Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gheO


gheO
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy USB-s Wireless LAN adaptert azzal a céllal, hogy az asztali gépem és a notebookom összekössem.(Persze vehettem volna egy sima kábelt is, de már eléggé untam, hogy ilyenkor a netet mindig kihúzzam, meg hát így lehetne vele mozgolódni)
Nagy nehezen (túllépve a kezdeti bénázásokon) sikerült is a két gép közt egy Ad-Hoc kapcsolatot létesítenem. Kiírja,hogy connected, meg hogy a jelszint is very good.

Csakhogy:
A Total Commanderben (meg másutt se) nem látom a másik gép megosztott könyvtárait, sőt magát a másik gépet sem a \MsHome részben.

A neten írogatnak arról, ha a két XP SP2 eltérő (mint nálam is) akkor lehetnek hibák, csak hát a javasolt megoldások vagy nem megvalósíthatók (nem stimmelnek ablakok,menük, gombok..) vagy nem műxenek.
Egyébként amikor a két gépet sima LAN kábellel kötöttem össze, akkor is csak újraindítás után látták egymást, most viszont az sem segít. :F

Azt szeretném kérdezni:

1. Van e valamelyikőtöknek egyszerű windows-beállítós megoldása?
2. Van e olyan UNIVERZÁLIS (nem hardverfüggő) Wireless-es program,ami kikerüli az XP-t (dont use Windows to configure my wireless network settings) és valóban beállítja a megfelelő kapcsolatot.
Az USB-s cucchoz kaptam ilyet, de a notebook-hoz nincs.
Vagy valamit még meg kellene osztani...??

Köszönöm szépen előre is annak, aki segít!

Chiao-Csüssz!

(#2) steve@prhw válasza gheO (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nézz parancssorban egy ''ipconfig''-ot, és a másik gépről pingeld meg!

Ha OK, akkor a megosztott mappát \\ipcím\megosztásnév módon csatlakoztasd hálózati meghajtóként..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) gheO válasza steve@prhw (#2) üzenetére


gheO
csendes tag

Szia!

Az ipconfig-ra előugrik 1 sötét ablak,hogy aztán olyan gyorsan el is tűnjön, hogy ne is lássam mi van benne.
A pingelést meg a többit (mit hova csatlakoztassak?) bocs de nem értem. :(

''Add network place''-re gondolsz??

Azért köszi!

(#4) steve@prhw válasza gheO (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

először is start menü - futtatásba beírod: cmd

és az előbukaknó ms-dos parancssorba írd az ipconfig-ot!

Akkor megtudod a gép IP-jét.

Másik masinán szintén cmd, és az beírod: ping [első gép ip címe]

Ha a pingelés OK, akkor jobb gomb a hálózatokon, hálózati meghajtó csatlakoztatása, elérési útnak beírod \\ip\megosztás

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) gheO válasza steve@prhw (#4) üzenetére


gheO
csendes tag

Hát ez nem jött be. Ezek szerint nem is látják egymást IP-ileg :(
Mint2 gépen a másikat +pingelve ugyanis: ''Request time out'' jön.

De akkor mi a francér' írja, hogy ''connected'' meg hogy excellent a jelszint(csak fizikailag?) ...még van fogadott (Received Packets) adat is, igaz mind2 gépen nem sok.

Ez teljes K.O. nekem, aki az egyszerű dolgokat szereti..Asszem felhúztam magam :((

Thx

(#6) gheO


gheO
csendes tag

Más ötletetek nincs?

Valami univerzális wireless-es program nem létezik?

(#7) steve@prhw válasza gheO (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azonos címtartományban vannak az IP-k?

Esetleg próbálj meg fix IP-t adni, mondjuk 192.168.0.101 és 192.168.0.102, mindkettőnél 255.255.255.0-s maszkkal.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.