Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Kasya válasza reelc (#400) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha lesznek jó női karakterek, akkor igen, érdekel a külső. Jelenleg a férfi felhozatal se egy szépség.
Vagy fedje el teljesen a ruha a külsőt :D Képek alapján ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#402) Ellia válasza Kasya (#401) üzenetére


Ellia
addikt

Lesznek (lehetetlen hosszú lábakkal kb. :D :D)

(#403) reelc válasza Kasya (#401) üzenetére


reelc
veterán

Úgy értem, ezt a műfajt a legtávolabbi nézetből játszom, nem zoomolok, és az idő nagy részében a sok ellenségtől és az effektektől ügyse nagyon látszik, hogyan is néz ki a kari. :)

Másik játékban nálam ez kimerül abban, hogy néha fórumon megnézem mások miket állítanak össze. Pl.
Tetszenek, de annyira nem érdekel, hogy elkezdjek szórakozni ilyesmivel. Majd egyszer talán.

(#404) reelc


reelc
veterán

Másik fórumon írta Lostprophet, hogy továbbra is csinálja a magyar nyelvet, de valószínűleg később lesz kész (ezesetben egy patch adja majd hozzá), mert rengeteg szöveget átdolgoztak, illetve adtak a játékhoz a fejlesztők!

(#405) Ellia válasza reelc (#404) üzenetére


Ellia
addikt

Na az tök jó akkor, bár én szerintem meghagyom angolon :)

(#406) reelc válasza Ellia (#405) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem is jó dolog, biztos vonz majd pár játékost.

Nem tolakodik senki a válaszokkal erre. (Discord és Tg.)
Úgy látszik nem lát senki fantáziát benne.

[ Szerkesztve ]

(#407) Ellia válasza reelc (#406) üzenetére


Ellia
addikt

Nem hiszem, hogy annyira porogne majd a topic, hogy szükséges legyen. Discord talán, annak aki használja.

(#408) reelc válasza Ellia (#407) üzenetére


reelc
veterán

Ha most nem fog, akkor soha.
Megjelenés után előveszik akik nem akartak alfa vagy béta változattal kínlódni.
Az óvatosabbak a megjelenés után akár az első akcióban veszik meg. Valószínűleg pár javítás után és magyar nyelvvel.
A nagyon óvatosak meg remélik, hogy hátha még idén bekerül bundleba. :)
Szintén nagyon óvatosak majd ha legalább -50%-os akcióban lesz, akár 2 év múlva. :)
Peace meg majd akkor :) , ha lesz gamepad támogatás, amit a Kickstarternél kifizettek!
Kinek mennyire fontos, és mit bírnak el az elvei, vagy a pénztárcái.
Mivel offline mód van benne, az se veszít semmit, aki 2 év múlva akad bele a játékba.

Az Összefoglaló az utókornak is szól, lehet fél év múlva már egyikünk se lesz itt.

Ez személyes vélemény, én egy ARPG-től legalább 150+ órát várok el.
Ugye ez egy olyan műfaj, hogy vagy kb. 30-40 órát ölsz bele (a sztorit végigviszed, esetleg még próbálgatsz másik karit is, ha már megvetted), vagy ennek a többszörösét, mert megfogott a végeredmény, nagyon betaláltak. Persze mindezt singlere, sokan nem szeretik a multit. Vagy a 30-40-et se, mert egyszerűen vacak. ;]

Érdemes egy minimális infó (kik fejlesztették, hol vásárolható meg, a hivatalos feature list), ezen felül később linkelni ilyeneket, ha lesznek:
Ha jó a játék aktív lesz a külföldi community, esetleg várhatóak az ilyenkor szokásos dolgok: - - Wolcen Wiki (jelenleg Gamepedia és Fandom kb. 0 tartalommal van - de ez érthető valahol, eléggé bizonytalanságban tartanak mindenkit a fejlesztők), majd kiderül melyik lesz a "hivatalos".
- Tárgy adatbázis de még inkább build program amivel tervezhet az ember karit.
- Esetleg világtérkép (jó esetben interaktív).
Mindezt lehetne is linkelni oda, rengeteg ismétlődő választól megkíméli az embert.

