, ha tankozni akarok... :)

(#104) Dewri válasza Dewri (#103) üzenetére


Dewri
aktív tag

Mármint prémium tankkal jön viszonylag jó kredit, prémium órával/nappal. Simával semmi...

(#105) Dewri


Dewri
aktív tag

Ma megint csodálatos csapattársakat kaptam folyamatosan. Megnéztem már a végén a 2 csapat profiljait, mert gyanús volt, hogy több mint 130 játékosból (adott tier/+1tier/-1tier) az MM-nek egy percig tart összerakni 14 embert... Nos, szemben, csak a WR arányt nézve:

74,8%-48,4%-57,3%-63,4%-50%-50,2%-47,3%

Nálunk:

50,2%-55,6%-54,9%(én)-53,9%-46%-46,4%-43,1%

Átnéztem több vereséget is, jellemzően mindig van ilyenkor szemben 2-3 pro, egy alkalommal egy 83%-os is volt. Nálam 1x akadt egy 73%, de az csak valami bug lehetett, a következő csatára javították is... :))

Egyébként tök jó a játék, nem manipulálják, minden véletlenszerűen történik, ahogy minden wargaming terméknél... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#106) kdr730 válasza Dewri (#105) üzenetére


kdr730
tag

Ugyanezt tapasztalom. Most hogy van ez a maraton a gyerek accountjával is megyek folyamatosan 6-os 9-es vereségi sorozatok néha megszakítva 1-1 győzelemmel. A saját accountomon még nem tapasztaltam ilyen szinten, de félek ott is eljő...
Tegnap este szakaszoztunk 4-ből 3-at behúztunk, de van hogy a szakasz sem segít.

(#107) Dewri válasza kdr730 (#106) üzenetére


Dewri
aktív tag

Na igen, a mai missionok nagy részében nyerni kellett. Véletlenül pont akkor 2 trágyább a leosztás a szokásosnál... Én legutóbb (pár hete) pont azt tapasztaltam, hogy egyedül könnyebb, mint szakasszal, mert sokkal több bukta volt szakaszban...Bár lehet, hogy csak olyan nap volt.

De akkor is hatalmas fíling, hogy a nehéztankkal lehet előre menni! Belenéztem egy wotos közvetítésbe, továbbra is a szokásos szánalmas szikla mögött ki-be húzogatás megy 5 percig, mert ha valami kilóg, 2 arty odaver... Undorító...

[ Szerkesztve ]

(#108) Dewri válasza Dewri (#107) üzenetére


Dewri
aktív tag

Hagyom is mára. Még éjjel 2kor is ez megy. T8-T9 meccsen 1 lövést tudok leadni és már 5 emberünk meghalt. Ezzel az 1 lövéssel (441 sebzés) a t8 tankommal a t8-t9 meccsen negyedik top sebző vagyok... Ez mi??? :((( :W

(#109) Szaki2


Szaki2
tag

Hétvégén a legrosszabb, olyankor előjönnek a balfékek, meg 40+% játékosok. Reggel nagyon rossz, nekem délután szokott jobb lenni, vagy este, de nehéz nyerni. Nagyon kell bűvészkedni. Ilyenkor érdemes tiereket váltogatni, amíg meg nem találod a nyerőt. :)

(#110) Dewri


Dewri
aktív tag

Nem az a probléma, hogy előjönnek az idióták. A probléma az, hogy direkt figyelem és MINDEN vereségnél szemben ott figyel a 63-70% WR-es ember, 1 garantáltan, néha 2. Nálam pedig MINDEN ilyen körben 60% alatt mozog mindenki, jellemzően 43-49% környékén!!! Ez látványosan direkt pro vs amatőr összeállítás!!! És az a vicc, hogy én vagyok berakva folyamatosan az amatőrök közé, pedig szinte mindig top1-2 sebző vagyok magasan, sokszor a győztes ellenfél legjobbjánál is jobbat sebzek!!!!!!!!!!!!! Akkor miért???

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Ez a felfoghatatlan számomra! És ez megy minden nap gyakorlatilag, mióta kijött az új event, szezon vagy mi a franc... Mostanra odáig süllyedt ez a rakás szar, hogy prémium t8 járművel, prémium nappal, kredit boosterrel 50ezres kört tudok menni (korábban 90-110ezer között mozgott ugyanez), mert a 7-ből 5 ellenfél átlőhetetlen t9 tank (500+ sebzés, bárhonnan beütnek kategória...) + az agyhalott csapatom adott, így egyéni teljesítményt se tudok leadni rendesen, mert nem ütök be semmit...

Próbálok kitartani és nem letörölni ezt a fosrakást, mert itt 1100 csata alatt meglett a t9 E75, ami a nagy wotban 9ezer csata alatt se sikerült. De az ilyen köröktől olyan szinten megy el a kedvem az egésztől, hogy hihetetlen... :((( :((( :((( :((( :(((

(#111) Szaki2


Szaki2
tag

Tegnap mi is nagyon nehezen hoztuk össze az egyik klántaggal a 3 győzelmet. Utóbbi időben nagyon rosszak a csapatok, mindenki erre panaszkodik, más klánokból is. Nem tudom, az iskola hozta ezt a sok rossz játékost, vagy az event, vagy a kettő együtt. Nem könnyű. Ha tehetem én is ratinget játszok, ott legalább nem esik a WR.

