Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Taragas válasza kola99 (#549) üzenetére


Taragas
aktív tag

Ezt a streamet néztem én is egy darabig, meg másikat is. De egyértelműen nem tudtam kizárni a közös loot lehetőségét. Poét is azért hagytuk inkább abba. :))

Ui meg a f*szom 10% miatt

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#552) MegalodonS válasza Kasya (#548) üzenetére


MegalodonS
őstag

Majd ha 5 ev mulva par euroba kerul majd megveszem ;]

(#550) Ellia
Annyi,de annyi into jeluk volt felkeszulni,erre az online indulasra hany jatek szenvedett ugyan igy ha meg nem tudjak elinditani akkor ne tegyek!!!Mar irtam a W3Reforge bukasa utan ,varhato volt az extra erdeklodes, erre nem figyelni csak egy kis minimalis kezdeti befektetessel, a kessobiekben sokkal tobbet nyerhettek volna mint most elveszitettek egy csomo embert mert nem csak en kerem vissza az arat hanem masok is.

(#553) Kasya válasza MegalodonS (#552) üzenetére


Kasya
nagyúr

5 ev mulva mar D4-et fogod szidni a rossz jatekindulas miatt. ;]

(#554) MegalodonS válasza Kasya (#553) üzenetére


MegalodonS
őstag

Naaaaaa, azt meg sem veszem,csak 1-2 honappal az indulasa utan ;] ;] ;]

(#555) sirdond válasza MegalodonS (#554) üzenetére


sirdond
őstag

pont úgy,mint ezt is, igaz? :)

(#556) Daelion


Daelion
őstag

Még jó,hogy van Offline lehetőség ami szerintem nagy +.:)
D3-ba is szinte csak egyedül játszom,Grim Dawn-ba se hiányzott az online dolog és itt se fog 'nekem legalábbis'.

[ Szerkesztve ]

(#557) MegalodonS válasza sirdond (#555) üzenetére


MegalodonS
őstag

Neeem ez volt az utolso!!! :Y Van eleg, ami gond nelkul fut :)

(#558) Har_melin


Har_melin
addikt

Megvettem, lejött, kipróbáltam.

Volna.

Offline módban is 4 (négy) FPS sebesség. Minimálisra vett grafikai beállításokkal, a sebzések mutatása eleve kikapcsolva. ugyanezen a gépen a PoE vagy a GD gond nélkül fut. Azt hiszem, egyelőre erről ennyit, lehetett volna annyi eszem, hogy várok legalább pár hetet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#559) Kasya válasza Har_melin (#558) üzenetére


Kasya
nagyúr

Milyen konfig?

(#560) sirdond válasza Har_melin (#558) üzenetére


sirdond
őstag

én úgy voltam vele, hogy a hétvégét megvárom még, hogy kicsit lecsengjen a hype és legyenek objektív vélemények (meg további információk, hogy Linuxon hogy fut), de akkor lehet még egy hetet eltolom. annyira úgy sem sürgős.

(#561) ForRedGlory válasza Daelion (#556) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Lehet hülyeséget mondok, de mintha azt olvastam volna talán itt, hogy offline módban nincs endgame. Szóval kb semmire sem jó. Nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#562) Har_melin válasza Kasya (#559) üzenetére


Har_melin
addikt

gyenge, de teljesen érdektelen. A PoE-nál állandó a panaszkodás, hogy nem eléggé optimalizált, mégis csont nélkül fut, igaz, alacsony beállításon. A GD dettó. Ez meg 4 FPS-re képes. Online is kipróbáltam, 50 fölötti ping volt, az fps azonos. Sőt, már a bejelentkező képernyőn is csak 5fps van, ami nagyjából a komplett röhej kategória.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#563) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Reggel 6 óra körül flottul ment. Az tèny, hogy gèpigènyes. Nàlam mindent maxra húzva bizony a 1060-at 80-90%-on hajtja. Viszont tènyleg szèp a jàtèk. Èn szàmìtottam a kezdeti crashre. Tipikus, mint màr ìrtam nàluk sokkal nagyobb cègek is ugyanìgy nem tudtak "elindulni". Nyìlvàn nem jò, de ez van. Emlèkszem anno DIII megjelenèsnèl mi volt, milyen YouTube videòk születtek a tombolò jàtszani akaró userekről. Legyünk optimistàk, jò lesz ez.

