Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Windows xp checkdisk helyett mi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Akuma


Akuma
csendes tag

Szépjóestét mindenkinek! Egykis segítségre lenne szükségem. Leírom a történteket:
Oprendszer:winxp
Problémás vinyó: maxtor 160-as(7200-es 8mb cache) - 2partíció(NTFS)
Tegnap a NAV2004 épp a rendszert ellenőrízte amikoris kifagyott az egész mindenséggel együtt épp ennek a drivenak a 2. partíciójánál. Mivel semmire sem reagált nyomtam egy resetet. Bootkor elindult a checkdisk és elkezdte ellenőrizni a 2-es partíciót. (3fázisos ellenőrzés) Az első fázisban talált elég sok ''filerekordszegmens (x) olvashatatlant'' majd a második fázsiban elkezdett javítgatni valamit, de 73%-nál megáll és úgytűnik kifagy(úgyhagytam kb 1 órát, megsem moccant). Viszont ha átugrom a chkdsk-et bootnál a windowson belül látom a 2 partíciót a sajátgépben, de nincs label-jük és rájukmennis em tudok...
futtattam commandpromptból is chkdsk-et /f paranccsal, ilyenkor viszont a 2. fázisnál a következőt írja: ''Nem súlyos hiba javítása a következő fileban (x)''. Ezt 2 résznél megcsinálja, majd pikpakk kilép seszó sebeszéd...
Kérdésem a következő: Mi a pék faszát csináljak??? Az első partíción van egy flash munkám amit az elmúlt 4 napban nem backupoltam és ez igencsak idegesítene ha elveszne... :(((
Van valami checkdiskhez hasonló progi ami talán orvosolni tudja a problémát?
Előre is köszi a segítséget!
Akuma off...

(#2) Flashy


Flashy
veterán

''maxtor'' - szerintem hardverhiba.
lehet próbálkozni alternatív ellenőrző progikkal, O&O, Norton Sysworks, ilyesmi. először Maxtor Powermax-ot kérdezd meg hogy fizikailag oké-e a vinyó.

[Szerkesztve]

(#3) Akuma válasza Flashy (#2) üzenetére


Akuma
csendes tag

Okés megnézem a Powermaxot! köszi
Amúgy mieza O&O?

(#4) Flashy válasza Akuma (#3) üzenetére


Flashy
veterán

O&O Toolbox Pro a teljes neve ha jól emlékszek, egy Norton Systemworks (régebben Norton Utilities) szerű utilgyűjtemény. defrag, scandisk, cleanup, registry clean meg ilyesmi utilok gyűjteménye. próbaverziója letölthető. nem tudom, hogy ilyen helyreállításban jobb-e mint a Win saját chkdskje, de hátha.

(#5) NetGod


NetGod
tag

Udv. Nekem hasonlo problemam volt. Csak Samsungos winyoval.
A problema forrasa vszinuleg az volt, hogy az alaplap nem tudta kezelni a 48bites LBA-t, igy a WinXP-re harult a feladat. Innen mar ertheto, mi a gond. Egyszeruen az tortent, hogy amikor a winyo vegere irtam, la. azt szerettem volna, akkor tulajdonkeppen az elejere irt. Es a Windows szetcseszte sajat magat. Ezt ugy 5* egymas utan. Szoval ha neked se tamogatja a lapod a 137GB-nal nagyobb vinyokat, akkor lehet, h le kell mondani az adatokrol. Elvegre felul lettek irva....

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#6) NetGod


NetGod
tag

Ja, es a jovoben talan segithet egy ket ovintezkedes:
-WinXP SP, de ez nalam nem jott be.
-csak 137GB-ot hasznalsz a lemezbol.

[Szerkesztve]

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Windows xp checkdisk helyett mi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.