Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Windows CE fórum

Hozzászólások

(#551) samir


samir
tag

Hello,van egy 2din-es fejegységem amin win ce van,honnan tudnák leszedni hozzá alkalmazásokat, témákat?
És hogyan lehet telepiteni ezeket?

A Privát előny.

(#552) Imi91 válasza samir (#551) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ezeken a kínai cuccokon szokott lenni GPS gondolom a tiéden is van (ezért van rajta win ce), Annyit tudsz neki csinálni, hogy töltesz le úgy nevezett UI-kat ezek a témák. Úgy tudod használni, ha beállítod a GPS indítási helyét az UI fájlra és így akkor lesz meg az új "téma" ha a GPS gombra rányomsz. A tényleges GPS pedig akkor idnulna, ha ezen a felületen belül elindítod (persze, ha van benne rá lehetőség és itt is bekell állítani a témában a navi progi elérési útját).
Alkalmazásokból nem sok választék van. 1-2 próbálkozást tehetsz ugyan úgy működik mint a téma esetében. 1-2 témával tudsz letölteni egyébként tottal commandert pl vagy valami film lejátszót. Az alap lejátszótól nem igazán lenne jobb. Nekem 1-2 filmet normálisabban játszott le a GPS ennyi volt az eltérés, de már régebben próbáltam :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#553) PalmtopNL


PalmtopNL
csendes újonc

sziasztok !

kérdés: szerintetek van-e valami lehetöség a WinCE / Windows könyvtárból .dll fájlt kimásolni? EGYESÉVEL
(nekem mindegy hogy kivakarni,(grabben) kihalászni,(fishing) stb.. FONTOS: nem .img, nem ,bin meg a többi hanem egyesével) lényeg az hogy kellene egy .dll egy másik géphez. ( ja Win CE 5.0 ARM mind )

Mert képzeljétek el hogy a registry-ben ott van a .dll de windows mappában nem látni (még a hidden mrg system beállitással sem) egy másik WinCE -men ott van a fájl de hiába teszem egyik gépet a másik mellé
akkor sem müxik amit szeretnék :) :)

egyébként Navi-ról van szó.Eddig mindet átakitottam PDA-va,de most valami ki fog rajtam.
(söt minden PDA-mat meg NAVI-vá)

Tudom hogy szép és ügyes vagyok de azt is tudom hogy vannak nálam szebbek és ügyesebbek.

köszi a választ (válaszokat) elöre is

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#554) Imi91 válasza PalmtopNL (#553) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem tudjuk milyen .dll fájt szeretnél, minden esetre én úgy gondolom, hogy ha betudsz lépni a Win CE felületbe(gondolom ez megvan) csak megnyitod a sajátgépet felülre a címsorba pedig beírod a következőt "\residentflash2\" itt hozzáférsz különböző rejtett fájlokhoz(pl.: nyelvi fájlok) mivel az egész residentflash 2 egy rejtett partíció ezért csak így lehet elérni :) Itt van egy videó is :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#555) Shardy


Shardy
újonc

Sziasztok!

Egy olyan dologban kérném a segítségetek, hogy van a cégünknél egy olyan probléma, hogy a liftekben (Windows CE 5.0 fut rajtuk) néha leáll az applikáció és manuálisan kell újraindítani. Ezt szeretnénk megoldani úgy, hogy automatikusan vegye észre, ha nem fut az az aplikáció, akkor indítsa el magától. Ha rebootol a rendszer akkor magától betölti. Eddig teljesen megvoltunk vele, hogy hetente egyszer kivigyünk egy egeret és elindítsuk újra, de költözik a csapatunk egy másik épükletbe és ezt meg kellene oldanunk. Sajnos nem értünk az ilyesfajta dolgokhoz (grafikusok vagyunk).

