Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) shotika válasza MegalodonS (#598) üzenetére


shotika
őstag

:DDD :DD Magatalálós, megismerős build :D Egyébként mind3 karival indítottam, de egyelőre a sorceress jön be leginkább, ott meg spell ág.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#602) reelc válasza Hokunda (#600) üzenetére


reelc
veterán

A GD-ben másképp skálázódik a nehézség, valóban. Pár hónapja amúgy alakítottak rajta.
Pl. a Veteran nehezebb lett.

(#603) Har_melin válasza Hokunda (#600) üzenetére


Har_melin
addikt

Tudtommal nem lehet, de ha a skill sitán felül bejelölöd, hogy csak a melée skilleket mutassa, akkor nem fog látszani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#604) savior


savior
őstag

Sikerült végig vinnem offline story módban.
Az act1 hosszú, a 2 közepes, az act3 pedig rövidebb.
Nagyon frankón összerakták, és szerintem a hosszúsága is pont elég volt.
Meleevel mentem és viszonylag könnyen boldogultam.
Az act bossoknál érezem úgy, hogy kicsit (vagy inkább nem is kicsit) túltolták. Iszonyat nagy csata volt vele és többszöri nekifutásra sikerült csak.
Act3-ban futottam bele egy olyan hibába, hogy miután újraindítottam a játékot az act1 legelejére rakott ki, így bele kellett írnom a mentésbe, hogy ugyanonnan folytathassam.
Amúgy phenom II x4 procival, rx460 4gb videókártyával és 4gb rammal 30-35 fps van 1920x1080as felbontáson, high grafikán.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#605) Hokunda válasza Har_melin (#603) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Wow, attribútum pontokat számtalanszor újra lehet osztani, de egy vacak skillt nem? Lényegében törölhető így a karakter.

(#606) reelc válasza reelc (#599) üzenetére


reelc
veterán

Azt se gondoltam, hogy ennyi probléma lesz.
A tegnap esti hotfix után egyszer sem tudtam visszamenni, pedig elég sokáig próbálkoztam.

Most sem megy.

Ma meg ezt írták Twitteren:
"Status update: The server maintenance is extended until 5PM UTC. The characters, stashes, and endgame online will be restored as they were prior to server shutdown and we will add safeguards to avoid such issues to happen again. Thank you for your understanding."

Ez így már nekem is kezd sok lenni.

(#607) bajtokarpi válasza reelc (#606) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Egyetértek, most már azért volt idejük gatyába rázni a szervereket, meg saját magukat is. Nekem is kezd ráncosodni a homlokom. Játszana a user, és lassan 2 nap elteltével sem tudunk stabilan belépni.

battletag: bossi#2666

(#608) Har_melin válasza Hokunda (#605) üzenetére


Har_melin
addikt

miért kellene ezért törölni? Ott van, nem használod és kész. Ha bekerült a taskbarra, vedd ki.

A skill bigyók "elfogyasztásáért" kapsz olyan lila attribútumot, amiből aztán a skillt is tápolhatod, azért nem lehet utána kiszedni és eladni (akkor kétszer kapnál érte)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#609) reelc válasza bajtokarpi (#607) üzenetére


reelc
veterán

Jobban jött volna ki a dolog, ha mondjuk jövő hét kedden jött volna ki. Péntekkel bezárólag lejátszódhatott volna ez az egész herce-hurca a hétvégéig.

Offline módba nem akarok menni, az online érdekel.

600 hsz átlépve, pörög a topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#610) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Bekerult a jatek geforce nowba, ugyhogy ha helyre teszik a dolgokat, be is rantom. :)
Folyamatosan reszelik a szervereket, ne legyetek turelmetlenek. Igen az ember mindent azonnal akar, de szerintem megeri varni.