Aminek jelenleg nem találtam nyomát a fejlesztők oldalán a hivatalos Game Guide, az is elég jó forrás lenne.

(A Grim Dawn Összefoglaló tavaly márciusban készült, a játék megjelenése után több, mint 3 évvel. Megszokott lett, hogy szépen akciózzák az alapjátékot, így az árra érzékenyebbek is bevállalhatják. Emellé a kiegek is akciózva vannak, meg van már "Complete" is, akcióban igen jó áron. - Mindezek miatt is még mindig fedezgetik felfele az emberek maguknak. Mondjuk külföldön jobban de ez mindig is így volt.

A GD Összefoglalót tavaly júniusban frissítettem. Azóta nem. Semmi sem avult el belőle, direkt úgy építettem fel. De azt majd átgondolom, hogy az utóbbi patchek hozadékát érdemes-e bele szerkeszteni? Ez nem létszükséglet.)

[ Szerkesztve ]

(#409) Kasya válasza reelc (#408) üzenetére


Kasya
nagyúr

150+ ora mar onmagaban is remek lennne. De csak ha lesz endgame tartalom.
A build program nagyon must have. Foleg, hogy a talenteket nem lehet ujraosztani. Nincs kedvem 5* karit huzni, mert valamit elrontok.

A lvl 20-at gyorsan kilehet porgetni. Tobbszor a sztori atvezetest ereztem inkabb lassitasnak... Felek, a kampany mód csak 6 ora koruli jatekot ad, mint anno a D3 is (bar utobbinal az pont nem lenyeg).

Nekem elso benyomásaim a felszinrol:
- karakter mozgasa (jarasa) bugyuta
- nehol tultoltak az effekteket es a motorra jellemzo "tukor effekt" mar folosleges
- az ijaszt nagyon konnyunek talaltam. Lvl 12 utan már 1-2 hit volt szinte minden, a bossokat kiveve. Nem volt kihivas
- a kardforgatoval mar az elso kuldinel meghaltam, mert beragadtam a mobok seregebe es a mergezes megolt (valoszinu en voltam balfek, nem vagyok kozelharci jatekos)
- a kuldetesekben semmi ujat nem lattam, a D3 kuldeteseit lattam visszakoszonni (abban pedig mas jatekoknak).

Mindentol fuggetlenul varom a teljes tartalmat. Egy 80-100 orat biztosan tud adni es a 150+-ot se tartom keptelensegnek.

(#410) reelc válasza Kasya (#409) üzenetére


reelc
veterán

A 150+ nem Szentírás :), leírtam, hogy több karival, endgame szórakozással.

A Howlongtobeaten is egy eredmény van csak. Szóval nem mérvadó.
Persze, lesz endgame tartalom, amennyit felfedtek eddig belőle, fentebb linkelve van. Meg korábban is, pl. aréna mód.

Ha élvezetes harcok lesznek megfelelő szinteken illő jutalommal, és a kari fejlődés magas szinten sem lesz kínlódás (XP), vagy lesz rá mód, hogy már a 2-ik karit begyorsíthassuk ezügyben, akkor nem lesz sok gond. :) Meg persze változatos buildek is kellenek. :)

A benyomásaid, mint bárki másé nem sokat érnek a teljes megjelenése után. :)
Ahogy fentebb írtam rengeteg dolgot visszatartottak/nem készült el a bétáig.
Szóval könnyen lehet, hogy a küldetéses észrevételeden kívül akár egyik sem lesz mérvadó.

(A Diablo 3 megjelenéskor nagyon nem ilyen volt. Olvastam régiek hozzászólásait.
Vért izzadtál amíg átmentél másik actra, normális cucc ünnep volt, meg lehetett az Aukciós Házat is bújni. A RoS kiadása után teljesen más játék lett. A szenvedésről átmentek a fun kategóriára.)