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget! :)

(#556) slyder81


slyder81
tag

Hali. Vettem használtan egy wince t futtató autórádiót(pontosabban uton van). Nem biztos , hogy megvan a navi kártyája. Ezt lehet valahogy pótolni? Segitségeteket előre is köszönöm

(#557) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, mennyire olvassa még valaki ezt a topikot, mindenesetre szreztem egy WinCE 6.0-t futtató PNA-t, és az lenne a kérdésem, hogy nincs-e meg valakinek véletlen a DOSBox PPC portja? Ugyanis a neten csak halott linketet találtam eddig :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#558) Imi91 válasza sz.balazs.95 (#557) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem is rossz az elképzelésed eddig ez eszembe sem jutott :B, de nem hinném, hogy itt valaki is próbálkozott ilyesmivel. Egyébként létezett dosbox Wince-re?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#559) sz.balazs.95 válasza Imi91 (#558) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, 0.73-ig, de az oldaluk már nem él, az archive.org-on meg csak maga az oldal van fent, a program nincs. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#560) Imi91 válasza sz.balazs.95 (#559) üzenetére


Imi91
aktív tag

Megpróbálok utánna járni, hátha találok valamit :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#561) sz.balazs.95 válasza Imi91 (#560) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Köszi :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#562) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Érdemes még WinCE-s GPS-t venni? Főleg kamionozáshoz kellene

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#563) sz.balazs.95 válasza sonar (#562) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem igen, persze.
Ha csak navigáláshoz kell, lényegében mindegy, mi fut alatta, viszont egy WinCE sokkal erőforráskímélőbb, mint mondjuk egy Android. Persze, cserébe nem is olyan összetett, de ez jelen esetben teljesen mindegy.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#564) kefir66 válasza Imi91 (#31) üzenetére


kefir66
újonc

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket.. Van egy wayteq X960BT típusú navigációm és ezen szeretném motorozás közben headsettel hallani az utasításokat. Vásároltam egy Freedconn intercom sisakba szerelhető headsetet és párosítottam a navigációval, de a következő lépésben azt a hiba üzenetet kaptam, hogy ”Failed to activate a2dp service”. Ebből arra következtetek, hogy a windows 6-os ezen a navigáción nem ismeri pontosabban nincs telepítve a bluetooth kapcsolathoz szükséges a2dp profil. Ez egy autós GPS navigáció, és már van kb 3-4 éves. Viszont telefonnal a Bluetooth kapcsolat jól működik.

A kérdésem az lenne, hogyan tudnám telepíteni a Bluetooth A2DP profilt? Azért gondoltam erre, mert a Wayteq Xrider navin ugyan ezen a WINCE 6-os platformon támogatva van a A2DP profil.
Köszönöm... :-)

(#565) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Suzuki Swift 2016-os évjáratú autómba próbálok kajtatni egy 2 dines fejegységet. Pontosabban méretpontos, gyárihoz hasonló érintő kijelzős eszközt. Van belőle bőven, kértem a hazai CMP médiától is árat, de horror amit írtak. :D

Találtam egy Windows CE 6.0 alapokon nyugvó kivitelt. Videók alapján, gyors és letisztultnak látszik. Fontos lenne a BT telefonálás támogatása, ami elvileg megy is, kérdés, hogy a win CE 6.0 rendszere okos és stabil annyira, hogy pl autó indítása után automatikusan csatlakozzon a BT-hoz? (mármint ha már előtte párosítottam egyszer) Vagy mondjuk, ha rádió funkciót használom, attól még a háttérben átkapcsol BT telefonra, ha hívnak. Tehát a multitasking része menne?

Lehet nagyon alapot kérdeztem, de 70-80 ezres tételről van szó, nem akarok mellé lőni. Amúgy iPhone telefonnal lenne párosítva. :)

[link]

Néztem androidos kiviteleket is, de azok 20-30 ezerrel drágábbak.

Véleményeket előre is köszi.
T :R

(#566) Vincent93


Vincent93
újonc

Sziasztok!

Vettem egy kínai 2din-es fejegységet, de sehogy se bírom elérni a windows CE rendszert. Próbálkoztam már mindennel, de sehogy se jött össze. A jelenlegi felületet akarom kicsit módosítani más háttérképpel, mert van a 4 alap, és a flash meghajtókról se lehet beállítani. Van erre valamilyen megoldás azon kívül, hogy felkeresem a gyártót (Ami nincs feltüntetve sehol)?

(#567) sonar válasza Vincent93 (#566) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk részletezd azt a mindent egy picit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#568) Imi91 válasza Vincent93 (#566) üzenetére


Imi91
aktív tag

A "Resident flash 2" nevezetű meghajtót kellene elérned ami rejtett itt vannak a Windows CE főbb elemei nyelvi fájlok, háttérképek, de csak adott felbontású képeket rakhatsz ide szerintem :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#569) sasvarit1974


sasvarit1974
újonc

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra elhalálozott egy WinCE alapú PNA-m. A boot képernyő még megjelenik, de utána egy pmp.exe hiányára utaló üzenet jelenik meg.
USB-re dugva a PC sem látja. Mi a teendő? SD-kártyáról újra kell telepíteni?