(#611) MegalodonS válasza reelc (#606) üzenetére


MegalodonS
őstag

Mar megint nem megy :Y :Y :Y En tegnap kertem refundot, meg nem kuldtek :F

(#612) Ellia válasza MegalodonS (#611) üzenetére


Ellia
addikt

(#613) Ellia


Ellia
addikt

Valaki próbálta ssd-én? Dob rajta valamit?

(#614) MegalodonS válasza Ellia (#612) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nem :( csak annyit hogy elbiraljak :F

(#615) Ellia válasza MegalodonS (#614) üzenetére


Ellia
addikt

A szerverekre írtam, a refund nem tudom, hogy működik - egyszer csináltam ilyen csak, de akkor majdnem mindenki (Bless Online) és szó nélkül visszaadták a pénzt.

(#616) Kasya válasza MegalodonS (#614) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem hetvegen sokat ne varj. Bar nem tudom hogy hogyan dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#617) Kasya válasza Hokunda (#600) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mivel a karakter varialhato, igy en inkabb amellett vagyok, hogy javasolt mindent megtanulni.
Akar egyszerre is tudsz magic es ranged skillt is hasznalni.

(#618) reelc válasza MegalodonS (#611) üzenetére


reelc
veterán

Steamen vetted, és nem játszottál vele 2 órát? Ha jól rémlik még egy 2 hetes intervallum is van, hogy a vásárlástól számított 2 héten belül 2 óra játékon belül lehet.
Alapesetben így lehet refundolni.
Amúgy annak is van átfutási ideje.

Nekem 2 nap volt.
2018 decemberében megvettem, aztán refundoltam, mert inkább félretettem a GD kiegre a pénzt, nem hagytam a Wolcenben, mert ki tudja mikor készül el, ha elkészül? Annyira nem tetszett, amit láttam. Ha tetszett volna, és kommunikáltak volna normálisan a fejlesztők, nem refundoltam volna.

(#612) Ellia : 606-os hszbe pont azt copyztam be.

(#617) Kasya: Én az ellenkezőjét csinálom.
Egy karival kell végigverni a 3 Actot, majd megnézni és csinálni az endgame tartalmakat és majd kitalálja az ember, meddig marad. ;] Ha marad, lehet kísérletezgetni, kövi kari.
Ha meg annyira nekiállsz kísérletezgetni már az elején, több karival és kiderül neked unalmas lesz az endgame, akkor meg jóval több időt öltél bele, mint amennyit ér neked. A vége miatt.
De nyilván csak én gondolom így.
Amúgy a sztori mindig fontos. Jó esetben érdekli az embert, az vezeti, kalauzolja. X-edjére már inkább skip amennyire lehet, és mehet a kari tákolgatás akár. :)

[ Szerkesztve ]

(#619) Ellia válasza reelc (#618) üzenetére


Ellia
addikt

Oké, de egyesek csak write only-ban tolják ;]

(#620) vampire17 válasza reelc (#606) üzenetére


vampire17
addikt

Ilyenkor a legjobb modszer: Varni :) Megjelenes utan 1 hettel elcsitulnak a dolgok, annyit mar kivar az ember ha vart a jatekra 4 evet :)

Amugy nem ertem azt a refundot, ami a szerver overload miatt van... Twitteren, illetve steamen is olvasom, hogy sokan ez miatt refundoljak... Azt meg megertem, ha valaki refundolja, mert nem tetszik a jatek, de egy ilyen miatt, ami 100 bol 99 online jateknal megvan? (meg az AAA cimeknel is!)

Itt meg arra is van lehetoseg, hogy a 2 oraban offline modban kiprobald... Ha tetszik, akkor felreteszed es varsz egy hetet. Tisztan Online jatekoknal (pl MMO-k) meg ennyi lehetoseged sincs...

Erthetelen...

[ Szerkesztve ]

(#621) reelc válasza Ellia (#619) üzenetére


reelc
veterán

Egyesek meg azt gondolták, nem fog pörögni a topik. ;]
Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :P

De igen, write only előfordul.