[ Szerkesztve ]

(#411) Kasya válasza reelc (#410) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nemár...D3-at megjelenes napjatol jatszottam. 6 ora volt a kampány, ugy hogy nem rusholtam. Az AH valoban gyorsan elqurvult. Ott jobban elveztem a jatekot, mint most. Teny, hogy az endgame alatti fejlodes mar nehez volt, de voltak event farmolos pontok, melyeket folyamatosan vittek a csapatok. Inkabb az volt unalmas, hogy egy barlangot 120-szor kellett kitakaritani, hogy dobja a gyurut...majd ujabb 100-szor, hogy jo stattal :D

Persze, nem vegleges a jatek, siman valtozhat minden. Elegedetlen nem vagyok, sot, pozitivan varom a teljes tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#412) sirdond


sirdond
őstag

Üdv! Próbálom felvenni a fonalat a játékkal kapcsolatban a megjelenésig. Nekem tetszik a jelenlegi endgame ötlet, kíváncsi vagyok milyen lesz élesben a megvalósítás.

(#413) reelc válasza Kasya (#411) üzenetére


reelc
veterán

Mások írásából az jött le, hogy szenvedés volt, nehéz volt pl. actot ugrani, sokat kellett farmolni érte, meg elment minden pénz javításra, ilyesmi. Ahogy írtam nem olyan volt, mint most.

Hajrá!

(#414) shotika válasza reelc (#408) üzenetére


shotika
őstag

A múltkori hsz-em óta újra beléptem, valamiért első indításnál nem mentette el rendesen a grafikai beállításokat, azért tűnt csúnyácskának.
Na de a lényeg, én várom, de amíg nem jelenik meg, addig van bőven játékom ezen kívül is :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#415) reelc válasza sirdond (#412) üzenetére


reelc
veterán

Szia!

Más játékokban a mestereket fejleszted, nem az épületeket. Ami végülis mindegy, egy kis RTS színezet (építés majd upgrade).
A kérdés az lesz, mennyit kell farmolni érte.
"When you complete the three acts, you can access the endgame mode with all your characters."
Mondjuk ez jó hír, ezalapján nem fontos a sztoriban szintezned az x-edik karid.

(#416) savior


savior
őstag

Valami magyar ismertető van a játékról? Videó vagy weboldal.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#417) reelc válasza savior (#416) üzenetére


reelc
veterán

Amennyire én tudom, nincs.
De ha találsz is videót az jó esetben béta, és azóta is módosítottak sokmindent.
Ahogy fentebb írtam lesz benne magyar nyelv, de nem biztos, hogy kezdéskor, hanem valamivel később egy patch adja majd hozzá. Ez még elválik.

Szerk.: Rosszabb a helyzet, most rákerestem: a Youtube 1 éves videót hozott fel, de az a kora miatt alfa, bőven nem aktuális.

Nem sűrűn van ilyen helyzet, hogy ilyen kevés infó van.
Az alfa régóta nem aktuális, a béta sem mert eléggé funkciószegény ez is. A megjelenés után derül ki, milyen is.

Igaz nem magyar. de ő kifejezetten ARPG-kel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#418) reelc válasza Ellia (#407) üzenetére


reelc
veterán

Már pörög, nézd meg ma mi volt eddig.
Engem nem számolva 5 hsz 4 embertől.
(Mondjuk most szabadságon voltam, és itthoni teendők voltak.)
Egy nem AAA játék esetében, ami réteg is, meg sem jelent, és a mai napig tolják a nagyobb neveket az emberek a műfajból - mindent összevetve ez már pörgés a szememben. De lehet csak én gondolom így. :)

A megjelenés után a korábban vásárlók is aktívabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#419) Kasya válasza savior (#416) üzenetére


Kasya
nagyúr

Twitch esetleg, az friss

[ Szerkesztve ]

(#420) Ellia válasza reelc (#418) üzenetére


Ellia
addikt

Mindkét Warhammer is pörgött egy ideig...

