Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154551) movax válasza Doky586 (#154550) üzenetére


movax
őstag

Nem balról jobbra kell számolni, hanem a létrehozás időpontja szerint.

(#154552) Doky586 válasza movax (#154551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam csak ideiglenesen kap egy következő sorszámot, de kikapcs bekapcs után már sorba megy.

(#154553) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Van itt olyan, aki cégnél dolgozik és Win 10-et is használnak? Ezt a KB5034441 hibát ott hogy oldották meg? Gondolom nem a dolgozók, sem a rendszergazda sz.rakodik utólag a partíciókkal.
Sokaknál még az átméretezés után sem tudja telepíteni. :))
Nekem az is nagy kérdés miért nem vonták még vissza ennyi idő után sem, ha egyszer hülyék hozzá, hogy megjavítsák? :F

(#154554) Krystal_s válasza Krystal_s (#154553) üzenetére


Krystal_s
addikt

Na találtam is egy elég komoly emberkét, ráadásul nő.
Eléggé ki van akadva hónapok óta, már cikket is írt erről.
Nem értem miért nem perelnek legalább a cégek.

(#154555) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Eltűnt, az óra és a naptár ikonja a tálcáról. Nagyon zavar de nem tudom visszarakni, pontosabban nem találom hol van erre lehetőség.Tudtok benne segíteni?

(#154556) Geth válasza Krystal_s (#154554) üzenetére


Geth
addikt

Lehet náluk elolvasta valaki az EULA-t, és abban nincs semmi egy nem települő frissítésről, ami egyébként más problémát nem okoz.

(#154557) efi99 válasza DonThomasino (#154548) üzenetére


efi99
senior tag

Értem én, hogy jó kis kihívás feltenni, de tulajdonképpen miért kell ebbe ennyire beleállni? Olyan hibát javít, ami Bitlockerrel titkosított meghajtót érint (felhasználók 99%-a máris kiesett) és fizikailag hozzáfér a hacker a géphez (a maradék 1% 99,9%-a is kiesett).
Elrejtettem a francba a frissítést, aztán akkor nem irritálja a szemem, de biztos nem fogok játszadozni partícióméretezéssel, mert az kockázatosabban tűnik, minthogy valaki kihasználja nálam ezt a sérülékenységet.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154558) Cblacksmithc válasza efi99 (#154557) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

:K

(#154559) Doky586 válasza Krystal_s (#154553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Cégeknél telepítés helyett visszaállítást szerintem nem használnak sehol, így nemis kell nekik a 4441...

(#154560) DonThomasino válasza efi99 (#154557) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jogos.
Én nem nézegettem mit tartalmaz az update.
Úgy tudtam a komplett januári csomag.
Másik 3 gépen már megcsináltam korábban azokon pár perc volt.
Itt szerintem a GPT disk miatt csúszott félre a dolog.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#154561) Orgi válasza efi99 (#154508) üzenetére


Orgi
őstag

Én tegnap azon lepődtem meg, hogy PIN kóddal indul a W10-em, frissítettem biost és újra meg kellett adnom, Microsoft fiókba belépéssel, azonosítással, mert változásnak érzékelte. Nem okozott problémát, az aktiválást meg sem néztem, lehet azt megcsinálta azonosítás után magától a háttérben.

(#154562) stellaz válasza Orgi (#154561) üzenetére


stellaz
addikt

Windowsos BIOS frissítés? Ez nem akaszthatta meg a laptomat? Egy frissítés után állt meg, nem indul el rendesen és nem fogadja el a fiók jelszavamat sem.

[ Szerkesztve ]

(#154563) Orgi válasza stellaz (#154562) üzenetére


Orgi
őstag

Én nem Win alól frissítettem a BIOS-t, hanem pendrive-ról tervezett procifejlesztés miatt, de amúgy ennyi erővel megakaszthatta. De nálam nem fagyott ki, csak kiírta, hogy változást érzékel és azonosítanom kell magam a Microsoft fiókomba belépéssel, nem elég az eddig PIN-kódos belépés, tehát simán lezajlott az egész művelet.

