Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kispx válasza pilóta (#200) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem a Gmailbe a címkéknél vedd ki a pipát a fontos és az összes levél mellett a Megjelenítés IMAP-en checkboxnál. Viszont akkor a kliensben is be kéne állítani, hogy azt a 2 mappát ne frissítse.

(#202) pilóta válasza kispx (#201) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, kipróbálom.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#203) pilóta válasza kispx (#201) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na ez segített, csak a Livemail nem tudta frissíteni az új felállást a mappákkal, akármit csináltam vele. Végül az lett a megoldás, hogy töröltem a fiókot és újra létrehoztam, így már minden jó.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#204) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!

14.0.8117.0416 verziójú live mail van fent a gépemen. Minden második, harmadik indításnál behal az egész még a bejelentkezésnél.
Tapasztalt már ilyet valaki?
32 bites WIN7 Pro van fent, minden frissítés engedélyezve.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#205) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Van egy eléggé komoly problémám amit nem igazán tudok megoldani. A gépről készült egy windows biztonsági mentés. Elvileg az email-ek is le lettek mentve amik windows live mail-ben voltak. Pontosabban amiket ez a program kezelt. A kérdésem a következő...
A vinyó meghalt ami ezeket az adatokat tartalmazta ki lett cserélve egy újra. Win7 fel lett rakva és minden egyéb program. Elkezdtem visszaállítani a biztonsági mentést de a mail-ek sehol sincsenek. Mit tudok kezdni ezzel a helyzettel? A Windows Live Mail-ben kell e valamit még pluszba beállítani? Eléggé fontos dolgokról lenne szó!
A segítséget előre is nagyon megköszönöm!!!

Üdv: Balázs

(#206) sfdrakex válasza iceman1988 (#205) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha meg vannak a lementett levelek egy fájlban, akkor a Windows Live Mailben file menü importálás és betallózod a fájlt amibe le vannak mentve a levelek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#207) iceman1988 válasza sfdrakex (#206) üzenetére


iceman1988
tag

Hmmm...
Erre rápróbáltam de nem lett az igazi. Nem tudom hogy a windows live mail mennyire van baráti viszonyban a windows biztonsági mentéses fájlokkal.

(#208) sfdrakex válasza iceman1988 (#207) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tehát külön a leveleket nem mentetted le csak Windows biztonsági mentést nyomtál?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#209) iceman1988


iceman1988
tag

igen.

(#210) sfdrakex válasza iceman1988 (#209) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Arról csináltad a visszaállítást is gondolom, programokat tett vissza vagy csak magát a Windowst?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#211) iceman1988 válasza sfdrakex (#210) üzenetére


iceman1988
tag

Magát a windowst telepítő lemezről tettem fel. A mentést meg már windows-n belül hoztam vagyis hoznám vissza teljesen.

(#212) Itcasvo


Itcasvo
csendes tag

Elmondanátok nekem, hogy a windows live mail programban hogyan lehet azt beállítani, hogy a már letöltött maileket se mutassa, ha nem beírom a jelszót, hanem ki x-elem az ablakot? Lehet ilyet egyáltalán?

(#213) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

A következő történt a Live Mail-emmel: Az olvasóablak üres, a feljécben pedig megjelenik csatolmányként egy szövegfile (.txt) és egy ugyanolyan nevű *.html, amik megnyithatatlanok, ugyan úgy, mint a rendes csatolmányok. A régi üzenetekkel is ezt csinálja, amik biztosan jól voltak letöltve.
Van valakinek ötlete?

kösz

M

(#214) localhost válasza Itcasvo (#212) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#215) vlevi válasza iceman1988 (#207) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Windows Live Mail elég egyszerűen tárolja a leveleket. Minden egyes levél egy külön eml állomány, a "C:\Users\VLevi\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail" könyvtár alatt. Itt több alkönyvtár van, levelezőfiókonként néhány könyvtár. Én úgy mentettem át Operából a leveleket WLM alá, hogy egy konvertálóprogrammal eml-é alakítottam az Operás leveleket, WLM-ben megcsináltam a fiókokat, és a tizenvalahányezer levelet drag&droppal behúztam a WLM-ba. Nem a könyvtárába, hanem közvetlenül a programba. Darálta a winchestert pár percig, de beemelt mindent.
De azt hiszem, virtuális gépen úgy is próbáltam, hogy közvetlenül a tárolómappába másoltam be a leveleket, igaz előtte itt is megcsináltam az email fiókjaimat.