(#620) vampire17: Mondanám, hogy igazad van, de többek záros határidőn belül visszatérnek ahhoz amit eddig toltak. Most lehet lett volna 1 komplett 2 hétvégés másfél hetük, amikor ezzel foglalkozhattak volna.
Ok, hogy vár az ember egy játékot, de nem vigyázzállásban, a sarokban :) és megjelenés után sem csak ez fog neki utána létezni.

Igazad van.
Türelmetlenség. Mert nem ehhez szoktak, esetleg elfelejtették, hogyan is indult az ő játékuk, anno. Ha ott voltak bármilyen online indulásánál egyáltalán.
Szerintem nem a refund a legrosszabb, mert később újra megveheti.
Hanem a millió negatív véleménnyel megint leviszik a sárba a játékot, mint az alfa alatt.
Korábban írtam, hogy vegyes/negatív értékelésből nehéz visszajönni. A Wolcennek ez sikerült, de most megint mélyrepülésbe kezdett. Sokan úgy vásárolnak, hogy ha lehúzzák, biztos vacak és ennyi. Szóval nem szabad lebecsülni szerintem ezt a dolgot.
Annak ellenére, hogy elvileg népszerű a Twitter és a Facebook a jelek szerint sokan nem olvassák. Áh, átvertek, minusz értékelés és reund.
Ahogy fentebb írtam egyszer én is refundoltam, de tisztában voltam vele, hogy alfa ezért kevés tartalom, bugok, stb. és ezért nem értékeltem negatívan.

[ Szerkesztve ]

(#622) vampire17 válasza reelc (#621) üzenetére


vampire17
addikt

Persze de egy het mulva (vagy amikor csitulnak a kedelyek) akkor ujra megveszi? Vagy hogy? :) Vagy akkor ez miatt most mar nem jatszik vele soha tobbe? Fura ez nekem :)

(#623) reelc válasza vampire17 (#622) üzenetére


reelc
veterán

Persze, megveheti ha rendben lesz. Ha bizalmatlanabb, akkor majd ráadásul mondjuk nyári akcióban, hátha akciós lesz.

Mivel online játék, és rétegjáték, megvan benne az a rizikó, mint a Warhammer 40k Martyrban: nem tudod meddig fognak menni a szerverek. Így minél később veszed meg, lehetséges, hogy egy hirtelen bejelentés miatt mondjuk csak fél évig tudtad tolni.
A Wolcenben legalább van offline, nem tudom miket tárol szerveren és az endgameből mi az amit offline lehet játszani, de a jelek szerint a sztorit igen, szóval az megmaradhat ebben a szomorú esetben is. Várhatóan nem lesz teljesen játszhatatlan esetleges csőd miatt.

Látod mi folyik a világban mindent és mindenkit le lehet hordani akár 10 éves Twitteres bejegyzése miatt is... divat a mocskolódás, mert joguk van véleményt mondani, és mindig van egy hangos kisebbség, ami negatív. De ebbe szerintem ne menjünk bele.

(#624) Ellia válasza reelc (#621) üzenetére


Ellia
addikt

:DD

(#625) Kasya válasza reelc (#618) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem kiserletezgetek jelenleg, csak mai szembejon skill, azt mind megtanulom :D

(#626) Hokunda válasza Har_melin (#608) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Akkor rosszul fogalmaztam, az 1-5-ig terjedő taskbarról miképp lehet leszedni? (ugye most csak 4 az 5. lockolt)

(#627) reelc


reelc
veterán

Mondtam előre.
A Steames Többnyire Pozitívról Vegyesre (69% Pozitív) váltott az elmúlt 30 nap értékelése. Mindez az elmúlt 2 napban.
Ez ugye a "Minden értékelést" is rántja lefele, 72% Többnyire Pozitív jelenleg.

