Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) Doky586 válasza rii (#66149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nincs "meghajtó betűjel hozzáadása" .....

Hát mi van..?

(#66152) King Unique válasza rii (#66149) üzenetére


King Unique
titán

Milyen fájlrendszer van rajta? Mert, ha pl. linuxus Ext2/3/4, akkor azt nem kezeli natívan a Windows és nem oszt ki a partíciónak betűjelet. Illetve ilyenkor a törlésen kívül a jobbklikkes menü egyéb opciói is inaktívak. Na persze, ha nagyon muszáj, akkor külső driverekkel megoldható a kezelése.

De mondjuk nem ártana betenni a lemezkezelőről egy screenshotot, hogy látszódjon pontosan mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#66153) Lenry válasza rii (#66149) üzenetére


Lenry
félisten

valami Windows-kompatibilis fájlrendszer van rajta?

(#66152) King Unique 1 másodperc! :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66154) ArthurShelby válasza King Unique (#66085) üzenetére


ArthurShelby
addikt

[link]
A patchcleaner talált kb 13GB-nyi orphaned (árva) fájlt, ezek .msp-k. Ezt törölhetem? (ezek milyen fájlok?)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66155) King Unique válasza ArthurShelby (#66154) üzenetére


King Unique
titán

A korábban javasolt 2 programmal rendszerint biztonságosan lehet törölni a felesleget. A .msp kiterjesztésű fájlokat normál esetben nem ajánlott piszkálni, de ha elárvult fájlok, akkor elvileg nem okoz gondot a törlésük. A program oldalán elmagyarázzak ezt. De akár át is lehet mozgatni őket máshova, vagy lementeni a törlés előtt magát a rendszert és akkor pláne nincsen para. Utóbbi meg mondjuk amúgy is ajánlott és szükség esetén nagyon jól tud jönni egy ilyen mentés.

[ Szerkesztve ]

(#66156) Lord Baelish válasza King Unique (#66146) üzenetére


Lord Baelish
tag

siker, viszont mikor a win10-et telepítem szinte minden klafa aztán a vége előtt egy picivel ezt a hibaüzenetet dobja fel: 0x80ff0000
van egy rendszernek fentartott 500 megás particíó
egy 147 gigás Elsődleges partíció
meg egy 784 gigás is amire átmásoltam a megmentendő adatokat és ez is elsődleges
nah szóval melyik particót kéne átalakítsam és han? mert lévén jelenleg nincs rajta oprendszer szal esetleg van olyan particionáló ami bootolható?

(#66157) macilaci78 válasza macilaci78 (#66150) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez bejött, a nyelvi beállítások is meglettek.

Szóval ha valakinek nem frissít fel a jelenlegi 15063 verzióra, az biosból tiltsa le a VGA-t és használja az integráltat. Tünet: frissítés letöltődik, újraindul a gép, folytatódik a frissítés és 30% környékén újraindul, majd hibára fut bootolás helyett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66158) Lenry válasza Lord Baelish (#66156) üzenetére


Lenry
félisten

van egy rendszernek fentartott 500 megás particíó - törlöd
egy 147 gigás Elsődleges partíció - törlöd

aztán az üres helyet kijelölöd, "Új" - a rendszer létrehozza magának, amit akar, utána oda telepíthetsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66159) Lord Baelish válasza Lenry (#66158) üzenetére


Lord Baelish
tag

így csináltam először is, és akkor is ezt dobta fel

mármint lehet h mégsem, mert ugye töröltem a partíciókat és létre hoztam egyet először, viszont akkor most ezt a lépést kihagyom és meglátom milesz

[ Szerkesztve ]

(#66160) King Unique válasza Lord Baelish (#66156) üzenetére


King Unique
titán

Magát a rendszerpartíciót (147 GB) és azt az 500 MB-osat törölni kellene. Utána a létrejött szabad területet kijelölni és a szükséges partíciókat létrehozva újratelepíteni (leírás) a rendszert. A korábbi válaszban ajánlott WinPE rendszerekben pedig van kompletten minden, többek között particionáló, rendszermentő stb. program is. Az adatokat egyébként egy másik fizikai lemezre lett volna biztonságosabb lementeni, de ha erre nincsen mód, akkor megteszi a másik partíció is.

[ Szerkesztve ]

(#66161) Lord Baelish válasza Lenry (#66158) üzenetére


Lord Baelish
tag

most ezt dobta ki...:

A Windows nem tudta frissíteni a beállításértéket a telepítésben.

(#66162) Doky586 válasza Lord Baelish (#66161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos hogy nem egy kuka-szökevény hdd-t használsz..? :)

(#66163) Lord Baelish válasza Doky586 (#66162) üzenetére


Lord Baelish
tag

gyári lenovo z50 intel geforce lap top, ráadásul asszonyé

[ Szerkesztve ]

(#66164) front3r válasza lovi27 (#66134) üzenetére


front3r
őstag

De csak a metrós appok...nem az egész GUI.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#66166) junior11 válasza lovi27 (#66134) üzenetére


junior11
veterán

Ma estétől jön a Fall creators update, kíváncsi leszek rá...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66167) SharpSA válasza junior11 (#66166) üzenetére