Viszont nekem is lenne kérdésem. Elvileg a beállításokban beállítottam, hogy kilépéskor törölje a törölt elemek mappa tartalmát, de többszöri próbálkozás után sem csinálja meg.
Mindegyik levelezőfiókom pop3-ra van állítva, de igazából már csak a gmailt használom. És van jónéhány rss feed is, de azokból sem törli a törölt elemeket. Ott marad a kukában, és ez engem zavar.
Amúgy szerintetek érdemesebb lenne átállni IMAP-ra?

(#216) #16820480


#16820480
törölt tag

hogyan lehet azt megoldani, hogy windows live mail-ben a hotmail-es fiókom mellé beállítsak egy másik szolgáltatón levő pop3-as fiókot, ami a wlm smtp szerverét használja? azt adja vissza hibaüzenetnek, hogy a "valami@domain.hu, a szerver visszautasította a feladó email címét". de pont azt szeretném, hogy ez az email szerepeljen a fejlécben, mivel erre akarom kapni a válaszokat. gmail smtp-vel működik rendesen, csak az smtp.live.com dobálja vissza ezzel az üzenettel. van valami megoldás rá, hogy hotmail-en keresztül menjen, vagy muszáj gmail-t használni?

(#217) sfdrakex válasza #16820480 (#216) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tehát a hotmail kimenő szerverét akarod használni, más mail szolgáltató levelének elküldésére, mert szerintem az nem fog menni, nézd meg. Azt pedig minden fióknál be lehet állítani, hogy mit írjon ki feladó mail címnek, illetve ha választ nyomnak a levélre, akkor azt milyen mail címre küldje neked vissza, nem feltétlen oda ahonnan küldted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#218) #16820480 válasza sfdrakex (#217) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, konkrétan az a helyzet, hogy a bejegyzett domain-hez kaptunk mailszervert is, de csak bejövőt, kifelé nem lehet vele küldeni. viszont mivel így be tudunk állítani @sajátdomain.hu címeket, így inkább azt használnám, mert elegánsabb. a probléma az, hogy eddig ment a t-online smtp-vel, de újabban nem hajlandó (beállítom, akkor néhány óráig megy, aztán nem). szóval ezért gondoltam, hogy a hotmail szerverével csinálnám (gmail-lel megy).
egyébként a fiók beállításánál ugye meg kell adni, hogy az adott fiók email címe micsoda (ez így hülyén hangzik kicsit), oda ha nem hotmail-est adok meg, akkor elutasítja az smtp a leveleket. most nincs előttem, de megnézem még holnap, hogy ezen kívül van-e külön válaszcím is. de igazából az lenne jó, ha a címzett @sajátdomain-ről érkező levélnek látná, nem pedig @hotmail-esnek.

(#219) vlevi válasza vlevi (#215) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, kipróbáltam az IMAP klienst, gmail alatt. Hát, elég furcsa. Főleg az, hogy minden levelet letölt annyiszor, ahány címkét a gmail ráaggatott. Szóval ugyanaz a mail letöltődik a beérkezett üzenetek, az összes levél, a fontos levelek, a csillagozott, meg még mittudomén alá is, vagy ami 3-4szer lejön. Nem az igazi. Vagy ez minden IMAP esetén így van? pl. hotmaillel is?

(#220) localhost válasza vlevi (#219) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Maradjunk abban, hogy nem jön le, csak látható minden cimke alatt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#221) vlevi válasza localhost (#220) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem :(

[link]

Beállítottam az IMAP-ot, és elkezdte letölteni. Látható, hogy a Windows 7 keresője ugyanazt az emailt több könyvtárban is megtalálja. Notepad-al megnyitottam mindhárom levelet, bitre ugyanaz mind a három. Csak éppen 3 példányban letöltődött a gépemre.

