Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ide jöhetnek a Microsoft oprendszerrel ellátott mobilokról,illetve magáról az oprendszerről a vélemények:)

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Nos én cirka 1-1.5 éve láttam egy microsoftos kollégánál, még a volt munkahelyemen.
Nagyon istenítette, de sajnos kb 2 perc volt mire bekapcsolt, bármit akart mutatni, tökölt a telefon.Szal lol volt:D
Kék halált ugyan nem, de fagyást produkált:D

Midnenesetre ha nem is közröhej tárgya, de azért egy kis vigyorgás tárgya tuti volt.
A típus valami orange :F volt.
Ja és én a linuxos telót várom.Az valszínúleg kevésbé erőforrásigényes lesz...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Nimrod válasza tildy (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

(#9) tildy válasza Nimrod (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem jön be az oldal.
Talán ő volt az
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Nimrod válasza tildy (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor az .asp-vel bajod van...
Bővebben: link

(#11) X-COM válasza tildy (#7) üzenetére


X-COM
nagyúr

ezt a hozzászólást olvasva azthittem valami ezeréves topicról van szó, de aztán láttam, hogy csak önmagad ismétled időről időre.

Amúgy a Microsoft Smartphone-okon, alapjaiban ugyanaz a rendszer van, mint a PocketPC-ken, én mostanság tervezek egy i-mate sp3i vételt.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#12) tildy válasza X-COM (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha azt gondolod , valami bajom van a microsofttal , akkor tévedsz.
Az xp pl. egész jól sikerült, annyira, hogy szeretem is használni.
A microsoftos munkatárs is jófej volt, csak tényleg a telefon volt (szerintem akkor még) kiforratlan állapotban.

JA és persze lehetnek jó microsoftos mobilok, az egész azon múlik, mennyire optimalizálják ezekre a kis eszközökre a rendszert.
(Pda-n is láttam CE-t, a fura az volt, hogy az ment egész jó sebességgel.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Darth_Revan válasza X-COM (#11) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mennyi egy I-Mate SP3?:)

(#14) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Motorola MPx szériában is microsoft OS van mind1iken...
azok jok

(#15) X-COM válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


X-COM
nagyúr

95000+fa körül van az sp3 meg sp3i is

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#16) V.ki


V.ki
aktív tag

Amikor olvastam az I-MATE mobilról,amin Windows Mobile edition(vagy mi a neve:F) fut,pár hónap múlva rohantam pestre:))
Sikerült 1 fél órára 1 ilyenhez jutnom...
Lassú,megfagy,minden kínja van:(
Az Internet Explorer + a WinMediaPlayer tetszett belőle igazán:(
Ilyet se veszek:(

(#17) moonman


moonman
titán

van egy céges pocket pc-m, nem fagy, nincs kínja, néha kicsit belassul, de amúgy frankó, csak tökre nem használom semmire.

telóban inkább maradok a symbian-nál. (egyelőre)

(#18) V.ki válasza moonman (#17) üzenetére


V.ki
aktív tag

hol dolgozol?Ha nem privát...

[Szerkesztve]

(#19) Nimrod válasza V.ki (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Rossz a kérdés. Mit dolgozol? :))

(#20) supercow


supercow
őstag

Van itt valahol egy Motorola mpx200 topic, ott érdemes olvasgatni. Nekem is MPx200-as van, feltettem rá a 2003-as Windowst (gyárilag 2002 van rajta) és teljesen korrekt. A gyárilag alulméretezett készenléti időn kívül semmi probléma. Media player, IE, Outlook szinkronizáció stb. plusz töltés az USB kábelen.
Szép lakkfekete, kék és ezüst betétekkel, nagy kijelzővel, nekem bejött. Sokkal gyorsabb, mint az előző Symbian-alapú Nokia 3650-esem. Én szándékosan kamera nélküli telefont kerestem, nem használom és nem kell az akkunak sem a plusz terhelés. Kevés használattal kb. 4 napig megy. Az utódjában (mpx220) van már bluetooth és kamera és valamivel jobban tetszik az új design.
Bővebben: link

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21) supercow


supercow
őstag

Ja és pl. GPRS-en keresztül win media streaming TV adásokat tudok nézni vele :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22) Kraptor


Kraptor
őstag

Nekem is MPx200-asom van. Az Op elég jó, de sajna néha lassú, de gondolom ez idővel megoldódik majd. 2002-es stabilllabbnak tünt, de nem volt olyan átlátható mint a 2003-es és több funkciókat is tartalmazott. Nekem igazán azért jön be a telcsi, mert olyan mint egy mikro pc. Tudsz rajta wordet, pdfeket, stb olvassni, van teljes böngészője, nem csak wap. Totálisan testre lehet szabni és 1Gigás SD kártyát is elbír:)

(#23) moonman válasza Nimrod (#19) üzenetére


moonman
titán

infómunkás vagyok ;)

(#24) gLes válasza moonman (#23) üzenetére


gLes
őstag

Jómunkásember :C

(#25) Darth_Revan válasza supercow (#21) üzenetére


Darth_Revan
veterán

GPRS-el TV adást? Én online TV-k közül csak a fix.tv-t szoktam nézni...gondolom ehez már kevés GPRS NET...igaz?:)