(#112) sinick


sinick
senior tag

Nem kell túlgondolni semmit. Olvasgasson mindenki egy kicsit a mikrotranzakciós játékok jutalmazásáról pár cikket (pl. egy itt az IGN-től: The Troubling Psychology of Pay-to-Loot Systems). Event van! Több a befizetés. A befizetőket a rendszer véletlenszerűen többször jutalmazza. A nem befizetőket értelemszerűen többször bünteti. Nem véletlenszerű jutalom ugye a pérm időszak, prém tankok, prém lőszer, ezek dokumentáltak. A véletlenszerű egy játékban sem dokumentált, csak pár "szaki" beszél róla, pl "The Engagement Game" című könyv.

[ Szerkesztve ]

(#113) Dewri válasza sinick (#112) üzenetére


Dewri
aktív tag

Magyarul: hivatalosan el nem ismert pay2win a játék... Mondjuk ez mindig is így volt, gondolom nem csak nekem tűnt fel, hogy esetenként a szembejövő prémtankot földi halandóként nemigen lehet átlőni... :D

Ettől függetlenül akkor is azt mondom, hogy most nagyon túltolták, néhány éve ismerem már azért a wg termékeit, de ilyen szintű látványosan pofátlan szar MM azért nem szokott lenni még náluk se (bár a Blitz amúgy is szembemegy a hagyományos wg "értékrendekkel", itt a német tankok nagyon durvák, szemben a minden más játékukban "német=elindulni nem érdemes" kategóriával...)!

És sajnos jelenteni se lehet, mert kinek lehetne? A wg-nek? "Megvizsgálnák" és mindent rendben találnának, én meg véletlenül nem tudnék belépni többet a profilomba másnaptól... :DDD :DDD

(#114) Szaki2


Szaki2
tag

A tegnapi nap nagyon sz@r volt. Alig nyertem egy-két gamet. Pedig fizettem. :) Van van 30 nap prémiumom, meg vettem passt az eventhez, mégis veszítek, még szakaszban is. Az event előhozta a noobokat. A blitz híresen ruszki tank párti. Azok opok.

(#115) sinick válasza Szaki2 (#114) üzenetére


sinick
senior tag

Pár éve olvastam, hogy az ilyen mikrotranzakciós játékoknál 82 dollár volt az a átlag, amit a játékosok fizettek havonta. Az a pénzösszeg határ, ahol elkezd jutalmazni felette van. Ez a határ függ a játékosok számától, a fizetősök számától és a fizetett összegektől. Most biztos, hogy többen is játszanak, többen is fizetnek, így a limit is emelkedik. Én is vettem pass-t. De nem tolok bele havonta húsz-harmincezer forintot. Gondlom, te sem.

(#116) Dewri válasza Szaki2 (#114) üzenetére


Dewri
aktív tag

Én gyakorlatilag csak nehéztankozok, mert agyhalott csapatokkal a végén rendszeresen kell egyedül 3-4-5 ellenfél ellen küzdeni. A light-medium vonalak erre képtelenek, nincs páncél, kevés a hp, de a nehezek még ilyen helyzetben is oda tudnak verni, mielőtt elhalnak.

Azt tapasztaltam, hogy itt a Blitzben az amcsik kifejezetten sz*patva vannak, ezekkel sokkal több a rossz kör, mint a jó, nem is bírtam átlendülni az M6-on. A németek istenek, a VK3601, a Tigrisek (1-2-P), az E 75 mind embertelen kategória!! A francia-angol elmegy: random páncélzat, néha olyanokat pattintanak, hogy besírok, máskor minden beveri őket, az ágyúik kellemesek. Próbáltam a páncélvadász németeket, de nem igazán sikerül, sokkal nagyobb az xp költség, torony és spot nélkül képtelenség jól menni, más nemzetet már meg se néztem...

Orosszal a KV1S-ig mentem, de nem igazán tűnik OP-nak, el is adtam, bár a KV vonalban látnék fantáziát majd egyszer. Ellenfélnek sem OP az orosz, az IS-ek pattognak a Tigrisekről, nevetséges töltési idő mellett. A KV 3-4 egészen jó tud lenni, de mindig szétszedik őket... IS3 ellen Tiger2-vel 1 az1 ellen simán nyertem már. A KV2 sem akkora szám, bár ha beüt, akkor beüt, ugyanez a ruszki vadászvonal is, az ISU beteg ha betalál, de ezt tudja a német t8 Rhm is és annak van hozzá tornya...

Az orosz medek magas szinten (t8+) persze jók, de én mindig is nehéztankoztam (a wotban is, war thunderben is, armored warfaréban is), így annyira nem mozgatnak meg.