Diablo-szerű akció-szerepjátékkal még mindig bankot lehet robbantani
Ez vicces.
Egyrészt mert ami számot mondott, az bőven megvolt az Early Access és Kickstarter eladásokból a Steamspy szerint. Vagyis ha a napokban egy ember se vette volna meg, akkor is bőven nagyobb az eladási szám ennél, és hozta volna ezt a játékosszámot.
Értem hogy játékosszámot ír, de a cím pedig a banrkobbantás, az meg ugye az eladás, amit évek alatt produkáltak (persze az elmúlt napokban is, de az most más kérdés).
Másrészt ez az első írásuk majdnem 1 év alatt, és a német Gamestaros dolgot sem említik.

[ Szerkesztve ]

(#628) Ellia válasza reelc (#627) üzenetére


Ellia
addikt

A magyar gamer sajtó 90%-ban katasztrófa, a GS meg főleg...

(#629) reelc válasza Ellia (#628) üzenetére


reelc
veterán

Ezt nem fogom megemészteni.
Warhammer: Chaosbane
Ott a kis képen: ShackNews: 9, IGN: 8,7
Még nem jöttem rá, mivel játszottak a Chaosbane helyett.
A megjelenés után nem sokkal került ki az az értékelés.
Amikor komoly alacsony szintlimit volt az elvileg kész játékban(!), kiadásra nem készült el endgame mód, stb. Egyebeket nem emlegetek, volt már téma a topikjában.

De lehet én látom rosszul. tuti siker AAA meg minden, de akkor fél évvel a megjelenés után miért volt 25,13 EUR a fullos, Magnus Edition, ami a teljes árú alapjátéknak (50 EUR) a fele?
Az értékelései is szépek.

[ Szerkesztve ]

(#630) savior


savior
őstag

Offline is minden elérhető, akárcsak online.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#631) MrTwister


MrTwister
őstag

Nekem amióta kijött a végleges egyszer nem sikerült online kapcsolódni, most is azt írja servers down... hááááát remélem jövőhétre megreszelik a szervereket, mert ha nem sikerül akkor hatalmas bukta lesz. :(

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#632) shotika válasza bajtokarpi (#607) üzenetére


shotika
őstag

A 2019es Call of Duty tobb mint 2 honap volt, mire rendesen, fagyas nelkul futott...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#633) Hokunda válasza shotika (#632) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Csak a név más! Egy CoDot visz a neve egy ideig - minőségtől függetlenül - még az IW-t is kiheverték! Itt, ha 2 hónapig folyik a szerencsétlenkedés be is zárhatják a boltot.

Elég megnézni a hivatalos twitter csatornájukat! A tegnapi bejelentés után pozitív reakciókat kaptak a szerver problémákra, ahogy telik az idő úgy küldik egyre többen őket a francba.

(#634) Zaayl


Zaayl
friss újonc

Sziasztok ! szeretnék egy kis segítséget kérni a játékkal kapcsolatban. Egyszerűen kifagy menet közben , betölt a játék belépek és pár másodperc , jó esetben percek és egyszerűen kifagy a játék , teljesen mindegy milyen módban játszom. rengeteg beállítást próbálgattam. hiba üzenet csak annyit ír "nem válaszol". belenyúlkáltam már a virtuális memoriába is , kontrolláltam az fps számot . probálgattam megoldást találni rá a "barátunkon" keresztül de sehol se találtam megoldást a problémámra , valakinek van ötlete vagy hasonló gondja és megoldotta? Konfigom: amd8350 4ghz Nvidia 1050Ti 16gb ram (1833mhz) .

(#635) Har_melin válasza Hokunda (#626) üzenetére


Har_melin
addikt

A skill lista alatt ott van a skillbar, a listából lehúzod a helyére azt, amire le akarod cserélni..

Védd a fákat - egyél hódot!

