Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lami66


Lami66
őstag

Szép is, okos is, de az Omron BF511-et nem adnám oda ezért, pedig ez még 20 ezerrel drágább is.
Igen, az Omron kevesebbet tud, mert csak a test fizikai arányait, összetételét méri, súly, BMI, testzsír, izomtömeg. Viszont orvostechnikai minősítése van, tehát amit mér, azt el lehet fogadni.
Az viszont nagyon gáz, hogy ha már Cardio mérleg, pont a kardio dolgokban pontatlan. Az viszont már nem játék. Egy mellélőtt pulzus sokkal nagyobb gondot okozhat, mint egy félremért izomszázalék. Bár aki mérleggel méri a pulzusát.....

[ Szerkesztve ]

(#2) Ixion77 válasza Lami66 (#1) üzenetére


Ixion77
őstag

Az Omron BF511 egy mérőeszköz, ez meg egy túlárazott szórakoztatóelektronika.
Mondjuk az Omron is összeszedhetné magát és kihozhatna valami normálisan működő smart változtatot a BF511-ből, mert így 2022-ben már nincs kedvem egy kis monokróm kijelzőről leolvasva az adatokat kockásfüzetben vezetni mindent.
(Létezik ugyan a Viva, de az pont azokban a dolgokban nem sikerült, ami a lényeg: bluetooth kapcsolatban és a 8 detektoros pontosságban.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

Ezek a dolgok fasszágok

XXX

(#4) Lami66 válasza Ixion77 (#2) üzenetére


Lami66
őstag

Tény, hogy lehetne okosabb verziója is. Őrizhetné az adatokat évekre visszamenőleg, grafikonokat mutathatna, tendenciákra hívná fel a figyelmet, és akár javaslatokat is tehetne a pozitív változás segítésére. Mondjuk ez utóbbira nincs szükség, de a többi jól jönne.

(#5) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Lidl 2500 forintos majdnem okos mérlege ismét untig elég erre. Azt tudom, hogy akik kiadnak akár 10+ ezret ezekért, már valami céllal teszik.
És ahogy szokott, vacak Bluetooth kapcsolat, silány tákolt szoftverek veszik el az ember kedvét ezektől.
Maradok a kiválóan használható, programozható, testzsír tömeget mérő kedvező áru Lidl gépnél. Minden más saccolható, papírra leírható, illetve én magamnak tudok mérni és számolni. :R
Tényleg felesleges ez a cucc.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) Alchemist válasza Freiherr (#3) üzenetére


Alchemist
addikt

Főleg hogy már egy mérleghez is appot kelljen telepíteni. :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) LasseFriden


LasseFriden
csendes tag

Sikerült letesztelni egy 2016-ban megjelent terméket, amit azért dobott oda az iStyle, mert már nem fogy, pláne nem a náluk szokásos horror árakon. Nekem a Cardio nélküli, sokkal olcsóbb verzió van (ezt ki veszi?), sportolóként épp arra van szükségem, mint amit az tud: pontos súly, testzsír.

Amúgy pont a cardio rész problémáit küszöböli ki az új verziója, inkább azt kéne lassan tesztelni. https://www.withings.com/hu/en/body-scan

(#9) Bog válasza LasseFriden (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyrészt fogjuk tesztelni azt is, ha minden jól megy. Igazából nem "idedobták", hanem megkérdezték, hogy érdekel-e, érdekelt. Nekünk pont mindegy, hogy hogyan fogy, szerintem nem ettől a teszttől fog jobban fogyni ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) Ixion77 válasza LasseFriden (#8) üzenetére


Ixion77
őstag

No, csak nem belátták ők is végre hogy a csak talpon keresztül történő mérés szinte semmit sem ér?... Ígéretes az új mérlegük, kár hogy valószínűleg megint horror áron dobják majd piacra.
A Bodypedia tűnik még szintén jónak, csak sajnos az első eresztésről (€100) lemaradtam, most meg már jóval drágább (€144), és csak 2014-es szállításra vesznek fel rendelést.
Azt mindenesetre jól mutatja, hogy megbízható 8 elektródás pontos okosmérlegre €100 körül jelentős igény lenne a piacon.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sok jót hallottam a Withings cuccairól, de ez árazását tekintve elég húzós. :F

Amúgy a tesztet olvasva beugrott az a kép mikor a csaj az üveglapos mérlegen állva fotózza, hogy mennyi az annyi és szépen visszacsillan a felületen minden porcikája.... :DD

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#12) futo001 válasza Ixion77 (#2) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

ez meg egy túlárazott szórakoztatóelektronika

Inkabb olvass utana, mielott ilyen velemenyt irsz le serintem. :D

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#13) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Erdekes, hogy a tesztelonel nem mukodott megfeleloen.
4 vagy 5 eve van meg nekunk, meg Nokia logoval es tupontos.
Parhavonta veszunk reszt vizsgalatokon sport miatt es ugyanazok az ertekek jonnek ki, amit a merlegunk is mutat. Amugy a legtobb usernek felesleges egy ilyen merleg valoban, sajnos nem is ugy van arazva, nekunk is csak azert van mert a triatlon klubbon keresztul 40 Euroert lehetett rendelni.
Amugy van egy komolyabb verzioja mar, kb ugyanennyiert ha jol remlik, ez egy regi modell. Az uj nem csak talpon mer.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#14) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Gondolkoztam, hogy már pár éves a xiaomi okos mérleg le kellene cserélni, de nekem az teljesen elég adatot ad és szerencsére mindig szép számokat mutat. :D
Nem emlékszem mennyiért lett véve, de biztos nem érte el a 10.000 sem anno.

(#15) Zsolt73


Zsolt73
csendes tag

Itt már mindennel is foglalkoznak. Szerintem az oldal neve legyen: másik teszt aréna. Mobilokkal meg majd foglalkoznak máshol. :C

(#16) JoeYi


JoeYi
őstag

Withings Smart Body Analyzer (kb a Body+) mérlegem van 2015 óta. Újra megvenném kérdés nélkül. Én csak a testtömeg és a levegőtisztaság mérésében hiszek, a testzsír az sztem kamu, hogy talpon keresztül mérhető, a mérlegre álláskori szívritmus meg lényegtelen.

Ami fontos, hogy rajzolódik a testtömeg grafikon, így nem tud magának hazudni az ember. Illetve motivál egy fogyókúrában

(#17) JoeYi válasza LasseFriden (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

ez elég menő : O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.