Előre is köszi a segítséget
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#570) Imi91 válasza sasvarit1974 (#569) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ezzel sokat nem tudsz kezdeni. Nem egyszerű win ce telepítőt szerezni. Ha a géped sem látja nem tudsz vele mit kezdeni. Esetleg ha a Win Ce is Sd-ről akkor a file nevére rákeresve vissza másolhatnád a helyére, de valószínűleg a belső memóriában van a Ce :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#571) Vincent93 válasza Imi91 (#568) üzenetére


Vincent93
újonc

És ahhoz hogyan férek hozzá? Azt már olvastam, hogy a navi menüből be lehet tölteni valamit, hogy a CE bejöjjön, de milyen .exe fájlt?

https://ru.aliexpress.com/item/7026GM-Car-MP5-Player-With-GPS-function-7-HD-2-Din-Touch-Screen-Bluetooth-Steering-Wheel/32846608043.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ergnl

Ezt a csodát vettem, de sajnos semmi se jött össze. Maga a rendszer jól működik, de nem tudok hátteret változtatni rajta.
Illetve szeretném még lecserélni egy másik progira, és az eredetit lementeni, ha nem jönne össze. Ezért akarok annyira a windows rendszerhez hozzáférni.

(#572) Imi91 válasza Vincent93 (#571) üzenetére


Imi91
aktív tag

A Win CE felületet egy "shell.exe" nevű fájlal tudod elérni. Itt olvashatsz bóvebben róla és itt megtalálod a fájlt is.A navigációs szoftvered elérési újtát kell módosítanod(gondolom erre ad lehetőséget a gép valahol a beállításokban keresd). Amikor rányomsz a GPS vagy Navigáció feliratra a menüben nem a jól megszokott navi szoftvered, hanem a shell.exe fog elindulni ami bevisz a WIN CE-be, ha bejutsz nagyon nem érdemes belepiszkálni :)
Ezután jöhet a" Residentflash2" elérése. Megnyitod a sajátgépet és be írod felülre a címsorba, hogy "\residentflash2". Itt van egy videó, hogyan is :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#573) kisbago


kisbago
aktív tag

Sziasztok 7018b hez valakinek nincs kerete? Ami a kocsiba megfogja? Illetve erről tud valaki mondani véleményt?

(#574) Imi91 válasza kisbago (#573) üzenetére


Imi91
aktív tag

Beépítő keretre gondolsz? Univerzális 2din-es keret jó hozzá szerintem :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#575) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,
a kocsimba szeretnék navis, bluetoothos fejegységet venni, és két versenyzőt is ajánlott a helyi szaki:
1. Macrom M-DL5000
2. Blaupunkt San Diego 530
Mindkettő Windows CE alapú, és mindkettő működik iGo-val. Első kapható navi nélkül 75eFt-ért, navival 115eFt-ért, utóbbi viszont csak navi nélkül kapható 90eFt-ért, én mégis a Blaupunkttal szimpatizálok.
iGo-t már évek óta nem használok, nem nagyon szeretem, a motoromhoz viszont egy Garmin GPS-en OpenStreetMap-et használok, és azt nagyon szeretem!
Van arra valamilyen megoldás, hogy ezt az OpenStreetMap-et tudjam használni ezeken WinCE fejegységeken (navikon)?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#576) Imi91 válasza Geresics (#575) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az Open Street Map-ot nem ismerem annyira viszont, ha a garmin gépeden win ce fut( és a kijelző felbontás eggyezik a ket kiszemelt gép felbontásával akkor lehetséges, hogy megoldható lenne :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#577) Raketta


Raketta
csendes tag

Sziasztok,

Az autóban lévő WinCE alapú navira - képernyőre szeretném tükrözni a telefon képét, konkrétan az ott futó navit. Ven erre valamilyen wince alkalmazás ami megeszi az androidról küldött jelet?

Előre is köszi.

