Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Windows CE fórum

Hozzászólások

(#151) Karma válasza Sándor -P20- (#149) üzenetére


Karma
félisten

Az ezen a vonalon kísérletezést sürgetőlegesen hagyd abba, mert teljes tévúton vagy, ami nem mellesleg zsákutca is!

A Windows Mobile SDK szoftverfejlesztéshez kell, mint ahogy maga a Visual Studio is (annak is az antik, fizetős változata szükséges).

Az előttem linkelt Windows Embedded változattal szintén semmi értelme pazarolni az idődet, ez azoknak a cégeknek készült csomag, akik maguk állítják össze a hardverükre a teljes WM rendszert. Felhasználóként abszolúte semmire nem jó számodra!

Mivel ez egy végfelhasználói eszköz, a konkrét gyártó oldalán kellene kotorásznod, esetleg fórumokon, de az biztos, hogy ha meg is lehet oldani, akkor 1) vagy egy kész szoftverfrissítő csomagot találsz a netem, vagy 2) le kéne resetelned a PNA-t, hátha visszahúzza a teljes rendszert belül ROM-ból.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#152) Sándor -P20- válasza Karma (#151) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ilyesmire is gondoltam én is, hogy ez nem is az aminek gondoltam.... :F :F
Nem értettem hogy miért ekkora egy 30 / 40 megás op telepítője? Ezért is hagytam abba az aktívkodást, inkább kérdezek, hátha találok valami értőt...
A mio oldalán nem találtam semmit.
Az eredetileg a géphez adott lemezt nem találom sehol sem, pedig párszor már végig túrtam érte az összes lemezemet... :F
Sajnos nem ismerek senkit, akinek ugyanez a cuccosa lenne... :(
A hard reseten már túl vagyok. [link] Esetleg létezik egy hardabb reset?
Szal az van, hogy a gépről eltűntek a futtatható állományok...
Az indítás menüből is eltűnt minden.
Sőt a gépben levő memóriakártya is törlődött... :Y
Egyébként minden amit az asztalról el lehet indítani, (naptár, névjegy, telepkijelzés ) működik.
Ami fura, pl a telepkijelzés a régi magyar helyett angolul írja ki a kiírni valót...
Egy alap CE5 is jó lenne. Nem érdekel a magyarítás sem. A lényeg hogy fusson az I-GO és a russa... Csak menjen már a navi része! Nem tudok nélküle geoládázni... :O :O

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#153) Sándor -P20- válasza Karma (#151) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ahogy a napokban kutakodtam, én úgy vettem ki, hogy a CE-t csak simán fel kellene másolni a PDA-ra...
Az illesztést a hardverba feltöltött ROM csinálja. Az nem sérült, és szerintem az activ sync-el nem is tudnám szétb@xni. Szal ha jól sejtem a működő CE5-öt simán be kellene másolnom a PDA-ba...
Találtam a neten ilyen jellegű csomagot, de nem tudtam leszedni...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#154) Karma válasza Sándor -P20- (#153) üzenetére


Karma
félisten

Linkelhetnel forrast hozza, mert ez eleg nagy blodsegnek tunik. Egyszeruen nem igy mukodik.

Majd megprobalok talalni valamit.

“All nothings are not equal.”

(#155) Imi91 válasza Sándor -P20- (#153) üzenetére


Imi91
aktív tag

Esetleg, ha tudnál szerezni csak kölcsönbe egy ugyan olyan gépet mint a tiéd és annak a gépnek a Flash memóriáját bitről-bitre átmásolnád a vinyódra, majd az igy lementett memóriát felmásolnád a te géped memóriájába és így elméletileg mennie-kellene legalábbis szerintem, de ha valami hadver összetevő nem egyezik a két gépben akkor már kisebb a valószínűsége, hogy működne :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#156) Sándor -P20- válasza Imi91 (#155) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

ha op verziója ua, akkor mennie kell, mert az illesztést a Rom csinálja amit a gyárban felraknak a vasra.
Elméletileg ezeknek ugyanaz a verzióju oprendszerük, ( Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Premium Edition (Magneto) AKU 2.0) tehát elméletileg, ha az egyiket áthúzom a másikra, akkor mennie kellene... :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#157) Karma válasza Sándor -P20- (#156) üzenetére


Karma
félisten

Ez nagyon nem igy van, de a te idod...

“All nothings are not equal.”