(#222) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Meg lehet azt csinálni a Live Mail-nál, hogy nem kezelje külön a fiókokat? Most minden fióknak külön van beérkezett üzenetek mappája, és amikor lekérem az üzeneteket, akkor mindegyik új üzenetet külön, külön kell megnéznem.
Az outlook expresszben egy beérkezett üzenetek mappa volt, és oda érkeztek be a levelek.
Nem lehet ezt valahogyan beállítani? Mert én nem találtam.

(#223) vlevi válasza atala (#222) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mindegyik új üzenetet külön, külön kell megnéznem."
Dehogy kell.
A gyorsnézetek között van egy "olvasatlan email" nézet, és van "összes beérkezett üzenet" nézet is.

(#224) atala válasza vlevi (#223) üzenetére


atala
addikt

Köszi, akkor azt majd megnézem. De az akkor is zavar, hogy az össze email fiókom (van vagy 6 db) megjelenik bal oldalt. Így sem férnek el a mappáim. Nem értem, miért nem lehet testre szabni olyanra mint az outlook expresz volt. Ha már nem lehet használni az oe-t a win7-en.

(#225) vlevi válasza atala (#224) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom. Én is viszonylag új vagyok a Windows Live Mailben, korábban az Operát használtam böngészőnek és levelezőkliensnek is. De az utóbbi fél-egy évben egyre többször hibásan töltött be oldalakat, úgyhogy váltottam. Thunderbirdöt nézegettem egy ideig, de valahogy az nem akart megtetszeni. Ez sem tökéletes, de asszem ezzel ki is fújt a Windows alatt használható ingyenes levelezőkliensek választéka, szóval maradok ennél.

Nekem csak 5 fiókom van :)
Viszont ebből az 5 fiókból 4 régi, már szinte mindenre csak a gmailt használom. Még néhanapján jön 1-1 levél a freemailre, úgyhogy a gmailt beállítottam úgy, hogy töltse be a gmailbe a freemailes leveleket, így a levelezőkliensben már be sincs állítva rendesen. Csak azért van ott, hogy a régebben oda érkezett levelek meglegyenek.

(#226) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Win Live mail naptárában mi kell ahhoz, hogy az emlékeztető aktív legyen? Szeretném ha valami felugró ablakban, vagy ilyesmivel figyelmeztessen az esemény közeledtére. Nekem szürke az opció...

(#227) atala válasza vlevi (#225) üzenetére


atala
addikt

Végül az Outlook 2700 mellett döntöttem. Aránylag egész jól testre szabtam, most már használható. Egy gondom van vele, hogy csökkenő sorrendbe rendezi a leveleket. Tehát felül vannak az újak. Tudom át lehet állítani, de az alapértelmezettet nem, így ha létrehozok egy új mappát, akkor annál is csökkenő sorrend lesz.

(#228) vlevi


vlevi
nagyúr

Szerintetek miért nem frissíti a WLM az RSS-t?
Alapértelmezett frissítésnek 1 óra van beállítva, és az egyes hírcsatornáknál az van beállítva, hogy az alapértelmezést kell használnia.
De nem akar frissülni, csak ha kézzel elindítom a frissítést. Akkor viszont minden lejön, tehát jók az RSS csatornák.

(#229) kispx


kispx
addikt

Üdv a Live Mail-t szeretnék a Freemail-es címemet beállítani. De mindig a hitelesítésnél elakad. A hibára ráguglizva nem sokkal lettem okosabb.

Nem küldhetők vagy fogadhatók üzenetek a következő fiókban: Freemail (xxx). Időtúllépés következett be, miközben a kiszolgálóval kommunikált.

Kiszolgáló: 'freemail.hu'
Windows Live Mail Hibaazonosító: 0x800CCC19
Protokoll: POP3
Port: 110
Biztonságos (SSL): Nem

Beállítások:
A beérkező levelek kiszolgálója: POP3
Beérkező levelek: freemail.hu
Port: 110
Bejelentkezés egyszerű szöveges hitelesítéssel.

(#230) kispx válasza kispx (#229) üzenetére


kispx
addikt

Közben megtaláltam a választ, a kiszolgáló nem freemail.hu, hanem pop3.freemail.hu
Még jó, hogy ezt a helpje is megerősíti :)

Viszont Thunderbird alatt megy a freemail.hu

(#231) vlevi válasza kispx (#230) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez furcsa, mert nálam is freemail.hu van beírva, de működik.
Máskérdés, hogy nem használom, mert át van irányítva a gmailbe, és gmail tölti le.

