Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Windows xp telepítése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atya


Atya
tag

Érdekes hiba:
Hogyan lehet kijavítani a köv. hibát, ami miatt nem lehet telepíteni a Windowst?:
A telepítő felmásolta a fileokat, és mikor a grafikus stílusú telepítés következett volna, ez elmaradt. Helytte egy hibaüzenet következett, kék háttérben. Rendszerhiba típusú.
Futtattuk a Scandisket, a szektorhibák keresésére vonatkozóan, és nem bírta befejezni a műveletet.

Hardver, vagy szoftver hiba van?
:DDD

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#2) retes


retes
aktív tag

Próbáld meg megnézni egy ilyen fagyás után mekora a hőmérséklete a procidnak egyáltalán milyen géped van? Pontosíts!!!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#3) Peet válasza Atya (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Szerintem a winyó körül lesz valami a hibaüzenet szövegéből adódóan.
Nézd meg nem melegszik e nagyon a winyó, illetve nézd meg másik gépbe, hogy nem e badsector-os.
Nézd meg alaposan a csatlakozókat is (pl: VGA - alaplap) jól össze vannak e dugva. Folyamatosan figyeld a hőfokokat (alaplapi chip, proci, winyó, esetleg VGA).
Ha így se menne fel, próbáld másik windows xp-vel vagy másik op-al!

Bye
:)

(#4) Atya


Atya
tag

Nem az enyém a gép.Inkább leírom amit aprog.hu -n is írtam:

Nem az enyém a vinyó. Nem tom mit ír ki. Haverom nem írta fel. Egyébként előtte nálam volt. Az öccse velem járt egy osztályba. Szegény kicsit gagyi. Meg hazudik is. Így el tudom képzelni, hogy elejtette út közben hazafelé(és ezt nem hozta tudomásunkra). De ez csak feltételezés. Nálam nem csináltunk vele semmit. A Simset próbáltuk onnan indítani, ami egy hibaüzenettel elszállt. Egyébként 80 gigás, és azt elég nehéz vhová eltenni egy formázás idejéig.

Kefeju:
Nincs partícionálva. Ez tuti.

Kefeju egy ottani tag, aki azt kérdezte, hogy nincs -e prtícionálva.

BadSector? Az mi. A sajátgép e:/ ->jobb gomb, -> tul.-ok, -> eszközök, -> hibaellenőrzés Mindkettő teszt kiakadt. ''A Windows nem bírja befejezni a műveletet. ''


Üdv.:
Atya

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#5) laze


laze
csendes tag

Szintén telepítési problémával fordulok hozzátok. Igyekszem a lehető legpontosabban leírni a dolgot.
Szóval, most rakom össze a gépemet, jellmezői:
ASUS A7V600-X, AMD XP+ 2600 (sempron magos sajna), RAM: 512MB Samsung (333), HDD: IDE IBM 40GB, CD/DVD meghajtó: ASUS DRW-1604P

Namármost. A winchesteremen vannak adatok, meg 20 giga szabad hely, NTFS fájlrendszerben. A rajta lévő adatok fontosak, formatálni nem szeretném. :U A BIOSban beállítom, hogy csak a CD-ről akarjon bootolni, oké, elindul a bootolási folyamat is, rendben, telepítő indul, aztán 7-es hibakóddal leáll, és egy bizonyos setupdd.exe-t hiányol, amennyire pontosan emlékszem.

Utánanéztem, de a neten ugyanezt a hibaüzenet egy másik állománnyal kapcsolatosan találtam meg, és nem sokat segítettek az ott tálalt megoldások. :F

Előre is köszi a segítséget:
laze

Let's bowling for columbine!

(#6) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Nekem is van az xp telepítéssel :(
Telepítőfájlokat felmásolva a gépre, de utána már azt írja hogy: 'Hiányzó operácis rendszer'

egy 160-as Samsungra akarom rárakni. Többi az adaoknál.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#7) umiki válasza Atya (#4) üzenetére


umiki
tag

Próbald a Maxblastot (Maxtorhoz) vagy állítólag a Seagatenak is van hasonló programja. (letölthető honlapjaikról). Ki kell írni floppyra. Alaposan ellenőrzi a HD-t, ha van bad sector még akár ki is javíthatja (viszont az ott tárolt adat természetesen nem állítható vissza, de az már amúgy sincs meg)

[Szerkesztve]

(#8) [HUN]Zolee válasza [HUN]Zolee (#6) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

UP

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#9) [HUN]Zolee válasza [HUN]Zolee (#8) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Senki sem tud segíteni? :O:(:(:(:(:(:(:(:O

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#10) Ger|||


Ger|||
aktív tag

én tudok.

Kint elindítod az fdisket.
Letörlöd a vinyóról a partíciót, létrehozol egy újat.
Aztán beírod, hogy format vinyó: . nem csalni, nem /q-val, bár azt partícionálás utáán úgyse fogja engedni. Szal elkezdődik a formázás, kiírja majd hogy
FAT32 fájlrendszer formázás 76.5 gigabájt...
0%

kísérlet a következő szektorcsop. helyreállítására 154684678168
kísérlet a következő szektorcsop. helyreállítására 154684678169
kísérlet a következő szektorcsop. helyreállítására 154684678170
kísérlet a következő szektorcsop. helyreállítására 154684523233

stb
stb
és te közbe elméssz iskolába, megebédelsz, délután hazajössz, és kész a vinyó.


(#11) [HUN]Zolee válasza Ger||| (#10) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

nem ír kis emmi ilyet :( a scandik kiír valami 1-es meg 2-es sávot és elvileg megcsinálja, de utánna u.a mint elötte. :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#12) umiki válasza [HUN]Zolee (#11) üzenetére


umiki
tag

Nézd meg hogy ki írta azt a hozzászólást :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Windows xp telepítése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.