Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84550) janos666 válasza MM (#84547) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én azokat ilyen sorrendben szoktam futtatni (.cmd file, adminként indítva):
call chkdsk c: /scan /perf
call sfc /scannow
call dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
call dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
call vssadmin delete shadows /all /quiet
call defrag c: /O
cmd /k

Ha valami hiba volt, akkor reboot és újra az egész. Ha másodjára is hiba van, akkor nyammogni kell vele, pl. felcsatolni egy másik Win10 gép Windows mappáját a hálózatról és odamutatni a DISM-nek, hogy szolgálja ki magát azokból a file-okból (/Source=//gépnévvagyIP), vagy telepítőből boot-olni és offline futtatni a DISM-t/SFC-t (/Image és /OffWinDir).

Viszont nem biztos, hogy ez a Store-os cuccokat is átnézi. Az talán egy kis külön világ (de nem használom, úgyhogy nem tudom, egyszer kigyilkoltam kíváncsiságból valami hosszú PowerShell script-el, de féléves frissítéskor visszajött és azóta nem piszkáltam, csak rémlik, hogy teljesen más parancsok babrálják).

Esetleg megpróbálhatod végigjátszani, hogy kigyilkolod a Store-t (PowerShell-ből, google-özz scrip-ért), aztán visszarakod (arra is biztos van script, mert LTSB-hez is fel szokták ügyködni, amiben nem is támogatott, de megy).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.