Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ledgeri válasza sith7 (#700) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az "open"ség necces lehet... ha szeróra vonatokozik (EU,vagy a többi) az már elfogadhatóbb...
Nem tudom ilyen árban vannak de most már a "hamarosan open béta" még közelebbi, vagy vegyél biztos helyről.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#702) sith7 válasza ledgeri (#701) üzenetére


sith7
nagyúr

2-3000 Ft között vannak

CactuS
ok

[ Szerkesztve ]

(#703) CactuS válasza sith7 (#702) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azok szerintem kivétel nélkül a humble akcióból vannak ennyiért (1 dodó volt), viszont csak US szerverekre jók. WG szerint talán lesz hasonló akció az EUba is: gamescom kiállításon.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#704) Tuco Ramirez válasza sith7 (#702) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Akkor már inkább valamelyik pre-order csomag szerintem. Ahhoz kapsz 3000 aranyat + prémium hajót is, amiket visszakapsz az open béta indulásakor.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#705) sith7 válasza Tuco Ramirez (#704) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, köszönöm a választ Neked is

(#706) sith7 válasza Tuco Ramirez (#704) üzenetére


sith7
nagyúr

A 2 6000 - es közül melyik jobb ?
Német, vagy a japán ?

(#707) Atlantis válasza sith7 (#706) üzenetére


Atlantis
veterán

Mármint az a német ugye szovjet... :)

Én a japánt vettem meg, igazából sokat nem hajtom azt a hajót, mert sok értelmét nem látom a bétában prémium-hajózni, nincs miért sietni, pénz meg van enélkül is elég.

Csatában sokat látom az orosz rombolót is, nem tűnik rossznak az sem.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#708) sith7 válasza Atlantis (#707) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszönöm a választ :R

(#709) Tuco Ramirez válasza sith7 (#706) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én az oroszt választanám a kettő közül.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#710) John_Doe


John_Doe
senior tag

0.4.0 teszt szerver :D

Shal'kek nem'ron!

(#711) sith7 válasza John_Doe (#710) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez is csak a zárt bétásoknak van ?

(#712) John_Doe válasza sith7 (#711) üzenetére


John_Doe
senior tag

Egészen pontosan a június 10 előtt zárt bétába bejutottaknak. Ami már most nem tetszik hogy az álcafestés is csak egy csatára szól azután újra meg kell venni. Account level 8 kell a festéshez.

Viszont ott a dokkomban az Arkansas de az Iwakim hiányolom...

Kipróbálni ma már nincs időm.

Shal'kek nem'ron!

(#713) sith7 válasza John_Doe (#712) üzenetére


sith7
nagyúr

csodás

(#714) Sontir Fel válasza John_Doe (#712) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A 49. csatamnal vagyok es par napja kezdtem... remelem tevedsz :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#715) sith7 válasza Sontir Fel (#714) üzenetére


sith7
nagyúr

Te is vettél ilyen pre order - es csomagot ?

(#716) Sontir Fel válasza sith7 (#715) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Hajot vettem (Sims). Par honapja kint voltam Londonban es elmentem a HMS Belfastra. Azota ra vagyok kattanva erre a hajos dologra :)

Az elejen bantam ezt a hajot, egy cruiser talan jobban fekudne... de ezzel is lehet jokat apritani :C

Eddigi legjobb korom. Azert vettem a legmagasabb osztalyut, mert abban remenykedem, hogy jobban hozza majd a penzt. Anno ezert vettem Type 59et is :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#717) sith7 válasza Sontir Fel (#716) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, ok

(#718) John_Doe válasza Sontir Fel (#714) üzenetére


John_Doe
senior tag

Na várj a Június 10 csak erre a pár napos 0.4.0 tesztre vonatkozik (június 19-21 között van csak) nem az Arkansas megszerzésére. Az csak egy plusz hogy aki addigra megszerezte az már most kipróbálhatja.

Shal'kek nem'ron!

(#719) Sontir Fel válasza John_Doe (#718) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Akkor ok.
Viszont én már 50+ felett vagyok csatában de nincs hajó. Böngésztem a netet, csak akkor kapom meg amikor vége a zárt bétának?