(#26) supercow válasza Darth_Revan (#25) üzenetére


supercow
őstag

A fix.tv dsl-re kódolja az adását, de én itthon a tv tunerrel csinálok magamnak pl. élő HBO-t GPRS-re optimalizálva :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) Darth_Revan válasza supercow (#26) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tényleg? hmm..meséljél már erről még:) Hogy oldható ez meg? Mi kell hozzá? :) Tök cool,hogy most reklámozzák az első 3G-s telot,te meg felvillantasz 1et:DDD Nálunk a sok láma el is hinné,hogy 3G-s telefon:DDD És nem szaggat a lejátszás? A minőség viszonylag jó,azaz ugye nem csak 4-5 kockából tevődik össze?:)))

[Szerkesztve]

(#28) supercow válasza Darth_Revan (#27) üzenetére


supercow
őstag

ez nem 3g, a GPRS kb modemnek megfelelő sebességet tud, az elég ilyen bohóckodásra. A net túl drága hogy én itt tévézzek a buszon. Itthin van Windows Media Encoder beállítva, hogy 160x120x45k bitrátával csinálja a streamet, a telefonon a media playerben azt megnyitod és kész.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#29) Darth_Revan válasza supercow (#28) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudom,hogy nem 3G,csak 1 mezei juzer,el is hinné:DDD Tudnál csinálni 1 screenshotot,hogy milyen minőségű a telon ilyen beállítások melett?

(#30) supercow válasza Darth_Revan (#29) üzenetére


supercow
őstag

csináltam egy rövid videót egy argentín tv adásról, amit gprs-en néztem:
Bővebben: link
Sajnos nem túl tiszta, mert fényképezőgéppel csináltam és nincs benne makró mód, homályos lett amikor közelebb hoztam, ráadásul csak 30mp-es videót tud csinálni.
Folyamatos lejátszáshoz a stream-nek olyan 35k körül kelle lenni max, többet nem nagyon bír a magyar GPRS. USA-ban most vezetik be a korlátlan EDGE előfizetéseket, azzal már lehet szépen nyomulni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) moonman válasza supercow (#30) üzenetére


moonman
titán

mobillal videóra veszed a videót lejátszó mobilt. széép

(#32) tr00p3r válasza Darth_Revan (#29) üzenetére


tr00p3r
őstag

érdekel még a telcsim, a szóbanforgó MPx200???

(#33) Szőrös  válasza supercow (#30) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mo.-n is van EDGE. Bp-n kb 90%os lefedettsége van /T-mobile/

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#34) Darth_Revan válasza supercow (#30) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az MPX200 kijelzőjén is szaggatnak a videók? Az N-Gage kijelzőjén picit szaggattak...ezen is szaggat?

(#35) supercow válasza Darth_Revan (#34) üzenetére


supercow
őstag

nem szaggat, csak akkor ha nagyobb bitrátával kódolod, mint amit a hálózat vagy a proci elbír. Úgy képzeld, mint egy normál Win Media Player stream, csak kicsiben :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#36) tr00p3r válasza Darth_Revan (#34) üzenetére


tr00p3r
őstag

érdekel még az MPX200-am?:U

(#37) eman


eman
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot és egypár dolog nem tiszta. Ezzel kapcsolatban kérdeznék.
Kb egy fél éve fedeztem fel hogy létezik a nagy symbian áldás:)):))
Elkezdtem használni és egész jól bevált. Volt egy 6600-m amit könyvolvasásra, zenehallgatásra, meg telefonálásra használtam. A másik előnye az volt, hogy txt-ket is fel lehetett rá tölteni és szerkeszteni (olyan hüle vagyok, mindent elfelejtek, és így tudtam használi a filofaxom helyett). a 6600 mondjuk nem volt jó zenélésre, mert asszem 22KHz 8bit-es hangchipje volt ezért nézegettem már fél éve a 3230-at.
Amit szeretnék megkérdezni, hogy ezeket microsoft-os mobilokon mennyire tudnám használni. A másik problémám (amellett, hogy tájjellegű:DDD vagyok és mindíg eltévedek a városban), szeretnék egy Bp. térképet feltenni a tellára. Gondoltam a komplett www.utvonalterv.hu-ra. Valamilyen módon pl.: Teleport Pro-val leszedni és html-ként fölrakni. Tudom első hallásra bizarr, de nagyon hasznos lenne. Ezt meg lehetne oldani egy ilyen tellán?
Bővebben: link
Tudom... még nincs is, meg több lesz az ára két villamosjegynél, de ha jól használható nem sajnálnám érte a pénzt.