Ezek után nagyon meglepődtem, mert a németeket szinte minden játékban elnyomják, ez már alap manapság, itt meg a Tigris 165 mm fronttal van szerelve és a német nehezekről minden pattan, mindent ütnek, elképesztő változás velük a játék a nagy wot után!! Az orosz KV1 volt a wotos kedvencem, itt meg már rég eladtam, annyira nem hozza ugyanazt... Szóval nem érzem OP-nak az oroszokat, ez a másik meglepetés, mert wg termékről van szó... Az amcsikat meg látványosan kínozzák, szomorú, hogy még egy játékba is be kell vinni a politikát. Más magyarázatot nemigen tudok erre, mert önmagukban jók lennének az amcsi járművek, de az, hogy a t8 prémium T34 10-ből 7x minimum sebzést ad le, azaz a 400-as sebzésű ágyúból szórja a 325-360 lövéseket, illetve sok esetben nem üt be a 246 átütéssel olyan tankokat, amik páncéljánál majdnem duplája ez a 246 átütés, az nevetséges... Ma mentem 4 kört a Tiger P-vel, 4x saját tier, nyolcas se jött, 3 győzelem. USA T34 tegnapi 3 körből 3x t9, ebből egyszer volt, hogy 5 a hétből, mind bukta...

A pass-t én is befizettem. A nagy wotban hol volt valaha ilyen akció, hogy 1800 forintból kaptál pass-t? A legutóbbi battle pass fizetős része 6500 gold, +20 szint további 5000... Itt vannak az 5x szorzók, a napos/9órás/1 órás prémiumok, amiket én aktiválok, nem a rendszer. Soha nem voltak a nagyban ilyenek... A múltkori eventben FELE XP-be kerültek a 6-7-8-9-10 tankok, ráadásul nem 1-2 napig, hanem 30-35 napokig!!!!!!!!!!!! És ez ugyanaz a cég...

(#117) Dewri


Dewri
aktív tag

Fölfedeztem, hogy a wargaming segít az egyszeri játékosnak abban, hogy milyen tankot válasszon a játékhoz. Elég sokféle tank van, sok nemzet, sokféle típus, nehéz önállóan helyesen dönteni, de ők kedvesen rávezetik a embert arra, hogy mi az ami jó neki és mi az amivel nem kell próbálkozni...

Meglett a Vk100.01. Az a tank, ami ha szembejön, semmilyen tankommal nem tudom beütni (goldot nem számítva, azt nem használok egyáltalán...), a 246-os átütésű T34 ágyúm nem viszi be oldalról sem. Első körre bemegyek. 9 lövést kaptam, ebből 8 simán beütött, szemből, kicsit szemből-balról, oldalról is. Közepes és nehéz tankok lőttek, saját tierben, nem közelről, hanem látótávon túlról is, azaz 200+ méterekről. Egyetlen lepattanóm volt, az is hátulról, nem tudom hogy hozták össze. Az "agyhalott csapat" default beállítás nálam a játék beállítások menüjében, de azt nem tudom módosítani, így bukta természetesen. A wargaming ezzel megmutatta, hogy ezzel a tankkal nekem nem érdemes foglalkoznom, eladva...

Black Prince legelső kör, kidugom az orrát a sarkon, a TELJES ellenséges csapat ott áll félkörben 150 méterre (saját csodálatos csapatom természetesen a térkép másik végén, de szemem se rebben, mivel kb MINDIG ez van...). MINDENKI meglő, van aki 2x is (lánc lent nyilván...). Több mint 2300 felfogott sebzéssel, 0 sérüléssel tolattam vissza a láncjavítás után!!!!! A korábban említett default beállítás miatt bukta, de több mint 2700 felfogott sebzéssel zártam a kört, azóta is megvan a tank, tegnap mentem egy 5 killes kört vele, Acélfalak is jönnek. A wargaming jelezte, hogy ezen az ágon elindulhatok.

Kv1S, kiságyú a normális töltés miatt, bukta, 1 találat, 7-0 klasszikus előre leosztott (ja nem: "véletlenszerű"...) kör a default beállítással, 158 xp (55ezer xp a KV3...). Még egy próba, ugyanez. Nagyágyú föl, több mint 18 sec töltés, egy találat, 423 sebzés, töltés alatt kinyírtak... A wargaming tippje: ne akarjak az orosz nehéz vonal felé haladni, mert nem nekem való, eladva...

Hát nem jófejek? :DDD :DDD

(#118) Szaki2 válasza sinick (#115) üzenetére


Szaki2
tag

Na annyit biztos nem költök rá. Még talán egész év alatt sem, nem hogy havi szinten. :)

(#119) sinick válasza Dewri (#117) üzenetére


sinick
senior tag

A nagy nehezek "goldmágnesek", azok beütik. Én is gondolkodás nélkül goldozok ezekre. Ha betalál, megéri.

(#120) Dewri válasza sinick (#119) üzenetére


Dewri
aktív tag

Több ágon próbálkozok, olykor lemegyek 200ezer kredit alá, most is 1,3 millió van csak, örülök minden olyan körnek, ami nem mínuszos. Most a francia t8 tankot akarom majd kivenni (hátha enged játszani a tárassal a wargaming...), illetve gyűjteni annyi szabad xp-t, hogy a KV1S-t átlépve egyből kiforgassam a KV3-at, szóval kreditből sosem elég, nem akarok goldos mínusz soktízezres köröket menni csak azért, hogy kilőjek egy tankot...