(#578) Imi91 válasza Raketta (#577) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ennek a dolognak fizikai akadályai vannak nem alkalmazás függő :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#579) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy Blaupunkt Santacruz 370 egységre szeretnék valamilyen navigációt feldobni.
De hiába teszem be az SD kártyát , nem tudom elindítani, pl. az igo-t.

Navigációs ikon alapból nincs.

Vélemény ?

(#580) shaoka válasza tomi_x (#579) üzenetére


shaoka
csendes tag

Pont tegnap szenvedtem az enyémmel (nekem is Santa Cruz 370 van), hogy összehozzam rajta a navigációt.

Azért nem látja az SD kártyán a navit (illetve nem jelenik meg a navigáció ikon), mert fix helyen keresi a rádió az alkalmazást.

Az SD kártya gyökerében kell lennie egy MobileNavigator könyvtárnak és a könyvtáron belül kell lennie egy MobileNavigator.exe-nek --> Ha ezt nem találja itt, akkor a Navigation ikon helyett egy SD kártya ikon jelenik meg (ennek segítségével max. tallózni tudod az SD kártyát).

Én is iGo-t tettem fel (Primot), egy 2017-es Q3-as frissítésűt. És érdemes újabb verziót feltenni, mert régebbi (2013-as) nem ismeri még a 800x480-as felbontást és kicsiben jelenik meg...utána meg mókolni kellene azzal, hogy sys.txt-t állíts át, plusz még a megfelelő könyvtárakat hozd létre, benne a megfelelő nagyságú képekkel.

Ha az iGo könyvtárát felmásolod az SD kártyára, akkor a könyvtár nevét nevezd át MobileNavigator-ra és a könyvtárban lévő iGo.exe-t (vagy Primo.exe-t) - attól függ, hogy mivel indulna - nevezd át MobileNavigator.exe-re. Ha ezekkel meg vagy, akkor a Home képernyőn az SD kártya ikonja átváltozik a Navigation ikonra.

[ Szerkesztve ]

(#581) GZsolt76


GZsolt76
újonc

Sziasztok Zsolt vagyok. Van egy ilyen kínai multimédiám se tipus se gyártó . Ezzel vettem az autót. Ilyen Szoftverekkel. Szeretném a kinézetét megváltoztatni. Nem tudok sehogy belépni a könyvtárakba. Mit kell megváltoztatni és honnan lehet letölteni? Segítsetek pár tanáccsal ha tudtok. Köszi.

(#582) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kéne... Adott egy noname WInCE 6.0 futtató PNA (navigáció). bootolási képernyőnél sincs semmi típusszám.. de rögtön a WinCE asztal jön be.. semmi ikonos kezelőfelület mint a normál GPS-eknél. Van a készüléken IGO..de mindig úgy kell külön kikeresni a mappastruktúrából az Exe-t hogy indítani lehessen.

A kérdésem/kérésem az lenne, hogy megoldható valahogy, hogy bootolás után ne a WinCe jöjjön be rögtön, hanem egy ikonos (nyomógombos) felület (pl: navigáció ikon, beállítások ikon, átlépés WinCE-re) Vagy ha ez nem, akkor egy parancsikont kitenni a WinCE asztalra, hogy ne kelljen a mappákban keresgetni?

Köszönöm előre is a segítséget.

BÚÉK!

(#583) bela85 válasza bela85 (#582) üzenetére


bela85
aktív tag

Azóta egy kis fejlemény.. MStar USB Serial driver hiányzik, amit sehol sem találok. Enélkül sajnos a Windows Mobileszköz központ nem megy.. Próbáltam Win7-en, WIn10-en de semmi.
Találtam pár leírást, hogy miként lehet az asztalra tenni parancsikont.. de nem segített mert a kütyü újraindulása után eltűnik. (hiába tettem System/Desktop mappába vagy a Windows/Desktop mappába akkor is eltűnik)

(#584) Imi91 válasza GZsolt76 (#581) üzenetére


Imi91
aktív tag

Heló!