(#154564) efi99


efi99
senior tag

Taskbarra ki van téve a gyári időjárás ikon, mutatja is szépen. Időnként van rajta egy jelölő, mintha új értesítés lenne. Mit jelez ez? Rákattintva ugyanúgy csak az MSN.com-os kezdőlap jön be, mint máskor, onnan tovább lépve az időjárás oldalra (AccuWeather) sem látszik semmi gyanús.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154565) Krystal_s válasza Geth (#154556) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hónapok óta (5?) jelent meg ez a frissítés, amivel felhívták a figyelmet egy elég komoly biztonsági résre.
Azóta sem voltak képesek javítani sem a rést, sem a hibaüzenetet.
Kiadtak egy leírást, ami alapján a felhasználók maguknak mókolhatják át a partíció méretét, aztán vagy jó lesz, vagy nem. 🤔 Egy normális support nem így működik, amiért főleg a cégek (vagy akár magánemberek) is elég komoly összeget fizetnek.
Olyan gépekre is rákülték, amik nem is rendelkeznek TPM-el és/vagy bitlockert sem használnak, ezért a ha működne is feleslegesen állítgatná át azt a partíciót. Inkább a válaszható kategóriában lenne a helye.
Sok hibás frissítés volt már, amik többségét legalább visszavontak. Ezen 5 hónapja ülnek és a mai napig megjelenik újra és újra a hibaüzenet. Miért nem vonják vissza? A userektől várják a megoldást?

Engem érdekelne főleg nagyobb cégeknél, ahol több 100 gép van, ezt hogyan oldották meg. Elrejtéssel megmarad a biztonsági rés.

(#154566) Geth válasza Krystal_s (#154565) üzenetére


Geth
addikt

Én ezekre nem tudom a választ, win11 van mindenhol.
Ha win10 lenne, akkor meg a saját telepítő miatt nem érintene.
Szorri.
Melóban végig lett peccselve amit kellett, nem tudom hányat érintett (nekem az is win11).

[ Szerkesztve ]

(#154567) Doky586 válasza Geth (#154566) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal idén nem változott a letölthető win10 iso, úgyhogy friss telepítéskor nem az új hanem a régi winre.wim filet teszi fel azt is csak kis partícióra.

(#154568) Geth válasza Doky586 (#154567) üzenetére


Geth
addikt

Azt nem tudom, saját image-ből menne, ha menne (de a win10 már a múlt).

[ Szerkesztve ]

(#154569) tonyqa23 válasza tothjozsi96 (#154511) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nem értem, hogy ezzel mi a céljuk vagy okuk, hogy ez tiltva van. Mindkét időszerverrel hibát dob, 9 éve frissített utoljára és csak pár napja tért el az idő, eddig atompontos volt. Eddig jó a nettime, de ez megingatta a bizalmamat, hogy a windowsos időt nézzem a teló helyett.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#154570) tothjozsi96 válasza tonyqa23 (#154569) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A nettime nagyon szépen működik. Egyébként az a 2015-re mutató hibaüzenet az ilyen gyári fals duma, az a Win10 megjelenése vagy a release megjelenésének dátuma és onnan számol. Nálam legutóbb 2019 novemberében tudott leszinkronizálni időt. Azóta elvágták ezt a szálat is.

Nagy sz@r ez az Invitel, régen is az volt, meg most is az. Olcsó, aztán ezzel elmondtam minden jót róla. Nálunk régen atomstabil volt, most már ez se mondható el. Szépen mennek tönkre az oszlopon lévő osztók, illetve hát egy forintot se tesznek bele, csak a kötelezőket, így abszolút el van öregedve a hálózat. Szüleim utcájába rengeteg probléma volt/van vele. Nálam jobb a helyzet, de ez nem változtat azon a tényen hogy 8-9 éve 100Mbit-es internetcsomagunk van, és nincs nagyobb internet csomaguk itt. Tudom, sokan örülnének ennek, én ennyi idő után már eléggé unom.