SharpSA
veterán

Honnan lehet letölteni az iso-t bootolható pendrivehoz? Gondolom a media creation tool még nem ezt fogja adni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66168) junior11 válasza SharpSA (#66167) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem hivatalosan még nem lehet, legkorábban este vagy holnap, de biztos fognak róla cikkezni. Én először ráfrissítek, csak ha gond lesz vele, akkor csinálom meg a tiszta telepítést.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66169) pvt.peter válasza junior11 (#66166) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ja, ha minden igaz akkor 19:00 -tól már lesz olyan aki megkapja.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#66170) SharpSA válasza junior11 (#66168) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem még a tavaszi kiadás van a gépeken, nem akartam a munkaeszközt insider kiadással gyötörni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#66171) junior11 válasza SharpSA (#66170) üzenetére


junior11
veterán

Nálam sincs Insider, a hivatalos 15063.674-es verzió van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66172) vlevi válasza junior11 (#66168) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem felesleges tiszta telepítéssel újratelepíteni a rendszert.
Nekem még a Win7-ről frissítve is gond nélkül ment, és csak azért telepítettem újra, hogy BIOS helyett UEFI-ben legyen a rendszer.
Azóta viszont, az összes frissítés rendben felment.
u.i.: A "rendben, hiba nélkül" azt jelenti, hogy a frissítés miatti hiba nem volt a rendszerben. Természetesen az összes többi apró farokság, ami lehet, az azért előfordul, de azoknak nincs köze a frissítéshez.

(#66173) macilaci78 válasza movax (#66165) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem tárgytalan, de lehet, másnak hasznos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66174) movax válasza macilaci78 (#66173) üzenetére


movax
őstag

A bill.-kiosztásra válaszoltam, de nem láttam, hogy közben megoldódott, ezért töröltem. :)

(#66175) Fortclay válasza pvt.peter (#66169) üzenetére


Fortclay
csendes tag

Remélem elérhetővé válik az iso is akkor, mert itt van nálam egy gép, amit újra kéne rakni, de akkor már gondoltam megvárom az új buildet.

(#66176) macilaci78 válasza movax (#66174) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudom, de lehet, más profitálhat az ötletedből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66177) Tompie válasza SharpSA (#66167) üzenetére


Tompie
őstag

Pl innen, én is innen szedtem le több mint 2 hete és ezt tettem fel, tökéletesen, hibátlanul működik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66178) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy akkor ez most vírus vagy a windwos beépített gazdafolyamata? Normális a működése?

(#66179) junior11 válasza castiels (#66178) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ez tudtommal a Windows Defender működését jelzi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66180) castiels válasza junior11 (#66179) üzenetére


castiels
addikt

Szia, oké csak ha azt kilövöm akkor is megy..:)

(#66181) junior11 válasza castiels (#66180) üzenetére


junior11
veterán

Pár napja tértem vissza Eset-ről WD-re, ugyanígy jelzi nekem is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66182) castiels válasza junior11 (#66181) üzenetére


castiels
addikt

érdekes, azért köszi.. Úgy látszik nem lehet kikapcsolni , minden win 10 tulajnál fut. Ha kell ha nem..

(#66183) pendre54 válasza castiels (#66182) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
"Úgy látszik nem lehet kikapcsolni , minden win 10 tulajnál fut. " Hááát nem tudom, nálam is Win 10 fut, igaz az ESET van telepítve, de én nem látok ilyen folyamatot a feladatkezelőnél.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66184) castiels válasza pendre54 (#66183) üzenetére


castiels
addikt

Elképzelhető hogy ha valami jobb vagy más konkrét vírusírtót használsz, akkor az kikapcsolja a gyári win defendert, de csak úgy nem lehet ezt kilőni vírusírtó nélkül? Mert elég gyenge a noti, és nem nagyon akarom leterhelni...

(#66185) pendre54 válasza castiels (#66184) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam az ESET teljesen kilőtte a Defendert, meg a Win tűzfalát is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66186) Guargumi


Guargumi
tag

Tiszteletem
kaptam egy Win10 Home kulcsot, jelenleg Win7 Home Premium van használatban, lehetséges a frissítés úgy, hogy a jelenlegi op. rendszerre teszem rá vagy szükséges a teljes reinstall?

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#66187) Shing válasza castiels (#66184) üzenetére


Shing
őstag

Nem azon fog múlni a laptop teljesítménye. :) De egyébként a szolgáltatások (Futtatás vagy win keresőbe írd be hogy services.msc vagy szolgáltatások) között találni 2db Win Defender szolgáltatást, azokat megpróbálhatod kilőni. Vagy valamilyen Win10 tool segítségével, pl. a W10Privacy-ben is van olyan opció ami kilövi a win defendert teljesen.

pendre54: Ha a beépített tűzfalat is kilövi akkor az valamelyik nagyobb NOD32 csomag. Nekem az alap NOD32 Antivirus még nem tartalmaz saját tűzfalat.

(#66188) castiels válasza Shing (#66187) üzenetére


castiels
addikt

"Nem azon fog múlni a laptop teljesítménye. :) De egyébként a szolgáltatások (Futtatás vagy win keresőbe írd be hogy services.msc vagy szolgáltatások) között találni 2db Win Defender szolgáltatást, azokat megpróbálhatod kilőni. "

Ez már megtörtént, a másik felét amit írtál azt is megpróbálom.

(#66189) kisapa válasza Shing (#66187) üzenetére


kisapa
senior tag

Gondolom a tiéd csak vírusirtó. Az ESS tartalmaz tűzfalat is meg még sok más biztonsági dolgot.

(#66190) core i7


core i7
addikt

Sziasztok ma kijön az Őszi Frissítés MSND isoja is microsoft oldalára tudtok erről valamit? Hol lehet megnézni ,hogy a legfrissebb van microsoft oldalán?

(#66191) castiels válasza Shing (#66187) üzenetére


castiels
addikt

feltettem a W10Privacy, hol találom ezt az opcíót?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.