(#158) Imi91 válasza Karma (#157) üzenetére


Imi91
aktív tag

Szerintem, Pont ugyan olyan gépről kellene lementened mint amilyen a te géped is és akkor valószínűleg működne, de itt az nagyon fontos, hogy bitről-bitre le kell másolnod a memóriát.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#159) Sándor -P20- válasza Karma (#157) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Naja.. Igazad van.
Ezt találtam:[link]
Szal mindenképpen a P340-re optimalizált CE5 kell :F
Nem baj. Én sem úgy születtem, hogy mindent tudtam amit most tudok.... :P

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#160) aholy


aholy
tag

Üdvözletem!

adott egy prestigio geovision 350-es készülék windows ce 4.2 core op rendszerrel.
namármost ez egy pna, amiröl letöröltem a navi szoftvert, ezután nem tudtam rá másolni, azt írta ki a gép hogy nincs elég hely rajta, pedig egy kisebb navigációt akartam rárakni mint ami volt rajta. nem túl okos módon nyomtam egy reset gombot, mert az újraindítja teljesen, nem csak készenlétbe teszi, gondoltam rendeződnek benne a dolgok, de nem így lett.
azóta nem indul el, csak a loading feliratig jut. így már nem tudok a készülékre másolni semmit, sem pedig visszaállítani.

mivel az oprendszerhez nem nyúltam ezért arra gondoltam ha azt el tudnám indítani akkor gondolom már felismerné a gép. csak még nem találtam megoldást arra hogy csak az oprendszert indítsam, nos ebben kérném a segítségeteket.

előre is köszönöm!

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#161) Imi91 válasza aholy (#160) üzenetére


Imi91
aktív tag

A Win ce nem indul rajta vagy a navi szoftver? Esetleg ha a gépre rádugod nem látod?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#162) aholy válasza Imi91 (#161) üzenetére


aholy
tag

ha látnám akkor meg tudtam volna oldani, a windowst még nem láttam rajta, nem sikerült elindítani. valamiféle keretrendszer indul alapból ahol lehetne választani a zenelejátszó, képnézegető, beállítások, navigáció menükből. de bekapcsolás után csak loading kép van 1 vagy 2 pötty híjján betölt :)

gondolom azért áll meg mert nincs rajta a navigáció. csak active syncből tudtam elérni amíg működött is.

lehet hülyeséget kérdek, nem nagyon vagyok képben ezzel, de ha felnyomom kártyára a navigációt, és csinálok valami autorunt az nem dobná vissza a belső memóriába? vagy ahoz el kellene indulnia teljesen?

köszöntem!

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#163) Imi91 válasza aholy (#162) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát nem tudom, hogy mit reagálna, mivel lehet nem is kerené a navi szoftvert a memória kártyán, de egy próbát megér. Active Sync-el próbálkozz más ötletem sajnos nincs :S

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#164) Isuka1


Isuka1
csendes tag

Sziasztok!

Nagy problémával küzdök, ha valaki tud vagy tudna segíteni tényleg nagyon megköszönném!
GPS: TS 8410 slim (nem tudom ezen win ce fut) ?
Igo8 volt rajta!
Probléma: kedves barátom letörölt mindent a belsejéből viszont annyi meg volt benne hogy le is mentette, de így sajnos nem indul be! a logo bejön onnan nem megy tovább se ki se be kapcs csak reset gombra reagál vagy úgy kapcsol ki ha lemerül... Számítógépre hiába kötöm nem ismeri fel hogy vissza tudnám másolni a lementett cuccot!
szerintetek mit lehet csinálni??? Kuka?? Hogyan lehetne életre kelteni?
Nagyon nagyon kérném aki tud rá választ segítsen!

Köszönettel: Isu

(#165) Imi91 válasza Isuka1 (#164) üzenetére


Imi91
aktív tag

Érdekes hibajelenség, vedd ki a memória kártyát és úgy próbáld, meg hogy vissza másolsz a kártyára mindent(kártya olvasón, telefonon,...) keresztül, de először próbáld meg meg kártya nélkül bekapcsolni, ha nem megy a visza álított cuccokkal együtt próbáld meg memória kártyával :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#166) janoka40


janoka40
csendes tag

sziasztok,szeretném mio k70-es telefonomra eu navigációt tenni.a segítségért cserébe tudnák adni valami használt műszaki cikket.(telefont vagy egyéb,majd egyeztettünk).bp-en vagyok,janoka40@gmail.com

(#167) babakviktor


babakviktor
csendes tag

Üdv! mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni tőletek hogy windows ce 5.0 -t hol tudok letölteni, és hogyan telepítem fel....

Egy Neoware CA10 kliensről lenne szó, (USB ről tud bootolni)

Köszönöm előre is.

(#168) Imi91 válasza babakviktor (#167) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem tudom biztosan, de azt hiszem nem tudod letölteni a Windows Ce 5.0-t :(

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#169) babakviktor válasza Imi91 (#168) üzenetére


babakviktor
csendes tag

Nem? ez a gond, Semmi torrent oldalon nincs fent...ráadásul csak egy 32MB Flash kártya van benne amin a mostani full német és lejelszavazott CE van (windows CE 5.0 )

(#170) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok!