battletag: bossi#2666

(#564) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Cryengine 3 van alatta, naná, hogy gépigényes. :D Cserébe szép. Látom megy a hiszti itt is, hogy nem mennek a szerverek brühühühü... Nehogy tudjon várni az ember 1-2 napot, neem... Azonnal refund, mi ez a szaarr grrr... ovi.
2-3 hét alatt lemorzsolodnak az ilyenek aztán marad az értelmes része.
Ha bekerül geforce now-ba, akkor behúzom, addig gép hiány miatt esélytelen. Topic követve, kíváncsi vagyok, hogyan fejlődik a játék. PoE-t már kicsit unom, jó lenne valami más.

(#565) Kasya válasza Har_melin (#562) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gondolom Steam-en lattad az ajanlott konfigot.
PoE-val kar hasonlitani, mert nem mai jatek...es volt idejuk reszelni az optimalizalason.

Sokat emlegetem mar ma, de az ember felejt. D3 indulaskor a CPU volt problemas es nagyobb mob tengerben beesett az FPS. :D

(#566) Daelion válasza ForRedGlory (#561) üzenetére


Daelion
őstag

Kerestem én is erről valami részletesebbet de eddig csak valami daily dungeonra találtam utalást ami nincs offline,de majd kiderül persze.

#562 Har_melin

Optimalizálásnak is meg vannak azért a határai.
Wolcen az Cryengine-t használ aminek azért alapon van egy igénye de cserébe úgy is tud kinézni,per pill szerintem Wolcen a legjobban kinéző/grafikailag modern ARPG.

Hivatalos gépigény ami meg van adva Steam adatlapon nem annyira vészes manapság,pláne a minimum bár arra azért kíváncsi lennék,hogy azon hogy fut.

(#567) kola99


kola99
tag

AMD Ryzen 5 3600X , NVIDIA GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 , 16 GB ram , 500GB SSD ,Samsung U32col H850 Monitor ,16:9 , 3840 x 2160 = 4K 60 Hz.
Frankfurt server : ping 33 , FPS 40 /pedig online/...ilyennel próbáld ;]

(#568) Kasya válasza Daelion (#566) üzenetére


Kasya
nagyúr

I7 4790 - GTX 970 (ami kozel az ajanlott konfig) mellett nekem 45 FPS-em volt mid-high settings mellett.
Most csereltem 1080ti OC-ra és alulfeszelve is tul sok a kartya neki :D

[ Szerkesztve ]

(#569) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Nézem redditet, több mint 62k játékos volt egyszerre online. Nemcsoda, hogy szerver problémáik vannak. Ez pár nap alatt normalizálódik.

(#570) Hokunda válasza MegalodonS (#546) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Fél órája indítottam el.

49 ms-os pinggel, gond nélkül lement a karakter generálása és a prológ az átvezetőkkel, amíg át nem veszem a 'tényleges' kontrollt a karakter felett. Semmi gondja nincs már a játéknak.

A GTA V. kijövetelkor day 1 másnap estére sikerült letöltenem (!) a játékot, holott a Rockstar kicsit komolyabb kategória, így nem látom, hogy miért akkora 'törés' ez a fél napos hiba?

(#571) Daelion válasza Kasya (#568) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam 1600x + RX 570-el megy 50-60 közt nagy átlagban High preset-en 2560x1080 felbontáson.
Offline játszom bow/pistol ranged karival.

