Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Windows tv box

Hozzászólások

(#1) smithsys


smithsys
aktív tag

Úgy gondolom most, hogy megjelentek az első windows-os tv boxok a piacon érdemes itt is megemlíteni őket. Annál is inkább, mert akárhogy kerestem nem találtam hasonló témát a fórumok között.
Egy hete érkezett meg a Pipo X7 jelű kütyüm kínából. Azóta igyekszem minél többet nyúzni, hogy az esetleges hibái megmutatkozzanak.
Cirka öt éve nyomkodok androidos telefonokat, tableteket és kb. két éve tv boxokat. Kisebb nagyobb bosszantó hiányosságokat leszámítva meg voltam elégedve velük, annak ellenére, hogy a különböző firmware cserék elég sok időt elraboltak az életemből.
A fent nevezett készülék egyenlőre úgy fest, hogy mindenféle farigcsálás nélkül is megfelelően működik.
Mióta megérkezett két olyan dolgot tapasztaltam, ami negatívan befolyásolta a működését.
Az egyik a táp volt. Természetesen nem eu táppal érkezett, viszont küldtek hozzá átalakítót. Ez az átalakító nyilván nem egy minőségi darab, ennek megfelelően nem is volt tökéletes az érintkezése minek következtében többször előfordult hogy kikapcsolt a készülék. Azóta ez orvosolva lett a táp átalakításával.
A másik dolog pedig az USB - Ethernet átalakító, a tyúkbeles hálózati csatlakozás ugyanis ezen keresztül van megoldva, ami alapvetően nem is okoz gondot egészen addíg amíg valamely másik usb portra nem csatlakoztatunk egy eszközt. Akkor ugyanis önhatalmúlag lekapcsolja a hálókártyát, amit ugyan két kattintással újra tudunk indítani és így már újra műxik minden, de azért ez mégiscsak bosszantó hiba.
Ezen kívül nálam semmi egyéb probléma nem jelentkezett a készülékkel kapcsolatban annak ellenére, hogy 24/7-ben üzemel mióta megérkezett.
Tudom hogy a Win rendszerek sosem voltak a számitástechnikában kicsit is jártas kollégák kedvencei, de úgy vélem, hogy ezzel a kis dobozzal nem lőtt mellé a Pipo. Aki megszokta ezt a felületet, és nincs affinitása az androidos rendszerek babrálásához, annak azt hiszem jó alternatíva lesz a készülék.
Annyit még hogy egy szintén kínai V6 mini tapipados világítós légegér billentyűzet kombóval használom, amit minden gond nélkül lekezel.
Ha esetleg valakinek kérdése volna a készülékkel kapcsolatban, igyekszem legjobb tudásom szerint megválaszolni.
Jó fórumozást mindenkinek! :)

(#2) interstate76 válasza smithsys (#1) üzenetére


interstate76
addikt

Van már egy ilyen topik - persze elfér ez is, szóval ha beindul, hadd pörögjön, de érzek némi átfedést.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3) smithsys válasza interstate76 (#2) üzenetére


smithsys
aktív tag

Sorry! A kereső megint nem volt a helyzet magaslatán. :W
Köszi a linket! :)

(#4) interstate76 válasza smithsys (#3) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Windows tv box
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.