(#121) Szaki2 válasza Dewri (#116) üzenetére


Szaki2
tag

Igen, most event alatt a nehéztank a legcélravezetőbb. Na meg az alacsony tier. T5 alatt.
Nekem a médiumok a kedvenceim, azok közül is amelyiknek van egy kis páncélzata, a T-59 meg az új nagy kedvenc a Chimera Phantom.
Hát igen, lighttal akkor lehet eredményesnek lenni, ha jó nehéztankok vannak a csapatban és feltartják az ellent, amíg mögéjük kerülsz, na akkor nagy kavarodást lehet okozni köztük. :) Lighttal érdemes tartalékolni a hp-t a végére, amikor már meggyengültek az ellenfél tankjai és elég egy lövés, vagy messziről le lehet őket vadászni. Általában a lightoknak jó a látótávolsága.
Mondjuk vannak olyanok, akik nehéztankban elvárják, hogy a lightok menjenek előre, holott nekik kell a frontvonalban lenni. De van olyan light is, aki előrerohan és lenulázza magát az első 20 másodpercben.
A KV vonal sztm kifejezetten gyenge, a kv1-s még oké, de a KV3 KV4 írtó lassú, nagyon rossz a célzása és rossz az átlövése. A KV4 nekem hatalmas csalódás volt. Már ki van fejlesztve az utána jövő ST-1, de nem volt kedvem megvenni.
Az IS3 régen, 2015-16 tájékán OP volt, de mióta jöttek új t8-as tankok, sokkal jobbak, meg a tigris 2-est is buffolták, már elvesztette a vezető szerepét. Amúgy a t7 és t8 osztály van telezsúfolva prémium tankokkal, ezeket az osztályokat a legnehezebb játszani.
A t34 tornya nagyon jó, nagyon nehéz beütni szemből, a legjobb vele egy domb mögé húzódni és magát a tankot elrejteni, csak a tornya látszódjon. Lövés után pedig azonnal visszahúzodni újratöltésig. Viszont ha mögé kerülnek, akkor lőttek neki. Nehezen fordul, egy med hamar kiszedi.

(#122) Szaki2 válasza Dewri (#120) üzenetére


Szaki2
tag

Alacsony tierben lehet jól pénzt gyűjteni, meg prémium tankokkal. Ha van aranyad vegyél jó prémium tankokat. A t25 nagyon jó pénzkereső. A t8-as Löwe is.

(#123) Dewri válasza Szaki2 (#121) üzenetére


Dewri
aktív tag

Eddig úgy nézem a Tiger 2 a legjobb nyolcas nehéz. A VK100.01 esélytelen ahogy írtam korábban, most a Caernarvont néztem meg, 4 kör, 4 bukta, eladva, csalódás volt, sokkal jobbnak gondoltam... Még a francia t8 van hátra tesztelésre, ha lesz rá pénz. A KV vonallal szemezgettem, de szerintem hagyom, mert ahogy írtad, nem tűnnek jónak, egy Black Prince simán bedarálja a KV3-at (mondjuk az a Tigrist is...), és az ágyúik is lassúak.

A t6 VK3601 megvan, azzal jó menni, t7-re pedig a Black Prince-t használom, leadtam a Tigrist. Tegnap 3800 sebzést pattintott, embertelenül jó, 3,5 sec töltéssel pedig megeszi a többi nehezet is párharcban. T5-re nem nagyon készültem, a kis prémium Krupp van meg, a tornyos Hetzer... Egész jó, de csapatfüggő, mint a legtöbb.

Most majd ezekkel leszek kénytelen menni, csinálgatom a szezon feladatait, onnan is esik majd pár százezer kredit, csak el kell jutni odáig. A t9 E75-öt eladtam, kellett a pénz, de amúgy sem éri meg nyolcas fölé menni, nincs kedvem mínuszos körökhöz, így most az a terv, hogy t8-ig kiépítem azokat a tankokat, amikkel jól tudok játszani, aztán elleszek napi pár csatával (vagy amíg föl nem ****nak agyilag...)...

(#124) Dewri válasza Szaki2 (#122) üzenetére


Dewri
aktív tag

Annyi aranyam nincs, hogy vegyek egy Löwét, pedig látom, hogy jó, szemből lőhetetlen. A T34 (1776) van meg egy régi eventből, atom torony, gyenge test, tud jó kört menni, de az amcsik szopatása miatt (korábban írtam, hogy én ezt tapasztalom...) nem szívesen használom manapság...

Lehet visszaveszem a Matildát és széttrolkodom a tier4-et... :DDD

(#125) Dewri válasza Szaki2 (#122) üzenetére


Dewri
aktív tag

Most bementem tier4-be. Semmivel nem jobb a helyzet, mint magas szinten. Agyhalott csapat, folyamatos vereség, nulla csapatmunka, afk idióták, 5 killes 1600 sebzéses körre 19ezer kredit prémiummal. Ezt nem nevezném jó pénzgyűjtési módnak...

