Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95151) padi68 válasza Jim Tonic (#95150) üzenetére


padi68
senior tag

köszi, azt hogyan kell?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#95152) Jim Tonic válasza padi68 (#95151) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Letöltöd a legfrissebb meghajtókat az alaplapodhoz, elsősorban a hangkártyádhoz (már ha integrált).
Az új Win10 frissítések sajnos előszeretettel akadnak össze régebbi driverekkel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95153) csixy válasza padi68 (#95149) üzenetére


csixy
addikt

Ezt nézd meg!

http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#95154) Flynn


Flynn
csendes tag

sziasztok!

most telepítettem egy friss win 10-et az asztali gépemre. az a problémám, hogy a régi, már meglévő fájljaimat a többi meghajtón csak rendszergazdai jogosultsággal tudom módosítani. azaz a Total Commander használata közben minden módosításnál felugrik, hogy rendszergazdaként csinálhatom csak. ha rendszergazdaként indítom, akkor nyilván nem jön ez elő, de elég macera mindig így indítani. én vagyok az egyetlen felhasználó, van jogom módosítani ezeket a meghajtókat, mégis csak rendszergazdaként enged. adtam meg már a "Mindenki"-nek teljes hozzáférést, ahogy a felhasználóknak is, sőt a meghajtók tulajdonosát is módosítottam Rendszergazdákról Felhasználókra, de egyik sem oldotta meg a problémát. előre is köszi a segítséget! :R

sör

(#95155) Csupingo válasza Flynn (#95154) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha minden igaz, a tc ikonon jobb gombot nyomva, be tudod állítani, hogy mindig rendszergazdai jogokkal fusson. Talán a parancsikon fülön, a speciális gomb alatt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95156) DigitXT válasza #54072192 (#94257) üzenetére


DigitXT
félisten

Nemrég találkoztam ezzel a hibával, igaz, az 1803-on volt.
És mi volt a megoldás? (Szintén zenész, vmi frissítés felment,
azóta nem lehet bejelentkezni: csak ugrál az óra, annyit tud...)

(#95157) Flynn válasza Csupingo (#95155) üzenetére


Flynn
csendes tag

köszi, ez egynek jó

sör

(#95158) Flynn válasza Flynn (#95154) üzenetére


Flynn
csendes tag

időközben sikerült rájönni a problémára, úgyhogy leírom, hátha más is belefut. rájöttem,h csak bizonyos mappákat nem tudtam módosítani. megnézve ezek Tulajdonságok->Biztonság részét a jogosultságok közül hiányzott a Felhasználók, ellenben volt egy olyan,h Ismeretlen felhasználó (S-1-5-21-[hosszú számsor]). Ekkor jöttem rá,h ezek a mappák meg voltak osztva a hálózaton, és nyilván a win 7 alatt kapott jogosultságot vmi olyan felhasználó, amit most nem tudott értelmezni a rendszer, de nem osztotta ki rájuk a Felhasználókat. Ezeket rendbe téve megoldódott minden. :)

sör

(#95159) MrCsiT válasza Döglött Róka (#95142) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azt írta a kérdező, hogy "vmi ötlet?" azaz, tanácsot kért, nem lenéző beszólást. Gratulálok..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95160) #54072192 válasza DigitXT (#95156) üzenetére


#54072192
törölt tag

Semmi extra, csak egy Ctrl+Alt+Del. Addig csak az óra volt, semmire sem reagált. Utána mindenféle animáció nélkül megjelent a belépés, azóta is jó.
Ha gondolod, lépj be a helyreállító menübe, ott van lehetőség a frissítés eltávolítására (a rendszer betöltését szakítsd meg, akár kétszer is, és válaszd a további opciók gombot (vagy ilyesmi neve van), utána bejön a menü). Ha leszedted a frissítést, akkor megpróbálhatod újra, mert valami félrement.

[ Szerkesztve ]

(#95161) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Windows 10-ell lenne egy kis gondom méghozzá, hogy van egy 64GB-s SSD-m amin a Windows és 5-10 fontosabb program fut (Max. 3-4Gb). Pl. Nod, VGA driver, Scanner, Chrome aminek a letöltése külön meghatjó mennek.

