Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) controller


controller
csendes tag

Sokan idegenkednek a registry használatától, hiszen a rendszer szempontjából kulcsfontosságú adatokat tárol, és egy rossz mozdulattal hatalmas károkat lehet okozni.
Mit kell tudni róla és hogyan kell használni?
E kérdésekre várom a Tisztelt Fórumozóknak a számítástechnikában kevésbé járatosak számára is könnyen megérthető - hangsúlyozom: ÉRTHETŐ - válaszait, melyeket előre is megköszönök.

[Szerkesztve]

(#2) divot válasza controller (#1) üzenetére


divot
veterán

Az a baj ezzel, hogy úgy általánosságban nem igazán lehet erről beszélni (meg talán van is már ilyen topic). Tehát ha van konkrét kérdés/probléma, akkor a hozzáértők meg tudják mondani, hogy arra a registry módosítása megoldást kínál-e.

(#3) controller válasza divot (#2) üzenetére


controller
csendes tag

Több helyen azt olvastam, hogy a registry editor használatához nagy pontosságra és kellő odafigyelésre van szükség a rendszer működőképességének megőrzése érdekében, továbbá alaposan ismerni és be kell tartani ''az aranyszabályokat'', de milyen ''aranyszabályokról'' is van szó tulajdonképpen?
Valaki elmagyarázhatná már KÖZÉRTHETŐEN ezen adatbázis célját, felépítését, működését, melyet előre is megköszönök.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) X-COM


X-COM
nagyúr

Bővebben: link

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) divot válasza controller (#3) üzenetére


divot
veterán

Szerintem ezt is fusd át: Bővebben: link
Nem túl hosszú topic, és sok kérdésre választ találhatsz benne.

[Szerkesztve]

(#6) T-800 válasza controller (#3) üzenetére


T-800
tag

Szerintem nincsenek aranyszabályok. Lehet, hogy valaki szabályokat állít fel magának, de azok nem általánosak.
Nálam régen egy dolog vált be: dos-ból elérhető és helyreállítható biztonsági másolat.
Ma már linuxot használok, így a biztonsági másolatot linux alól állítom helyre.
És sose bízom a helyreállítást semmilyen más programra mint a copy parancs. :) Najó, néha norton commander, de csak a gonosz rejtett, írásvédet, stb. atribútumok miatt.

(#7) ollie válasza controller (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szabályok? Csak azok vannak amelyeket te felállítasz magadnak. Pl célszerű csak akkor módosítani valamit, ha tudod, hogy mit csinálsz.

***

(#8) moonman


moonman
titán

én pl több évnyi registry tweak-et szedtem össze, olyanokat, amiket tényleg megéri behegeszteni, mert értelmük is van. na ez egyetlen reg fájlba zúzva, telepítés után csak egy entert nyomok rá, reboot és kész is :))

(#9) lesaux válasza moonman (#8) üzenetére


lesaux
veterán

Ezeket akár fel is pakolhatnád valami nyilvános helyre... ;]

(#10) 0519 válasza moonman (#8) üzenetére


0519
senior tag

Tervezed, hogy ezt közkincsé teszed?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#11) moonman


moonman
titán

még van betervezve pár, de igen.

(#12) Pet_i válasza moonman (#11) üzenetére


Pet_i
senior tag

Akkor hajrá! :DD

(#13) gLes


gLes
őstag

Az aranyszabály: amiről nem tudod biztosra, hogy mire való, ahhoz ne nyúlkájjá :DDD

(#14) T-800 válasza gLes (#13) üzenetére


T-800
tag

...és maradj buta örökre.
Kisérletezni kell, fejlődni, tanulni kell. Csak megfelelő óvintézkedések mellett.

(#15) ollie válasza moonman (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oszd meg velünk lécci, plz! :DDD

***

(#16) 0519 válasza ollie (#15) üzenetére


0519
senior tag

+1

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#17) Drizzt válasza gLes (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, én ezt soha nem tartom be semmiből... :DD

I am having fun staying poor.

(#18) Söri


Söri
tag

Elavult ez a totyik de a problémámat csak meg tudja oldani valaki :)

Van egy program ami 15 napos és korlátozott.
Na most vettem hozzá egy kódot amivel regisztráltam magam és minden oké,
de most jön a bibi hogy ha ujratelepítem a rendszert akkor már nem fogadja el a kódot.
Ezt azért tudom mert már volt reinstall és addig szidtam őket amíg kaptam egy újjat.
Van rá megoldás, ha valamit kimásolok a registryből, hogy a reinstall után teljes verzióban élvezhessem a progit?

(#19) Söri válasza Söri (#18) üzenetére


Söri
tag

Valaki csak tud megoldást :))

(#20) akasp válasza Söri (#18) üzenetére


akasp
senior tag

jv16 powertools-sal próbáld meg. és a programhoz tartozó kulcsokat keresd meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.