(#126) Dewri


Dewri
aktív tag

Az a gond, hogy minden booster kifogyott. Kredit booster nagyon sokat számít, de azt még venni se lehet, mert nincs a shopban sem. Amit meg a játék dobál, az kb semmi... Így csak a prémium fiók van, de abból 20-30ezres körök már jónak mondhatók. 2,5 millió egy t8 tank, alsó hangon 100 db ilyen csata kellene hozzá és akkor még nincs pénz megpakolni fejlesztéssel. És szakaszozni sem érdemes, mert pl havernak 6ezer csatája van, nekem 1200, ha bemegyünk szerintem hozzá igazítja az ellenfeleket, mert sokkal nehezebb jó kört menni, mint pl egy másik haverral, aki szintén 1200 csatás. És mindenképp jobb köröket megyek egyedül, nem azért mert bénák a haverok, hanem mert érezhetően máshogy működik az "RNG"...

Esélyes, hogy itt a vége a játéknak számomra, mert nem fogok többszáz csatát végigszenvedni ilyen körülmények között (fosrakás csapatok, folyamatos vereségek, emiatt sovány kredithozam...) az biztos, mert nem ér annyit az egész. Inkább eltöltöm hasznosabban a szabadidőmet...

(#127) Szaki2 válasza Dewri (#123) üzenetére


Szaki2
tag

A Tigris2 tényleg jó most már, régen gyenge volt a páncélja. T5-ös prémium tankok mind jól keresnek. Volt egy topic az angol fórumon, hogy melyik tanknak mennyi a hozama, megpróbálom neked visszakeresni, bár lehet idő közben valamennyit változott.
Tier 8-ban az obj252u a legjobb nehéztank. Bitang frontja van. Nagyon jól lehet vele meccseket nyerni, igaz van, hogy 3000 sebzést kell csinálni hozzá. Tier hétben próbáld ki a Tiger P-t egy fokkal erősebb, mint a Tigris 1. A jpanthernek nagyon jó volt a kredithozama, visszavették, de még mindig jó. Igazán prémiumokkal lehet jól keresni. Anno én 5000 game után kezdtem el t8-ben nyomni. Addig kifejlesztettem majd mindegyik nemzetet, igaz amikor én kezdtem még csak négy-öt volt. Most 50000 game után főleg t8-9-et nyomok, mert a t10 tele balfékekkel.
T34-el hulldown kell játszani, a tanktest mindig legyen takarásban, csak a torony látszódjon ki. Legjobb egy domb mögé rejteni. Sose menj vele nyitott terepre, mindig legyen takarásod.

(#128) Dewri válasza Szaki2 (#127) üzenetére


Dewri
aktív tag

Igen, megvan az Excelsior, iszonyat jó köröket megy (sorjázza a Top Gun-Nagykaliber köröket, néha Acélfal, időnként Radley Walters...), 40-50ezer mindig bejön, annál csak több.

Sajnos továbbra is a játék határozza meg, hogy mivel érdemes játszani. A német nehézvonallal eddig nem volt problémám, de most rámentem a medekre. Megvan a Párduc. Gyakorlatilag egyetlen egy kört nem adott még, ahol normális csapatom lett volna. 10 csatából 4 győzelem, 6 vereség, 2x éltem csak túl a kört. És nem a tank szar, most is top sebző voltam legutóbb vele. Egyszerűen folyamatosan szemét csapatot kap valamiért nálam. A Tigrisek nem, azokkal lehet menni szép köröket, de a Párduccal esélytelen. 10 kör után, ahol mind a 10 kör fos, levonható a konzekvencia, hogy a wg nem akarja, hogy ezzel játsszak. Sajnos nincs olyan páncélja, mint a nehezeknek, így vele nem tudom érdemben egyszerre 3-4 tank ellen fölvenni a harcot minden egyes körben... Kár, pedig jó tank, 4,22 töltés, kimaxolva, de a csapatleosztással nem lehet mit kezdeni és így csak szenvedés... Nem tudom menjek e tovább a vonalon ezek után...

A Tiger P nekem is tetszett, de t7-ben nekem a Black Prince jön be legjobban, iszonyat páncél-tűzgyorsaság kombó. A JPanther ellenfélnek látom hogy jó, de mivel nálam mint már említettem, az agyhalott csapatösszerakás a default beállítás, nem merek vadászozni, torony nélkül előre látom, hogy értelmetlen lenne...

T34-el továbbra sincs értelme játszani, most bementem, mert születésnapos: 5x xp, 2x kredit, na majd megszedem magam. Persze. Szokásos nulla fos csapat, vereség, 54ezer kredit jött be, ennyit az Excelsior lazán hoz t5-ben... Erősen elgondolkodtam, hogy eladom a retekbe, de holnap vége lesz a szezonnak, hátha javul majd valamit a helyzet, ha visszaállítják az MM-et normálisabbra...

[ Szerkesztve ]

(#129) Dewri


Dewri
aktív tag

Sikerült az első jó kör a Párduccal: 2600 sebzés, 3 kill, bár csak 81 hp marad a végére... Mondom, hogy lenne ebben potenciál, nem a tank a probléma...

Utóbbi pár nap csatáiból néhány, bizonyítandó, hogy nem csak passióból sírok a csapat miatt...

[kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép][kép]

Az is érdekes "véletlen", hogy szinte minden körben van a csapatban egy 0-ás (vagy közel nullás) játékos, azaz egy afk, tehát általában alapból 7 vs 6 felállással megy a harc...