Na most az a bajom, hogy a Windows állandóan frissít valamit és van vagy 50MB szabad hely az SDD-n amin van. Felajánlja, hogy a videókat és képeket tegyem át másik meghatjóra amik még 1Gb-t se foglalnak. Teljesen mindegy mert megint teli rakja frissítéssel.
Most már nem sok hely jutott a Windowsnak így újra szeretném telepíttetni egy új SSD-re.

Olyan kérdésem lenne, hogy hány GB-s SSD-t vegyek hozzá? Mi lenne az ajánlott? Ezt a 64-est nagyon kinőtte.
Illetve lehet olyan beállítás, hogy az "ideiglenes" frissítési fájlokat egy másik meghajtón tárolja?

Live poor, die ritch.

(#95162) movax válasza gyáliSanyi (#95161) üzenetére


movax
őstag

Attól függ, mekkora igényeid vannak. Egy 256-os ssd-vel már elég jól lehet lenni, ha nem dolgozol sok és nagy fájlokkal. Egy 500-as bőven elég lehet még úgy is, hogy fotókat, zenét, esetleg filmet is tárolsz rajta.

(#95163) Sub-ZeRo válasza gyáliSanyi (#95161) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

C: 120-as m.2 ssd
D: 480-as ssd.
Nekem így van most.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#95164) Zoz válasza gyáliSanyi (#95161) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkarbantartó/Rendszerfájlok törlése/Windows Update törlés volt már? Ott lehet felszabadítani a frissítések által megevett helyet.

(#95165) Cs1csó válasza gyáliSanyi (#95161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értelek, azt írod a Windows 10 mellett még "fontosabb programok" foglalnak vagy 3-4GB-ot.

Nekem egy 120GB-os SSD-n van a rendszer - általános programokkal - és az egész 30(!)GB-ot foglal (nekem pár torrent is erről fut de azt levontam) tehát 111GB-ot lát a 120-as SSD-ből és így van 81GB szabad hely.

Ennek az analógiájára vetítve neked a 64GB-os SSD-ből látszódik kb. 58GB és ebből legalább 20-28GB szabad helyednek kellene lennie.

Amúgy most ár/érték arányban 240GB-osat éri meg vásárolni kb. 10k-ba kerül.

+ írtad hogy a videókat és képeket tegyem át másik meghatjóra amik még 1Gb-t se foglalnak.

Miért kell bármilyen videót, képet tárolni a rendszer meghajtón akármekkora helyet is foglal? Adat - képek, vidóek, dokumentumok stb - tárolására ott a HDD vagy bármilyen másodlagos tároló.

[ Szerkesztve ]

(#95166) King Unique válasza gyáliSanyi (#95161) üzenetére


King Unique
titán

Maga a Windows 10 egy (buttó) 64 GB-os SSD-n már rendesen el kellene férjen és nem telik csak úgy be. Ha nálad nem, akkor az az utólag telepített programok és a C meghajtón tárolt egyéb fájlok ("videókat és képeket") tárhelyszükséglete és nem a rendszer tárhelyigénye miatt lehet. Aztán ez az álladóan frissít megint nem éppen úgy van, mivel havonta van max. 2-3 db összesítő frissítés, meg évente 2 db funkciófrissítés, de a megfelelő kiadásokban ezeknél is van halasztási, szüneteltetési lehetőség. Az, hogy jelenleg mi mennyit foglal esetedben, megtekinthető a gépházban a beépített tárterületsegéd alkalmazással, továbbá vannak ilyen célra szakosodott külső programok is, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat stb. Ahogyan vannak a rendszerben a lemezterület felszabadítására különféle lehetőségek, ott a lemezkarbantartó stb. De egyébként az utóbbi leírásban a funkciófrissítések (build upgrade) után létrejövő Windows.old mappa is automatikusan törlődik 10 nap után, szóval az sem marad ott és foglalja a tárhelyet örökké.

