Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enemy


Enemy
aktív tag

Tudtok valamit róla? magyar nyelven megjelent? Tesztet vagy probát honnan lehet letölteni..? köszi a segítséget...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#3) ZoltanH válasza Enemy (#1) üzenetére


ZoltanH
csendes tag

Csak OEM-ként vásárolható meg. Nincs magyar nyelven.
Ha sikerülne is megszerezned a builde-t az otthoni felépítése a rendszernek nem egyszerű (tapasztalatból beszélek).
4-5 féle TVTunert támogat csak a rendszer, de nincs bent egyetlen eszköz drivere sem. A Tuner gyártók speciális Media Center Edition drivert készítenek a Microsoft-al közösen, amit nem tudsz sem a gyártótól sem a Microsoft-tól beszerezni.

Egyébként eddig 2 verziója jelent meg az OS-nek:
- Mediacenter 1.0
- Mediacenter 2004

Készül a Mediacenter 2005, bővebb információt majd októberben mondok róla. :)

Volt szerencsém kipróbálni az 1.0-t, sokat használtam a 2004-et. Egy hihetetlen jó termék, nagyon intuitiv kezelőfelülettel felvértezve. Gyakorlatilag a speciális otthoni Media felhasználási terület a cél, úgy mint:
- Zene
- Képek
- Videók
- TV
- Radio
És nagyjában és egészében itt ki is fúj a dolog. Egyébként a 2004 az egy Windows XP SP1 + MediaCenter kiegészítés. A telepítőkészlet 2 CD, az 1-es CD az XP (de nem egy közönséges XP, eltér az eredeti XP-től néhány részben) a 2-es CD-n pedig a MeidaCenter cab fájl található, amit az XP telepítésekor kér is a telepítőkészlet. A gép miután bebootol egy közönséges XP, mindent tudsz rá telepíteni, tudod használni mint egy standard gépet.

A különbség annyi, hogy van egy Full-Screen-ben futó speciális alkalmazás a gépre telepítve, ez a Media Center alkalmazás amiből elérheted az egyes funkciókat.

HW igény: a 2004-nek és a 2005-nek is elég combos gépre van szüksége. Legalább P4 2GHZ vagy AMD 2500+, legalább 512 MB RAM de inkább legyen bent 1GB. Legalább 64MB videókártya, de a 128-al nem lesz problémád. Legalább 100GB vinyó. Legalább egy TV tuner (tud többet is kezelni). Speciális Media Center Edition távirányító!!

A videókártyából és a tunerből csak a jobbak jöhetnek szóba, pontos listát nem adhatok, de a felsőkategóriás eszközökre kell gondolni.

Hogy miért ez a hókuszpókusz az egész körül? Ez egy home cucc, speciális support-al és speciális felhasználási környezetben. Azért OEM, hogy a speciális support megvalósítható legyen. Gyakorlatilag a lehetséges konfigurációk száma mesterségesen alacsonyan van tartva azzal, hogy meghatározott HW elemekből lehet összerakni a rendszert. Nagyon alapos teszteken mennek át az eszközhöz a driverek és tényleg jó minőségüek. Gyakorlatilag erre azért van szükség, mert egy otthoni szórakoztató elektronikai eszközről van szó, aminél a cél az, hogy elrejtsd, hogy ez egy PC. Ezzel a PC minden nyűgét is el kell rejteni az user elől.

Hát röviden ennyi, hosszan pedig órákat tudnék még áradozni róla, mert megváltoztatta az életem. :))

(#4) n0tr3adY válasza ZoltanH (#3) üzenetére


n0tr3adY
tag

Olyasmit olvastam, hogy 2x gyorsabb a ''mezei'' xpnel. igaz? :)

www.species.hu

(#5) asturel


asturel
őstag

valaki tudna adni 1 listat hogy mien tunnereket tamogat a 2005-os version? egyaltalan erdemes felrakni ? :) (egy kworld tunnerem van bt878 chipes :) )
ha esetleg nem teccik letom tiltani a media centeres reszet, vagy mennyit fog az idle a gepbol ?