Sorry ha egy kicsit elkacsáztam a témától, de ez most csak úgy jött

(#38) GodHeart


GodHeart
senior tag

huh! :) hol is kezdjem, de most ide muszály sok mindent leírnom!
lássuk csak:
- ezeken lehet oprendszert cserélni!? hallottam egyik hozzászólásban, hogy a 2002-őr 2003-ra cserélte! Csak mondom, hogy ma jött ki a 2005beta! :)
-a microsoft mobilokat nemjavaslom, és nemfeltétlenül azért mert rosszak, de ezt nem itt kéne leírnom, mert nemidevaló. Gondoljatok bele, ha elterjednének a microsoft mobilok, és azt vennék, akkor más nem is tudna labdába rúgni. Vegyük a PC-t.. itt már teljesen az a helyzet, még ha van 1-2 linuxos felhasználó is, de szerintem nincsenek sokan, pedig az akár egy sokkal stabilabb op rendszer is lehet!
-amit te szertnél, már mint a felettem lévő hozzászólában, ahhoz nemfeltétlen kell windows-os mobil.. sőt! Symbianos telcsihez veszel egy bluetooth-os GPS vevőt, és van egy program, ami direkt ilyenre lett kifejlesztve amire neked szükséged van... ÁÁ nemjut eszembe a neve, mihelyt beugrik leírom, most sorry

(#39) X-COM válasza GodHeart (#38) üzenetére


X-COM
nagyúr

igen, cserélhető, nem túl egyszerű, hekkelgetés nélkül (erre nemtom van e eccerű módszer), csak hivatalos helyen tudják frissíteni.
2005betaból me jó sok kijött már, Redmond-ban már mindenki a 2005-tel futkorászik.

windowsoshoz is van gps:)

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#40) GodHeart


GodHeart
senior tag

wayfinder! nah csak eszembe jutott! :)

igen, lehet ahhoz is, hisz ez bluetooth alapon megy. ;)

(#41) supercow válasza GodHeart (#38) üzenetére


supercow
őstag

Igen, lehet oprendszert cserélni. Én Vatera.hu-n vettem egy német származású MPx200-ast, amin a gyári 2002-es rendszer német volt. Én felraktam rá a 2003-as angol rendszert, minden oké.
A 2005-öst hol találom?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#42) GodHeart válasza supercow (#41) üzenetére


GodHeart
senior tag

:) látom érdekel a dolog :Y

efnet #mediaplace @find windows_mobile_2005_(beta).rar

[Szerkesztve]

(#43) Frank™


Frank™
csendes tag

Sziasztok!

Én is most jutottam hozzá egy Mpx-200-ashoz! Piszok jó kis telefon!
Nagyon érdekelne, hogy hogyan lehet rárakni a 2003-as szoftvert!
Igazából az ékezetek és magyat T9 miatt lenne jó!

Olvastam, hogy volt már aki megcsinálta!
Legyen szives írja le a módszert!

Elöre is köszi!

Someone once said ''Live every day as if it were your last because one of these days, it will be.''

(#44) Kovacsgabor válasza Frank™ (#43) üzenetére


Kovacsgabor
tag

mennyi volt?

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#45) Kraptor válasza Frank™ (#43) üzenetére


Kraptor
őstag

Magyar T9 nincs, csak aszem 2002-höz és az nem mükszik 2003-an. Ékezeteket tudsz írni, de csak azokat amik a Németben is vanak, mert Magyart még mindig nem támogatja. A 2003 amit én próbáltam kicsit beteg volt. Call waitinget nem nagyon jól kezelte és foglaltat se jelzett ki hanem csak kuka volt.

http://mpx200.netdisk.hu/

(#46) kisordog


kisordog
csendes tag

Sziasztok!
Hirdetek a bolhán egy qtek 8080-at ha valaki microsoft smartphonet szeretne venni

Bővebben: link

(#47) McCracken válasza Kraptor (#22) üzenetére


McCracken
tag

Hali!

Nekem is MPX-200 -om van és mondhatjuk, hogy elégedett vagyok vele.
1 kérdés. A Windows könyvtárban található rengeteg gyárilag belepakolt gagyi midi és háttérkép hogyan törölhető onnan? Probáltam a Read Only attribútumot átállítani és kiírtani őket de sehogy sem boldogulok vele, és csak feleslegesen foglalják a drága helyet...
:U

v.mi ötlet v.kinek?

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#48) turho


turho
őstag

Éppen upgradeltem a cuccost, most már dolgozik Remélem nem nyírtam ki :)

(#49) X-COM


X-COM
nagyúr

no, tegnap megkaparintottam végre az i-mate JAM-et, egyelőre nagyon tetszik.
Szerintem egyáltalán nem kicsi a kijelző, kényelmesen lehet használni, sőt a betűméretet kisebbre állítottam, hogy többminden látszódjon.
Képernyőforgatást rátettem gyorsgombra így bárhonnan lehet gyorsan forgatni a képernyőt, ez IE-nél nagyon jól tud jönni.
Activesync+blútrutty kombóval szívtam egy kicsit, de végülis sikerült elintézni. MMS-nél is volt valami hülyeség, de aztán letöltöttem a clubimate-ről egy peccset (ami elvileg UK szolgáltatókhoz van) és utána az is megjavult.
Vettem hozzá wlan sdio kártyát, nagyon pöpecül ment az is.

ja, és nem fagyott.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#50) neattila


neattila
csendes tag

Eladó 1 MPX200!! (33e)
Akit érdekel írjon emilt!:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.