Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94509) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

Windows 10 Enterprise-t telepítettem az egyik laptopra és szeretném kicsit beleásni magamat a felhasználói jogosultságok világába. Az lenne a kérdésem, hogyan kezdjek neki?

Konkrétabban:
A laptopon van két felhasználó, az administrator (rendszergazda) és a pisti (egyszerű, helyi felhasználó).
Belépek az administrator-ral, feltelepítek néhány szoftvert, például egy Google Chrome-ot, kitűzök néhány ikont a tálcára, beállítom az energiafelhasználással kapcsolatos dolgokat, majd mint aki jól végezte a dolgát, átadom a stafétát pistinek.

Pisti bejelentkezik pisti-ként, és az általam beállított kezdőlapot találja a Google Chrome-ban, az általam kitűzött ikonok várják a tálcán és ha mondjuk 5 percig nincs a gépnél, magától kikapcsol a monitor.

A kérdés: hogyan?
Azt tudom, hogy a Windows Server 2016-ban az Active Directory-ban tudok felhasználókat és felhasználói csoportokat létrehozni, majd ezeknek a Group Policy Management Editor-ban tudok a fentiekhez hasonló szabályozásokat beállítani. Egy mezei felhasználóként - szerver nélkül, egyetlen router van, ami kiosztja az eszközök IP címeit -, ha mondjuk nem szeretném, hogy a gyerekeim "illegálisan" telepítsenek, eltávolítsanak, böngésszenek stb., hogyan tehetem ezt meg?

Nem várom el, hogy mindent a számba rágjatok, linkeknek, kulcsszavaknak, néhány egyszerű tippnek is nagyon örülnék. :))

Előre is köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.