(#636) Totyakos


Totyakos
lelkes újonc

Nem ertem a sok hisztit, altalaban a jatekok 90+%-anal ez szokott lenni startkort, az okosabb jatekosok ezert is szoktak vele varni 1-2 hetet, vagy aki nem tud varni, beletorodik az elso hetek akadozasaba. Komolyan mondom nemelyik emberen nagyokat borulok, fene se tudja hany evig csinaltak a jatekot, es ha most a nem vart roham miatt az elso 1-2 hetben nem tud rendesen jatszani, akkor adja az ovodas stylet, mintha ez lenne a vilag legfontosabb dolga. Ertem en, hogy fizettunk erte, bla bla..., de ezt szamolja mar bele mindenki minden jateknal!!! Ha meg veletlenul valamelyik jateknal nem igy van, akkor lehet pezsgot bontani. En is megvettem, de nem fogok refundolni vagy hisztizni, mert most ez megy...Vagy nem megy... :D

(#637) reelc válasza Zaayl (#634) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

A legjobb, ha semmit sem csinálsz.
Ez az utolsó infó.

(#636) Totyakos: Gondolj arra, hogy sokan évekkel ezelőtt öltek bele pénzt és már játszanának. + a türelmetlenség rész innen.

(#638) Zaayl: Szerintem akkor is várd ki a dolgot.
A tegnap esti hotfix óta nem jutottam be.
Már a karaktergenerálónál kampec. Hibaüzenet. Online módot akarok.
Megvárom a karbantartás végét.
Ha bejelentkezéskor látod az üzeneteket, van egy Steam auth., és utána szerverhez csatlakozás. Mindkettőnek teljesülnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#638) Zaayl válasza reelc (#637) üzenetére


Zaayl
friss újonc

a baj az hogy nekem ez nem server probléma :(

(#639) reelc válasza reelc (#637) üzenetére


reelc
veterán

UTC.

Persze, én is türelmetlen vagyok.
Nem ehhez szoktam hozzá.
A Diablo 3-ba amikor érkeztem már nem voltak ilyen problémák. A PoEben sem.
Más központi szerveres játékot nem játszok és nem is játszottam.
Így pl. a Grim Dawnnal sem volt soha ilyen problémám, mert nincs központi szervere.

De ettől még nem értékelem negatívan Steamen.

[ Szerkesztve ]

(#640) Har_melin válasza Totyakos (#636) üzenetére


Har_melin
addikt

"ha most a nem vart roham miatt az elso 1-2 hetben nem tud rendesen jatszani"

Nincs számom a játék early access eladásáról, de őszintén kétlem, hogy a megjelenés napján ugrott volna meg hirtelen a sokszorosára a játékosszám az eladott példány. Akkor pedig az early access + 20-30% az a szám, amit várniuk kellett. Egyértelmű volt, hoigy aki évek óta vár a játékra az igenis az első pillanattól kezdve akar majd vele játszani. Ha ennél kevesebbre számítottak, akkor alkalmatlan hülyék, mert ez még egy konzervatív becslés volt a részemről.

Valóban nem ez a világ legfontosabb dolga. De az csak nálunk természetes, hogy valamiért fizetek, aztán szart kapok és erre az a reagálás, hogy ne hisztizz. A világ élhetőbb részein a legalább elfogadható minőségű teljesítés az alap. Bárminél.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#641) reelc


reelc
veterán

Friss: "The server maintenance is still ongoing and we want to make sure that everything works properly and is back to normal. The maintenance is extended and we will keep you informed as soon as we have an ETA to share with you. Thank you for your understanding."

Bárki aki felbukkan és időpont érdekli ezt a linket nézze, ez a fő infó forrás.

(#642) reelc válasza Har_melin (#640) üzenetére


reelc
veterán

Hidd el.
Amellett, hogy a Steamchartson régóta figyelem a játékot, ezt tudom neked írni, 1 napja írták a fejlesztők:
"Yesterday, we launched our first game and we were astonished to see that so many players joined us on that journey. We've now reached a new peak of 62 000 players, our highest peak before that was month was 1 934. Although it makes us happy that we reached such high numbers, it unfortunately led to some issues on the servers."
Ugye később 95e körülre felment ez a szám. Ha nem lenne a szerver probléma, akkor ez nem lenne már messze a PoE Steames számaitól a launch napján. Törvényszerű, hogy mérséklődni fog, de az most nem érdekes.

