Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50613) vlevi válasza seadrone (#50606) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó a hetes is, de én már inkább a 10-est raknám fel. Pont a héten volt egyébként hír, hogy mostmár nem lehet win7-t kapni, semmilyen kiszerelésben, csak tizedest.
Viccet félretéve, ha még pár évig akarod használni ezt a gépet, akkor mindenképp tizes, hiszen az az újabb, azt fejlesztik, még akkor is, ha most a hetest még én is jobban összerakott, stabilabb OS-nek tartom, mint a 10-est. Új gépre már én se raknék saját magamnak sem hetest, igaz, a régieket sem szaladok azonnal lecserélni.

SSD-n viszont tényleg érdemes elgondolkodni. Ha van optikai meghajtó hely abban a laptopban, akkor a HDD helyére mehet 64, vayg 120 gigányi SSD, az ODD helyére a régi HDD, és akkor gyors is lesz, és a nagy hely is megmarad, viszonylag olcsón. 6-7 ezerért már lehet kapni alighasznált 64 gigásSSD-t, 12 körül már újonnan is.

Erről a lassú nemlassú témáról csak annyit, hogy van otthon 250 gigás bohóckodós vinyóm. Sose volt rajta semmi fontos, azon szoktam nézegetni a rendszert, pl. a win8 bétát, a win10 insider verziókat.
Azt szoktam csinálni, hogy a SATA kábelt néha átdugtam ebbe a vinyóba, és megnéztem mi van.
De annyira kegyetlen tetűlassú volt, hogy inkább bohóckodáshoz vettem egy 64-es SSD-t aprópénzért. Égésfőld. És nem 1-2 másodperc a különbség, hanem a bootolás 4-5 helyet 30-40 másodperc, egy firefox a 2-3 helyett 20-30 sec, ugyanazon a vason, csak nem SSD, hanem HDD van alatta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.