Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp alatt dos-os progik: 99% cpu use... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) [Kovi]


[Kovi]
tag

2 napja raktam fel WinXP-t (SP1, Pro ENG, NTFS), és nem tudok dosos progikat futtatni (pontosabban semmit nem tudok csinálni mellettük). Turbo Pascal 7.0 -t akartam elindítani és közben mp3-at hallgattam winamp 2.91-el, és az mp3 megállt és akadozott. Megnéztem task managert és egy bizonyos ntvmd.exe 99%-át foglalta le a procimnak (AMD XP 1900+), ami szerintem nem egészséges. Főleg azért mert korábban is ugyan ezt a rendszert használtam, és minden ment tökéletesen
nyugodtam tudtam pascalozni mp3 mellett, és nem foglalta le procimat egyáltalán. Mi lehet a baj?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#2) nygma válasza [Kovi] (#1) üzenetére


nygma
addikt

és régen is winxp/w2k volt a gépeden? nincs most kedvem előtúrni egy tp7-et, de az tapasztalat, hogy pl a ''jó'' öreg clipper-ben írt dos-s programok nt kernelű rendszerek alatt (akármilyen processzorról is legyen szó) 100%-ra kihajtják a rendszert. persze feleslegesen :)

egyébként muszáj tp7-et használnod? freepascal erősen javallott :) és az nem is eszi meg a gépet

(#3) [Kovi] válasza nygma (#2) üzenetére


[Kovi]
tag

igen korábban is pontosan ugyan ilyen rendszert használtam minden ugyan így volt, és pascal sem nekem kell én C++ -ban programozom csak valakinek segítettem, aki pascalt tanul és írni akartam neki egy példa progit hirtelen.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#4) nygma válasza [Kovi] (#3) üzenetére


nygma
addikt

akkor bocs

(#5) Divi válasza [Kovi] (#3) üzenetére


Divi
aktív tag

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

Az ext2-t mióta kezeli le egy NT kernelű rendszer? :D

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#6) [Kovi] válasza [Kovi] (#1) üzenetére


[Kovi]
tag

Pontosítok: nem ntvmd.exe hanem ntvdm.exe.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#7) Divi válasza [Kovi] (#3) üzenetére


Divi
aktív tag

Hogyis?
Régebben is NT alapú rendszeren futtatál 16 bites programot reális CPU kihasunáltság melett?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#8) [Kovi] válasza Divi (#5) üzenetére


[Kovi]
tag

most vettem új vinyót és még nem raktam fel woody-t mert hamarosan kijön a srge és azt már megvárom. Online frissíteni meg nem tudom woody-t sarge-ra (vodanet... :(( )

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#9) [Kovi] válasza Divi (#7) üzenetére


[Kovi]
tag

Így igaz. Pl 2 hete is. És ment rendesen legalábbis úgy emléxem hogy mp3 is ment közben és rendesen futott a tp7.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#10) Divi válasza [Kovi] (#9) üzenetére


Divi
aktív tag

Számomra ez X-akta!

Annyi ötletem van, hogy a Feladatkezelőben állítsd az ntvmd.exe Prioritását ALACSONY-ra.
Így mindig csak a felesleges CPUt fogja lenyelni. Az meg hogy a CPU 100%on jár, addig nem érdekel senkit, amíg nem kezd akadni a mjuzik, nem? :D

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#11) [Kovi] válasza Divi (#10) üzenetére


[Kovi]
tag

Hát pont ez a baj hogy akad.... :((

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#12) Divi válasza [Kovi] (#11) üzenetére


Divi
aktív tag

Úgy, hogy a ntvmd.exe alacsony prioritáson van?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#13) [Kovi] válasza Divi (#12) üzenetére


[Kovi]
tag

így már valamivel jobb.. De így csak kis ablakban tudom futtatni
mert mikor alt+enter -el ki akarom nagyítani akkor képernyő elsötétül aztán néhány mp után ugyan úgy kapon vissza kis ablakban. Csak az zavar hogy néhány hete simán ment mp3 mellett teljes képernyőn akadás nélkül. És nem tudom hogy miért, mikor sztem mindent ugyan úgy raktam fel mint akkor. Pontosabban a Via Hyperion driver 4.42 helyett 4.49 és a detonatorom is egy kicsit frisseb, de nem hiszem hogy ez lenne az oka.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#14) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Mondjuk miért nem turtok fel egy 1Gb-s paricióra egy dost, engem már az idegesített, amikor win95 egy néhány kb-s dosba fordított progi futtatásához 64Mb memoria mellett is tekerte a winyót!

Utánam a kondenzcsik!

(#15) Alan válasza [Kovi] (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Mondok egy jobbat.

A DOS program parancsikonján a ''Misc'' fülön az ''Idle sensitivity'' csúszkát vedd a maximumra (''High''). Utána nézd meg, hogyan működik a DOS programod. Nálam várakozásnál így 0%-ot fogyaszt, teljes terhelésnél (például amikor fájlokat olvas be sorozatban és elemez) kb. 65%-ot.

Ha még ez sem elég (bár kétlem), csináld meg azt, amit Divi mondott, leveheted a prioritást Low-ra is, úgy már biztosan nem fog bezavarni. Ha esetleg ezután meg az zavar, hogy mindig kézzel kell átállítani a prioritást, akkor javaslom a ''start'' programmal történő indítást. A paramétereket megnézheted a ''start /?'' paranccsal, a prioritást itt parancssorból lehet beállítani.

(#16) nygma


nygma
addikt

egyébként meg virtualpc, vmware, bochs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp alatt dos-os progik: 99% cpu use... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.