Már vagy három napja keresgélek interneten órák hosszát és egyszerűen nem találok megoldást a problémámra!

Notebookot szeretnék használni gpsként, van hozzá a variotek 200 usb gps vevőm, letöltöttem hozzá egy nav n go igo8 nawteq térképpel, szeretném futtatni, viszont kell hozzá egy emulator!

Na most a laptopom lenovo g580, szeretnék rátenni Windows emulator CE 5.0-át!
Azt nem értem, hogy mi a kua... istenért nem telepíti fel, angolul sem találtam hozzá semmi megfelelő segítséget!

A következő a gondom, elkezdem installálni, minden oké, felteszi magát, a telepítő csík végig megy, majd megjelenik a tárhelyemen az alkalmazás, és amikor a telepítés véget ér, ezt írja ki:

nem értem miért írja ki ezt:

Ezután eltűnik a tárhelyre feltelepített program, és nem tudom elindítani!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#171) Imi91 válasza olahmate1991 (#170) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem tudom miért bonyolítod túl a dolgot, elég hozzá egy program tudomásom szerint E-atlasz a neve, remélem segítettem:)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#172) Imi91 válasza babakviktor (#169) üzenetére


Imi91
aktív tag

Esetleg, ha tudsz szerezni egy másik ugyan olyan gépet amin jó Windows Ce van akkor klónozd le a Flash memóriját és a te gépedre másold fel..., elméletileg mennie kellene:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#173) olahmate1991 válasza Imi91 (#171) üzenetére


olahmate1991
tag

Nagyon jó is lenne, csak az a baj egy csak magyarország :)

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#174) Imi91 válasza olahmate1991 (#173) üzenetére


Imi91
aktív tag

jaa értelek:), nézz utánna vannak-e hozzá térképek :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#175) olahmate1991 válasza Imi91 (#174) üzenetére


olahmate1991
tag

tulajdonképpen csak igo8 kellene nekem pcre de az isten tegye bele... sehol nem találok ig8at pcre, vagyis találtam csak orosz nyelvű hát ... :d

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#176) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!
Van egy wayteq x850-es navim és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom rávenni a wince-t arra, hogy ha létrehozok egy parancsikont az asztalon akkor az ne tűnjön el minden újraindítás után? Ugyanis sehogy sem tudom rögzíteni az igo indító ikonját az asztalon.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#177) Imi91 válasza desolator (#176) üzenetére


Imi91
aktív tag

nem tudok megoldást a problémádra, de szerintem vagy a Vezérlőpultban vagy a Registery-ben kell valamit át állítani a registery piszkálását azonban nem ajánlom :) Egyébként ha bekapcsolod a 850-est akkor egyből a Win ce kezelő felülete fogad?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#178) Imi91 válasza olahmate1991 (#175) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát igen az orosz nyelvű GPS nem a legjobb választás lenne:D

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#179) desolator válasza Imi91 (#177) üzenetére


desolator
senior tag

nem, a CE-t a settingsből érem el.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#180) Imi91 válasza desolator (#179) üzenetére


Imi91
aktív tag

akkor gondolom egy menü fogad ahol a Gps-t azonnal tudod indítani

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#181) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Egy 4,3”-os Windows CE 6.0 NET operációs rendszert használó PNA kezdő képernyőjén nem tetszenek nekem az ikonok magyar feliratai. Tudnám szerkeszteni valahogy a képeket?

Legyen minden jó!

(#182) LámaZ válasza LámaZ (#181) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha esetleg ezek a képek a ROM-ban vannak és nem módosíthatók, létrehozhatnám másolataikat, és azokat töltené be a rendszer...?

Legyen minden jó!

(#183) timrob


timrob
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy windows ce 6 és 7-hez elérhető-e olyan developer tool kit a visual studio 2008 hoz, mint amit a windows mobile esetében is le lehet tölteni.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#184) Imi91 válasza LámaZ (#182) üzenetére


Imi91
aktív tag

A rom-ban van tudomásom szerint viszont a módosítására nincs ötletem sajnos

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#185) Imi91 válasza timrob (#183) üzenetére


Imi91
aktív tag

A Windows Mobile és a Windows Ce teljesen más, tehát ha Windows Mobil-ra van developer tool kit az még nem jelenti azt, hogy Ce-re is meg jelent, de én egyébként még nem hallottam rólla, hogy lenne Ce-re ilyesmi:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#186) cellpeti


cellpeti
veterán

Hello!

