Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81) shev7 válasza LordX (#78) üzenetére


shev7
veterán

es mi van akkor, ha adhoc, es az 54-es var meg kapcsolatot egy masik 54estol?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#82) LordX válasza shev7 (#81) üzenetére


LordX
veterán

Akkor szerinted a 11-es tudná fogni az az által küldött adatokat?!?

(#83) Tigi


Tigi
őstag

Szomorú vagyok azthittem, hogy ti tudtok segíteni. :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#84) And válasza LordX (#82) üzenetére


And
veterán

Igen, kommunikálhatnak egymással, ha a g-s eszközt legalább ''mixed'' módba állították be, és nem ''g-only'' módba. Ettől függetlenül úgy néz ki, hogy egy ad-hoc hálózatban a szabvány csak a 11Mbps-t írja elő, az e fölötti sebbeségű módok nem részei a 802.11-nek: [link]. Ennek megfelelően az eszközök nagy része ad-hoc esetén nem támogatja a b-szabványban rögzítettnél nagyobb sebességet, vagy ha mégis, azt már csakis szabványon kívül, ''önszorgalomból'' :).

(#85) LordX válasza And (#84) üzenetére


LordX
veterán

Gael problémájára visszatérve: Sok PC-s WLAN kártyának van AP üzemmódja. Tegnap telepítettem pl. pár ASUS WL-138g-t (13e HUF), ezek tudják. És ekkor már nem probléma, hogy nincs AP, mert van :)

(#86) LordX válasza Tigi (#83) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem ez nem Wireless probléma (látsd topikcím), és én megkérdezném a TVNetet. (Asszem ők spec engedik lakáson belül a megosztást)

(#87) gael válasza LordX (#85) üzenetére


gael
tag

Már megoldódott a problémám. Az alaplapi wifi jól beszart , egyszercsak fogta és megadta magát. Nem látja a rendszer többé. Béke poraira

(#88) rdi válasza Tigi (#76) üzenetére


rdi
veterán

az, hogy rendszeresen bontja a szolgáltató a vonalat nem nagy meglepetés. Azt viszont nem értem, miért felejti egy router a beállításokat.

Fej! Tor! Potroh!

(#89) Tigi válasza rdi (#88) üzenetére


Tigi
őstag

Az az érdekes, hogy a DNS és átjáró címek tünnek el és miután eltüntek onnantól nem megy a net.
Ma két dolgot csináltam a Routerrel:
1. Frissítettem a firmware-t a legújabbra.
2. Beállítottam a DNS címeket fixre.
És most megint megy a net.

Olyan lehetséges, hogy a szolgáltató nem küldi folyamatosan a DNS címeket?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#90) rdi válasza Tigi (#89) üzenetére


rdi
veterán

már nem emlékszem miylen gyakran frissítik magukat a dns szerverek, de szerintem attól még, hogy időszakosan frissítenek, a szervereknek az elmentett adatokat tudniuk kell. Úgyhogy nem tudom a választ.

Fej! Tor! Potroh!

(#91) shev7 válasza LordX (#82) üzenetére


shev7
veterán

nem, ezert is all vissza 11-re. De tenyleg fogalmam sincs hogyan mukodik,az adhoc csak tippelek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#92) Luda


Luda
csendes tag

Olvastam vhol hogy wifi-nél az a/b/g azt is jelzi, hogy melyik milyen országban használható. Ez tényleg így van? Ha igen akkor melyik hol?

(#93) shev7 válasza Luda (#92) üzenetére


shev7
veterán

ilyet nem jelez. De teny, hogy nallunk inkabb a b es a g elterjedt.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#94) And válasza Luda (#92) üzenetére


And
veterán

Nem igazán. Annyi igaz, hogy az egyes országokban nem feltétlenül engedik meg az összes, a szabványban rögzített rádiócsatorna használatát. A b és a g szabvány ebből a szempontból teljesen kompatibilis, mindkettő a 2.4GHz-et használja, míg az a-s eszközök 5GHz-en működnek. A szabályozás pedig régiónként / országonként is eltérő lehet. Japánban pl. a 2.4GHz-en kiosztott mind a 14 csatorna használható, az EU nagy részén és Mo.-on csak 13, Franciaországban pedig csak 4, stb. Hasonlóan összetett a helyzet a megengedett max. teljesítmény (EIRP) terén is.
Itt: [link] még részletesebben írnak erről.

(#95) hzcs


hzcs
senior tag

Hi!

Egy linksys wrt54gl v1.1-es routert szeretnék összekötni egy asus wl-167g-s usb wifi adapterrel. előzőnek broadcom, utóbbinak ralink 2500-as chipje van. Menni fognak? Azért kérdem, mert usb wifinél vagy ralink, vagy atheros chipes kell.
Vagy nincs ilyen kompatibilitási probléma ezeknél az eszközöknél, mindegy milyen chip van benne?

(#96) shev7 válasza hzcs (#95) üzenetére


shev7
veterán

altalaban nincs

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#97) hzcs válasza shev7 (#96) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi, én is erre gondoltam, de inkább megkérdezem, minthogy kaidjak 7 ezret feleslegesen :)

(#98) Tibipapi


Tibipapi
csendes tag

Sziasztok, tud valaki segíteni, hogy lehet egy smc 2804wbrp-g routeren firmwaret frissíteni? A fájlt letöltöttem, de nem jövök rá hogy kell rátolni a routerre. Köszi előre is!

(#99) shev7 válasza Tibipapi (#98) üzenetére


shev7
veterán

szerintem menj a routered firmware update menupontjaba :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#100) Tibipapi válasza shev7 (#99) üzenetére


Tibipapi
csendes tag

hmmm.... tulajdonképpen jó ötlet :) köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.