Nem egyszer írtam be a számot, és ismerősnek is írtam már, mert nem hittem el, hogy ennyi embert érdekel.

Szerintem az a legnagyobb hiba (ezt már írtam), hogy nem jövő hét kedden adták ki. Akkor jövő péntek estig lelehetett volna ezt zongorázni.
Mert rengeteg ember kicsit jobban ráér hétvégén játszani.

[ Szerkesztve ]

(#643) BoneDragon válasza reelc (#642) üzenetére


BoneDragon
veterán

Álmukban sem gondolták volna, hogy ez lesz. Ki vannak éhezve az emberek ilyen játékra.
Szerintem max 20k-val számolhattak.

(#644) Har_melin válasza BoneDragon (#643) üzenetére


Har_melin
addikt

Akkor az azt jelenti, hogy a megjelenéskor eladtak belőle kb.70 ezret - ha csak 20k early access volt. A gond csak az, hogy ez a bejelentkezős, szerveres szívás az első másodperctől élt, tehát már az early accesst sem tudta kiszolgálni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#645) Har_melin válasza reelc (#642) üzenetére


Har_melin
addikt

Két különböző dologról beszélünk.

Az, hogy az early access alatt maximum 2k játékos akart egyszerre játszani, az nem változtat azon, hogy az indulásnál várható volt, hogy mindegyik akar majd. Ezt 99%-ra lehetett fogadni - ha valaki már előre, látatlanban kifizet érte pénzt, az ott lesz a startnál. Erre fel kell készülni. Akár úgy, hogy egy hétre rá kell bérelni plusz szerver kapacitást, plusz sávszélességet. De olyan húszfilléres dolgokkal is, mint amilyen pl. a PoE launchoknál a login számláló és szerver oldalról az ütemező. Ott is volt olyan, hogy a liga induláskor 78 ezren voltak előttem és jó tíz percbe telt, mire be tudtam jelentkezni - de nem hibaüzenetet kaptam, hanem láttam, hogy pörög szépen lefelé, és így anyázás nélkül kivártam a soromat.

A srácok lehet, hogy nagyon tehetséges fejlesztők (majd kiderül, ha játszani is lehet a játékkal), de nagyon rossz kommunikátorok és értékesítők. Lehet, hogy ezen akartak spórolni, lehet, hogy úgy érezték, nincs szükségük marketingesre, de könnyen lehet, hogy ezzel egy jó időre elkaszálják magukat a piacon.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#646) reelc válasza Har_melin (#645) üzenetére


reelc
veterán

Igazad van, valóban másra gondoltam, félreértettem amit írtál.

A kommunikációjuk egyes, korábban is elég sokat ekéztem őket emiatt a topikban.

(#647) Totyakos válasza Har_melin (#640) üzenetére


Totyakos
lelkes újonc

Sarkitasz, mert minden jatek indulasakor erre kell szamitani, ez ezzel jar, ennyi. A penzedert ugyanazt a tartalmat kapod, csak idoben az elejen van egy kis elteres. Ettol fuggetlenul termeszetesen az uzemeltetesnek gyorsan kell reagalnia a letszam okozta problemara, nem ulhetnek heteket rajta, de ha mondjuk 1 hetig ez megy meg, az teljesen normalis es elfogadhato. Foleg, hogy ez nem egy AAA kategoria, tehat igen csak szuk budzsebol kellett gazdalkodni. Nem akarom mentegetni oket, mert lehet 1 het mulva en is beallok a szidalmazok koze, de eddig semmi rendkivuli nem tortent. Akinek ez meghaladja az ingerkuszobet, nem erti, hogy ez igy mukodik, az igyon egy paleszt, jobban jar. Jo kis agyas szilva nyammi nyammi

(#648) reelc válasza Totyakos (#647) üzenetére


reelc
veterán

Egy kis történelem, mert fontos a múlt ismerete.