Van egy Mio C520as navim lehet újra kellene tenni rajta a Windows-t, de nem igazán tudom, hogy melyik Windows van rajta. Esetleg tudnátok segíteni nekem? Ötlet?

Mobile lehet rajta vagy CE?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#187) Imi91 válasza cellpeti (#186) üzenetére


Imi91
aktív tag

Minden képen Ce van rajta mivel PNA :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#188) cellpeti válasza Imi91 (#187) üzenetére


cellpeti
veterán

esetleg újra lehet telepíteni ezeken a készülékeken az alapjaitól a CE-t?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#189) Imi91 válasza cellpeti (#188) üzenetére


Imi91
aktív tag

Valamilyen formában fel kerül rá szóval valahogy lehet, de szerintem házilag nem tudnád meg oldani, mivel tudtommal nincs letölthető ce telepítő, esetleg egy másik ugyan ilyen gépről bit-ről bit-re átmásolni a ROM memóriát, vagy a szervíz tud segíteni:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#190) Imi91 válasza cellpeti (#188) üzenetére


Imi91
aktív tag

Egyébként miért szeretnéd újra telepíteni a ce-t?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#191) cellpeti válasza Imi91 (#190) üzenetére


cellpeti
veterán

mert sztem alapoktól kellene a rendszert újratenni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#192) alfagyuri


alfagyuri
tag

Sziasztok
Van egy Kínai autós multimédiám Windows ce 6.0 van rajta.Tudja valaki,hogy lehet előhozni a Windowst rajta?Pl egy jobb videólejátszó és egy equalizer felrakása miatt?

(#193) Imi91 válasza alfagyuri (#192) üzenetére


Imi91
aktív tag

Olvass visszább ott leírtam már, hogy hogyan tudod ezt megoldani viszont, hogy ne kelljen keresgetni itt van a megoldás.Remélem segítettem:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#194) alfagyuri válasza Imi91 (#193) üzenetére


alfagyuri
tag

Köszönöm,köszönöm,köszönöm. :)

(#195) LámaZ válasza Imi91 (#193) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia Imi91!

Nagyon köszönöm a privátodat :R , sikerült kijavítani a Windows CE 6.0-s PNA magyar kezelőfelületének legtöbb hibáját.
Az az érdekes az egészben, hogy régebben tudtam én is, hogy a Win CE-ben (amelybe én minden gond nélkül be tudok lépni a PNA főképernyőről) a ResidentFlash2-t kell megnyitni kézileg (mert amúgy nem jelenik meg), és ott lehet rendszerszinten buherálni, de elfelejtettem. :-)

Elindítva a My Device (Saját eszköz) alkalmazást, a \ResidentFlash2 gyökérmappában megtaláltam a Hungarian.ini fájlt, és abban átírtam a helytelen magyar szövegeket. Tehát itt nem kell semmilyen képet vagy ikont retusálni.

Cserébe megosztok egy linket: innen a Win CE rendszereken használható Notepad tölthető le (a QR-kód alatt van a link). Kicsomagolás után a Notepad.exe programot át kell másolni az eszköz belső tárhelyére vagy SD-kártyára, majd a Win CE-ben kijelöljük, és a File menü Send to... parancsával kirakható asztali ikonként (de nem szabad átnevezni, mert akkor már nem fut).
Ezzel a \ResidentFlash2 nem nyitható meg, de My Device (Saját eszköz) alkalmazással a szerkeszteni kívánt, szöveges formátumú rendszerfájlok átmásolhatók olyan helyre, ahol el lehet őket érni, így nincs szükség USB-kapcsolatra, és a fájlok PC-n való szerkesztésére.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#196) Imi91 válasza LámaZ (#195) üzenetére


Imi91
aktív tag

Örülök, hogy sikerült! :C

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#197) RMikó


RMikó
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek, vettem egy Mitac MIO K50 Win CE 5.0 GPS-telefont Hongkongból. Nem tudom lecserélni a kínai térképszoftvert, nem értek hozzá. Tudtok segíteni? Várom válaszotok.

(#198) LámaZ válasza RMikó (#197) üzenetére


LámaZ
addikt

Én win ce 5.0-s gps-telefonról még nem hallottam.

Legyen minden jó!

(#199) Imi91 válasza RMikó (#197) üzenetére


Imi91
aktív tag

Vedd ki a memória kártyát hogy akkor mit reagál rá a gép, indul-e a navigáció úgy rajta nézd meg

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#200) RMikó válasza LámaZ (#198) üzenetére


RMikó
csendes tag

Nincs benn memó kártya, még nem vettem hozzá, de a belső memória 1,82 GB

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Windows CE fórum
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.