[ Szerkesztve ]

(#130) Szaki2 válasza Dewri (#128) üzenetére


Szaki2
tag

Igen, az Excelsiort én is szeretem. Jó kis tank. A tegnapi nap nekem is olyan volt, hogy bárhol próbáltam játszani, csak vesztettem, ezért elkezdtem ratingset játszani, ott legalább, ha bukta van, de sokat sebzel, akkor kevesebb rating pontot vesztel. De hátha már a héten jobb lesz, bár az ingyen t8 E75 miatt, most biztos sok balfék próbál masteryket gyűjteni.

(#131) Dewri válasza Szaki2 (#130) üzenetére


Dewri
aktív tag

Friss Excelsior rekord: kereken 3000 lepattanó!! Konkrétan egyedül harcoltam 5 ellen (bár szinte minden köröm erről szól...), miközben a csapatom beállt foglalni. Mert van aki azért játszik egy tankos játékkal, hogy beálljon egy körbe... Szerencsére t4-t5 csata volt, csak egy SU-85 tudott beütni, senki más nem volt rá képes... De egy t5 tankkal 3ezer lepattanó akkor is szép szerintem. :)

Közben sajnos eladtam a Párducot, egész egyszerűen nincs idegrendszerem hozzá, képtelenség jó kört hozni, mivel továbbra is kizárólag szemét csapatokat kap (14 kör, 7 bukta, 3 túlélés). A francia táras t8 nehéznek csúfolt, valójában inkább közepes tank is ment a levesbe, mivel 80%-ban a csapat kihal 2 percen belül, a 22 sec tártöltéssel pedig nem tudok mit kezdeni a 3-4 egyszerre rámrohanó majdnem fullos ellenféllel, a "páncél" meg semmit nem fog meg. Itt is ez van, mint a Párducnál: a tankban lenne kapacitás, de az MM nem engedi, hogy menjek vele... Visszavettem a Tigris 2-t nyolcasnak, továbbra is az a legéletképesebb t8 nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#132) Dewri válasza Szaki2 (#130) üzenetére


Dewri
aktív tag

Rating battle. 7-1 arányban vereség, pedig simán hozható lett volna. Sajnos itt tényleg csak az számít ki mennyi pénzt tol bele ebbe a szarba. Mivel én nem sokat (pár sms aranyra időnként, meg ilyen 1800 forintos tank mint az Excelsior volt most...), ezért nyilván maradok a fos csapatok közé sorolva. Lényegtelen a tier, a játékmód. Új fejlesztést így nem tudok kezdeni, mert nem engedi a játék. Több irányt próbáltam, de a Párduc vonal kuka, francia-orosz-amcsi-angol nehéz ág szintén, a többi nemzetnél meg sehol nem vagyok, ezért nem is kezdem el. Nehezeken kívül (med, light, td) meg mással nincs értelme foglalkoznom a nálam megszokott csapatleosztás miatt, 90%-ban úgyis csak kínlódás lenne, nekem nincs türelmem sajnos ehhez, nekem nem az az élmény, ha szenvedek...

Így most megvan az a pár tankom, amivel jó köröket tudok menni: Black Prince, Tiger P, Tiger 2, VK3601, Excelsior, ennyi. Ezekkel gyűlik az xp, amit aranyért lehetne kiforgatni (de nem fogom, mert minek toljam bele a pénzt, ha játszhatatlan fos az egész...), meg a kredit apránként. Majd ha meglesz a kredit az E75-re meg az E100-ra egyszer, azokat megveszem, hogy ott álljanak a garázsban, mert a nagy wotban sosem volt t9-t10 tankom. Menni persze nem megyek majd velük, mert nincs szükségem mínuszos körökre...

Így tehát már nincs igazi játékcél, nincs miért itt ülni órákig... Még ha lesz megint egy szezon, akkor se, mert hova gyűjtsem a jutalmakat, ha nincs mire használni... :(

(#133) Szaki2 válasza Dewri (#131) üzenetére


Szaki2
tag

Az szép teljesítmény az Excelsiorban. Látom kimaxolod. :)
Nekem ilyenkor (ezerpárszáz játék után) még nem is volt t8 tankom, szóval szerintem nem vagy lemaradva semmiről. Tanuld a térképeket, melyik tankkal hol lehet jól kiaknázni a terepadottságokat stb. Az orosz medium vonal nagyon jó. Anno én is a németekkel kezdtem, de már megbántam, inkább az orosz medekkel kellett volna kezdeni.
A francia táras t8 alatt melyikre gondolsz?
Vannak elátkozott tankok. Az én párducom is az, anno azzal nyomultam és rengeteget buktam vele. A t8 párduc 2-nek még gyengébb volt a páncélja, de most már megerősítették mindkettőjét. Viszont a t9 E50 csodálatos tank, élvezett vele letarolni az ellenfelet.
Tegnap este szakaszban egész jól nyomultunk az egyik klántárssal, de aztán változott az MM. Szar csapattársak, tankhoz nem passzoló pályák. Be is indult a vesztéssorozat. 3-at vesztettetünk t10-ben, abba is hagytuk a játékot, mert átállt az MM szivatásra.