Illetve olyat is írnak, hogy ha jön a végleges játék akkor ugranak ezek a gift shippek... Ez mondjuk morbid lenne 😃

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#720) John_Doe válasza Sontir Fel (#719) üzenetére


John_Doe
senior tag

Amit én eddig összeraktam a fórumokról:
Az Arkansast nyílt béta kezdetekkor megkapja mindenki akinek megvan az 50 csata a zárt bétában. Ugyanez történt az Iwakival is akinek megvolt a limit már a zárt bétában megkapta. Mivel a nyílt béta kezdés időpontja még nem ismert így azt hogy ez mikor lesz nem tudom de tipp hogy csak a Gamescom után valamikor. A hajók megmaradnak a végleges játék indulásakor is csak a felszerelés parancsnok stb. veszik el róluk. Viszont várható más jutalom is a részvétel (értsd lejátszott csaták száma) alapján. Ez ugye már a nyílt béta kezdetére is igaz. Account level, jelzőzászlók és parancsnok skill pontok. Természetesen minden ajándék hajóhoz jár a dokk hely.

Szerk.: Még egy tipp hogy az Iwaki és az Arkansas azért Iwaki Alpha és Arkansas Beta néven kerül be mert ahogy a pre-order hajók ezek is egy idő után megvásárolhatóak lesznek. Csak hogy mégis meg lehessen különböztetni őket. Lásd WoT KV-220.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#721) Sontir Fel válasza John_Doe (#720) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nah ez mar sokkal szimaptikusabb felallas :) Az ajandek hajo miatt hoztam meg a vegso dontest, hogy akkor veszek egy premium hajot.

A 8-as amerikai cirkalo kellene, majd osszesporolom ra a 9000 goldot :)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#722) batai15


batai15
félisten

Üdv, jól tudom hogy még nem lehet free regelni a játékra?

(#723) sith7


sith7
nagyúr

Na, nem bírtam ki,megvettem az egyik csomagot, a Yubari - t, :B töltődik a game :))

Valami gyorstalpalót tudtok adni / mondani ?

Mikor lőjjek HE - t, AP - t, torpedót hogyan lőjjek, milyen távolságból, meg ami esetleg eltérés a Wot - hoz képest, pár instrukció :R

(#724) bandiras2 válasza sith7 (#723) üzenetére


bandiras2
senior tag

[olvasnivaló]
[még olvasnivaló]
[Jingles(angol)]
Jó szórakozást.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#725) sith7 válasza bandiras2 (#724) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :R :R

(#726) sith7


sith7
nagyúr

Elolvastam mindent

Melyik vonalat érdemes elkezdeni ?

Cirkáló, romboló, csatahajó ?

(#727) ledgeri válasza sith7 (#726) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Játssz minddel 100-et, és utána megérzed mi tetszik...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#728) bandiras2 válasza sith7 (#726) üzenetére


bandiras2
senior tag

Rombolók:
- Japán -
Kiváló torpedófegyverzet, hulladék tüzérség
- Amerika -
Kiváló lövegek, hulladék torpedók(nagyot üt ez is, de olyan közel kell menni az ellenséghez, hogy ledarálnak.)

Cirkálók:
- Japán -
Minden cirkálónak van torpedója. tüzérségük maximum közepesnek mondható, de ha közel kerül valakihez, annak vége a torpedók miatt.
- Amerika -
Mindössze 2+1 cirkáló rendelkezik torpedókkal az egész tech treeben, viszont olyan tüzérségük van... Artillery barrage incoming! Feladatuk: Minden, főleg az ellenséges rombolók kiirtása, mert nekik van meg az a töltésidő ami ezt lehetővé teszi, valamint a nehéz egységek légvéddelme, mert abban is erősek, valamint a nehezebb egységek gyújtogatása HE-vel, és az ellen cirkálóinak zaklatása AP-vel. Velük lehet teríteni a tüzet is.

Anyahajók:
- Japán -
Gyors, agresszív egységek, külön előnyük hogy lehet őket kizárólag támadógépekkel felszerelni, ilyenkor nincsenek vadászaik egyáltalán. Több rajuk van, de rajonként kisebb létszámmal. Szakértő kezekben életveszélyesek, de egy légifölény konfiggal ellátott ellenfél ellen végük van ha nem képesek megölni idejében az anyahajót. Kevesebb tartalék gépet visznek, a veszteségeket nem tudják pótolni.
- Amerika -
Lassabbak, kevesebb, de erősebb rajok, vadász fedezetet mindenképpen vinned kell.

Ha egy anyahajó kifogyott a vadászokból, akkor csak néző marad, illetve talán a védelmi ágyúk pofánvernek egy-egy túl közel merészkedő destroyert.

