Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

OK, nem hülyültem meg.

A probléma következő:
Adott egy ATX-es gép (P4 2.4 GHz, 512 MB RAM) rajta a Windows XP-vel. Az install nagyon ügyes volt és úgy tette fel nekem az XP-t, hogy ha bármikor megnyomom a ház elején lévő kikapcsoló gombot szépen shutdown-olja a rendszert.
Ez marhára kényelmes addig, amíg a gyerek oda nem jön az asztalhoz és elkezdi nyomogatni az összes útjába kerülő gombot. Így a munka kellős közepén (letöltés, video konvertálás, stb.) a gép egyszercsak leáll. Több napos munka veszhet így kárba (és sajnos veszett is), amiit szeretnék valahogy elkerülni.
A Resetet már sikerült lehúznom az alaplapról, de ott van a power gomb, amit nem húzhatok le, mert akkor hogy kapcsolom be a gépet.

A kérdés tehát az, hogy ki lehet-e kapcsolni valahogy szoftveresen a gép elején lévő power gombot ?
Nyilván nem a tápon lévő második kapcsolóról van szó. :)

Az lenne az igazán jó, ha egy programot elindíthatnék amikor nem akarom, hogy ez a funkció éljen. Ha meg leállítom a programot, akkor ismét minden a régi.

(#2) burgatshow válasza cornelius (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát programról nem tudok, de a Start menü/beállítások/vezérlőpult/Energia gazdálkodáson belül, balról a második fülön lent van egy olyan, hogy mit csináljon az Xp ha megnyomod a power ill. a sleep gombot!
Angolul Start menü/Settings/Control Panel/Power Options/Advanced fülön u.a.!

Remélem segíthettem! :)

(#3) McJames válasza cornelius (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Nem hülyültél meg.
Nekem 2 éves a kislányom és még nem fejeztük be az építkezést, tehát a nappaliban ''dolgozom''. És működik a <Reset> gomb...is... :)
Javasolt teendő: A <Power> és/vagy <Reset>gomb cseréje (pl. kulcsosra), zárható/nehezen nyitható fedése vagy áthelyezése kevésbé elérhető helyre. Más nem igazán működik, attól tartok, viszont egy laza mod a fentek közül szvsz megoldja problémát.

P.S. És ne felejtsd el ott, ahol lehet, az automatikus mentéseket sűrűbb intervallumra állítani... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) vfo7 válasza cornelius (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Több atx-es alaplap biosában van olyan funkció, hogy ''power after AC back'', vagy vmi. hasonló. Arra való, hogy ha elmegy a 230V, majd visszajön (áramszünet), akkor meg lehessen neki mondani, hogy mit csináljon: maradjon kikapcsolva, vagy kapcsoljon újra be. Bios-a válogatja, hogy hogy nevezi. A lényeg: ha úgy állítod be, hogy a gép a 230V kikapcsolása, majd bekapcsolása után magától elinduljon, akkor meg tudod oldani a kérdést: a hálózat újra bekapcsolása után a power gombtól függetlenül bootol és normálisan elindul, így nyugodtan lehúzhatod a power gombot az alaplapról, csak venni kell a géphez kb. 500 Ft-ért egy kapcsolós konnektort és jól eldugni a gyerek elől. A gépet a windowsból ki tudod kapcsolni, majd miután leállt, egyszerűen lekapcsolod a hálózatot és amikor megint kell a gép, a hálózati kapcsolóval kapcsolod be.
Én mindkét gépemnél ezt a módszert használom, mert azzal a járulékos előnyel is jár, hogy üzemen kívül nem megy fölöslegesen a táp, ill. hálózati feszültségingadozás esetén nem megy tönkre a csak részben kikapcsolt tápegység.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#5) turho válasza vfo7 (#4) üzenetére