Akkora tárolókapacitású SSD-t vegyél hozzá, ami a személyes szükségleted. Ha sok, illetve nagy tárhelyigényű programokat akarsz telepíteni, egyéb fájlokat tárolni rajta, akkor legalább 120-128, de inkább 240-256(+) GB-osat célszerű, meg az ár-érték arány miatt is. De nem azért, mert szimplán magának a Windows 10-nek és a frissítéseknek akkorára lenne szüksége, az elfér pl. egy 64 GB-oson is.

[ Szerkesztve ]

(#95167) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Nem tudom, hogy ide kell-e írnom ez ügyben, de én ezt egy windows frissítésnek tudom be.
Az utóbbi pár napban vettem észre, hogy a win 10-et futtató notebook egyik napról a másikra adaptív fényerőszabályzást/dinamikus kontrasztot használ, holott én ezt sohasem állítottam be.
A gép nem támogatja az adaptív fényerőszabályozást, úgyhogy a vezérlőpult/brightness részlegben nincs ilyen kapcsoló. Intel HD graphics beállításainál is kikapcsoltam a dolgot, habár az csak a power management/battery alatt él, én pedig folyamatosan töltőn vagyok.
Ötlet, hogy hol tudnám ezt kikapcsolni? :F
Az energiagazdálkodási sémánál sem találok ilyen opciót.

(#95168) movax válasza MATEO6600 (#95167) üzenetére


movax
őstag

"Az energiagazdálkodási sémánál sem találok ilyen opciót."

Pedig ott van, Intel Graphics Settings néven, itt látható (bocs a minőségért, netről van).

(#95169) MATEO6600 válasza movax (#95168) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ott a maximum performance-n van, egyéb dolgot nem lehet állítani.

(#95170) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#95169) üzenetére


MATEO6600
őstag

Úgy tűnik a solution 5 megoldotta a dolgot. Regeditben kellett turkálni.

(#95171) gyáliSanyi válasza Zoz (#95164) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Annyira nem értek hozzá. Legább is ez egy 3 éve működő rendszer, nem nagyon akartam beletúrni. De múltkor a frissítésnél még az összes médiafájlt felajánlotta áthelyezésre, így biztos lehetet update törlés is.

Live poor, die ritch.

(#95172) gyáliSanyi válasza Cs1csó (#95165) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi a tanácsot.
Az asztal mappájában C: van pár kép és fontos videó dokumentum, scannelt képek.
Van másik a 1TB lemez is a gépbe, de azért vannak ezen a C-n mert fontosak, ne kelljen keresni más meghajtón. Bár sokat áthelyeztem így is. Nem a fél egy Gb a lényeg.

Tényleg nem drágák a 256-os SSD-k, az olcsóbbak is 10%-al alacsonyabb olvasási sebességet tudnak. Az írási meg talán a Win.-nél nem is számítana nekem így jó lesz egy ilyen.

Live poor, die ritch.

(#95173) Cs1csó válasza gyáliSanyi (#95171) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell keresgélni meg lehet azt oldani, hogy pl. a C-én lévő KÉPEK stb. mappa a HDD-n lévő képekre mutat, anélkül hogy az 64GB-os SSD-n foglalná a helyet.

Valahogy úgy működik (nem használom) hogy bemész a KÉPEK mappába és felveszed oda a HDD-n lévő mappáidat amiben a képeid vannak. Vagy akár az asztalra is kitűzhetsz egyik HDD-n lévő mappának parancsikont tehát az asztalról egyből oda mész be.

[ Szerkesztve ]

(#95174) MrCsiT válasza King Unique (#95166) üzenetére


MrCsiT
addikt

Csicso, és Te: nem számoltok vele, de
- A Win 10 lefoglal alapesetben annyi háttértárat page fájlnak, amennyi a fizikai ram mérete. Mondjuk, legyen 8GB a gépében, az ma már nem ördögtől való. 64 GB-ről indultunk, 64-8= 56 GB..
- Feltette mondjuk a 1803-as Windowst (mert akkoriban az volt a legújabb), és a pár kis programját (56- ..legyen mondjuk 40 GB= 16GB), a win kapott egy havi frissítést, office-al ( 1GB) = 15 GB ..
- és ezen a ponton, letöltődött neki a 1809.. a maga kis.. legyen 14,6GB méretű, és fel is települt. Lett tehát 400 MB szabad helye, mert ugye a Win 10 az előző verziót legalább 30 napig nem törli ki..
- és eljövendett a Patch kedd, a maga kis 470 MB-s letöltődő frissítésével. :DDD :K :C

