Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Iceclon


Iceclon
csendes tag

Hi all!

Abban kérném a segítségeteket, hogy megbuheráljam valahogy a nyomtatót, hogy tudjak folyamatosan nyomtatni... vettem 15 méter hosszú papír gurigát és minimum 1 métert szeretnék folyamatosan nyomtatni, de asszem 40 centi a max amit meg lehet adni egyénileg...
A nyomtató A4 (lézeres) és Arial 3-as méretben szeretnék nyomtatni így :)

thx minden segítséget!

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Fekvőre állítsd a tájolást, húzd teljesen peremig a margókat, és több oldalra írd a nyomtatandó szöveget. Így akár szinte teljesen folyamatos szöveget is nyomtarthatsz. Matrixnyomtatód van? Mert ''szalagra'' (leporellóra) csak azzal lehet nyomtatni.

I don't fit in. I fit out.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Aha, most látom, hogy lézer... Hát akkor sok lap egymás után ragasztása a megoldás. Nem árt egy kis ''fürge ujjak'' képzettség sem. :)

I don't fit in. I fit out.

(#4) HEBI válasza Iceclon (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Valahogy a nyomtató beállításainál kellene egy általad definiált lapot beállítani mondjuk 219*1000 mm-eset. A Wordben pedig ezt kiválasztani és lapadagolóba tenni papírt, nem a tálcába! Milyen nyomtató ez pontosan?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Csigapa válasza simonzé (#2) üzenetére


Csigapa
tag

Tintasugaras is tud tekercspapírra nyomtatni, az én epsonomnak 3,3 m-t lehet beállítani.
A HP-k amiken dolgozom nem engednek nagyobbat beállítani mint a gyárilag megadott érték, pedig a lapot be tudnák húzni... hp sux.

Lézer sztem nem tud a szabvány lapméretnél nagyobbat, nem olyan a kialakítása.

Ha másképp nem megy a copygeneralba kinyomtatják tekercsre és nem is olyan drága (ha fekete/fehér). Persze nekem sok rossz tapasztalatom van velük, hiába tudná a gép ha képtelenek jó beállítani...

[Szerkesztve]

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#6) Iceclon


Iceclon
csendes tag

Hi! THX a rengeteg jó tanácsot!

Egy picit igaz eltúloztam azt a lézernyomtatós dolgot... már megrendeltem a PCLand-be és hétfőn megyünk érte (Samsung ML-1510), jelenleg a tönkrement Canon s200-as, tintasugaras nyomtató beállításait nyúzom hogy lehetne megoldani, mert a dolog lényege pont az hogy ne kelljen ragasztani, mert egy pálcára feltekerve kell majd a papír :/

Még a feljebb írt beállításokat kipróbálom, aztán írom mi az eredmény, mégegyszer thx!

(#7) Iceclon


Iceclon
csendes tag

Hi all!

Nahh végre megjött ez a nyamvadék... kiderült, hogy a boltba kihuzták valamiért a rendelésem, ha nem csörgök rájuk akkor az életbe nem jön meg... :)

Szóval ez a samsung nyomtató nagyon kis aranyos, gyors... jó minőségű, a lap adagoló felett pedig van lehetőség mindenféle egyéb papír behejezésére. Csakhogy az én problémám még mindig változatlan :(

A Word (XP hungary) nem enged 55,87 cm-nél hosszabb papírt nyomtatni... :/ esetleg más progival?

előre is köszönök minden további jótanácsot!

(#8) Gee-Bee válasza Iceclon (#7) üzenetére


Gee-Bee
tag

Előre készülj rá, hogy a nyomtató nem fog kb 40 cm-nél hosszabb papírra nyomtatni. Ha igen, akkor se sokáig (ne dobd ki a garlapot...)

Egyébként a nagyméretre a tippem Powerpoint. ha az office-nál akarsz maradni. Át tudod rakni objektumként a word részeket, és 1 m 42 cm-ig lehet húzni, az talán elég lesz.

�%-12345X

(#9) Iceclon


Iceclon
csendes tag

THX Gee-Bee! A P.P. tényleg tud folyamatos nyomtatást, ki is próbálom amint hazaértem :)

Csak azt nem értem miért menne tönkre a nyomtató attól ha folyamatosan 'ír'?
Végülis szerintem annyiban tér el ez a normális nyomtatástól, hogy a papír tekerők nem állnak meg szünetelni, bár látván a lézernyomtató sebességét, amúgy se pihen a gép :)

A garancia jegyet azért mindig biztos helyre rakom :D

[Szerkesztve]

(#10) Gee-Bee válasza Iceclon (#9) üzenetére


Gee-Bee
tag

Alapvetően két gond van,
egyrészt a timing: van egy max papírhossz (idő) amennyin belül a Top of page szenzornak meg kell húznia, hogy nem akadt-e el a papír és ez nem végtelen
másrészt nem pontosan ugyanúgy forognak a görgők, így a hosszú lapok (még a 30 cm felettiek is) nagyon megstrapálják a nyomtatóművet

�%-12345X

(#11) Iceclon


Iceclon
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az infókat!!! :DD

Amint kész vagyok az érettségivel csak sima nyomtatásra fogom használni a nyomtatómat :))

(#12) annam31


annam31
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vásárolt Canon S200-as nyomtatóm 5000-es hibakóddal 1 és fél lap után leáll, ha több oldalas nyomtatást küldök rá.
Nem tudjátok mit tegyek vele?
Annamari

(#13) zetecR


zetecR
addikt

Nem akartam új topicot, szerintem nekem is jó ez a cím.

Egy ismerősöm problémája a következő:
Adott egy 80 oldalas, A5 méretű word dokumentum.
Úgy kellene kinyomtatni, hogy az A4-es lapokon az A5 doksi páratlan oldalai 2x legyenek egymás mellett, majd megfordítva (vagy duplex egységgel) a hátoldalára a páros oldalak kerüljenek.
Tehát ilyen oldalakat nyomna egymás után: 1-1, 3-3, 5-5, stb
Az így kapott A4 lapokat csak ketté kellene csapni, és mindenféle rendezgetés nélkül készen lenne a 80 oldalas füzet.

Ez Corelben pofon egyszerű, de wordhöz kuka vagyok, csak ezért pedig em akar az emberke Corelt beszerezni.

(#14) zetecR


zetecR
addikt

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.