1-2 dolgot még lejjebb tudnék venni de nekem egy single player ARPG-be nem kell több FPS,és még jól is néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#572) Har_melin válasza Daelion (#566) üzenetére


Har_melin
addikt

Elhiszem és én voltam a hülye, hogy nem néztem meg. Úgy gondoltam, hogy magára valamit adó fejlesztő nem jön ki olyan játékkal, ami a konkurensek által használt konfigon de facto játszhatatlan.

a processzor és a RAM elvileg elég lenne a minimum konfighoz, a videokártya gyenge, de nem fogok rákölteni 50k-t arra, hogy játszhassak egy 10k-ba kerülő játékkal, aminek ráadásul bőven van alternatívája. Nekem a gép elsődlegesen munka és nem játékeszköz, azt a pénzt értelmesebb dolgokra is el tudom költeni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#573) Taragas


Taragas
aktív tag

https://amp.reddit.com/r/Wolcen/comments/felén/how_does_multiplayer_loot_work/

Ez alapján bíztató a dolog.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#574) Daelion válasza Har_melin (#572) üzenetére


Daelion
őstag

Ezt persze te tudod,hogy mi mennyit ér neked. :)

RX 470/570/GTX 970-et már hozzá vágnak emberhez Aprón 25-35k közt,ha jobban keresgél ember még akár garis 570 is van 30+ ért. 'enyémen is még 2020 Decemberig gari van'

Nem csoda kártyák de 1080p-re még most is elég reális beállítások mellet,pláne ha az ember csak 'casual' játékos.

(#575) ForRedGlory válasza BoneDragon (#564) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja a felhasználó a hülye, mert fizet valamiért és kifogásolja, ha nem kapja meg, amit ígérnek. Beszéljél még hülyeséget.

(#576) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Kövezzetek meg, de nekem speciel a Diablo 3 nagyon bejött.. Még a kezdetekkor. Már már nincs kedvem azért belépni, hogy az új season miatt újra fel kelljen gearelnem egy karit, de tény hogy rengeteget játszottam vele, csakúgy mint a Diablo2-vel.

Azt még nem tudom eldönteni, hogy ezt a játékot megvegyem-e vagy sem.

Ami most leginkább elbizonytalanított, hogy felmentem a Twtich-re, és a játék megjelenése utáni napon már egy 65-ös szintű karakterrel megy a grind, és csak azt látom ami a PoE-ben is van: őrült tempóban fut a karakter szörnytől szörnyig, és lényegében 2 spellt castol folyamatosan, egy balata pörög körülötte és whirlwindol a kari. Elég uncsi nézni is....

Jó, tudom hogy a diablo is erről szólt, de az tuti hogy nem az indítás utáni másnapon...
És magával a henttel nem is lenne gond, inkább csak az nem tetszik hogy egy ilyen PoE féle hent, nem diablo féle hent. Gondolom van aki érti hogy mire gondolok :D

(#577) BoneDragon válasza tonermagus (#576) üzenetére


BoneDragon
veterán

Poe se volt mindig ilyen. Teny, hogy sok otletet meritettek belole.

(#578) Peppo válasza Har_melin (#558) üzenetére


Peppo
őstag

Ott valami más baj lesz. Nálam 4k, közepes beállításokkal tartja a 60 fps-t. Feljebb még nem mentem, gondolom, ott már majd esni fog, de egyelőre a teljesítménnyel nem volt bajom. Ha ennyire rosszul fut, akkor lehet, hogy drivert kellene frissítened, vagy ilyesmi.

(#576) tonermagus

A játéktempót mindenki belőheti magának. Egyelőre nekem a kampány jóval nehezebbnek tűnik, mint a D3-ban (persze ha valaki T6-on kezdi, az más :D ). Az első actbossra meg emlékszem még a bétából, hát azzal volt szívás rendesen.
Nyilván itt is lesznek erős buildek, meg rutinos játékosok, akik végigszaladnak rajta, de azért a streamerekből szerintem egyetlen játék esetében sem szabad kiindulni. Ők sok esetben sokkal jobbak az átlag játékosnál.

[ Szerkesztve ]

(#579) sirdond válasza tonermagus (#576) üzenetére


sirdond
őstag

én csak azt nem értem, hogy miért zavar az, hogy mások hogy játszanak meg milyen tempóban? ráadásul egy olyan játékban, ahol lehet teljesen singleplayer-ben nyomni.

másrészről meg igen, ezeknek a játékoknak pont az a lényege, hogy grindolj ezerrel a minél jobb cuccokért,akár heteken-hónapokon keresztül. ha sikerül megszerezni a legjobb cuccokat 1-2 nap alatt, akkor ott valami nem jó a játékban.