Amúgy örülök neki, hogyha többen megtalaljak:)

Amúgy a Last Epochot kéne beporgetni ;]

(#421) sirdond válasza Ellia (#420) üzenetére


sirdond
őstag

miért, az is megjelenik pár nap múlva? :U

(#422) Ellia válasza sirdond (#421) üzenetére


Ellia
addikt

Nem, év végén fog, de már most lehet vele játszani és folyamatosan tömik tartalommal (jobban, mint ennél csinálták).

(#423) savior


savior
őstag

A piros színű tárgyak a legjobbak?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#424) reelc válasza Kasya (#419) üzenetére


reelc
veterán

Magyarul kereste.
Igaz a Twitch eszembe se jutott, nem igazán nézem a játékokat. :)

(#420) Ellia: a Martyr meg is érdemli, a Chaosbane nem. ;]
Last Epoch: Nincs topikja.

(#421) sirdond: Q4-re ígérik.
Szerintem ígéretes.
$15 lesz megjelenés után, ők is kozmetikai cuccokkal akarják fenntartani majd az eladások mellett.
Honlap.
A Steamen nem volt olyan "Vegyes" értékelése, mint a Wolcennek kb. 3 hónappal ezelőttig.
Egy kis plussz infó: Dammit, a külföldi Grim Dawn közösség tagja, a GD-hez csinált egy remek builder progamot sok funkcióval, és egy tárgyadatbázist is, ami a játék fájljaiból dolgozik. Ez nagyon jó eszközkészlet bárkinek, aki játszik vele!
Nem tudom mikorra lesz meg, de elkezdett dolgozni a Last Epoch Toolson. Nyilván majd frissíti.

(#423) savior: Nem tudom, de most ugye lvl20 a szintlimit. :)

[ Szerkesztve ]

(#425) Peace válasza reelc (#424) üzenetére


Peace
nagyúr

A 30 eurós játék 15 dollár lesz megjelenés után? :Y

(#426) reelc válasza Peace (#425) üzenetére


reelc
veterán

Egyszerű a logikájuk: nekik most azért kell a több pénz, hogy elkészüljön a játék.
Nagyon nehezen jött össze a Kickstarterük 2018 áprilisában. Drukkoltam nekik.
Nyilván az is volt az oka, hogy elég sok projekt nem valósult meg, vagy megunták az emberek a sok játéknál igen hosszú Early Accesst.
Valahol írták, hogy azért teljesült a cél, mert a végén rokonok és barátok is besegítettek a KS-ben. Ez nem semmi őszinteség, így bevallani. Nagyon meg akarták csinálni a játékot.
Kiadás után játékeladás (olcsóbban) + kozmetikai mikrotranzakciókból gondolják a fennmaradást.
Hamarabb nem, de megjelenéskor megveszem. (Addig is emlegetem őket néha, itt-ott, hogy készül, és számomra érdekesnek tűnik, és nem lesz drága.)

A linkelt honlapjukon a FAQ-ban van az infó.
"At release Last Epoch will cost $15.
Prior to release it can be prepurchased for $10. A prepurchase with beta access included can be bought for $35.
A real money store will sell purely cosmetic microtransactions, which we will use to fund Last Epoch’s post-launch support. Our plan is to be working on Last Epoch for years; we will be adding new mechanics, new features, and other forms of new content to have the game remain fresh for existing players, tempt potential new players to buy the game, and encourage former players to return."

[ Szerkesztve ]

(#427) reelc


reelc
veterán

Na de nem OFFolnék tovább, elnézést érte.

A Facebookon raktak ki skill modifieres infókat.

(#428) reelc


reelc
veterán

Próbaképpen ezt dobtam össze a Próba topikban.

Amiket szerintem érdemes lesz módosítani a jövőben:
"Ezeken felül, a publikus béta változathoz képest a következő változások történtek:"
Ezalatt az egészet copy-paste módszerrel lecserélni, amint rendes feature list lesz, nem a bétához hasonlítás.