(#134) Dewri válasza Szaki2 (#133) üzenetére


Dewri
aktív tag

Nem a terepekkel van a probléma, hanem a csapatokkal amiket kapok. Akárhova megyek, egyedül nem bírok lenyomni 7 tankot... 3-4 szokott menni, nagy szerencsével 5, de kizárólag páncélos nehéztankkal. Csatoltam már pár képet, szerintem azokon látszik, hogy milyen szinten mozog nagy átlagban a csapatom, ilyen "lényekkel" nemigen lehet semmit csinálni. Az egy dolog, hogy elhalnak, ha jól lesebeznék az ellenfeleket közben. De nem, általában 2-3 közel fullos ellenfél mindig marad a végjátékra...

Tehát vagy előremegyek és engem szednek szét először, mert nulla támogatásom van, vagy nem megyek előre, mindenki más meghal és utána szednek szét a végén. Általában ez a 2 opció van a csatákban minden tierben. Ezért félek medezni (és vadászozni), mert ezt nem bírják, kevés a hp, kevés a páncél, kicsi a sebzés, hogy érdemben helytálljak a túlerő ellen.

A franciáknál csak egy nehéz vonal van, annak a t8 tankja az AMX 50 100. Szerintem Inkább med, mert minden beüti és elég gyors, az ágyúja nagyon jó, de életképtelen a töltés miatt...

Azt mondod jó az orosz med vonal? Szemezgettem már vele, de úgy láttam az adatokból, hogy talán t8-tól válik erőssé. Mindenesetre kipróbálom akkor, legalább újra lesz játékcél...

(#135) Dewri válasza Szaki2 (#133) üzenetére


Dewri
aktív tag

Sajnos az van, amitől tartottam. Nem tudok meddel játszani, mert nem bírja el a lövéseket egyáltalán és 3-4 ellenféllel egyszerre nem hatékony. Mindegy hova megyek, elöl vagyok vagy hátul, ott van az ellenfél, a csapatom meg nem. Így nem lehet medezni. Össze kell szedni xp-t t8-ra, ott lesz életképes az angol is, meg az orosz is. Bár az orosz ágyú lassúnak tűnik, de majd kiderül. T6-t7 esélytelen...

(#136) Lion81


Lion81
tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy miért pingel androidos telón a játék? Xiaomi Note7.
Akár mobilneten full térerőn akár az otthoni wifin full térerőn csinálom játszhatatlan.Ha az asztali gépen nyomom ott minden frankó 40-50ping/60fps.Pár frissítéssel ezelőtt kezdte de most már szinte minden napszakban ilyen.
Nem értem :F

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#137) Szaki2 válasza Dewri (#135) üzenetére


Szaki2
tag

Más stílusban kell játszani a medeket. Ezeknek a gyorsaság a lényege, a lassú nehéztankokat meg tudod kerülni és szét tudod lőni. COD-nak hívják, Circle of dead, némelyik nehéztank nem tudja a tornyát olyan gyorsan forgatni, hogy befogjon, miközben te oldalról, hátulról szétlövöd. Nézz youtube videókat, sokat lehet belőlük tanulni. A lényeg, hogy nem kell ottmaradni lövés után. Lősz, visszahúzódol újratölteni, aztán megint lősz. A legjobbak fedezékből előbújni és lőni, mert gyorsak. Vagy a másik taktika, ha jók a nehezek a csapatban, hogy amíg azok feltartják az ellent, meddel mögéjük mész és kilövöd őket.

(#138) Szaki2 válasza Lion81 (#136) üzenetére


Szaki2
tag

Most az event miatt nálam is nagyon lagol. Szerintem a WG szerverei szarok, nem bírnak ennyi játékost kiszolgálni. De frissítés függő is. Van hogy a frissítés vacak és előhoz ilyen problémákat, majd a következőben javítják, de biztos lesz másik probléma. ;]

[ Szerkesztve ]

(#139) Szaki2


Szaki2
tag

Megvettem az E75TS-t 3100 aranyért. Nem voltam annyira ügyes, de egy t8 prémiumért sztm megéri. Ráadásul ez egy bestia! :DD A frontpáncélja über vastag, kicsit lassú a drágám, de nem gond, ha az ellen jön hozzám, hogy kivégezzem őket. ;]

(#140) Dewri válasza Szaki2 (#139) üzenetére


Dewri
aktív tag

Igen, egy t8 prémium nehéztank ennyiért nem rossz, hiszen 7500 goldot kérnek értük alapból... Én most kissé hanyagolom a játékot, pedig van 38 prémium nap rajta, de a szezonbeli napi kötelező játszás és ebből 90% szenvedés után most kicsit elment a kedvem...

A Heroes of Might and Magic 7 megy most, az bejött, egész napok mennek el a kampánnyal és végig élvezem...

(#141) Lion81


Lion81
tag

Miért micro laggol ez a szutyok amikor 60fps/80ping meg van stabilan?
Legújabb Nvidia driver van fent és a hardver (HP Pavilion15 laptop) is elég hozzá szerintem (I3-7100U/GF MX940 2GB/8GB DDR4-2133/240GB SSD).
Valamint észrevettem a feladatkezelőben hogy a játék csak 32 biten fut.Nem lehet valahogy elindítani 64 biten?