(#580) reelc


reelc
veterán

Tudom nem mentség, de jelenleg a Steamcharts szerint 62799 fő játszik és korábban a béta alatt olyan 3000 főnél több sosem volt fent.
A fenti szám igen szép, és gondolom a PoEs játékosok is megszenvedtek akkor, amikor ugrott megfele a játékos bázis. Vagy korábban, amikor indult az a játék.
Meg minden olyan játéknál, ahol vannak szerverek/online rész, a start sokszor problémás.

Ami a technikai dolgokat illeti, ezzel vagyok:
Ryzen 1200, 2x8GB DDR4, GTX 750 2MB VGA. SSD-n csak a rendszer van.
1920x1080, és minden minimumra véve, kikapcsolva, mert ilyen konfiggal tudom hol a helyem.
Offline módban eljutottam a városig tegnap este.
Sosem mérek FPS-t, de odáig nem volt szemmel látható gondom.

[ Szerkesztve ]

(#581) reelc válasza Har_melin (#537) üzenetére


reelc
veterán

Köszi az infót, egyeseknek még jól jöhet.

(#556) Daelion: Nekem sem hiányozna az online, de ugye arról mennek az infók, hogy akkor dolgokból kimaradsz (majd kiderül, pontosan mikből). Ha már megvette az ember, legyen teljes élmény, nem?

(#578) Peppo: Igen.
A Streamereknek ebből pénzük van, ha kaptak előre kulcsot, hogy adjanak véleményt, akkor akár 1 hete is nyúzhatják a véglegest. Meg ők se 3 óra alatt jutottak akkora szintre.
Aki játszik és nem ragad le alacsony helyen, az fejődik minden hasonló játékban.
A döntő nem a sztori lesz (első karival igen, de utána nem), hanem az endgame hogy állja meg a helyét, meg milyen maga a rendszer, tényleg működne-e sok build, vagy parasztvakítás, hogy sok lehetőség van, stb.

(#582) Peppo válasza reelc (#581) üzenetére


Peppo
őstag

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy az a 62799 vajon játszik is, vagy csak a karaktergeneráló képernyőn van, ahogy én is, és próbálkozik végre létrehozni a karakterét. A Steam szerint én is játékban vagyok, de valahogy ezt nem érzem. :D
Azért csak megvárom az online karakterem, nem akarok kimaradni semmiből.

Remélem, működni fog a dolog. Elsőre mindenképp jól hangzik a saját építésű karakter. A D3-ban pont ez hiányzott a legjobban.

(#583) reelc


reelc
veterán

Wolcen servers and issues Status Update

(#582) Peppo: Ha elvan indítva a játék, akkor az ugye fut, és számolja a rendszer. A menüt is. :)
Amit most linkeltem: nagy a roham, nem bírták a szerverek, de dolgoznak rajta.
Este várható hotfix.
A jövő hét elején is lesz.
De pontosították amit írtam :) korábban max. 1934 ember volt egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#584) Kasya válasza reelc (#583) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kellemes hetveget nekik :D

(#585) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Perpill játszhatatlan. Manuálisan kanadai szerveren tudtam menni kb 15 percet, de utána összeomlott. Lehetett rá számítani, de a hétvégén ezt meg kell oldaniuk! Az örökkévalóságig nem lehet kifogás a megemelkedett játékosszám.

(#586) Kasya


Kasya
nagyúr

Vegre beengedett online. Jol latom, hogy solo jatek az is? Mikor lesz lehetoseg a tobbiekkel jatszani?

(#587) mr.perfect válasza Hokunda (#585) üzenetére


mr.perfect
tag

próbáld offline.. úgy se megy?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#588) reelc válasza mr.perfect (#587) üzenetére


reelc
veterán

Fentebb volt szó róla, hogy offline nem érdemes, mert utána nem válthatsz azzal a karival onlinera, a későbbi csalásokat elkerülendően van így.
Még nem nagyon van pontos infó, mivel kevesebb az offline. Az endgamevel kapcsolatosan, gondolom, meg a másokkal való játék.