Sikeres Kickstarter 2015-ben: $225,000 helyett $406,979
Early Access 2016 március - 2020 február. Egyre emelkedő eladási árakkal, ritka akciókkal, gyenge kommunikációval.
Tencent partnerprogram valamikortól. Biztos vagyok benne, hogy ezután duzzasztották fel a létszámot. Ez sem volt kötelező.
Pénz volt dögivel.
Még arra is, hogy filharmonikusokkal vegyék fel a zenét, amit zeneszerzők komponáltak.
Az ok, hogy 10 EUR-ért külön árulják, de ha szűk büdzséről van szó, megoldod másképp.
Az meg szintén az ő ötletük volt, hogy az alfa kiadása után szinte mindent újraalkottak (+ pénz és idő ez is, ugye) amiért nem jött ki az első tervek szerint a játék már jó régen.

Láss tovább a grafikánál: készül a Last Epoch, sokkal kevesebb pénzből és kb. 24 emberrel.
Ott a Grim Dawn is, mindjárt 4 éves az alapjáték, van aréna DLC + 2 kieg is. 13-an vannak, és ebből páran nem is dolgoztak a GD-n.
A párhuzam miatt írtam az előző 2 példát: ARPG-k, Kickstarter majd Early Access.
Ez pedig nem az én véleményem. :)

Mégvalami.
Egy ember szokta emlegetni, de teljesen igaza van.
Nemrég jelentették be, hogy egyelőre nem lesz gamepad támogatás. Majd, valamikor.
Ez Kickstarter cél volt, ami teljesült. Szóval évekre előre kilett fizetve ez is.

[ Szerkesztve ]

(#649) Har_melin válasza Totyakos (#647) üzenetére


Har_melin
addikt

Hála az égnek nem játszom nagyon online játékokkal, de ha az számít a normának, hogy az indulás után két nappal még mindig állnak a szerverek és belépni sem lehet, akkor azért erősen meglepődnék.

- kis cég: ki nem szarja le? Akkor ne akarjanak nagypályások lenni.

- szűk büdzsé: ellentétben az ingyenes poe-val, itt az a tömeg, amelyik most elküldi őket a búsba, az fizetett a játékért. Ha 90k (reménybeli) játékos volt a csúcs, akkor az minimum 2,7 millió USD. az azért már szabad szemmel is látható tétel, még egy több éves fejlesztésnél is.

- a játék már az első pillanattól kezdve haldokolt, vagyis még az early access vásárlók terhelésére sem volt felkészülve. Ehhez kell nem űrtudomány, csak alapszintű vásárlói pszichológia.

- amennyire én tudom - és a poe-nál tapasztalom is - az első héten a bugok és a belőlük következő összeomlások a "természetesek". nem az, hogy belépni sem lehet. Itt odáig még el sem jutottunk, az majd csak ezután jön. Hozzáteszem: a poe most már "nagy" cég, de ők is garázscégként kezdték és már akkor is volt, hogy a liga indulásakor 24 óra alatt három-négy patch is jött. egész napos leállás pedig soha nem volt.

- lehet, hogy valóban a játékok 90+%-a így indul. Aztán a 90+%-uk a kukában is végzi rövid úton, a fejlesztőikkel együtt. Kár lenne a játékért, de ha a szart veszi valaki viszonyítási alapnak, akkor elég könnyen lehúzzák a vécén.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#650) Callisto válasza Har_melin (#649) üzenetére


Callisto
őstag

Azt ugye tudod, hogy nem a teljes ár az övék? Steam pl. 30%-ot lefelez magának. Plusz egyéb kiadások. Bírom azokat az embereket, akik mindig a termék kiskereskedői teljes árát számolják, mint bevételt a gyártó felé. Érdekes világban élnek.
Egyébként még 3 millió dollár tiszta nyereség (nem bevétel!) is rohadt kevés lenne 7 évért 1x embernek.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.