(#6) asturel


asturel
őstag

up, moonman vagy x-com ? :(

(#7) asturel


asturel
őstag

na valaki :) tancsak tudja

(#8) atifarkas


atifarkas
tag

Hat ezek igy nem igazan igazak (igaz a WMCE 2005):

telepitese: pofonegyszeru, mint a sima xp-t
sebessege: ugyan olyan mint a sima xp-nek
nyelv: csak angol verzioban lehet venni, de a magyar nyelvi csomagot felrakva teljes erteku magyar verzio lesz.
Tamogatott tv tunerek: sok, egyre tobb, minden normalis kartyat tamogat, amit nem azt nem erdemes megvenni mert ''szart sem tud''. Vagyis olyan regi vagy olyan csunya a kepe hogy nem kerul a tamogatott kartyak koze.

(#9) x_o_n válasza atifarkas (#8) üzenetére


x_o_n
veterán

hmm és a magyar nyelvi csomagot honnan lehet és hogy elérni?egy ismerösöm vette komplett pcvel eggyütt a szaturnban,neki nagyon bejött.

(#10) atifarkas válasza x_o_n (#9) üzenetére


atifarkas
tag

email cimemen(msn-es) keress meg es megoldjuk...

(#11) x_o_n


x_o_n
veterán

nem tudja valaki hogy lehet magyarositani ezt az xp media center edition-t?pc mellé adták és igazából a csalás nagy része nem komálja az angol wint:)

(#12) DrGonzo22 válasza atifarkas (#8) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nekem Lifeview Flyvideo 3000em van és nem akar sehogy se menni, se a driver cd-vel, se anélkül. Sima xp-n ment, de folyton ráfagyott egy állókép, utána már ki se lehetett kapcsolni, restart után ment csak újra... Ezért is raktam mce-t, de ezzel meg meg se mozdul, hiányzó driverrész miatt... lvtuner.sys kéne, és elvileg a cd-ről keresi ezen az útvonalon: D:\SETUP\XP\MCE

(#13) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#12) üzenetére


DrGonzo22
őstag

fel, tényleg fontos lenne.

(#14) superxaba


superxaba
tag

Egy gyors kérdés:
WinXPPro-SP2 mellé, a másodlagos partjcióra (a D-re), felraktam a Media Center Editiont.
Nem vált azonban be és C:-t formattálva új Windowst telepítettem.
Induláskor azonban továbbra is felajánlja, hogy a Media Center Editiont, vagy a Professional Editiont töltse be. Mivel a D partíció nem volt formázva, ott kerestem a kitörölnivalót, de nem találtam a megoldást.
Ti nem tudjátok, hogyan tudnám eltüntetni ezt az opciót a boot-menüből?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#15) gaben75 válasza superxaba (#14) üzenetére


gaben75
tag

futtatásba beírod, hogy msconfig
itt kiválasztod a boot.ini fület és itt
rányomsz az összes rendszerbetöltő
elérési út ellenőrzése gombra kb ennyi :)

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#16) superxaba válasza gaben75 (#15) üzenetére


superxaba
tag

Kőszi! :R

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#17) superxaba


superxaba
tag

Azt nem lehet megoldani, hogy ha az „Itt szóltam hozzá” listáról ugrok egyik fórumtémáról a másikra az utolsó hozzászólásomat tartalmazó oldalt nyissa meg és ne az elsőt.
Csak hogy ne kelljen egy hétig kurkászni az arra adott válasz(ok) után?
Kérdem a webmestert.

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#18) gyugyi_hu


gyugyi_hu
csendes tag

Sziasztok!

Kitaláltam, hogy felépítek otthonra egy Media Center-t és ez ügyben szeretnék először tapasztalatok után érdeklődni. Valami olyasmire gondoltam, hogy egy Mini PC-re rádugom optikán a házimozit, hogy azon jöjjön a hang, a vezérlést a Microsoft-os távrángatón keresztül gondoltam kivitelezni, a TV-re meg SCART-on dugnám fel...
A mini pc ügyében kérdezném, hogy szerintetek milyen paraméterekkel érdemes felszerelni? Gondolok itt a TV tuner-re, hogy mennyi memória legyen benne stb.-stb.

Gyula

(#19) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

ha jol emlekszem volt egy ilyen kb 200 mb-os file is, amit le lehetett tolteni a microsofttol, es akkor meg nem volt beepitve a rendszerbe
azt hiszem minden ugyanugy nezett ki es jol is mukodott...
most mar csak az oprendszerrel egybeepitve lehet megszerezni?
de mindjart utananezek a microsoftnal, de hatha tudja vki elobb a valaszt

(#20) #54715584 válasza #54715584 (#19) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat nem lettem okosabb, elvileg csak mint oprendszer lehet ezt hasznalni...
megeri?

