Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93405) #86564352 válasza r.levente75 (#93389) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fókusz segédet kapcsold be

Gépház -> rendszernél automatára is lehet állítani, magamnak úgy csináltam este 8-tól reggel 7-ig ne dobáljon értesítést és kikapcsoltam ne dobáljon értesítést arról sem hogy nem fog értesítést dobálni :)

(#93391) terapeuta007 (ez már elég off és egészen más beszélgetés az anyagiakról egyébként létezik részletfizetés 0% THM, család összedobja, használt cucc, egy nagyon szegény egyedül élő bácsi könyvtárba jár netezni)
Most akkor nálad miről van szó laptop vagy asztali gép monitorral? Idősek laptopjától indultunk, ha ezek szerint asztali van azt menetközben is lehet bővítgetni évek alatt. Ha már van benne SSD miért nem veszel bele nekik a 2 GB RAM mellé hardverapróról plusz modult olcsón? Nálunk van régi Core2Duo E4500 CPU (rákerestem kíváncsiságból 2007-es kiadású proci egy 775-ös Asus deszkában és 2+2 GB RAM és utólag SSD-vel feltámasztott gép is, vígan frissült a legújabb 1809 buildre is és szitkozódás nélkül használható mert a Win10 cache-eli a dolgokat a RAM-ba, ha túl sok ablakot nyitnak meg az SSD-n gyorsan segít a pagefile. 1080 HD YouTube videókat néznek probléma nélkül. Természetesen 3rd party bloatware nincs és Ccleaner sincs, helyette Win10 saját karbantartója teszi a dolgát + Ublock Origin böngészőbe szűrni a szemetet.

A pénz témát félretéve technikailag kérdezem, az a 2 GB RAM modul a gépetekben valószínűleg 2025-ben is működni fog, a CPU se lesz penészes, HDD is bírja szóval ha a tápegység nem pukkan el addig, akkor is elvárnád 2025-ben az akkori Windows és a böngészők a modern nehéz weblapokkal jól menjenek azon a vason is mert még működik? 2019-ben miért elvárás 10+ éves technikán fusson pöpecül a legújabb Windows? :F

Ha azt mondod a roncs gép is simán jó még netezésre és kit érdekel vírusos lesz akkor mi is a probléma most? :) A Win7 fut tovább a támogatás lejárta után is nincs semmi teendőd! ;)

Az ipad egy ötlet, ha öt éves gyerekek tudják kezelni tapizással akkor idősek is belejönnek tapasztalatom szerint, hát nem akkora akadály egér helyett ujjal kell az ikonra menni. (és kevesebb hibalehetőség mint számítógépen) "Túlárazott szar?" 110-120-ért milyen laptopot kap a laikus átlaguser a MM, Tesco polcról? Kb. Celeron proci 4 GB RAM, 5400RPM HDD, ócska 1366x768 kijelző és bloatware szoftver. Ennél jobb netezés YT videózás élmény egy erős A10 chip, 2048x1536 felbontás, hangtalan ipad szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.