Illetve a következőket linkelni, ha lesznek:
- Hivatalos Game Guide
- Ha lesz hazai Discord, annak a linkje (a hely fenntartva neki). Én nem tudom, hogyan kell csatornát csinálni, és nem hiszem, hogy most fogom kitanulni. :)
- Amint lesz normális Wiki valamikor és esetleg builder honlap, bármi segédlet, azok linkjei.

Ezt kb. így képzeltem el. Nem áll szándékomban egy csomó dolgot lefordítani magyarra. Főleg, hogy lesz magyar nyelv a játékban.
Ezen felül nem kell folyamatosan frissítgetni, és mégis ad valami alapot.
Ha rábólíntottok, akkor megjelenés után egy Moderátorral berakatom első hsz-nek.

Szóljatok, ha raknátok még bele valamit, de mindent figyelembe véve, szerintem ez így elég.

Ha valaki teljesen másképp szeretné és vinné is szívesen a dolgot, örömmel átadom, csak szóljon. :)

(#429) Peace válasza reelc (#426) üzenetére


Peace
nagyúr

"Prior to release it can be prepurchased for $10" ilyen opciót nem látok, csak egy 30 eurós kosárba rakást. Pedig 10 dolcsiért még be is fizetném magam, nagyon régóta a kívánságlistámon van.

(#430) Peace válasza reelc (#428) üzenetére


Peace
nagyúr

Annyi kérés, hogy ha kijött a full működő controller support a játékhoz, akkor legyen egy caps lock-os feketével kiemelt hsz tele tapsolós emoji-val!!! ;)

(#431) savior


savior
őstag

Azt hittem, hogy az utolsó héten beindul a reklám gépezet, de egyelőre nem sok az infó.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#432) Ellia


Ellia
addikt

Akinek több info kell keressen rá reddit-en, ott több info szokott cserélődni.

(#433) reelc válasza Peace (#429) üzenetére


reelc
veterán

Akkor nem frissítették a FAQ-t.
Épp tegnap néztem, már nincs $10-os csomag, korábban volt. Linkeltem is más topikban anno. Ezzel csak megjelenés után lehetett játszani.
De $15-ért is jó lesz.

(#431) savior: Nekik az a reklámgépezet, hogy nyomták a kiadási jegyzékeket Steamre is + ahogy linkeltem korábban, az FB oldalukon vannak rövidebb videók. :)
A helyükben hétfőtől szerdáig adtam volna valami engedményt.
Hírverés a megjelenés utántól lesz mondjuk 2 hétig, amikorra a gamer siteok és a Youtuberek/Twitchesek, egykutya, már átrágják magukat addig a játékon.
Több helyen is elhangzott, hogy a sok tologatás miatt nincs most komoly játékmegjelenési hullám, lesz rá idejük.

(#432) Ellia: Nincs a Redditen több infó.
Ez a hivatalos, ha mást nézel az találgatás + béta.
Amúgy úgy láttam a kis videók az FB oldalukon is kint vannak (emellett a kiadási jegyzékeket tolták itt az meg a honlapjuk + Steam. Szóval összeszedettebb, mert egy helyen van, de nem más, nem újabb.)
Persze bárki posztjához hozzászolhatnának, ha olvasnák, akkor meg nem egyszerű kikeresni, hol szólaltak meg devek.

[ Szerkesztve ]

(#434) Ellia válasza reelc (#433) üzenetére


Ellia
addikt

Viszont a Reddit egy nemzetközi fórum, ahol elég gyorsan terjed minden info :) Számomra sokszor relevánsabb, mint a többi oldal...stb.

(#435) reelc válasza Ellia (#434) üzenetére


reelc
veterán

Ebben igazad van.
De a fejlesztők hivatalos elérhetőségein vannak a legbiztosabb infók jelenleg.
Főleg mert csak ők látták teljesen a játékot.
Persze megjelenés után más lesz a helyzet, ahogy kiderül mit is csináltak. :)

Majd akkor beleszerkesztem a Wolcen Redditet is.