[ Szerkesztve ]

(#589) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na most be tudtam én is lépni online, nem vágott szét és még kilépni is ki tudtam hibaüzenet nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#591) Peppo válasza Kasya (#586) üzenetére


Peppo
őstag

Lehet állítani, hogy private vagy public játékot akarsz indítani. Azt mondjuk nem próbáltam, hogy ez hogy működik. Lehet, ugyanaz, mint a Diablo esetében, és akár a kampányt is lenyomhatjuk partiban.

(#590) reelc Úgy 1-2 órája már nem nagyon vacakol belépésnél, szóval úgy tűnik, sikerült megoldaniuk a problémát, vagy legalábbis javítottak rajta.

(#592) Ellia


Ellia
addikt

Material - Physical, Toxic, Rend
Elemental - Fire, Frost, Lightning
Occult - Aether, Sacred, Shadow

(#593) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#589) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na ugyanúgy kivág az onlineból, csak most majdnem sikerült eljutni az első városig. :D

(#594) reelc válasza ForRedGlory (#593) üzenetére


reelc
veterán

Viszont korábban volt rendszerüzenet, hogy érkezik a hotfix 1 órán belül.
Már tölthető.

(#595) ForRedGlory válasza reelc (#594) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Meg is nézem, hogy mi újság.

szerk: semmi, még csak nem is csatlakozik a szerverhez. Na jó, mára elég is volt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#596) reelc válasza ForRedGlory (#595) üzenetére


reelc
veterán

Én most szünetet tartok, de ismerős most még nem tud visszalépni. Gondolom most próbálkozik egyszerre mindenki.

95,720 játékos. Ez már PoE kategória ebben a tekintetben, a Steamcharts alapján.

[ Szerkesztve ]

(#597) shotika


shotika
őstag

Én eddig pozitívan csalódtam a játékban!
Lehet korai, de úgy érzem van potenciál benne hosszú távon. Egyelőre csak pár hibám volt, egyszer ki is fagyott, illetve néha engem se enged be, de ezek ellenére sok nagy team megirigyelné ezt a cuccot. Az ötletek remekül lettek beollózva az ismertebb nevektől, és hogy mennyire jól testre lehet szabni a karaktert, ráadásul egy kellemesen fluid játékmenetbe ágyazva, szerintem megéri megvenni.
Grafikailag tényleg nagyon szép, persze egy-két furcsaság azért akad, de maga az összkép nagyon adja.
Most nem mennék bele nagyon a hiányosságokba, mert megyek vissza gamelni, de pl eladásnál jó lenne hallani vmi kis hangot, mert kicsit szárazabb így mint mondjuk a Diablo.

1080p, átlag 90fps, minden high - i5 3550, GTX 1060 6Gb, 16Gb DDR3

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#598) MegalodonS válasza reelc (#596) üzenetére


MegalodonS
őstag

Meg mindig good van a ki/belepessel :Y :Y :Y azert Mar vehettek volna 1-2 szervert :))

(#597) shotika
Jo hallani hogy Jo a jatek :) Melyik buildet valasztod amugy?? :F

[ Szerkesztve ]

(#599) reelc válasza MegalodonS (#598) üzenetére


reelc
veterán

Mát bővítettek, és órákig rendesen működött.
A Twitteren adják az infókat.
A szerver működés egy dolog, a Steam hitelesítésnek is működnie kell.

Senki nem gondolta, hogy ennyien rávetik magukat.
Főleg nem én. :)

[ Szerkesztve ]

(#600) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Nyomtam 2 órát, hiba nélkül. Max settingsen nem bírja el a 90 fps-t, de highon stabilan.

Ami szembetűnő GD-hez képest, hogy itt biza low levelen is kell erősen dodgeolni, mert egy horda vagy erősebb creep bizony leverhet.

Egy kérdés véletlenül félrenyomtam, aktív skillt ki lehet törölni? Melee buildben van 1 skillem ami csak staffos, de nem jöttem rá, miképp lehet kitörölni, eladni, megszüntetni... hogy a listában legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.