(#21) gyugyi_hu válasza #54715584 (#20) üzenetére


gyugyi_hu
csendes tag

Én éppen most rendeltem meg a barebone-t hozzá. Szerintem nagyon jó dolog.
Mielott mondjuk vásárlásra adtam volna a fejem kipróbáltam az asztali gépen, de nagyon fasza...:)

(#22) #54715584 válasza gyugyi_hu (#21) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi a valaszt :)
egyebkent ez a taviranyitos dolog csak a rendelt geppel mukodik, vagy sima pc-t is lehet vele iranyitani?

masreszt ha csak mp3, avi es jpg nezegetesre/hallgatasra akarom hasznalni, akkor erdemes feltenni?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#23) #54715584 válasza #54715584 (#22) üzenetére


#54715584
törölt tag

marmint ugy ertem lesz ''elmeny''? :)

(#24) gyugyi_hu válasza #54715584 (#22) üzenetére


gyugyi_hu
csendes tag

A távrángató bármilyen géppel kell, hogy menjen. A fogadó része egy USB-n keresztül kapcsolódik, de persze alapvetően az WinXP MCE-hez készítették.

Másrészt: Próbáld ki... :)))

(#25) #54715584 válasza gyugyi_hu (#24) üzenetére


#54715584
törölt tag

ok :) remelem lakasfelujitas utan lesz meg erom hozza :)

(#26) X@b3e


X@b3e
addikt

Most raktam fel ''élesben'' TV-re az MCE-t, de eddig csak szívtam vele...
SB Live 5.1 egyszerűen nem hajlandó vele 5.1-ként működni, csak sztereóban, és ahogy a Creative honlapját nézegettem, MCE driver az Audigy 1-2-höz sincs :(
A Tuner-részében nem mélyedtem el, de magától nem talál egy csatornát sem a progi, pedig a Club3D Zap egy kifejezetten MCE-tuner lenne.
S-Videon toltam át a jelet, a szineket még nem igazán tudtam rendesen beállítani, a piros és a zöld is elég rikitó rajta. Remélhetőleg a HDMI-kábel megoldja ezt.
16:9-es a TV-m, a DVD filmeket hogyan bírhatnám rá, hogy keret nélkül, nagy képben menjenek?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#27) Dtomi


Dtomi
őstag

Hali!!! Valaki használ itt ilyen rendszert??? teljesen rákattantam!!! Nagyon válogatós driverekkel szemben???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#28) MarciQD


MarciQD
csendes tag

Hello!
Lenne egy kérdésem, (hozzátenném, hogy totoál amatőr vagyok ezen a téren(is).) Nos: Ha felrakom a windows media center editiont, meg veszek egy tunerkártyát amihez van távirányító, akkor a vindovsz mce menüket tudom léptetni a távirányítóval, mármint az mce felületen lévőket? (Mint a DVd lejátszóm menüjét a hotelból) Köszi. :F

QDa

(#29) BOROS_


BOROS_
csendes tag

Üdv.
Szükségem lenne a Media Center 2005 HOLLAND! változatára újratelepítés végett. Nincs valakinek ötlete honnét tudnám beszerezni?

(#30) X@b3e


X@b3e
addikt

Tudja valaki, hogy hogyan kell az XP MCE-ben a TV csatornák listáján azoknak a csatornáknak a nevét megváltoztatni, amelyiket nem ismeri fel a progi és csak a sávfrekvenciáját írja ki helyette?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) X@b3e


X@b3e
addikt

Újabb megválaszolatlan, költő kérdés, de hátha erre jár egy szakértő... :B
DVD filmet merevlemezről hogy a zIstnbe tud lejátszani az MC?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#32) Steven


Steven
addikt

kérdés hogy tudom beállítani a media centerbe hogy a tv tuner gyorsabban váltson csatornát és ne egy fél óra legyen :s én a csusztatásra tippelnék azt nem lehet kikapcsolni...? :F

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#33) Gatya


Gatya
aktív tag

Lenne az MCE-vel egy kis problémám.

Feltelepítettem, de valamiért a videoknak csak hangjuk van és képük nincs. Más lejátszó simán játsza. Valakinek Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.