Légiharc:

Fedd figyelembe az ellenség felszíni egységeit is. Ha rázavarod a gépeidet a torpedóvetőkre, azok pedig behúznak egy cirkáló fölé, akkor ne kövesd őket. A cirkálók légvédelme ledarál mielőtt ledarálnád őket. Ugyanez rád is vonatkozik, bejövő vadászkötelékek ellen használd a saját cirkálóidat, felettük csináld.
Bombázás:
A WG oktatóvideói mindent lefednek [youtube] torpedoes. címmel. A többi is erősen javasolt.

A yubariról videó:[link]
Összefoglalva:
Légvédelmi cirkáló torpedókkal, és némi tűzerővel. Kísérd a nehéz egységeket közelről, és tisztítsd az eget.
Ez az a hajó, amikor szeretnéd hogy több anyahajó is legyen az ellennél.

Amerikai csatahajók:
Elég hulladékok a japán hajókkal összehasonlítva.
T3 ugyanakkora szar mint a japán.
T4 meglepően jó, 6 torony, közelről halálos.
T5 A japánhoz képest nem olyan jó. 5 torony, de lassabb.

Az összes amerikai BB-ről el lehet mondani hogy lassabbak, kisebb a lőtávolságuk, viszont sokkal erősebb légvédelmük van, és jobban fordulnak.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#729) sith7 válasza bandiras2 (#728) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a kimerítő választ :R

mit értünk közel alatt ?
torpedót milyen távolságból kell elengedni, hogy találjon is ?

most akkor amerika, vagy japán ? :DD

(#730) bandiras2 válasza sith7 (#729) üzenetére


bandiras2
senior tag

Vannak az idióták, akikre high tierben akár 20 km távról is lehet torpot indítani (japán long lance a legjobb torp volt a háború alatt). Az ilyen nem manőverezik, csak megy és lő zoomban.
A torpedóid hatótávját a modules fülön tudod hajónként megnézni, jegyezd meg. Ha mégsem, akkor csata közben 3 billentyűvel ALT-ot lenyomva addig emeled az egeret a horizonton amíg lehet, és kiírja a max távot. Távolodó hajó esetén jóval közelebbről kell indítani, mert nem éri utol. Yenki torpok... Hülyeség. Nekem a Simms van meg, 5.5 km hatótávval, csak sziget mögül előrombolva lehet eredményesen dolgozni velük, mert mire indítási távba érnél, addigra véged, ráadásul ha az ellen nem agyhalott, akkor az 5km-ről indított torpjaidat simán kimanőverezi. A simmsel sokkal jobban lehet ágyúzni.
Mikor indít rád torpedót? A rombolóknak valamennyire oldalt kell fordulni hozzá, szóval látod hogy jön, majd kifordul, akkor éppen indítja a halakat. A japcsi cirkálóknak jellemzően hátul vannak a vetőcsövei, ha egy japcsi cirkáló elfordul tőled, akkor nem menekül, hanem ki akar nyírni.

A japcsi cirkálók tornyai idegtépően lassan fordulnak, az amerikai mint az álom. Csatahajóknál éppen fordítva.
Amcsi BB-vel fordulóból nem lehet lőni. Japcsi cirkálóval fordulóból nem lehet lőni.

"most akkor amerika, vagy japán ? "

Mindegyiket leírtam, már amennyit tudok. Előnyök, hátrányok. Játékstílusod eldönti.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#731) sith7 válasza bandiras2 (#730) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#732) sith7


sith7
nagyúr

Azt hitte győzött, és továbbment :D ... csak én még utolsó leheletemmel elindítottam 4 torpedót :))

(#733) bandiras2 válasza sith7 (#732) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ez így újoncként egyáltalán nem szar!
Grat!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#734) sith7 válasza bandiras2 (#733) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :R
4. csatám volt :)

Jó volt a tanárom ... ;) :K

szerk.:
ez lett a végeredmény:

[ Szerkesztve ]

(#735) h1mpi válasza sith7 (#734) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Wot skill :D

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#736) sith7 válasza h1mpi (#735) üzenetére


sith7
nagyúr

:D

azért ez nem kicsit más ... itt nagyon oda kell figyelni merre mész, legyen a közelbe sziget, mert nyílt vízen nagyon hamar szétkapnak :K

(#737) Atlantis válasza sith7 (#736) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát ja, nem kicsit más, mint a WoT, bár azért ott sem árt előre tudni, hová mész, pláne egy lassabb tankkal. :)

Per pillanat szerintem az amerikai cirkáló vonal a legjobb, a korábban említett gyors tüzelés/célraállás miatt. Csatahajózni talán a legrosszabb most, a hordozók rád vadásznak, a nyomorult rombolók rád vadásznak és a torpedók elől kitérni....aztán a cirkálók a folyamatos, gyors HE-lövésekkel simán kigyújtanak zsinórban többször is, aztán szép lassan leégsz és persze a HE-lövedék a tűz mellé még kritikusat sebez...a HE sebzési mechanizmusa most nem jó, sokszor még a csatahajók is inkább azzal lőnek, mert kigyújtással+kritikussal többet sebez, mint AP-vel, ha utóbbi nem ér citadellát.