(#154571) Doky586 válasza Geth (#154568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, a win10-nél fontos hogy itt a ServicePack build : 3920 vagy nagyobb legyen. [kép]

(#154572) Redneck


Redneck
veterán

Olvastam, hogy nemsokára vége a Win10 támogatásának, ami ha jól értelmeztem, azt jelenti, hogy nem kap már frissítést. Az adatlapomon szereplő PC-t viszonylag ritkán használom, de nekem untig elég hétköznapi dolgokra, viszont Win11 nem támogatott rajta.
Törődjek bele, hogy ha továbbra is Windowst szeretnék használni, akkor vehetek egy új PC-t? Vagy nyeljem be hogy az öregecske, de nem gagyi gépre Linuxot kell rakjak?

Előre is köszönöm a választ!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#154573) hhgygy válasza Redneck (#154572) üzenetére


hhgygy
senior tag

2026 eleje az a nemsokára

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#154574) Zoz válasza Redneck (#154572) üzenetére


Zoz
őstag

1db 0 bájtos fájl kell ahhoz, hogy felmenjen arra a gépre a Win11. Szerintem ez a legolcsóbb megoldás :)

Amúgy még plusz 3 évig lesz fizetős biztonsági frissítések 10-hez, és gyanítom, hogy lesz rá trükk, hogy bárkinek felmenjenek, ahogy az XP-nél és a Win7-nél is volt.

(#154575) Cs1csó válasza Redneck (#154572) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 az elöttem szólónak:
- egy kis módosítással simán felmegy ha nem értesz hozzá nem gond: leszedsz egy sima, érintetlen Windows 11 ISO-t és egy pendrivra a Rufus feloldva a hardveres megkötéseket létrehozza a telepítőt. Hasonló procim van csak gyengébb, 4690-es.
Lehetne egy kicsit "smooth"-abb a rendszer de amúgy megy vele teszteld saját magad
- hátha lesz valami "patch"ahogy írták nekwd és frissülni fog
- ki lehet próbálni valami Linux disztrót ha nincs játék bőven jó lehet.

De ahogy írták 2026 elejére biztos kiderül, sőt nem csodálkoznék amikor a Microsoft rájön, hogy a "legeslegvégső" határidő lejártakor is még a Windows-os gépek 60%-án a 10-es fut és ennek legalább a fele hardveresen amúgy sem alkalmas a 11 futtatására, úgyhogy tetszik vagy sem lehet csinálnak valami könnyítést.
Amúgy szerintem annyi bőven elég hogy jönnek a BIZTONSÁGI javítások, nem hiszem hogy ehhez hatalmas emberi, vagy eszköz erőforrás kell.

Nekem a "smooth" érzés hiánya miatt nem jött be. De pl a játék amit futtatni szoktam (egy db) az ugyanúgy fut.
A böngésző is kb. úgy fut.

[ Szerkesztve ]

(#154576) Doky586 válasza Doky586 (#154571) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

UUP-n generáltam friss win10 telepítőt és már az is javított WinRE.wim et használ kevesebb mint 500MB partíción.
[kép] [kép]

(#154577) Doky586 válasza Doky586 (#154576) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Microsoft honlapjáról letölthető win10 ISO már túl régi, azzal installálva probléma lesz a 4441-es WinRE frissítéssel. [kép]

(#154578) uzerto


uzerto
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Egyelőre értelmetlenül állunk a hiba láttán. Egy építész irodánál dolgozom, és most előjözz egy jelenség, ami egyre több számítógépünket érinti. Majdnem mindegyik gépünk workstation hozzájuk tartozó windows licencel. Először csak az egyik gép kezdte el produkálni, hogy random elaltatja magát a gép vagy feldobja a gépház ablakát, gépelés közben random számokat ír be a betűk közé, vezeték nélkül szeretne csatlakozni monitorhoz. Nem sokkal később még 2 gépünk el kezdte produkálni a tüneteket. Mindhárom gép Dell Precision munkaállomás, melyből kettőn win10, a 3.-on win11 van. Az egyik gépet teljesen újratelepítettük, a benne lévő összes meghajtót formáztuk. Csak a belső linux alapú szerverünk köti össze a 3 gépet és csak erre a 3 géppel történik a hibajelenség, ezen felül még a szerverre csatlakozik további 5 workstation, valamint 2 laptop és 2 surface is. Ezek közül egyik sem produkál hibát.
Valakinek esetleg van tippje mi okozhatja ezt? (a billentyűzet és egér is vezetékes ezeknél a gépkenél).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#154579) Borisz76 válasza uzerto (#154578) üzenetére