(#232) kispx válasza vlevi (#231) üzenetére


kispx
addikt

A fiók tulajdonságánál a kiszolgálók és a speciális fülről tudnál egy screen shotot küldeni, hogy ott mik a pontos beállítások?

(#233) kispx válasza kispx (#232) üzenetére


kispx
addikt

Már rájöttem, hogy a freemail.hu-val is megy, csak a jelszavam utolsó betűjét hagytam ki :)

[ Szerkesztve ]

(#234) vlevi válasza kispx (#233) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az lehet. Nekem oda ****** van írva, és ha neked, csak 5 csillag volt, akkor az a baja :)

(#235) vlevi


vlevi
nagyúr

Úgylátom, a WLM is beszopja a google IMAP-ját :(
Kaptam egy levelet, és rögtön három olvasatlan levelet mutat.
És mivel külön-külön letöltötte mindegyiket, ezért egyesével el kell "olvasnom" őket, hogy eltűnjön.
Azért jön három példányban, mert a gmail három különböző jelzőt is ráakaszt, amit a WLM külön könyvárba tartozó levélnek érzékel. Benne van a beérkezett üzenetekben, a minden levélben és a fontos levelek között is.

(#236) kispx válasza vlevi (#235) üzenetére


kispx
addikt

Bal oldalt a fontos és az összes levél mappára kattints jobb egérgombbal és a tulajdonságok menüben a szinkronizálás fülnél vedd ki a pipát "A mappa szinkronizáláskor a következők letöltése" checkboxnál.

(#237) vlevi válasza kispx (#236) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez sajnos csak ideiglenes, tüneti kezelés. Mert oké, hogy nem szinkronizálja azokat a foldereket, de hát ez nem megoldás. Nekem kellenek azok a folderek. Egyébként pedig, ha belépek abba a folderbe, akkor lazán leszinkronizálja, és megjelenik ugyanaz a levél mégegyszer.
Most pl. csináltam egy próbát, hogy megnézzem, amit javasoltál. Küldtem magamnak egy emailt, rögtön meg is lett háromszor. Egy az elküldöttek között, egy beérkezett és egy az összes levélben. A "fontos" folder szinkronját kikapcsoltam. De, ahogy beléptem a "fontos" folderbe, rögtön 4 levelem lett, mert leszinkronizálta.

Kár érte :(

[ Szerkesztve ]

(#238) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítségre lenne szükségem!

A tárolómappát át szeretném helyezni a C-ről a D partícióra, hogy egy esetleges újratelepítéskor ne vesszenek el a leveleim, és annak rendje és módja szerint kiválasztottam a D partíción lévő egyik mappát majd leokézom, de nem történik semmi .... :U
Többszöri próbálkozás után, az OK-ra való klikkelés ellenére sem tűnik el a "Tárolás helye" ablak, akár 10-20 percig is ez látható ...... :W

Ilyenkor mi van, hogy lehet ezt a jelenséget orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#239) sz.j válasza sz.j (#238) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben megoldódott ......., egy rövidebb mappanévvel már működött.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#240) sz.j


sz.j
nagyúr

Megint itt .....

Tudnátok ajánlani a Live Mail-hoz egy jó, lehetőleg automatikusan működő spamszűrőt?!

Valami olyan progit keresnék mint a Samihilátor, mert még XP volt a gépen addig az Outlook Expess-el ragyogóan működött a Spamihilátor, de sajnos a Win7 + Live Mail-el már nem ...... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#241) vlevi


vlevi
nagyúr

Hátha valakit érdekel :
Azthiszem, megtaláltam a megoldást arra, hogy a WLM az gmail IMAP esetén annyiszor töltötte le és mutatta újként a leveleket, ahányszor a gmail felcímkézte.
Ha a gmail beállításaiban a speciális fülön a gyökérmappához beírom, hogy [Gmail], akkor a hiba megszűnik.

