Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Sziasztok.
A napokban vettem Hardveraprón egy 500 gigás Winchestert. Betettem a gépbe a meglévő 320-as mellé. mikor betöltötte windows 7, arra lettem figyelmes, hogy egy része foglalt, gondoltam az előző tulaj hagyott rajta valamit. megpróbáltam leformázni, de a vindows arra hivatkozva nem formázza, hogy használja valami a winyót, oké, újraindítottam, hátha azután megcsinálja a formázást, nem tette, megnéztem a tartalmát, látszólag teljesen üres, mégis valami 23,9 gigát foglal. Felraktam az Easeus Partition Master nevű software-t amivel sikerült leformázni a winchestert még a windows betöltése előtt, de az a 23,9 gigabájt ugyan úgy használtként van jelezve. Ezután töröltem a teljes partíciót, majdnem egy óráig tartott a törlés, de ez sem vezetett eredményre. két külön partíciót hoztam létre, de az első partíción ismét ott a 23,9 gigás foglalás, ahol semmit sem látok.Próbáltam a formázást a Partition wizard-al is az eladó javaslatára, de továbbra sincs előre lépés. Valami tipp? hogy tüntethetném el azt a 23,9 gigát?

Üdv.: Gyula

(#2) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Megoldódott a probléma.
Pár hónapja vettem a gépbe 16 giga ramot (24-re nőtt így a rendszer memória mérete) viszont meglévő winchesteren egyik partícióján sem volt 12 gigánál több szabad hely. Gondolom ahogy beraktam az új winchestert, a windows egyből lefoglalta magának virtuális lapozófájlként. így hiába formáztam le Easeussal a windows betöltése után, a rendszer újra lefoglalta, ahogy betöltött. Windows alatt pedig ezért nem is engedte a formázást.

Ha lehet ne töröljétek a topicot, talán más is beleesik egy ilyen hibába :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Gyula

(#3) ::djuice::


::djuice::
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit kakukktojás a kérdésem, mert nem vinyót, hanem SD kártyát kéne formáznom.
Az eszköz, aminek a vinyóját ki akarom váltani vele, max 8GB-ot kezel és 2 gigás partíciókra osztja fel (FAT16 fájlrendszer!). A gép látja SD kártya adapterrel a kártyám, ami egy 8GB-os SONY SF-8C4 típus, de formázatlannak írja (gyárilag amúgy előformázott!). Nem is tudja leformázni, így keresnék olyan pc-s progit vagy eljárást, amivel a karit 2g-s partikra lehetne formázni, hátha sikerülne vele így a dolog.
Ki tud segíteni?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.