Borisz76
veterán

Vírus , spyware , malware keresés történt már ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154580) bsh válasza tothjozsi96 (#154511) üzenetére


bsh
őstag

de jó, hogy ezt olvastam. szintén invitel/digi, régi fibernetes koaxos hálózat... win7-en ment az időszinkronizálás majd egyszer csak nem ment. gondoltam valami rendszer gebaszt, de nem tudtam megoldani. majd win10 megoldja - hát nem. de hogy invitel hiba lenne? ntp működik más appban vagy linuxon.

(#154581) bsh


bsh
őstag

sziasztok,
kábé 2-3-szor feldobott már induláskor a win10 egy full screen popupot, hogy win11 így meg úgy, de nem alkalmas a gépem, stb, el se olvastam. campaign manager.
ezt hogy lehet eltávolítani vagy letiltani?

(#154582) Doky586 válasza bsh (#154581) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

megnyomod a "maradok win10-en gombot"... :DD

(#154583) King Unique válasza Redneck (#154572) üzenetére


King Unique
titán

Három évvel meghosszabbítja a Windows 10 támogatását a Microsoft
Microsoft: Ennyit kell majd fizetned, ha a Windows 10-en akarsz maradni
Új információt közölt a Windows 10 fizetőssé válásáról a Microsoft
#154310

Kb. 1,5 év múlva, pontosan 2025. október 14-én szűnik meg a Windows 10 Home és Pro, valamint Enterprise és Education kiadásainak támogatása. Az Enterprise LTSC 2019 és Enterprise LTSC 2021 kiadások viszont tovább támogatottak, de azok ugye nem éppen otthoni használatra valók (bővebben) és az ilyenek licencelése sem feltétlen otthoni felhasználóknál reális és legális.
Lesz +3 év kiterjesztett támogatás (ESU) az általános Windows 10 kiadásoknál is, igaz csak fizetős formában. Jó esetben pedig elvileg az otthoni felhasználók számára is elérhető lesz és akár kedvezőbb áron, mint a vállalati ügyfeleknek, lásd a #154310 számú hozzászólásban leírtakat.
+ Ha korábban is volt, akkor lehet most is lesz majd ilyen opció, vagyis lehet akár ingyen potyázni is, de erről max. ennyit. :D

Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
How to Use Rufus to Bypass TPM and Secure Boot Requirements in Windows 11

Nem, nem feltétlen kell új PC-t vásárolni, mivel akár a rendszerkövetelményeknek nem megfelelő hardverkonfigurációra is lehet Windows 11-et telepíteni. Ami ugyanúgy kapja majd a havi frissítéseket, max. a verziófrissítéseket nem fogja, de az megoldható X évenként manuálisan is, lásd a téma topikjában leírtakat.

(#154581) bsh:
A teljes képernyős és a gépházas értesítésnél is eleve van "nem" illetve "maradok a Windows 10-nél" opció.
Ha az a cél, hogy egyáltalán ne jelenjen meg az értesítés, akkor az is beállítható, lásd a #150491 és #151491 számú hozzászólásokban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#154584) bsh válasza King Unique (#154583) üzenetére


bsh
őstag

nincs olyan, hogy nem vagy maradok windows 10-nél. :F
beállítottam célverziót, meglátjuk. :R én azt hittem ez valami reklám és WU-től független.

(#154585) tonyqa23 válasza tothjozsi96 (#154570) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nekem csak 60 Mbit-es. :D De évek óta nem volt egy megszakadás sem, úgyh nekem nincs bajom velük.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.