Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57035) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Ígérem mostanában nem zavarlak titeket ezzel, de szeretnék készíteni magamnak egy leírást.
Tehát a téma Windows 10 telepítése UEFI módban. Leírom, hogy én hogyan csinálnám és kérlek javítsatok ha valamelyik lépés nem kell vagy valamit kifelejtettem.

Szóval a lépések:
-Mivel arra a gépre szeretnék telepíteni Windowst amelyiken elkészítem a pendrive-ot ezért első lépésként egy Kaspersky Rescue Disket futtatok nehogy valami vírus lappangjon a gépen.

-Ezt követően elkezdem elkészíteni a pendrive-ot. Windows oldaláról letöltöm a windows 10 ISO-t. Mivel 64 gigás pendrive van ezért a Rufust a következő képpen állítom be:
Letöltöm a rufus oldaláról az éppen legújabb verziót, betallózom a windows10 iso-t. A particiós sémát beállítom gpt partició - uefi gépekhez -re. Ezután indítom. Elkészült a pendrive.

Biost beállítom ahogy kell és végig nyomom windows 10 telepítést. A telepítés idejére a hdd-t lehúzom a gépről és csak az SSD vam rácsatlakoztatva.

Kb ennyi az egész. Kérdéseim:

Semmi hátrány nem ér ha mondjuk ma este elkészítem a pendrive-ot, holnap meg telepítek igaz?
(én úgy gondolom hogy nem, csak nehogy valamit benézzek)

A windows 10 iso-t a media creation toollal töltsem le vagy van valami jobb alternatíva?

köszi mindenkinek :) :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.