turho
őstag

Csak a gyerek el ne kezdjen játszani a hosszabbító kapcsolójával is....:D

(#6) Atlantis válasza cornelius (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Több megoldás is van.
1., Veszel egy olyan házat, ahol be tudod zárni az ajtót, miután bekapcsoltad a gépet.Többet ki sem kell nyitnod, mert be tudod állítani a legtöbb BIOS-ban, hogy billentyűzetről indíthasd a gépet, ill. a onnan le is lehet állítani. Csak akkor kell az ajtó, ha CD-t, vagy floppy-t használsz. Addig pedig vigyázol a gyerkőcre.
2., Ez hasonló, az előzőhöz, csak annyi a különbség, hogy mind a POWER, mind a RESET gomb madzagját húzd le a lapról. Szintén bill.ről indítod, és állítod le.
3., A házat felteszed a szekrény tetejére. Egyik haver így védi a macska elől a gépét.

Az 1. megoldás egész jó, a 2. -nak tönbb hátránya van, mint előnye. :)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) burgatshow


burgatshow
veterán

Vagy engedélyezed a hibernációt. Ennek az előnye az, hogy a komplett memória tartalmat kiírja a vinyóra, (még az egered is ott fog állni ahol hagytad :P). Hátránya, hogy nem minden gépen müxik hibátlanul! Az én gépemen megy hibátlanul, apám notebookján a hibernáció után miután a gép ''felébredt'' nem megy a klaviatúra. Próbáld ki.

(#8) zetecR válasza McJames (#3) üzenetére


zetecR
addikt

Én meg megtanítottam a kislányomat (18 hó), hogy apa igen ideges lesz (a) gombnyomásra... :D
Úgyhogy csak CD-ket csere-berél, meg a tálcákat nyitogatja. Azt viszont nem bánom.

(#9) burgatshow válasza zetecR (#8) üzenetére


burgatshow
veterán

Aztán majd nézhetsz ha nem lesz tálcája a cdromnak. :DDD

(#10) turho válasza burgatshow (#9) üzenetére


turho
őstag

Slot-in? :D

(#11) McJames válasza zetecR (#8) üzenetére


McJames
senior tag

Már nálunk sincs gond. A második eset után ''komolyan'' mérgesek lettünk és szépen megmagyaráztuk (nem királyi többes...), hogy ezt nem szabad. Azóta békén hagyja, csak néha megáll előtte és nézi-nézi... a keze is elindul, de ''időben'' megállítja...

A billentyűzetről indítás nálunk nem lenne jó, mert az nem tabu - minden nem is lehet -, felmászik a székre és ''püföli'' a gombokat, mondván, hogy ''programot ír''...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) burgatshow válasza turho (#10) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem értem! :(

(#13) Szőrös  válasza burgatshow (#12) üzenetére


Szőrös 
veterán

slot ines cdrom-ra gondolt. tod az emelyiknek nix tálca hanem be kő dugnod cdt a ''nyílásba''.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#14) vfo7 válasza turho (#5) üzenetére


vfo7
senior tag

Azért mondtam ,hogy el kell dugni a hosszabbítót.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#15) burgatshow válasza Szőrös  (#13) üzenetére


burgatshow
veterán

Ja így már értem! :)

(#16) burgatshow válasza burgatshow (#15) üzenetére


burgatshow
veterán

OFF
De szar így betegen!
ON

(#17) Sanya válasza cornelius (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

be lehet állítani, hogy mit csináljon a gép vele(talán a képernyővédő oldalon, speciális alatt)

ha a gyerkőc hosszan nyomja, akkor is kikapcsol. Szerelj rá egy olyan biztonsági plexibigyót, mint a filmekben a rakétaindítókon :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) burgatshow válasza Sanya (#17) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem ezt mondtam én is? #2

(#19) beeboy válasza burgatshow (#18) üzenetére


beeboy
addikt

PONTOSAN EZ AZ AMI KELL!!

minek vacakolni vele tovább? :F

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) Sanya válasza burgatshow (#18) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem, csak hasonlót:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.