Kicsit soká írok, de hátha még aktuális, Nem árultad el, hogy milyen rendszer fut az eszközön. Valamint Gépre rátudod-e kötni GPS-van benne? A Windows CE felületet(ha win ce- van rajta) egy shell nevezetű fájlal tudod előhozni amit fentebb megtalálsz belinkelve.Ezt futtatod és előjön a windows felület. Innen már kitudnád cserélni esetleg a menüd hátterét, persze meg kell keresned magát a képfájlt elsőnek szóval nem olyan gyorsan fog menni. Alkalmazásokat én már nem tudok amiket fejlesztenének még Windows CE alá és amúgy sem sok ilyen program van :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#585) Imi91 válasza bela85 (#583) üzenetére


Imi91
aktív tag

Gondolom használtan jutottál hozzá a GPS-hez. Elképzelhető, hogy előtted aki használta a shlee.exe nevű fájlt rakta be a GPS indító exe-nek majd bepipálta autómatikus indításnak így kapásból a CE fogad. Próbáld betöltés közben piszkálni a képernyőt(koppintgatni a srakokat) esetleg több területet, hátha elindul a normál UI.
Akkor, ha mégsem indulna el próbáld meg kivenni a memóriakártyát(márha van benne) és úgy bekapcsolni. A 3. ötletem megpróbálhatod a sajátgépben keresni a Residentflash2 meghajtón(írd be felülre "/residentflash2") és itt megkeresni az UI indító exe fájlt majd ha elindult kivenni a pipát a "Navigáció autómatikus indítása" elől :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#586) zsolt999


zsolt999
tag

Sziasztok,van egy 2 dines fejegységem 7020g,amin minden működik, kivéve a bluetooth.Semmilyen telefon nem találja meg, és nem tudom a kihangosítóját használni.Esetleg van valami rejtett menü,ahol aktiválni kellene?

(#587) Imi91 válasza zsolt999 (#586) üzenetére


Imi91
aktív tag

Valószínűleg bekell kapcsolni az eszközbláthatóságát vagy hibás ez a része, mert álltalában ezek az eszközök könnyen megtalálhatóak :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#588) zsolt999 válasza Imi91 (#587) üzenetére


zsolt999
tag

A beállításokban semmi nincs ami bt-vel kapcsolatos, akkor hibás lehet? Javítható?

(#589) Intruder2k5 válasza sasvarit1974 (#569) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Bár látom, hogy nem mai a posztod, és azóta nem is nagyon jártál a fórumon, de hátha másnak még hasznos lesz az infó, én is Google-el találtam a kérdésedre keresés közben.

Szóval a napokban hozzám került - csinálj vele amit akarsz címszóval - egy ugyanilyen noname kínai GPS, de 5"-os változatban, ugyanezzel a boot screen-el. Van egy WayteQ-em egyébként, de gondoltam szórakozni jó lesz. Látszólag nem volt semmi baja, ám nagyon nehezen talált műhold jelet - kb. 20-30 perc alatt -, és miután megtalálta, utána is gyakran eldobálta pár másodperce, szóval alkalmatlan volt navigálásra. Nincs mit veszteni alapon elkezdtem pakolgatni rá mindenféle MediaTek ROM-ot, aminek az lett a vége, hogy már el sem indult, csak a recovery mód ment. Aztán találtam valami HD-s ROM-ot is, amivel már frankón ment volna, de nem látszott a kép fele, vagy éppen össze-vissza csíkozódott a képernyő, míg végül vagy két napi keresgélés után ráleltem erre a PDF-re, és a benne linkelt ROM-mal sikerült életre kelteni a kütyüt. A PDF-ben linkelt oldalon egyébként vannak 7"-os és HD ROM-ok is. Igaz a menüje teljesen megváltozott, bár 95%-ban ugyanazok az alkalmazások vannak benne, de más a "dizájn", és flashelés előtt még lecseréltem a szánalmas szélmalmos boot logót is egy saját készítésűre. :)

Egyelőre frankón működik, kivittem az udvarra és aránylag gyorsan lett GPS vétel is, holnap majd tesztelem élesben.

(#590) Imi91 válasza Intruder2k5 (#589) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszi ezt a hasznos infót! Szóval ha valakinek " Nem tölt be a Windows Ce " akkor itt a megoldás :) Nem mertem volna javasolni senkinek ezt a rom telepítést, tapasztalat hiányában, de ezek szerint működik és nem olyan kényesek ezek a noname GPS-ek :) Egyedül a képernyő felbontást kell figyelembe venni.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#591) Imi91 válasza zsolt999 (#588) üzenetére


Imi91
aktív tag

Akkor valszeg hibás(lehet csak szoftveresen), próbáld meg bekapcsolni és már közben kerestetni a telefonoddal, hatha feldobja egy pillanatra :) Amennyiben nem sikerül így sem írni kellene az eladónak, hogy hibás a termék. Talan win ce alól belehetne kapcsolni még, de nem vagyok teljesen biztos benne :U