Szóval - azzal együtt, hogy SSD-n kb. 45 GB-n elférek egy frissített alap Win 10 Pro+ office telepítéssel - bizony a karbantartási műveletek miatt a 64 GB tárhelyméret (pláne, ha egy régebbi SSD, ami csak 60 GB névleges, és ennél kevesebb formázott méretű) simán kevés lehet, nem kell hozzá semmi extra.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95175) gyáliSanyi válasza MrCsiT (#95174) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Egyébként igen. :K
Már majdnem minden programot átettem más helyre. Chrome, Nod áthelyezett letöltésekkel.
Aztán még mindig azt a max. fél 1gb "összes" médiafájlton agyal a tendszer. Biztos elég a 14 GB-s újjabb frissítésnek.
Igen régi Win. telepítés.

Live poor, die ritch.

(#95176) King Unique válasza MrCsiT (#95174) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak azt elfelejted, hogy a lapozófájlnál nem feltétlen foglalja le egyszerre a RAM teljes méretének megfelelőt, ahogyan utólag is lehet változtatni (csökkenteni) a méretét, valamint szükség esetén a hibernálást is ki lehet kapcsolni, ha nem használja és kevés a tárhely.
Az újabb Windows 10-verzióknál (1803 is) pedig nem 30, hanem 10 nap után törlődik automatikusan a korábbi rendszer, azaz a Windows.old mappa. De előtte is lehet manuálisan törölni a lemezkarbantartóval, nem muszáj megvárni a 10 napot. A havi frissítések pedig eleve kevesebb tárhelyet igényelnek, mint egy funkciófrissítés és az előbbiek után is lehet törölni a lemezkarbantartóval. Illetve egy ideje már delta frissítések vannak, így a letöltendő frissítések mérete is csökkent. Egyébként én nem mindig szoktam frissítés után törölni, mégsem szokott elfogyni, vagy drasztikus csökkenni a C-n a szabad tárhely.
Az Office pedig eleve külső program, nem az alap Windows 10-telepítés része. Az, hogy az és a frissítései mennyi tárhelyet foglalnak, az már azoknak a függvénye. De amúgy van olyan telepítésem SSD-n, ahol kb. 60 GB-os partíción van a Windows 10 + Office 2016 + néhány általános program, minden up to date és mégis van mindig 2X GB szabad tárhely.

Szóval az továbbra is mese, hogy egy 64 GB-os SSD-n egyáltalán nem fér el önmagában a Windows 10 és a frissítései, pláne ha karban van tartva a rendszer, vagy éppen elvégzi maga automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#95177) prabhu válasza gyáliSanyi (#95175) üzenetére


prabhu
senior tag

Futtatás adminként: powercfg -h off, ezzel a hiberfil.sys törlődik.
A lapozófájl méretét leveszed mondjuk 1 GB-ra vagy átmenetileg nullára.
Lemezkarbantartó futtatás rendszerfájlok törlése opcióval (letöltések mappára figyelni 1809-nél!).

Vagy Macrium Reflect-tel nyomsz egy klónozást az új 240 GB-os ssd-re :)

(#95178) Doky586 válasza gyáliSanyi (#95175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ötletelni kéne hogy mi foglal.. hanem megnézni + megmutatni..
TreeSize free -vel.. :K (ahogy már említve volt)

[ Szerkesztve ]

(#95179) Becksman


Becksman
őstag

Olyan gondom van, hogy a tálcán az ikonok jobb alsó sarkon az ikonok (nem mind elmosódott). Ez mi miatt lehet? Eredeti windows 10 pro.

Samsung A54 5G 8+256GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.