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#142) Szaki2 válasza Lion81 (#141) üzenetére


Szaki2
tag

wifin játszol? Nekem is folyton lagolt, meg kilépett a Dell laptop wifin, pedig stabil digis netem van. Mióta LAN-ra raktam a laptopot semmi problémám a WOT Blitzel. Lehet nálad is a wifis kapcsolat miatt van lag.

(#143) Kovács86 válasza Dewri (#100) üzenetére


Kovács86
junior tag

Nekem is van ilyen tapasztalatom, pl: a küldetés miatt beugrom a szupermaci(Supremacy)-ba és 16-ból 3 esetben nyerek, keményen harcolva, + prémium lőszer.

Ha az Encounter-ben nem csinálok semmit (!!!), eljátszom a lefagyottat ( kipróbáltam, kaptam 3 negatívat :( ), akkor is nyerek 10-ből 3x !!!

Adott olyan összeállítást, hogy az ellenfélben 6 játékos 50% feletti win-es volt. nekünk 2 !!!

...Volt, hogy a lassú ágyús harckocsival 3-ból 3-szor nem adta meg a tisztás becsapódó találatot, éééés, nem is mondta be az olyankor szokásos hangeffektet !!!

Undorítóan hajtanak a prémium-lőszeres vásárlásba mindenkit a sikerélmény miatt !!!

Kezd elmenni a kedvem :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#144) Dewri válasza Kovács86 (#143) üzenetére


Dewri
aktív tag

Most megint indult új szezon, de a legutóbbin annyira kiégtem a napi kötelező játéktól, hogy ezt nincs hangulatom elkezdeni... Pedig csak 1800 pénz lenne a fizetős beugró és ott jobbak a jutalmak, de előre tudom, hogy 80% kínlódás lenne egy hónapon át. Nem ér annyit...

(#145) Kovács86 válasza Dewri (#144) üzenetére


Kovács86
junior tag

Már azon tűnődök, hogy kiszállok és "elboltolom" a Blitz-et.

Legfeljebb majd újra regisztrálok, ha elvonási tüneteim lesznek.

(#146) Kovács86 válasza Kovács86 (#145) üzenetére


Kovács86
junior tag

Ha az "elboltolás" mellett döntök, azt hol/hogyan kb.? (magyar nyelven, ha lehet : )

[ Szerkesztve ]

(#147) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A hybrid nation tankok hogy és mikor elérhetők?
Jelenleg a Tech Tree sem látható.

Köszi

(#148) sinick válasza lolchief70 (#147) üzenetére


sinick
senior tag

Szia! Tech treeben nincs is, speciális tankos event, valamilyen láda, karácsonyi vagy év eleji árverés útján szerezhető be néha. Ahogy emlékszem Predator, Smasher, Vuucan, Nameless, Hafen, Edelweiss, O-47, Vindicator, Blaze nemrég voltak, azok egy darabig nem lesznek. Lupus, Gravedigger, Lycan, Annihilator, Scavenger, Y5-ök, Spike, Sdrisvagn, Dracula, T55A, Nightmare, Helsing már régebben volt, az bármikor lehet karácsonyig. Karácsonykor meg bármi lehet. Meg úgyis jön mindenszentek, így halloweeni eventbe is jöhetnek, én pl. az Y5-ököt szereztem meg így.

(#149) lolchief70 válasza sinick (#148) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Köszi a választ. :R
Melyik klánban vagy?
Úgy látom sok előnye van a klánoknak de eddig csak eléggé inaktívakat találtam.

(#150) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

csak pár napja játszom wot tal. Ha időm engedi, es mivel családos vagyok nem hiszem hogy bele tudok úgy mélyedni mint mondjuk egy szabadidővel megáldott fiatal. :DDD

Az látszik hogy rendkívül mélyre el lehet merülni a részletekben ( letöltöttem armor inspectort is és hát nem egyszerű)

Egyelőre csak tanulgatom az irányítást Ipad pro.n . A kezdetekhez képest már jobb de sok a szerencsétlenkedés.
2 kérdés:
-esetleg egy game kontrollerrel könnyebb lehet az irányíthatóság? Vagy 1000/2000 party után már az alap képernyős irányítás is rutinná válik?

Megnéztem pár kezdőknek szánt youtube os videót egyik haszontalanabb volt mint a másik.
Szóval a fő nagyon hülye kérdés: Jelenleg van egy PZIII asom és ezzel játszogatom. Egyenlőre nem látom hogy hol van az a “nyomás” ami afféle terelne a játékost hogy fejlesszen/vegyen új tankot stb.
Mivel rendszer tank kategória szerint és nem tapasztalati pont alapján rangsorolja a versenyzőt a meccsek során. ezért a kíváncsiságon kívül van ok hogy az ember feljebb lépjen?
Eddig bármilyen hasonló játékban lineáris volt hogy fejlődni kell ha előre akarsz jutni jobb akarsz lenni stb, máskülönben lemaradsz es elvernek. De ha itt előre lépsz akkor max más erősebb tankkal egy másik ligában játszol ugyanolyan tankokkal szemben de ezen kívül kvázi semmi sem változik.
Vagy nem?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.