Szóval a WG-nek még kell reszelni az egyensúlyon, szerintem a torpedók sebzését is csökkenteniük kéne és/vagy a csatahajóknak kéne adni torpedó-elhárító technikát, amivel legalább esély van arra, hogy egyik-másik nem ér el. Ennek az esélynek a %-os értéke alapból lehetne 20, amit skill-ekkel lehetne fejleszteni a most még kissé értelmetlen kapitányi képességekkel. Vagy akár betenni a (történelmileg még hiteles is) döglött torpedókat, hogy ha el is talál, ne mindig detonáljon.

Még béta a játék, sok hibát elnéz az ember, de ha így kerül élesbe, szerintem hamar ráunnak a népek. Nekem 1 hónap elég volt, hogy jelen formájában megunjam, de azért majd a német hajók megjelenésekor még ránézek... :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#738) h1mpi válasza sith7 (#736) üzenetére


h1mpi
nagyúr

persze tudom :K mentem kb 100 kört, de nem akarok több energiát beletenni, mert úgy is resetelik az accot majd...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#739) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Létezik valahol olyasféle ismertető a hajókról mint a wotwiki? A WG wows-os ismertetője még finoman szólva is hiányos...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#740) bandiras2 válasza Tuco Ramirez (#739) üzenetére


bandiras2
senior tag

Egyenlőre a youtubos user review van, de az főleg angolul.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#741) bandiras2


bandiras2
senior tag

Több mint egy hete szopok a torpos küldikkel(3 is felgyűlt). Simmsel nem lehet rendesen torpolni, a többit meg rühellem. Kínomban csak vettem egy T2 japcsi szart, hogy meglegyen. Első csata, 50 torpból kettő talált. lol... de egy küldi legalább letudva. Köv csata OMG rofl: De meglett!


[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#742) sith7


sith7
nagyúr

Munkatársam laptop - on szeretné játszani a gamet , mit kell kikapcsolni, lejjebb venni a grafikus beállításoknál, hogy legyen legalább egy 30-35 FPS - e ?

I5 - ös laptop

(#743) sith7


sith7
nagyúr

Senki nem tolja laptopon ? :F

Azért a kérdés, nehogy feleslegesen adjon ki pénzt, és játszhatatlan legyen nála a játék ...

(#744) bandiras2 válasza sith7 (#743) üzenetére


bandiras2
senior tag

Keresni kell valakit akinek van ilyen laposa, és kipróbálni rajta. Ez a játék eléggé kívánós, a textúrák betöltése nagyon sokáig tart, követeli a jó internetet, stb...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#745) sith7 válasza bandiras2 (#744) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, ok

Más

Csatahajók büntető MM - et kapnak ?
Meglett a 3 -as japán csatahajó, mentem 3 kört, a 3. - ban már tier 6 - os hajók is jöttek szembe :F

Az normális, hogy tier 4 cirkáló ennyi kreditet termel ?
Vagy csak a béta miatt ennyi, hogy gyorsabban lehessen pénzt szerezni ?

(#746) bandiras2 válasza sith7 (#745) üzenetére


bandiras2
senior tag

Még ki sem jött a játék hivatalosan, demá most szétmoddolja...
Pénz tekintetében fogalmam sincs, valószínűleg emelt, mert ki kell hajtani a bugokat high tierben is.
Csatahajó MM meg azért olyan, mert T3 csatahajóval már csak az megy akinek nagyon muszáj, így nem talál neked való ellenfeleket.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#747) sith7 válasza bandiras2 (#746) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, ok

(#748) Cooper911 válasza sith7 (#743) üzenetére


Cooper911
senior tag

Telepitse fel, lépjél be nála aztán próba. Utánna meg a biztonság kedvéért jelszócsere.
De szerintem jobb ha vár az open betáig, mert akkor ingyen kipróbálhatja, hogy hogyan fut és addigra optimalizálják kicsit tehát jobban is fog menni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#749) sith7 válasza Cooper911 (#748) üzenetére


sith7
nagyúr

Az lesz :K

(#750) sith7


sith7
nagyúr

Ez egy nagyon jó cirkáló, úgy érzem :K

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.