(#242) vlevi válasza vlevi (#241) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem jött be :(
Elsőre eltűntek a duplikátumok, de most újra megjelentek :(

(#243) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Azt tervezem, hogy felteszem a Windows Live Mailt, hogy ezzel kezeljem a levelezésemet, IMAP rendszerben. Két kérdésem lenne:

1. Van csatolmány méretkorlát?
2. A naptára szinkronizálható a Google Naptárral?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#244) vlevi válasza St3ven (#243) üzenetére


vlevi
nagyúr

"2. A naptára szinkronizálható a Google Naptárral?"
Részben.
A webes windows live felületen be tudod importálni a google naptárakat, és akkor ezt a windows live mail is látni fogja. De csak "olvasható" módban, szóval beleírni nem lehet.
Értelemszerűen ehhez az is kell, hogy legyen windows live ID-d, és a Windows Live Mailban bele legyél jelentkezve. Messengert nem fontos elindítani, csak a mail legyen bejelentkezve.
Amúgy milyen IMAP-ot használnál? Google-t? Azt nem ajánlom. Marha vacakul kezeli. Mármint működik, lehet levelet küldeni, fogadni, nem ez a gond. Az egy dolog, hogy letölti a levelet többször, de ha kapsz egy levelet, az rögtön három. Mert egy a beérkezett üzenetek között, egy az összes levélben, és mégegy esetleg a fontosak között.
Nem értem a dolgot, mert pl. a Mozilla Thunderbird teljesen jól kezeli a Google Imapot, de a WLM nem. Ahogy az Opera levelezője sem százas ebben.
:(

(#245) St3ven válasza vlevi (#244) üzenetére


St3ven
addikt

Na, jó, akkor eldőlt a kérdés: nem telepítem fel a WML-t. :(

Semmi értelme a naptárnak, ha nem lehet beleírni úgy, hogy szinkronizálva legyen a különböző eszközeimen, illetve ponthogy gmail-es postafiókkal szerettem volna használni.

Szóval köszi az infót, rengeteg időt megspóroltál nekem ezzel a hozzászólással. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#246) vlevi válasza St3ven (#245) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem sok választási lehetőség van :(
Thunderbirdöt nem szeretem, az Operából már kiszerettem, mert böngészőként egyre kevesebb örömöm volt benne, más levelező progit pedig nem ismerek :(
Olyat pedig, ami Google naptárat tökéletesen kezel, pedig végképp nem láttam. Vagyis láttam, de az az androidos telefonom...

(#247) negyedes


negyedes
addikt

Valaki megtudna mondani hogy miert nem jelenik meg nehany kontakt a to mezoben? Akiknek irtam mondjuk 2 napja azokat feldobja, de akikenek nem irtam 2 hete azokat nem. Ez igy van megcsinalva?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#248) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
A problémám a következő: van egy e-mail cím, amit otthonról és a munkahelyemről is használok, ahol más-más az Internet szolgáltató. Amikor otthonról küldök erről az e-mail címről, akkor nem tudom, hogy az otthoniról küldöm-e (ha nem, akkor nem megy el, hibát jelez), mert a feladónál csak az e-mail cím jelenik meg, nem a fiók neve, mint régen az OE-nél. Hogy lehetne ezt megoldani?

(#249) emem


emem
csendes tag

Kérem aki tud segítsen.
Rákényszerített a Microsoft, hogy frissitsem a live mailt. Ha nem frissitettem nem indult el, ha frissítettem attól kezdve nem tudtam sem válaszolni sem új levelet írni. Még az ablak sem nyílik meg. Most úgy használom, ha levelet akarok írni, egy korábbi állapotra állítom a számítógépet, gyorsan megírom a levelet aztán már kell is frissíteni az essentialst. Az igaz, hogy frissítés utáni induláskor kiír egy csomó mindent, de két folytatás klikkel elindul a live mail, csak levelet írni nem lehet. Amiket kiír azt nem értem, de egy kicsi idézet:
"WindowsLive.Wrider.Localization, Version=15.4.3538.513, Culture=neutral, PublicKey Token=31bf3856ad364e35" meg hasonlókat, meg, hogy piszkálni kell a regedittel.
Ha tudja valaki mit kell tennem, kérem írja meg. Köszönöm.

(#250) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megváltoztatni a nevem amit a címzett lát,de nem találom sehol hol lehet ezt
változtatni.Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.