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#592) Intruder2k5 válasza Imi91 (#590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szerencsére a failsafe mód megmarad a "halott" eszközön is, vagyis ha a helyreállító - ROM telepítő - fileokat az SD kártyára másolva bekapcsoltam a készüléket, akkor lefutott a flashelés, aztán vagy sikerül felírni az adott ROM-ot vagy nem, vagy fog működni vagy nem, de szerencsére a bootloadert egy esetben sem bántotta, szóval mindig tudtam újra próbálkozni.

Mondjuk azért a képernyőfelbontás egyezésén kívül gondolom más is kell a sikerhez, nyilván kellenek az adott hardverhez szükséges driverek, nem mindegy milyen chipset alapú a PNA, nem mindegy a GPS vevő típusa, szóval azt gondolom nekem nagyban szerencsém is volt azzal, hogy rátaláltam erre a ROM-ra, ami vélhetően egy más gyártó neve alatt futó, ám azonos felépítésű eszköz operációs rendszere lehetett.

De minden esetre próbálkozni érdemes, főleg ha egyébként is halott vagy használhatatlan az eszköz, akkor sok vesztenivalód már úgy sincs. :)

Annak idején LiteOn CD íróval volt hasonló tapasztalatom, ami eredetileg SONY gyártmány volt, és a SONY firmware rá flashelése után már úgyis jelentkezett be a BIOS-nak, és nem mellesleg sokkal jobban is működött, kevesebb volt a bizonytalanság, gyorsabban olvasott, több lemezt felismert, stb.

(#593) zsolt999 válasza Imi91 (#591) üzenetére


zsolt999
tag

Szia,ez bejött, bekapcsolás közben kerestettem, és úgy megtalálta,köszi :R

(#594) Imi91 válasza Intruder2k5 (#592) üzenetére


Imi91
aktív tag

Próbálkozni lehet. Az ilyen Win Ce-t f futtató eszközök nagy része Meditek chipsettel van szerelve. A GPS veő inkább ami eltérhet :)
Igen ez a LiteOn meghajtó Sony Fw-vel viszonylag elterjedt volt és tényleg kibővült a meghajtó tudása :DDD

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#595) Imi91 válasza zsolt999 (#593) üzenetére


Imi91
aktív tag

Örülök, hogy sikerült :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#596) winklerz


winklerz
csendes tag

Hello!
Van egy kínai 2 DIN-es WIN CE 6-ot futtató hifim a kocsiban és elbarmoltam rajta az IGO navigációt.
Tudna valaki segíteni, honnan tudnám letölteni? Asszem 800x480as felbontású, mert amit eddig találtam az a felbontás miatt nem működött.
Előre is köszönöm!

(#597) Imi91 válasza winklerz (#596) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az igoból 480x272 és 800x480 felbontású verzió szokott lenni ez e kettő felbontás a leggyakoribb. Abban, hogy honnan tudod beszerezni nem segíthetek tilos a Warez :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#598) zolko1987


zolko1987
újonc

Üdv!
Egyik ismerősöm vett egy ilyen 2 din-es fejegységet

[link]

Valamit elnyomkodhatott rajta, mert elején volt rajta angol nyelv, mostmár nincs csak kinai.
Kérdésem. Nem lehetne valahogy visszacsikarni az angolt?
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#599) bela85 válasza zolko1987 (#598) üzenetére


bela85
aktív tag

Szia!

A menüjében nincs már nyelvválasztó? (leírás alapján el lehetne navigálni addig a menüpontig akár kínaiul is) vagy ott néztétek és törlődött az angol nyelv a kütyüből?

Esetleg egy reset/hard reset lehet megoldja a problémát.

(#600) zolko1987 válasza bela85 (#599) üzenetére


zolko1987
újonc

Próbáltuk, el navigálgattunk a nyelvválasztáshoz a használati útmutató után, de mintha eltűnt volna az angol nyelv.
Reset gombot benyomtuk egy tűvel, akkor is ugyanaz jött vissza.
Hard resetet még nem próbáltuk, nem is tudjuk a kombinációt.
Esetleg az egészet nem lehetne újratelepiteni vagy valami?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Windows CE fórum
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.