[ Szerkesztve ]

(#436) Peace


Peace
nagyúr

"Curse of the Dead Gods"-ra is érdemes lehet odafigyelni. Ma találtam rá és március 3. a tervezett Early Access indulás. ;)

(#437) reelc válasza Peace (#436) üzenetére


reelc
veterán

Köszi.
Mondjuk nekem a túl színes Torchlight féle grafika nem jön be.

Ja és nyilván értesülsz majd a kontroller támogatásról a Wolcennél. :)
A GD-nél is értesültél.

(#438) Peace válasza reelc (#437) üzenetére


Peace
nagyúr

Torchlight 3 Alpha meghívót kaptam, beletoltam 1 órácskát hétvégén. Jópofa nagyon, de nincs egyelőre controller support és keymappinget sem engedi átállítani, úgyhogy ritka kényelmetlen. De majdcsak lesz belőle PS verzió. :P

(#439) reelc válasza Peace (#438) üzenetére


reelc
veterán

Abban kb. biztos lehetsz, elvégre sok évvel a kiadása után konzolokra is kijött a 2-ik rész.
Szóval a kiadónak érdeke lehet a konzol átirat, a multiplatform.
Ráadásul a Frontiers is annak volt szánva.

Tudok sokan szerették az első kettőt, jó játékok, de nekem az a grafikai stílus nem jön be.

(#440) Peace válasza reelc (#439) üzenetére


Peace
nagyúr

Én baromira élveztem az első két részt. Ezen sajnos nagyon érződik, hogy MMO lett volna és kénytelenek átdolgozni. Sok csilli-villi felirat repked, folyamat egy narrátor mondja, hogy új küldetést vettél fel vagy éppen mi történik. Nagyon MMO tutorial feelingje van az egésznek. Legalábbis az első 1 óra ilyennek hatott...

(#441) Kasya válasza Peace (#438) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1
Jó kis szórakozás volt így Volcen elott. Jó irányba halad Alpha alapján.

(#442) Ellia válasza Peace (#436) üzenetére


Ellia
addikt

Viszont ez nem ARPG, ez rouge like játék, nagyon nem ugyan az (viszont nekem várós, órákat el tudok pepecselni az ilyenekkel, aztán előről kezdeni :D).

(#443) Peace válasza Ellia (#442) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, azt én is láttam. De ha ló nincs, jó a .......

(#444) kola99


kola99
tag

[link] EPIC Trailer ! :C

[ Szerkesztve ]

(#445) reelc válasza kola99 (#444) üzenetére


reelc
veterán

Ez is: February 13 patch note: Wolcen 1.0.0

Na, úgy néz ki megjelenik! ;]

(#446) Kasya válasza reelc (#445) üzenetére


Kasya
nagyúr

Es van talent reset (Gate of Fate).
Sok jo dolog van benne.

(#447) Ellia válasza kola99 (#444) üzenetére


Ellia
addikt

Előre látom, hogy ezeket a gameplay jeleneteket viszont fogjuk látni azsiai pay2win mobilos játékok trailereben ;]

(#448) kola99


kola99
tag

You now only receive 1 Passive Point per level. vagyis Most szintenként csak 1 passzív pontot kap./ Beta-ba 2 pont volt szintenként/...akkor 90-es szinten 89 pontot lehet kiosztani, viszont megjön a 3.Gyűrű is a passzív skillekkel...nehéz lesz elosztani sztem ;]

(#449) Kasya válasza kola99 (#448) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezen gondolkodtam en is. Szerintem arra probalnak osztoinozni majd, hogy egy agat fejlessz vegig. Beta alatt tobb "nyakatekert" buildet is lattam.

(#450) Ellia válasza kola99 (#448) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem story alatt is fogunk kapni pluszban. Na meg a játékosok nagy része sose fogja elerni a 90es szintet ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.